Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

Klimatyzator

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.07.05, 00:53
    Witam
    Czy ktos tutaj zna sie na klimatyzatorach? Chodzi mi o cos takiego
    przenosnego. Ktory model warto kupic? Na co zwracac uwage przy wyborze?
    Obserwuj wątek
      • Gość: Jarek Re: Klimatyzator IP: *.crowley.pl 18.07.05, 11:47
        Odróżniać klimatyzatory od klimatorów. Najprościej je rozróżnić po cenie: te
        pierwsze kosztują wyżej tysiąca zł, te drugie zwykle nie przekraczają 500-
        600zł.
        Różnica między nimi jest zasadnicza: klimatyzator chłodzi powietrze na zasadzie
        identycznej jak lodówka, klimator to po prostu duży wentylator + zbiornik z
        wodą, która jest odparowywana. On pozornie rwnież chłodzi, ale jednoczesnie
        zwiększa wilgotność powietrza, przez co w pomieszczniu robi się większy zaduch
        i upał staje się bardziej dokuczliwy.

J.
          • jan-w Re: Klimatyzator 18.07.05, 21:23
            To właśnie napisał Jarek. Klimator trochę chłodzi, gdyż zużywa ciepło do
            odparowania wody, ale to zwiększa wilgotność w pomieszczeniu. Trudno liczyć na
            efektywne chłodzenie przez urządzenie przenośne. Są przenośne klimatyzatory, ale
            rurę od nich trzeba wystawić za okno. Przy otwartym oknie, nie ma to sensu, więc
            trzeba wyciąć w oknie dużą dziurę i uszczelnić. Po co w tej sytuacji ma być
            przenośny ?
            • Gość: bulba Re: Klimatyzator IP: *.if.uj.edu.pl 19.07.05, 07:41
              [On pozornie rwnież chłodzi, ale jednoczesnie
              zwiększa wilgotność powietrza, przez co w pomieszczniu robi się większy zaduch
              i upał staje się bardziej dokuczliwy.]

> To właśnie napisał Jarek. Klimator trochę chłodzi, gdyż zużywa ciepło do
              > odparowania wody, ale to zwiększa wilgotność w pomieszczeniu. Trudno liczyć na
              > efektywne chłodzenie przez urządzenie przenośne. Są przenośne klimatyzatory,
              al
              > e
              > rurę od nich trzeba wystawić za okno. Przy otwartym oknie, nie ma to sensu,
              wię
              > c
              > trzeba wyciąć w oknie dużą dziurę i uszczelnić. Po co w tej sytuacji ma być
              > przenośny ?

Ja zaprotestowałem przeciwko słowu "pozornie". Klimatory chłodzą rzeczywiście,
              tylko mało efektywnie.
              • dicort Re: Klimatyzator 19.07.05, 08:23
                Panowie spokojnie. Ja chce kupic klimatyzator taki prawdziwy ze sprezarka i
                czynnikiem chlodzacym a nie jakies badziewie na wode. Na wode to moge sobie
                kupic pistolet. Znacie moze firme Coldmaster? Dobre produkty maja?
          • Gość: Jarek Re: Klimatyzator IP: *.crowley.pl 20.07.05, 12:31
            > Bzdura!!!! Klimatir chłodzi ponieważ jest coś takiego jak ciepło parowania.
            > Inna sprawa, że to chłodzenie jest mało efektywne.

Właśnie o tym piszę. Nie rozwodziłem się nad szczegółami, bo nie widziałem
            takiej potrzeby, efekt tak czy tak jest taki, że klimator niby chłodzi, ale
            tego chłodu sie nie czuje. Więc chłodzi pozornie. Zgadza się?
            I sugerowałbym wykonać spokojny wdech i wydech zanim zacznie się pisać posta ;-)

J.
            • Gość: pawel Re: Klimatyzator IP: *.cpe.net.cable.rogers.com 01.08.05, 17:57
              Przepraszam was ale jestescie BARANY. Te wasze "kimatory" czy " klimatyzatory"
              ktore sa z woda to najzwyklejsze nawilzacze powietrza. jezeli macie centralny
              uklad chlodzenia domu (klimatyzacje ) to potrzebny jest dodatkowo taki
              nawilzacz montowany przy glownym urzadzeniu pompujacym powietrze do
              pomieszczen. Jezeli go nie ma uzywaj wtedy malego przenosnego ktory czesciowo
              pomaga w nawilzaniu powietrza ktore krazy po domu. jezeli nie bedziecie go
              uzywac bedzie was troche suszylo.
              prosze nie uzywajcie nawilzaczy jako klimatyzatorow pomiesczen
    Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka