Dodaj do ulubionych

Czym zajmuje się logistyk ?

IP: 195.116.169.* 08.06.10, 18:52
Witam. Czym zajmuje się absolwent logistyki po studiach, jeśli w ogóle pracuje w zawodzie? Siedzi na przykład w Zarządzie Transportu Miejskiego i decyduje jakie autobusy wyjadą na miasto? i wyznacza im objazdy? :)
Obserwuj wątek
    • Gość: aaa Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.proxnet.pl 08.06.10, 18:58
      Siedzi na magazynie i paczki wyładowuje z ciężarówki.
      • Gość: joka Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: 195.116.169.* 08.06.10, 19:06
        Nie no,:) napiszcie serio bo naprawdę nie mam pojęcia. Szukałem w necie ale jest tak niejasno napisane. Chciałbym aby ktoś to po chłopsku prosto wytłumaczył.
        • Gość: joka Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: 195.116.169.* 08.06.10, 19:08
          Zwłaszcza ciekawi mnie co robi logistyk zatrudniony na lotnisku lub w ZTM-ie.
          • Gość: aaa Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.proxnet.pl 08.06.10, 19:20
            Nie robi nic,co jest skomplikowane. Do zawodu logistyka nie jest potrzebna
            niesamowita wiedza. To co robi lic/inż logistyk może równie dobrze robić technik.
            Nie licz na pracę jako ustalacz autobusów lub coś takiego. Wierz mi,do takiego
            zawodu trzeba mieć tylko szczęście i orientacje.
            Weź studia bardziej konkretne. Często w logistyce pracują ludzie,którzy
            skończyli całkiem inne kierunki. To o czymś świadczy. Mianowicie o tym,że praca
            nie wymaga ultrawiedzy.
            • Gość: joka Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: 195.116.169.* 08.06.10, 19:29
              Nie robi nic skomplikowanego ok rozumiem. Ale dalej nie wiem co robi nieskomplikowanego. :)
              • Gość: ewa Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.internetia.net.pl 08.06.10, 19:57
                a ja studiuje logistykę ale i tak dalej nie wiem z czym to się je;d
                • Gość: joka Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: 195.116.169.* 08.06.10, 20:03
                  Podejrzewam że większość studiujących ten kierunek nie ma pojęcia o co w tym chodzi :P.
                  • Gość: ewa Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.internetia.net.pl 08.06.10, 20:44
                    ja powiem tak, ciagle słysze ' jak zalozycie swoja firme..' wogol tego wszytko
                    sie kreci. troche jeszcze transportu, magazynowanie. i to wszytko. babka jedna
                    ppwiedziala ze po tym mozna nawet w banku albo szpitalu pracowac bo logistyk
                    jest od przepływania wszytkiego;d hahahha;d
                    • Gość: joka Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: 195.116.169.* 08.06.10, 20:55
                      A po kiego grzyba wiedza logistyczna w firmie. W banku i szpitalu ??? Jako kto?
                      • Gość: ewa Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.internetia.net.pl 08.06.10, 21:27
                        no możesz założyć własną firmę spedycyjną np.;) mnie sie nie pytaj ;) ja sie nie
                        znam;ppp no ale w baku mozesz byc logistykiem od przeplywu uslug, pieniedzy,
                        informacji
                        • Gość: edward kupa hahaha IP: *.chello.pl 08.06.10, 22:08
                          ale wy pie...cie. cała logistyka sprowadza się do organizowania czegoś - takie
                          pseudo zarządzanie. nic nowego, jak dla mnie strata czasu. możesz pracować tu to
                          tam a w gruncie rzeczy to bezrobocie czeka.
                          • Gość: aaa Re: hahaha IP: *.proxnet.pl 08.06.10, 22:16
                            Sama prawda.
                            W sumie z tego co człowiek czyta,to każdym kierunku studiów człowiek może
                            pracować tu,tam itd. A kończy na bezrobociu :D
                            • Gość: ewa Re: hahaha IP: *.internetia.net.pl 08.06.10, 22:48
                              ehe, ja jakos nic z zarzadzaniem nie mialam wspolnego ;)
                              • Gość: Baca Re: hahaha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.10, 22:52
                                Opisz program nauczania? Czy jest on chaotyczny, improwizowany?
                                • Gość: aaa Re: hahaha IP: *.proxnet.pl 08.06.10, 23:03
                                  Pewnie sama nie wie.
                                • Gość: ewa Re: hahaha IP: *.internetia.net.pl 08.06.10, 23:08
                                  Język obcy
                                  Matematyka
                                  Filozofia
                                  Ekonomia
                                  Zarządzanie łańcuchem dostaw
                                  Historia gospodarcza
                                  Podstawy technik informatycznych
                                  Wprowadzenie do specjalności
                                  Bezpieczeństwo i higiena pracy
                                  Inżynieria systemów i analiza systemowa
                                  Finanse i rachunkowość
                                  Towaroznawstwo
                                  Zarządzanie produkcją i usługami
                                  Bazy danych
                                  Sieci komputerowe
                                  Technologie informacyjne
                                  Statystyka
                                  Prawo
                                  Infrastruktura logistyczna
                                  Informacja i komunikacja w logistyce
                                  Biuro elektroniczne
                                  Projektowanie systemów logistycznych
                                  Rynek dóbr zaopatrzeniowo inwestycyjnych
                                  Foresight technologiczny
                                  Logistyka zaopatrzenia
                                  Etyka zawodowa
                                  Metody optymalizacji
                                  Metody sztucznej inteligencji
                                  Logistyka produkcji
                                  Prawo handlowe
                                  Prawo celne i transportowe
                                  Logistyka miejska
                                  Projektowanie procesów
                                  Ekonomika transportu
                                  Logistyczne systemy informacyjne I
                                  Systemy ERP/DRP
                                  Zintegrowane systemy zarządzania
                                  Logistyka dystrybucji
                                  Międzynarodowe systemy gospodarcze
                                  Logistyka międzynarodowa
                                  Zarządzanie jakością w logistyce
                                  Gospodarka elektroniczna
                                  Procesy logistyczne w e-biznesie
                                  Logistyczne systemy informacyjne II
                                  Grafika prezentacyjna
                                  Projektowanie arkuszy kalkulacyjnych
                                  Symulacja procesów gospodarczych
                                  Prognozowanie gospodarcze
                                  Badania operacyjne
                                  Ergonomia
                                  Ekologistyka
                                  Informatyczne systemy w logistyce
                                  Ochrona własności intelektualnej
                                  Ocena efektywności działania
                                  Rachunek produktywności
                                  • Gość: Baca Re: hahaha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.10, 23:15
                                    Którego stopnia studiów te przedmioty dotyczą? Czy są to przedmioty wspólne dla
                                    wszystkich, jakie są specjalności (jeśli jakieś w ogóle są)?
                                    Jak bardzo kładziony na tych studiach jest nacisk na języki obce i optymalizację
                                    (badania operacyjne itp.)?
                                    • Gość: ewa Re: hahaha IP: *.internetia.net.pl 08.06.10, 23:21
                                      1 stopnia, jezyk obcy techniczny B2. bez specjalności. spacjalność na mgr.
                                      dziękuję za uwagę.
                                      • Gość: ewa Re: hahaha IP: *.internetia.net.pl 08.06.10, 23:25
                                        oh zapomnialam o jeszczed jedym przedmocie. matody taksonomiczne ;)
                                        • Gość: Baca Re: hahaha IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.10, 00:10
                                          Jak dużo jest tam przedmiotów nie czysto teoretycznych (typu ZZZ), a takich
                                          wymagających indywidualnego podejścia do ich rozwiązania (prejekty + grzebanie w
                                          książkach by projekt zrobić)? Moim skromnym zdaniem skup sie na nauce drugiego
                                          języka (jakiś sąsiad Polski) i rozwijaj się w jakiejś dziedzinie dodatkowo (bazy
                                          danych SQL itp. , biegłość w optymalizacji). Nie realizuj tylko tego programu
                                          studiów - bo to tylko program... Jak masz czas to wykorzystaj go efektywnie. Bo
                                          brak czasu to więksy wróg od bezrobocia (cofnąć się czasu nie da).
                                          • Gość: ewa Re: hahaha IP: *.internetia.net.pl 09.06.10, 09:44
                                            projekty mam prawie z kazdegi porzedmitu;)
    • zloty.strzal Re: Czym zajmuje się logistyk ? 08.06.10, 23:17
      www.bip.nauka.gov.pl/_gAllery/23/78/2378/61_logistyka.pdf
      • Gość: joka Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: 195.116.169.* 09.06.10, 11:00
        Dyskusja trwa a ja nadal nie wiem, jakbym spędzał czas w pracy gdybym był logistykiem.
    • Gość: jakas Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.06.10, 15:36
      - planowałbyś produkcję
      - planowałbyś wykorzystanie floty pojazdów
      - przyjmował byś zlecenia przewozu
      - zajmowałbyś się dyspozyturą
      - pracowałbyś na magazynie (np. rozliczanie zleceń magazynowych,
      przyjmowanie transportów)
      - zajmowałbyś się dystrybucją
      - itp.

      Proponuję wejść na jakies np. pracuj pl i poszukać pracy w branży.
      Bardzo często jest napisany zakres obowiązków.

      Myślenie nie boli!
      • Gość: życzliwy Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.06.10, 14:43
        myślenie nie boli, ale skoro wchodzą tu nawet ludzie, którzy pytają od
        czego zacząć pisać pracę magisterską... to nie ma co się dziwić, co
        nie? ;-)
    • Gość: GEM Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.microchip.net.pl 16.07.10, 11:08
      Chyba najłatwiej po takim kieunku znaleźć pracę jako sprzedawca
      usług transportowych. Praca w firmie transportowo - logistycznej
      jako sprzedawca usług transportowych. Szuka się ładunków do
      przewiezienia. Znajduje się ładunek do Francji (na przykład), więc
      jeszcze wypadałoby znaleźć ładunek powrotny, aby auto pustych
      przebiegów nie miało. Więcej zleceń - większe zarobki. Przy kryzysie
      gospodarczym - duży spadek zleceń, bankructwo słabszych firm. Duża
      konkurencja na rynku, mała marża zysku dla przewoźników. Trzeba się
      nieźle nagimnastykować w tej branży.
      • Gość: robert Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.dynamic.chello.pl 05.08.14, 00:51
        • Gość: robert Re: Czym zajmuje się logistyk ? IP: *.dynamic.chello.pl 05.08.14, 01:14
          To co nadmienil wczesniej kolega to spedytor,a spedycja to integralna czesc logistyki TSL.
          Logistyka to planowanie,realizowanie i kontrolowanie przemieszczania dobr rzeczowych,surowcow,dobr finalnych oraz zwiazanych z tymi procesami informacji,przy zastosowaniu jak najbardziej racjonalnych rozwiazan ekonomicznych,takze kontrolowanie dostaw do klienta ostatecznego.
          Logistyka to zarzadzanie lancuchem dostaw.
          Wyrozniamy podzial fazowy logistyki;log.zaopatrzenia,log.produkcji,log.dystrybucji,log.czesci zamiennych,log.odpadow.
          Podyial funkcjonalny;logistyka przedsiebiorstwa,log.panstwa,eurologistyka,log.globalna,mezologistyka,elogistyka,ekologistyka.
          Lancuch dostaw to powiazane ze soba podmioty gosp.o wspolnych korzysciach i interesach,ktore dodaja do danego produktu nowych wartosci dodanych kreujac go w ten sposob tak aby jak najszybciej i w jak najlepszej jakosci trafil do odbiorcy finalnego.
          Cos jeszcze chcecie wiedziec?
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka