Dodaj do ulubionych

Filologia hiszpańska

18.01.06, 12:04
Hej!
szukam ludzi studiujących filologię hiszpańską na UJ.
proszę o kontakt na adres aniron@interia.pl
Obserwuj wątek
      • ab7777 Re: Filologia hiszpańska 18.01.06, 22:23
        Hej Meiga , chciałam Cie zapytać czy znałaś już hiszp.idąc na uj? tak pytam bo
        zastanawiam się nad zaocznym hiszp.albo licencjatem,aaa i pozdrawiam mój rocznik
        ( chyba;)) też 4 rok
        • meiga Re: Filologia hiszpańska 25.01.06, 10:59
          Cześć! Nie znałam hiszpańskiego idąc na studia. Z języków znałam tylko angielski
          (zrobiłam CAE tuż przed wstępnymi) i łacinę. Hiszpańskiego na I roku jest bardzo
          dużo (chyba się to nie zmieniło do tej pory) - codziennie 1,5 godziny, także
          tempo nauki jest bardzo duże, ale można nadążyć :). Jeśli masz wybór między
          zaocznymi i dziennym licencjatem (jak ja zaczynałam, to jeszcze nie było
          możliwości robienia dziennie licencjatu, studia były jednostopniowe, mgr), to z
          całego serca polecam dzienne. Będziesz się uczyć bardziej systematycznie =
          bardziej efektywnie, a poza tym, jest więcej czasu na różne zajęcia, też około
          iberystyczne, no i wykładowcy mogą poświęcić Ci więcej czasu i uwagi.

Pozdrawiam również, meiga
      • adrenalina_d Re: Filologia hiszpańska 19.01.06, 12:19
        Zastanawiam sie nad studiowaniem na UJ, bo czuję, że musze się wyrwać z
        rodzinnych okolic-zaczynaja mnie troche irytować :)pomyślałam o Krakowie i o
        studiowaniu jakiegoś języka. Padło na hiszpański. Mogłabyś mi napisać, jakie są
        wymagania? jeśli biora pod uwage rozszerzony polski, to gleba :( i w ogóle
        mogłabys przyblizyc mi atmosfere studiów na UJ? dużo nauki? jacy sa
        profesorowie?
        Z góry dziękuję,
        Dorota
        • meiga Re: Filologia hiszpańska 25.01.06, 11:15
          Hej! Szczerze mówiąc, to ja jestem rocznik 83, który ominęło szaleństwo nowej
          matury i łączenia jej z egzaminami na studia. Powinnaś coś znaleźć klikając w
          ten link:
          www.uj.edu.pl/dydaktyka/dydaktyka.php?id=11
          Jeśli chodzi o egzaminy, to ja zdawałam ustnie polski i pisemnie i ustnie
          angielski. Pamiętam, że szefem komisji z polskiego był jakiś bardzo wymagający
          profesor, rzeczywiście zwracał uwagę i na merytoryczną stronę wypowiedzi, i na
          jej stylistykę, i słownictwo. Filolog obcy MUSI być dobrym polonistą. Jeśli masz
          problemy z redakcją tekstów w swoim ojczystym języku, to pomyśl, co bedzie z
          językiem obcym. Po studiach zostaniesz np. tłumaczem - jeżeli nie jesteś
          specjalistką w języku polskim, twoje tłumaczenia hiszpańsko-polskie będą
          kiepskie. Chyba, że problem u Ciebie taki, że po prostu słabo Ci poszła część
          rozszerzona matury z jakiegoś innego powodu. Gdyby tak było, to postaraj się ją
          poprawić :).
          A czy uczyć na UJocie się trzeba dużo, to już zależy i od tego, co się studiuje,
          i jaki ktoś ma chrakter, i czy jest zdolny. W szkole średniej musisz się uczyć
          codziennie, a na studiach nauka jest trochę inna: uczysz się bardziej poprzez
          czytanie i myślenie niż kucie, choć, nie będę Cię okłamywać, jak ktoś ma naturę
          kujona, to i na studiach mu nie przejdzie :).

Mam nadzieję, że trochę pomogłam i czekam na dalsze pytania.
          Pozdrawiam, meiga

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka