Forum   beniaminek

beniaminek

(5 wyników)
  • Mam beniaminka - znaczy figowiec beniamina- od chyba 15lat.Zawsze byl moim ukochanym kwiatkiem.Codziennie wyprowadzalam go na spacerek na balkon.Teraz sie przeprowadziłam i odziedziczyłam kotka.Najpierw Kicia go załatwiła sikając do doniczki uparcie dzien w dzien...Teraz przestała,ale beniaminek mial tego dosyc,stracil 3/4lisci.Najpierw wypukałam mu ziemie,tylko pogorszylam sprawe bo mial za mokro,niedawno zmienilm mu ziemie,i czekam na odzew.Wprawdzie nie gubi lisci ale nie wypuszcza n...
  • Od 2 lat liście mojego beniaminka systematycznie bieleją . Ogólnie roślina jest rachityczna i traci sporo liści . Nie wyrzucam ją tylko z litości . Co jest powodem bielenia i jak temu zapobiec .
  • coś się dzieje z moim fikusem. Po przesadzeniu do większej doniczki zaczął gubić liście a pozostałe porobiły się pofalowane przy brzegach. Czy to wina przesadzenia czy może przelania, do którego mam skłonności? Czy jest szansa, że się pozbiera?
  • Ostatnio usłyszałam,że beniaminek może powodować alergię , astmę itp. Szukałam coś na ten temat ale niestety nie mogę znaleźć. A właśnie mój syn od kilku lat choruje na...no właśnie , nie wiadomo. Wszystkie badania zrobione i nic niby nie wyszło, a bierze leki jak chory na astmę. I teraz się zastanawiam czy przypadkiem to nie przez beniaminka? Może ktoś coś wie na ten temat.
  • Mój praktycznie non stop wytwarza małe czerwone kuleczki takie jak na zdjęciu: www.krzemol.webpark.pl/index_pliki/fikus-010.jpg Początkowo są małe, zielone (kwiat??) potem rosną i nabierają barw.
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?