Forum   jednoosobowa

jednoosobowa

(6 wyników)
  • Planuję założyć jednoosobową działalność gospodarczą. Moim obszarem działalności będą tłumaczenia oraz szkolenia językowe. Szkoły językowe zatrudniają lektorów głównie na umowę o dzieło lub na umowę zlecenie (studenci). Planuję założyć działalność, gdyż obecnie będąc zatrudniona na umowę o dzieło nie mam odkładanych składek ZUS. W przyszłości chciałabym prowadzić działalność i wynajmować się szkołom. Załużmy, że moje dochody na początku wynoszą tylko 1500zł. Ile procent tej kwoty ...
  • Czy ktos sie orientuje czy jak ma sie firme w jednym kraju EU (powiedzmy Belgia) czy mozna swiadczyc swoje uslugi za granica ? Gdzie mozna znalezc fachowe informacje na ten temat ?
  • Mnie własciwie juz nie interesuje jak taką działalność założyc bo już to zrobiłem;) Ale chciałbym wiedzieć jak wystawic rachunek za usługę(dokładnie jak go wypełnić). Moze ktos by mi pomógł ? :) pozdrawiam
  • Witam! Prowadze firme jednosoosobową, chciałbym otworzyć filię w innym mieście. Dotychczas nie mogłem zatrudniać rodziny w mojej firmie, ale nie jestem pewein czy nie zmieniły sie przepisy... Moje pytanie brzmi: Czy ktos wie czy w tej filii mógłbym zatrudnić syna? Z góry dziękuję za odpowiedzi :)
  • Ja bym dodał jeszcze jeden aspekt samozatrudnienia, tzn. przyczynę - dlaczego ludzie tak robią. Po prostu MUSZĄ! Ich pracodawca mówi: "Albo zakładasz swoją firmę, albo będziesz zarabiał te 600 PLN miesięcznie". No i człowiek w zasadzie nie ma wyboru. Fakt, są i plusy samozatrudnienia, ale zakładanie takiej firmy "pod przymusem" jest bezsensowne, bo jaki z takiego człowieka jest przedsiębiorca? 1 faktura miesięcznie i do widzenia...no ale statystyki krajowe idą w górę... Pozdrawiam.
  • CZY OTWIERAĆ FIRMĘ ?? Nie jakąś wielką - jednoosobową - czy warto się starać chodzić do urzędów dziesiątki razy a potem znosić obciążenie ZUS, podatek, itd... ( nie cierpię formalności papierkowych ) Czy ktoś z Was rozpoczął działalność a teraz tego żałuje???
Pokaż wątki z forum:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nie pamiętasz hasła lub ?