Dodaj do ulubionych

and now for something completely different...

IP: *.fibercitynetworks.net 10.07.02, 17:16

czy ogladal ktos film "Pi"?
jakie sa wasze wrazenia?

dowiedzialem sie o nim przy okazji rozmowy o ksiazce
"kod biblii" ktorej rowniez jeszcze nie czytalem

ja ostatnio interesuje sie takimi rzeczami (glownie
ksiazkami) - fajnie sie czyta, napewno lepiej niz
jakies czysto np. historyczne itp. a i ciekawych rzeczy
czlowiek sie dowiaduje. Przez dowiaduje mam na mysli
rzeczy ogolnie przyjete jak np. przyklad istnienie
piramid, a nie domyslow np. danikena ze na nich
ladowali kosmici czy cos ;)
Obserwuj wątek
    • cavafis47 Re: and now for something completely different... 10.07.02, 17:48
      Filmu nie widzialem :(((..... ale goraco polecam ksiazki ktore napisal Stephen
      Jay Gould, pisze on o naszej historii i kulturze w powiazaniu z ewolucja -
      fantastyczne czytanie, mnostwo informacji, ciekawych teorii oraz bardzo ladnie i
      przystepnie napisane.
      • Gość: Spec Re: and now for something completely different... IP: *.fibercitynetworks.net 10.07.02, 18:09

        Jednak z tego co przeczytalem ksiazki pisarzy
        uwazanych za naukowcow przez wariatow czyta sie lepiej
        jakos (vide: Daniken). Teraz skonczylem "Niewyjaśnione
        tajemnice przeszłości" (patrz na Merlin) i jakos tak
        srednio sie czytala. Na koniec zawsze tlumaczyli ze to
        musial byc meteoryt albo obalali postawiona na poczatku
        rozdzialu teorie. Takze ogolnie dobrze jest je
        przeczytac aby wiedziec co naukowcy odpowiadaja na
        rozne tezy nie z tej ziemi, ale ogolnie sa nudniejsze.

        Teraz rowniez chcem kupic jakas ksiazke Hartwiga
        Hausdorfa piszace o zagadkach Chin - wyglada ciekawie.
        Tylko nie widze polskiego przekladu "chinese roswell" -
        moze tytul sie rozni za bardzo albo moze nalezy poczekac...
        • Gość: Spec Re: and now for something completely different... IP: *.fibercitynetworks.net 10.07.02, 18:15

          no i lubie oczywiscie rodzimych autorow jak R. Wojcik
          (np. Lochy pasleka). Na liscie do przeczytania mam
          teraz rowniez ksiazke Stulina o bursztynowej komnacie w
          Bolkowie.

          szkoda ze ta archeologia sie tak wolno rusza ale widze
          ze wszedzie jest tak (vide: cheops.org) :(
    • Gość: saunne Re: and now for something completely different... IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 10.07.02, 17:50
      Hej!

      Film nakręcił Daren Aronofsky. Nie oglądałam co prawda, ale widziałam jego
      kolejne dzieło - Requiem dla snu i do dziś (a film widziałam z 8 m-cy temu) nie
      mogę o nim zapomnieć. Jak nie oglądałeś to polecam (wciska w fotel).
      A jak już znajdziesz Pi to napisz, gdzie to można wypożyczyć - chętnie zobaczę.

      POzdrawiam,
      saunne
      • Gość: Spec Re: and now for something completely different... IP: *.fibercitynetworks.net 10.07.02, 17:59

        requiem to chyba zupelnie inny watek.
        film rowniez alternatywny (chyba tak sie to nazywa)
        a temat sie rozni drastycznie.

        film po prostu sobie kupilem ale nie mieszkam w polsce.
        us.imdb.com/Title?0138704


        • Gość: saunne Re: and now for something completely different... IP: *.bialystok.sdi.tpnet.pl 10.07.02, 18:03
          tak oczywiście Requiem to inny wątek, chodziło mi tylko o tego samego rezysera. O
          Pi słyszałam, ze jest równie, a może nawet lepsze niż Requiem.
          A już myślałam, że będzie można gdzieś w Białymstoku to wypożyczyć...
          • Gość: Spec Re: and now for something completely different... IP: *.fibercitynetworks.net 10.07.02, 18:12

            Ja sie bardzo zdziwilem ze znalazlem taki film na DVD.
            I jeszcze potem polecila mi go kasjerka. Ale mialem
            wieksze nadzieje.

            Chyba ksiazka "Kod biblii" bedzie ciekawsza...
            • ralston Re: and now for something completely different... 11.07.02, 20:54
              Kod Biblii czytałem- nie powiem, z zainteresowaniem...
              • Gość: Spec Re: and now for something completely different... IP: *.fibercitynetworks.net 12.07.02, 15:32

                czytam teraz o skrolach z Qumran.
                no i wynika z tego ze sa 3 podstawowe zrodla Starego
                Testamentu: MT (More... costam) zmodyfikowany -
                powstawiane samogloski, przeklad grecki na ktorym
                bazuja Chrzescijanie no i jeszcze jeden chyba
                samarytanski. Teraz doszly najstarsze zachowane teksty
                z Qumran.

                Takze sie zastanawiam jak mozna cos takiego robic z
                tekstem ktory byl modyfikowany przez czlowieka tyle
                razy. Podczas samego przepisywania duzo rzeczy
                wyrzucono/dodano/zmieniono.... Zobaczymy... "Kod
                biblii" bedzie nast. jak tylko skoncza ta ksiazke ;)
    • Gość: Acro Re: and now for something completely different... IP: *.bialystok.cvx.ppp.tpnet.pl 10.07.02, 21:04
      Czy to coś Monthy Pythona? ;)
      • Gość: Spec Re: and now for something completely different... IP: *.fibercitynetworks.net 10.07.02, 21:10
        Gość portalu: Acro napisał(a):

        > Czy to coś Monthy Pythona? ;)


        tylko temat ;)
        • Gość: Acro Re: and now for something completely different... IP: *.bialystok.cvx.ppp.tpnet.pl 11.07.02, 23:03
          Eee, juz się ucieszyłem... :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka