elvis7
18.06.02, 08:42
Mieszkam w domku dwurodzinnym na parterze. Na wiosnę przeprowadziłem generalny
remont w mieszkaniu oraz dokonałem pewne zmiany. Jedna z nich polegała na tym
że z jednego okna na podwórko zrobiłem okno-drzwi, żeby mieć szybki dostęp do
podwórka - mam tam wygrodzony kawałeczek, posiana trawka itd. Parę dni temu
otrzymałem zawiadomienie z Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego, żebym
przygotował wszystkie dokumenty związane z tą przeróbką, gdyz odbędzie się
wizja lokalna. Komuś się moje zmiany poprostu nie spodobały i uprzejmie
doniósł. Zadzwoniłem do owego urzędu i tam się dowiedziałem, że na taką zmianę
potrzebuję projektu i prawdopodobnie zostanę ukarany mandatem, a jedną z
możliwości jest nakaz przywrócenia stanu pierwotnego. Nadmieniam, ze podkułem
ścianę nie więcej niż 0,5m w kierunku ziemi, gdyż okno było i tak duże.
Proszę - jeżeli ktoś jest w stanie mi poradzić co mam robić będę naprawdę
wdzięczny. Pracę wykonałem oczywiście bez projektu bo nawet do głowy mi nie
przyszło, że na coś takiego potrzebny jest projekt. Jednynym dokumentem jaki
mam to faktura za dostarczone okno-drzwi. Jeżeli ktoś ma doświadczenie w
załatwianiu tego typu spraw serdecznie proszę o pomoc. Jak rozmawiać z komisją,
co mi faktycznie grozi? Wizja lokalna 20.06.br POMOCY!!!!!!!!!