Dodaj do ulubionych

gender studies

02.03.05, 11:32
zastanawiam sie nad wyjazdem na MOST. szukam takiego uniwerku, na ktorym jest
w miare duzo zajec (z reguly sa to jakies opcje) o tematyce genderowej,
rownosciowej, dyskryminacji itp. wiem ze w poznaniu w miare preznie
prowadzone sa takie badania. czy ktos moze wie jak jest na innych uniwerkach?
Obserwuj wątek
    • tawananna Re: gender studies 02.03.05, 22:32
      Ja z Poznania, więc mogę tylko potwierdzić to, o czym twierdzisz. Co prawda
      mnie ta tematyka jest raczej obca, ale zajęć genderowych jest u nas sporo, są
      na polonistyce np. (jest doktorantka zajmująca się tą kwestią, jest prowadzone
      koło genderowe itd.), a na Wydziale Nauk Społeczncyh w czytelni jest jakaś
      osobna wyodrębniona część z książkami o gender (to akurat wiem tylko ze
      słyszenia, nie bywam w tamtejszej czytelni).

      Myślę, że Poznań to niezły pomysł, poza tym z Wrocławia masz blisko, co ma
      swoje plusy.
    • a.mw Re: gender studies 19.03.05, 15:46
      Hej,
      z tego co wiem na UW realizowany jest jakiś program Gender Studies ale
      bliższych informacji nie mam, google wyrzuca taki link:

      www.wsnsir.uw.edu.pl/wsnsir/gender_studies.html
      W Poznaniu prócz polonistyki zdarzają się wykłady monograficzne czy
      fakultatywne na instytucie historii, powiedzmy okołotematyczne, w tym semestrze
      jest wstęp do femizmu, francuski feminizm materialistyczny i kobiety w kulturze
      wizualnej Cesarstwa Rzymskiego (Ja, Klaudia II).

      Pozdrawiam
      asmo
      • tawananna Re: gender studies 19.03.05, 16:59
        Poznań feminizmem stoi :).

        Mój kolega się uskarżał, że u niego (kulturoznawstwo UAM) wszystkie dziewczyny
        w jakichś feministycznych koszulkach chodzą ;).

        Asmo, tak przy okazji - masz może na komputerze wykaz fakultetów z historii z
        tego semestru (z informacjami gdzie i kiedy:))?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka