tojamyszka
15.11.10, 07:54
Najlepiej zrobić szybko i byle jak , a potem jakoś to będzie . Nie będzie , i nawet wyborcy nie popra Pana , jesli zamiast gospodarzem jest Pan partaczem . A tak swoja droga zastanawiam sie dlaczego nasze drogi staja sie coraz węższe , gdy samochody i inne poruszajace sie po nich pojazdy sa coraz większe i szersze . Za nic na swiecie tego nie zrozumiem . Normy , normami , ale nikt nie zabroni i zaden przepis takze by poszerzyc droge o kilkadziesiąt cm i wowczas wymijanie , omijanie nie graniczyloby z cudem . Przejedzcie prosze przez wies Krypno , tam az zyc sie chce . Ktos dawno temu wymyslił , ze droga ma byc szeroka i jest . Ruch odbywa sie bezkolizyjnie i az milo przez taka wies przejechac . czemu jak sie ma dobre przyklady nie uczyc sie od najlepszych ? Problem nie dotyczy tylko gminy Dobrzyniewo , ale wszystkich gmin . Jakby problemem bylo z 2m chodnika zrobic chodnik 1 metrowy Wystarczy . Malo tego , gdyby wojt , sołtys , czy burmistrz poprosili o odsprzedaz paska ziemi poszczegolnych mieszkancow tak dokladnie tyle ile potrzeba po 50 cm to nie byloby problemu . Domy nie stoja przeciez na krawęzniach i dla wspolnego dobra nie byloby oporow . Ten sam problem widze w stolicy wojewodztwa . Chodniki , chocby w srodku miasta Lipowa kilkumetrowe , nie wiem kto po nich az tak chodzi , za to jezdnie sa dla maluchow . Za rok , albo dwa pewnie znow bedzie przebudowa , tylko po co ? Trzeba pomyslec od razu i nie marnowac publicznych pieniedzy , ktore z powodzeniem powinne byc wykorzystane na inne inwestycje . Trudno sie oprzec wrazeniu ze tu zawsze będzie POLSKA B a nawet D skoro nie ma tu prawdziwych gospodarzy . Są krzykacze , politykierzy , ale nie gospodarze .