Gość: Marta IP: 192.168.1.* 03.03.02, 12:01 Witam, Macie może podobne doświadczenia z kuchniami IKEA - kto je wam złożył???Proszę pomóżcie dokonać wyboru...Dziękuję , Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Mat Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: *.gazeta.pl 03.03.02, 13:04 Skręcanie samemu jest banalnie łatwe i może być niezłą rozrywką. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoP Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 213.134.133.* 04.03.02, 08:23 Gość portalu: Mat napisał(a): > Skręcanie samemu jest banalnie łatwe i może być niezłą rozrywką. Zgadza się. Dostaje się całkowicie idiotoodporne instrukcje, gdzie wszystko jest rozrysowane, w przypadku kuchni (czego nie można powiedzieć o innych wyrobach IKEI) wszystko idealnie pasuje, moim zdaniem - jak się ma minimum zdolności manualnych - można spokojnie skręcać samodzielnie. My naszą ADEL złożyliśmy sami i nie sprawiło nam to najmniejszego problemu. JoP Odpowiedz Link Zgłoś
belgrad Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? 04.03.02, 08:40 cześć, moją składał fachowiec, stolarz zajmujący się zabudowami...kosztowało mnie to połowę ceny fachowców z Ikei. Początkowo też planowałem zrobić to sam... teraz cieszę się, że on to zrobił... oczywiście strasznie narzekał na system ikeowski, zrobił to po swojemu :) tzn. np. poskręcał szafki ze sobą (Ikea nie przewidywała takiego rozwiązania), + kilka innych drobiazgów, dokładnie też wypoziomował ją... oczywiście można zrobić to samemu... tylko czy sam wytniesz w blacie otwór na wpuszczany zlew ???(ja nie podjąłbym się tego...) chaotycznie piszę wybaczcie...:) ocenił też użyte materiały do wykonania kuchni bardzo negatywnie.. najtańsze... oprócz drzwi i zawiasów (te ostatnie podobno bardzo dobre:) pozdrowionka... m Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gocha Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 213.186.69.* 04.03.02, 12:31 Ja kupiłam tylko fronty w Ikei, resztę zrobiła mi inna firma + montaż. Zaoszczędziłam 1000zł. Pamiętajcie o tym, że jeżeli macie inny sprzęt niż zakupiony w Ikei Whirpool to będzie spory problem - i tu samodzielny montaż może was doprowadzić do szału, ponieważ nic nie pasuje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kasia6f do Gochy IP: *.shell.nl 04.03.02, 16:57 Gość portalu: Gocha napisał(a): > Ja kupiłam tylko fronty w Ikei, resztę zrobiła mi inna firma + montaż. > Zaoszczędziłam 1000zł. > Pamiętajcie o tym, że jeżeli macie inny sprzęt niż zakupiony w Ikei Whirpool to > > będzie spory problem - i tu samodzielny montaż może was doprowadzić do szału, > ponieważ nic nie pasuje. Z Twojej informacji wnioskuję, że nie było problemu z zamówieniem samych frontów w Ikea ?! Jesteśmy w podobnej sytuacji - bardzo podoba nam się wzornictwo Ikea, ceny trochę mniej. Mamy fachowca który podjął się wykonania kuchni "na wymiar" natomiast mimo jego zapewnień nie sądzę, aby wykonał meble "identycznie " jak w salonie firmowym. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kitka Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 2.3.STABLE* 04.03.02, 14:56 My skrecalismy samodzielnie i o ile zmontowanie pojedynczej szafki jest faktycznie latwe (bardzo logiczne instrukcje), to polaczenie calosci w jeden ciag (czyli poskrecanie ze soba szafek) to juz zadanie nieco wysilkowe (na szczescie IKEA daje elementy montazowe). Faktycznie, wycinanie dziury na zlew czy plyte grzewcza to juz zabwa dla wtajemniczonych, niemniej da sie to zrobic (trzeba pamietac, zeby ciac "po lewej" stronie blatu, tzn. od spodu - wtedy nie bedzie widac ewentualnych odprysniec i drzazg). Co do montazu sprzetu (piekranik i lodowka), to faktycznie trzeba uwazac, jesli nie chce sie kupowac tych brzydkich i waskich wyrobow Whirlpoola dla IKEA - nam sie ledwo-lewdo udalo wpakowac lodowke Amiki (po dwudniowych przymiarkach...) w odpowiednia szafke (raczej: szafe ;-)). Coz, trzeba po prostu wszytsko wczesniej dokladnie wymierzyc. No i jeszcze samodzielnie sie wierci otworki na uchwyty do szafek. Nie-fachowcy (jakimi niewatpliwie jestesmy) "machneli" to wszystko w niecale trzy dni. I kuchnia jest sliiiiiiczna! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoP Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 213.134.133.* 04.03.02, 15:35 U nas wyglądało to dość podobnie, przy czym mieliśmy jeszcze zgrzyty tego rodzaju, że w niektórych szafkach trzeba było wycinać różne śmieszne rzeczy z tyłu, a to na rurę gazową, a to na zachodzący kaloryfer, itp. Blat też cięliśmy sami, a było to nietrywialne - narożny zlewozmywak na łączeniu dwóch kawałków. Ogólnie - jak widać średnio kumaci technicznie ludzie są w stanie sobie poradzić przy pomocy w miarę podstawowego sprzętu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 192.168.1.* 04.03.02, 17:40 Dzięki za wypowiedzi!!! Moi znajomi mówią, że pomogą mi złóżyć, żeby zaoszczędzić kasę, ale ja chciałabym mieć to zrobione dobrze! Co do narożnego zlewozmywaka - właśnie mnie też taki czeka,słyszałam jednak, że nie można dawać zlewozmywaka na złączeniu 2 płyt...Hmm.apapap Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoP Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 213.134.133.* 05.03.02, 08:24 Gość portalu: Marta napisał(a): > Co do narożnego zlewozmywaka - właśnie mnie też taki czeka,słyszałam jednak, że > nie można dawać zlewozmywaka na złączeniu 2 płyt...Hmm.apapap Zależy jaki. Mój ma dwie komory i ociekacz, i dziura na te dwie komory znajduje się tylko w jednej z płyt - na drugiej jest tylko ociekacz i ta cięta nie była. Ten zlewozmywak to tzw. Dominox Studio, ma taki design, że się mieści w długiej prostokątnej narożnej szafce. Oczywiście trzeba wzmocnić łączenia w miejscach strategicznych i płyty muszą być odpowiednio dopasowane. JoP Odpowiedz Link Zgłoś
fuzel_fuzel Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? 05.03.02, 10:00 Przecież blaty można zamówić w jakimś budowlańcu, gdie wszystko dotną, wytną i dopasują. Odpowiedz Link Zgłoś
jop Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? 05.03.02, 10:26 Ofkors, że można, ale ja mam chłopa, który lubi wyzwania. ;-) JoP Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 192.168.1.* 05.03.02, 13:19 Fajnie ci .....Mnie pan w ikei postraszył , że taki blat na pewno napęcznieje wodą itd.Musze trochę pokombinować..Dzięki..M Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JoP Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 213.134.133.* 05.03.02, 14:33 A czemu ma napęcznieć? Miejsce cięcia trzeba zabezpieczyć zamalowując (nie pamiętam czym, ale mogę zapytać), poza tym do zlewozmywaka dają takiego kitowatego gluta do uszczelniania. Nic nie pęcznieje, spoko, a blat mam tandetny (nawet nie z IKEI - jeszcze bardziej badziewny). JoP Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Marta Re: Kuchnie IKEA-złożyc samemu czy dać fachowcom??? IP: 192.168.1.* 06.03.02, 01:21 dzięki - powiem Panu w ikei -aż mu oczy zbieleją! Odpowiedz Link Zgłoś