Dodaj do ulubionych

Linux!Co to?!?!

02.03.04, 23:01
Zastanawiam sie czy nie zainstalowac Linux'a?Mam kilka pytań...Jak wyglada
Linux(prosze o stronki na ktorych sa jakies screen'y)Czy na Linuxie dziala
np.Kazza,DC++,jak ze sluchaniem mp3,Gadu-gadu a no i gry jak dzialaja????Czy
latwy jest w obsludze i czy nie ma problemow z jego instalacja i czy
wszystkie urzadzenia sprzetowe dzialaja np Karta TV...No juz wsumie sam nie
wiem o co sie spytac:)))

skad zassac Linux'a i jaka wersja jest najlepsza...aha i czy jest wersja
PL.No i mam pytanie czy sobie poradze z Linuxem i czy poradzi sobie z nim
moja siostra///No i wiem ze sa rozne rzeczy ktore sie dogrywa do Linuxa w/g
wlasnych potrzeb...Prosze o podanie jakiejs dobrej stronki

DZiękUJE
Obserwuj wątek
    • da.killa Re: Linux!Co to?!?! 02.03.04, 23:10
      miodasss napisał:

      > Zastanawiam sie czy nie zainstalowac Linux'a?

      Zamiast zainstalować spróbuj Linuksa dzięki bezinstalacyjnej wersji uruchamianej
      tylko z płyty CD: Knoppix, Aurox Live, MandrakeMove...

      > Mam kilka pytań...Jak wyglada
      > Linux(prosze o stronki na ktorych sa jakies screen'y)

      matfizy.info/pliki/icewm/zrzuty.php
      kdelook.org
      art.gnome.org/

      > Czy na Linuxie dziala np.Kazza,DC++,

      Bez problemu

      > jak ze sluchaniem mp3,

      Oczywiście

      > Gadu-gadu

      Klientów zatrzęsienie

      > a no i gry jak dzialaja????

      Z tym jest gorzej. Trochę jest wersji linuksowych różnych gier (UT, Quake,
      Neverwinter Nights,...), reszcztę trzeba odpalać pod emulatorem Windows.

      > Czy latwy jest w obsludze i czy nie ma problemow z jego instalacja i czy
      > wszystkie urzadzenia sprzetowe dzialaja np Karta TV...No juz wsumie sam nie
      > wiem o co sie spytac:)))

      Najlepiej spróbuj :)

      > skad zassac Linux'a i jaka wersja jest najlepsza...aha i czy jest wersja
      > PL.

      Większość dystrybucji w sobie wersję polskojęzyczną, więc z tym nie ma problemu.
      Na początek polecam Auroksa i Mandrake, lepiej jednak zacznij od LiveCD.

      > No i mam pytanie czy sobie poradze z Linuxem i czy poradzi sobie z nim
      > moja siostra

      Powtórzę się: spróbuj :)

      > ///No i wiem ze sa rozne rzeczy ktore sie dogrywa do Linuxa w/g
      > wlasnych potrzeb...Prosze o podanie jakiejs dobrej stronki

      Najlepsza to google.com :)


      Pozdrawiam

      da.killa
      • bokaj Re: Linux!Co to?!?! 03.03.04, 00:25
        a ja polece stronkę:
        www.linux.com.pl (jest tam też rozbudowane forum);
        sam zaczynam, choc ze dwa miesiace to trwa - radzę na początek absolutnie
        Mandrake 9.2, najlepiej w wersji "Bluehawk" -jest to czeska wersja, wzbogacona o
        wszystkie niemal ważne sterowniki - zerknij na strone: www.mandrakelinux.pl;
        jesli pójdziesz za radą przedmówcy i spróbujesz najpierw Linuxa z płyty bez
        zapisu na dysk (np. Auroxa albo Knoppixa - wersja Mandrake "bez zapisu" ponoc
        jest, ale jeszcze nie widziałem) - nie przerażaj się, że to "tak wolno' pracuje
        - tylko wersje "live" są wolniejsze, normalnie każdy linux śmiga extrawo!
        zerknij na strone www. distrowatch.com - tam masz wszystkie dystrybucje linuxa
        opisane po kolei; podobna stroną jest www.linuxiso.org oraz www.ibiblio.com
        (wszystkie sa angielskie - "distrowatch" jest spolszczona częściowo i bardzo
        szczególowa)
        ale najlepiej zacznij od Mandrake, skoro przesiadasz się z windowsa! gdybyś
        zasysał obrazy iso z sieci - to zajrzyj na www.mandrake.cz
      • hanatol Re: Linux!Co to?!?! 03.03.04, 09:57
        Ja też jeden dorzucę ze dwa:
        www.plig.org/xwinman/screenshots/twm-system.gif
        www.plig.org/xwinman/screenshots/twm-keppler.gif
        • beny5 ale wstretne 03.03.04, 10:50
          No to tymi snapshotami kolege napewno nie zachecisz - zalobe masz czy co ?

          Ja tam nie lubie wodotryskow i tez mam gladki desktop, ale ten prezentowany to
          porashka (De gustibus non est disputandum)

          I jedna uwaga (ja bez uwag jak juz tu wiadomo nie moge sie obejsc) - do
          prezentacji snapshotow - takiego ekranu uzywalbym png

          Poszukjacie sobie znapshotow od Kella i innych tutaj prezentowanych na tym forum
          - byly zajebiste (pomimo, chorych kolorowych plakatopodobynch dekstopow)
          • hanatol Re: ale wstretne 03.03.04, 19:58
            Gify nie moje, leżą gdzieś w sieci.
            Niech kolega zobaczy jakie ma bogactwo wyboru.

            A ze screenami Kella (i innymi w sieci) to jest tak samo jak z tą trawą u sąsiada
            - jakoś lepiej rośnie i bardziej zielona.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka