Forum Dom Dom
ZMIEŃ
    Dodaj do ulubionych

umowa wstepna??

02.09.03, 16:29
    Kupuje mieszkanie na rynku wtornym, ma byc wolne za miesiac-bo obecni
    wlasciciele musza sie wyprowadzic do swojego nowego mieszkania. czy w takim
    przypadku powinno sie spisac zabezpieczajaca umowe wstepna i kiedy w takim
    razie spisac akt notarialny-tuz przed czy tuz po wyprowadzeniu sie
    mieszkancow?
    Obserwuj wątek
      • Gość: kasia Re: umowa wstepna?? IP: *.dtce.net 02.09.03, 16:46
        Ja najpierw podpisywałam umowę przedwstępną, potem akt notarialny. Moi byli
        właściele mieszkali jeszcze przez 3 miesiące po podpisaniu aktu notarialnego,
        ponieważ sami szukali sobie mieszkania. Po podpisaniu aktu notarialnego Ty
        stajesz się właścielem i nie jest Tobie na ręke, żeby ktoś mieszkał w Twoim
        mieszkaniu. Moi byli właściele (bardzo fajni ludzie) wynajmowali ode mnie
        mieszkanie za cenę jaką ja wynajmowałam sobie mieszkanie. Ja płaciłam czynsz
        oni wszystkie pozostałe opłaty. W akcie notarialnym miałam zapis do kiedy mogą
        mieszkać i ze oni ponoszą koszty utrzymania mieszkania. Ważne jest żeby przed
        podpisaniem aktu notarialnego przedstawicili Ci zaświadczenie że nikt w
        mieszkaniu nie jest zameldowany. Sprawdź w TP SA czy nie zalegają z oplatami za
        telefon i w Stoenie za energię.
        pozdrawiam
        k
      • Gość: Evita Re: umowa wstepna?? IP: *.chello.pl 02.09.03, 23:27
        Witam, pracuję w biurze nieruchomości więc ja osobiście radziłabym Ci podpisać
        umowę przedwstępną i to jak najszybciej ,a to głównie z tego powodu żeby
        poprostu mieszkanie Ci nie przepadło .Bo dopóki właściciele nie dostaną
        jakiegokolwiek zadatku(standardowo przyjęło się 10% wartości mieszkania przy
        podpisaniu umowy przedwstępnej) to dalej mogą oferować ofertę innym klientom.
        Nie raz już miałam taką sytuację że mój klient już chciał kupić mieszkanie,
        właściciel miał poczekać parę dni na zadatek, zarzekał się że już nie będzie
        udostępniał mieszkania a tu nagle ktoś przyszedł powiedział ze da przysłowiową
        złotówkę więcej i mojemu klientowi mieszkanie uciekło sprzed nosa.
        W umowie przedwstępnej zapisuje się termin do kiedy ma odbyć się akt
        notarialny, termin ten ustalają strony między sobą. Mieszkanie przekazywane
        jest nowemu właścicielowi przeważnie w dniu aktu (tuż po jego podpisaniu).
        Czasami zdarza się tak jak w przypadku koleżanki która wypowiadała się
        powyżej że byli właściciele mieszkają jeszcze w mieszkaniu natomiast prawnym
        właścicielem jest już nowy nabywca.
        Pozdrawiam serdecznie i aby się dobrze mieszkało
        Ewa z Warszawy :))
      • Gość: Evita Re: umowa wstepna?? IP: *.chello.pl 02.09.03, 23:29
        Witam, pracuję w biurze nieruchomości więc ja osobiście radziłabym Ci podpisać
        umowę przedwstępną i to jak najszybciej, a to głównie z tego powodu żeby
        poprostu mieszkanie Ci nie przepadło. Bo dopóki właściciele nie dostaną
        jakiegokolwiek zadatku(standardowo przyjęło się 10% wartości mieszkania przy
        podpisaniu umowy przedwstępnej) to dalej mogą oferować ofertę innym klientom.
        Nie raz już miałam taką sytuację że mój klient już chciał kupić mieszkanie,
        właściciel miał poczekać parę dni na zadatek, zarzekał się że już nie będzie
        udostępniał mieszkania ,a tu nagle ktoś przyszedł powiedział ze da przysłowiową
        złotówkę więcej i mojemu klientowi mieszkanie uciekło sprzed nosa. W umowie
        przedwstępnej zapisuje się termin do kiedy ma odbyć się akt notarialny, termin
        ten ustalają strony między sobą. Mieszkanie przekazywane jest nowemu
        właścicielowi przeważnie w dniu aktu (tuż po jego podpisaniu).Czasami zdarza
        się tak jak w przypadku koleżanki która wypowiadała się powyżej że byli
        właściciele mieszkają jeszcze w mieszkaniu natomiast prawnym właścicielem jest
        już nowy nabywca.
        Pozdrawiam serdecznie i aby się dobrze mieszkało
        Ewa z Warszawy :))
      • olejna Re: umowa wstepna?? 03.09.03, 13:19
        xyz18 napisała:

> Kupuje mieszkanie na rynku wtornym, ma byc wolne za miesiac-bo obecni
        > wlasciciele musza sie wyprowadzic do swojego nowego mieszkania. czy w takim
        > przypadku powinno sie spisac zabezpieczajaca umowe wstepna i kiedy w takim
        > razie spisac akt notarialny-tuz przed czy tuz po wyprowadzeniu sie
        > mieszkancow?

Witam ponownie XYZ18 -
        Umowe przedstępną podpisujesz aby "zarezerwować" sobie to mieszkanie i w niej
        ustalasz wszystkie elementy umowy notarialnej, czyli cenę, formę płatności
        (terminy, raty, jak bedziesz płacił, gotówką, przelewem), termin podpisania
        umowy końcowej i termin wydania lokalu.
        Kiedy podpiszecie akt, wcześniej przed wydaniem, czy w dniu wydania zależy
        tylko od was. Jeżeli sprzedający chcą wyprowadzić się miesiąc po podpisaniu
        aktu to możecie tak zrobić tylko dopilnuj aby wymeldowali się przed podpisaniem
        aktu (zaświadczenie z urzędu meldunkowego, że NIKT NIE JEST ZAMELDOWANY).
        Notariusz w akcie powinienn wpisać rygor egzekucji wprost z aktu (słynne
        siódemki) co do wydania lokalu; możesz też nie dopłacić pełnej kwoty i tę część
        zapłacić sprzedającym w dniu wydania lokalu (wtedy rygor podwójnie: oni co do
        wydania a ty co do zapłaty).
        decyzja należy do was

pozdrawiam

ps. trochę chaotycznie napisałam ale mam nadzieję że zrozumiałaś.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka