Gość: Prawnik prasowy
IP: *.internetdsl.tpnet.pl
21.01.07, 22:23
Prawo prasowe :)
Przeglądając najnowszy numer Angory, znalazłam kilka projektów (rządowy, prezydencki, poszczególnych partii i polityków indywidualnych) zmierzających do pozbawienia dziennikarzy możliwości pisania źle o politykach. Jest ich 13. Wybrałam jeden z nich - projekt Kancelarii Prezydenckiej:
"1. Nie wolno śmiać się z prezydenta.
2. Ani z prezydentowej.
3. Zwłaszcza z prezydentowej.
4. Wszyscy dziennikarze to małpy.
5. Nie tylko ta w czerwonym."
Czytelnicy "Odry - bo to z niej ten przedruk - proszeni są o przesyłanie dalszych propozycji do klubów parlamentarnych lub do polityków osobiście.