Dodaj do ulubionych

Kompleks karła...

09.10.09, 15:27
www.tmmb.pl/portal/index.php?option=com_content&task=view&id=320&Itemid=28

""...miasto zza Wisły cierpiące na kompleks karła..."
To chyba lekka przesada...Te słowa nie powinny zostać napisane...
Obserwuj wątek
    • niebieski.kapturek Re: Kompleks karła... 09.10.09, 15:42
      To bardzo gorzki tekst.

      I bardzo prawdziwy, niestety.

      >Te słowa nie powinny zostać napisane...

      Szkoda, że są powody do tak drastycznych stwierdzeń. Tylko w tym
      sensie masz rację.
      • bydsk Re: Kompleks karła... 09.10.09, 15:57
        niebieski.kapturek napisał:

        > To bardzo gorzki tekst.
        >
        > I bardzo prawdziwy, niestety.
        >
        > >Te słowa nie powinny zostać napisane...
        >
        > Szkoda, że są powody do tak drastycznych stwierdzeń. Tylko w tym
        > sensie masz rację.
        >
        >
        >
        >
        >
        >

        Nic nie usprawiedliwia naszej słabości...
        • semeon Re: Kompleks karła... 09.10.09, 16:33
          Nic nie.... Chyba tylko to, że jesteśmy ludźmi,a jako rzekł
          starożytny filozof: "błądzić jest rzeczą ludzką". Swoja drogą
          bezsilność rodzi agresję, a obserwując działania związane z tzw
          metropolią, jedno stwierdzić można ponad wszelką wątpliwość: -
          bydgoszczanie są bezsilni wobec działań marszałka i lokalnych "elit"
          politycznych. Cała ta idea "dwumiasta" to przysłowiowy śmiech na
          sali.
          • kid_cassidy Re: Kompleks karła... 09.10.09, 17:22
            jedni popie...ncy piszą, inni chorzy na umysle przyklaskuja i się
            zachwycaja.
    • dychtrojber Re: Kompleks karła... 09.10.09, 17:37
      Brawo TMMB .Napisane krótko i na temat.


      __________________________________________________

      TOUJOURS EN VEDETTE
      Friedrich Zw. Gr . /1740/
      • leszek21 Brawa dla TMMB ! 09.10.09, 20:51
        Prawda zawsze w oczy kole.

        Brawa dla TMMB za odwagę w pisaniu prawdy - tak trzymać !!!
        • bydsk Re: Brawa dla TMMB ! 09.10.09, 22:09
          leszek21 napisał:

          > Prawda zawsze w oczy kole.
          >
          > Brawa dla TMMB za odwagę w pisaniu prawdy - tak trzymać !!!

          I w związku z tym czego mamy się spodziewać?
          Toruń i jego aspiracje znikną?
          Bzdura...
          Pamiętajmy,że Toruń wcale nie jest taki silny...tylko MY jesteśmy
          bardzo słabi...
          Z roku na rok nasz sąsiad jest zauważalnie coraz silniejszy i każdy
          rozsądnie myślący człowiek zdaje sobie sprawę,że rola Torunia w
          województwie będzie nieubłaganie rosła...i nic na to nie poradzimy...
          Mszczą się boleśnie błędy przeszłości i mścić się będą jeszcze
          długo...Ale pamiętajmy też,że obecnie nikt nie zabroni nam rozwijać
          się w każdej dziedzinie życia w należytym tempie,godnym jednego z
          największych miast w Polsce...Kiedyś więc może przyjdzie taki
          czas,że nie trzeba będzie durnymi atakami na sąsiednie miasto
          kamuflować własnych słabości i zjednywać sobie tą drogą durnych
          mieszkańców...bo i w jakim celu? Problem sam zniknie za sprawą siły
          naszego miasta...
          • niebieski.kapturek Re: Brawa dla TMMB ! 09.10.09, 22:45

            bydsk napisał:
            Ale pamiętajmy też,że obecnie nikt nie zabroni nam rozwijać
            > się w każdej dziedzinie życia w należytym tempie,godnym jednego z
            > największych miast w Polsce...

            Chciałbym, żebyś miał rację. Niestety, problem nie sprowadza się do
            faktu, że władza w regionie osadzona jest gdzie indziej i gdzie
            indziej płynie gros wspólnych funduszy. W takiej sytuacji bylibyśmy
            wciąż na wygranej pozycji, którą opisujesz.

            Kłopot polega na tym, że dysponujące władzą miasto _chce_ Bydgoszczy
            zaszkodzic i będzie deprecjonowało wszystkie nasze wysiłki - budując
            za regionalne pieniądze większe i bardziej eksponowane odpowiedniki
            naszych inmstytucji (hala, stadion na GP w żużlu, o mały
            włos "jedynie słuszne" drugie Centrum Innowacyjności, dziś Zarząd
            Dróg Wojewódzkich, ciekaw jestem kształtu "sali koncertowej" na
            Jordankach), pilnując, by biznes dostrzegał Toruń, nie Bydgoszcz,
            wreszcie, by sama Bydgoszcz nie radziła sobie za dobrze (autostrada,
            apelacja...)- a nawet (to już wysiłek całej społeczności, nie
            samej "władzi"), by bydgoszczanie broń Boże nie mieli lepszej
            samooceny niż mieszkańcy niedużego miasteczka za rzeką.

            To wszystko byłoby mniej niebezpieczne, gdyby nie fakt, że 10 lat
            temu ubezwłasnowolniono naszych polityków (T. z Włocławkiem jest
            cenniejszy dla central partyjnych, bo wprowadza o jednego posła
            więcej do Sejmu - zadbała o to niegdyś marszałek Grześkowiak i
            konsultanci Sejmu - profesorowie prawa z Torunia)i dzisiaj to
            nasi "liderzy" realizują politykę wg wytycznych torunian (dziś
            zapewne marszałka).

            Efekty widac gołym okiem. Ktoś jednak nam zabrania. Póki co,
            skutecznie.


            Ps.
            Osobiście wierzę, że to się zmieni. Ale dziś jest niewesoło.
            • pit771 Brawa dla TMMB ! kto uśpił media ? 10.10.09, 08:27
              TMMB to w tej chwili jedyna siła , która zabiega o właściwą pozycje miasta -
              pilnuje abyśmy nie zostali ograbieni z instytucji, środków z UE czy samorządowych.
              Politycy rządzącej Platformy Obywatelskiej już dawno pożyli na nas całun
              śmierci,
              widać to jaką strefa ciszy owiane są w mediach tematy dotyczące
              dyskryminacji przez toruński urząd marszałkowski bydgoskich instytucji, placówek.
              Skrywane są jawne przykłady takiej wrogiej działalności - tak wrogiej bo tam już
              dawno wypowiedziano wojnę temu co bydgoskie.
              A strach przed utratą profitów z zajmowanych pozycji, stanowisk przez
              bydgoskich polityków , radnych sejmiku, radnych miasta dopełnia całości.
              • niebieski.kapturek Re: Brawa dla TMMB ! kto uśpił media ? 10.10.09, 13:50
                Nie: "platformy". Wszystkich partii, niestety.

                Dla Bydgoszczy kwestią przetrwania staje się zmiana ordynacji - lub
                co najmniej kształtu okręgów wyborczych.

                Trzecia możliwośc to objęcie władzy w samorządzie przez ruch
                bydgoski, lokalny, obojętny na pokusy polityki krajowej (miejsca w
                Sejmie). Ale sądząc po klęsce obydwu głównych niezależnych ugrupowań
                (Dombrowicza i Jasiakiewicza) w ostatnich wyborach, marne na to
                szanse.
          • frych47 Re: Brawa dla TMMB ! 10.10.09, 10:26
            W Bydgoszczy brakuje wykształconych elit, jesteśmy miastem robotniczym i tak
            było za komuny.Toruń dzięki uniwersytetowi nastawił się na politykę.
            • niebieski.kapturek Re: Brawa dla TMMB ! 10.10.09, 13:55
              frych47 napisał:

              > W Bydgoszczy brakuje wykształconych elit, jesteśmy miastem
              robotniczym i tak
              > było za komuny.Toruń dzięki uniwersytetowi nastawił się na
              politykę.

              Bo ja wiem? Inteligencję/klasę średnią mamy w Bydzi jak najbardziej,
              a naukowców i studentów bodaj więcej niż Toruń.

              Problemem jest rozbicie bydgoskiego środowiska elit
              opiniotwóczych/intelektualnych i ich wynikająca stąd słaba
              skutecznośc - także brak wpływu na władze na poziomie lokalnym. Duża
              różnica w stosunku do mocnej pozycji UMK w Toruniu - i w lobbingu na
              szczeblu centralnym.

              To oczywiście ma dalsze następstwa - np. brak zaangażowania tych
              elit w sprawy miasta, bo skoro i tak mają żaden wpływ...

              Stąd może wrażenie "braku elit". Dochodzi jeszcze stereotyp sprzed
              dziesięcioleci, kiedy w mieście faktycznie nie było poważnej wyższej
              uczelni.
            • odziadek Re: Brawa dla TMMB ! 10.10.09, 22:56
              frych47 napisał:
              W Bydgoszczy brakuje wykształconych elit, jesteśmy miastem
              robotniczym

              Bydgoszczanie robią kariery naukowe - tyle że nie w swoim rodzinnym
              mieście: tak się składa że przez kilkadziesiąt lat "tajemne siły"
              bardzo dbały, aby w Bydgoszczy nie powstał silny uniwersytet
              (najlepiej aby żaden uniwersytet nie powstał) i starania wielu osób
              rozbijały się o niewidzialną ścianę.
              Swoją drogą mam czasem wrażenie, że ta ściana nadal funkcjonuje.
              • ele_i_c Re: Brawa dla TMMB ! 10.10.09, 23:59
                Siła Torunia jest miarą naszej słabości.
                Wystarczyło "tylko" wykształcić silne elity, które doprowadziłyby 11
                lat temu do ustanowieniu władzy w województwie dla nas. Dajemy się
                natomiast ograć gdzie tylko się da. Mało tego- nie dość, że nie
                walczymy o swoje- to jeszcze strzelamy do własnej bramki- np.
                Dombrowicz (w Toruniu się wychował), który:

                -zachęcał bydgoszczan w konkursie "7 cudów Polski" do nie głosowania
                na Bydgoszcz, a głosowania na Toruń

                -bezprecedensowo w skali Polski nie zgłosił Bydgoszczy jako
                kandydata na Europejską Stolicę Kultury 2016 (pozostałe miasta z
                pierwszej 10. największych polskich miast się zgłosiły). Zamiast
                tego Dombrowicz uznał, że za stolicę kultury robi w regionie toruń-
                i wysłał im wyrazy poparcia

                -trzyma w Bydgoszczy kolejne lata absurdalny znak na końcu miasta,
                który każe przejezdnym odetchnąć z ulgą- bo Bydgoszcz się już
                kończy, a na szczęście "Toruń już tylko 34 km". Znak nie byłby
                absurdalny, gdyby analogiczny postawiono w Toruniu- tamtejsze władze
                złożyły tylko kilka mętnych zapowiedzi- ale przez lata znaku nie
                postawiły- co świadczy o ich intencjach.

                Takiemu człowiekowi daliśmy rządzić 8 lat, damy prawdopodobnie
                łącznie 12 lat- najwięcej ile tylko przewiduje ustawa. To bynajmniej
                nie wina Torunia
                • rr111 Re: Brawa dla TMMB ! 11.10.09, 00:28
                  Jedynie TMMB potrafiło głośno powiedzieć ,że marszałek całbecki
                  wypowiedział wojne Bydgoszczy.
                  Gdzie tylko możliwe wyprowadza urzędy do Torunia,
                  a wnioski o pieniądze unijne odrzuca pod byle pozorem.
                  Dzieje się tak ,bo z boku przyglądają się na takie działania
                  politycy " bydgoscy".
                  Mają w tym interes ale tylko dla siebie i swojej rodziny.
                  Miasto Bydgoszcz mają w głębokim poważaniu.
                  dombrowicz do swojego otoczenia dobrał takie towarzystwo jakie miał
                  Tusk.
                  Niech TMMB znajdzie i wskaże nam kandydata na stanowisko Prezydenta
                  Miasta Bydgoszczy.
                  Obecnym politykom/piszę przez małe p-jak pipa/bydgoskim mówię NIE.
              • frych47 Re: Brawa dla TMMB ! 11.10.09, 08:12
                odziadek napisał:

                > Bydgoszczanie robią kariery naukowe - tyle że nie w swoim rodzinnym
                > mieście: tak się składa że przez kilkadziesiąt lat "tajemne siły"
                > bardzo dbały, aby w Bydgoszczy nie powstał silny uniwersytet
                > (najlepiej aby żaden uniwersytet nie powstał) i starania wielu osób
                > rozbijały się o niewidzialną ścianę.
                > Swoją drogą mam czasem wrażenie, że ta ściana nadal funkcjonuje.

                Politycy z Bydgoszczy też szybko emigrują np. Zemke czy Jeneralski.
                Co do UMK to musiał być zawsze słabym uniwersytetem i bał się konkurencji, nawet
                dziś zabiera z Bydgoszczy co lepsze aby się podreperować np. Akademię Medyczną.
                • kuromiot1 Re: Brawa dla TMMB ! 11.10.09, 10:00
                  frych47 napisał:
                  > Co do UMK to musiał być zawsze słabym uniwersytetem i bał się konkurencji, nawet
                  > dziś zabiera z Bydgoszczy co lepsze aby się podreperować np. Akademię Medyczną.
                  przy okazji metropolii mamy ewidentny skok na kasę, Bydgoszcz ma się stać
                  zapleczem ludnościowym Torunia.
                  Dbanie abyśmy się nie rozwijali widoczne jest w szeregu działaniach jak przebieg
                  autostrady czy lokalizacja SSE w Łysomicach.
                  Teraz podnosi się to jako argument metropolitarny Torunia.
                  • patrzerealnie Re: Brawa dla TMMB ! 11.10.09, 10:13
                    kuromiot1 napisała:
                    > przy okazji metropolii mamy ewidentny skok na kasę, Bydgoszcz ma się stać
                    > zapleczem ludnościowym Torunia.
                    > Dbanie abyśmy się nie rozwijali widoczne jest w szeregu działaniach jak przebie
                    > g
                    > autostrady czy lokalizacja SSE w Łysomicach.

                    Szkoda, że Toruń wczesniej nie zadbał abyście sie rozwijali - teraz mamy tego skutki. Wasze karłowate mózgi nie sa zdolne do myślenia.
                    • lenovo200 Re: Brawa dla TMMB ! 11.10.09, 17:44
                      Twój nick "patrzerealnie" to ironia twojej osoby??. Ja np. jestem dumny z
                      uniwersytetów w Bydgoszczy są nasze ,a nie kradzione.....
                      • kuromiot1 Re: Brawa dla TMMB ! 11.10.09, 17:57
                        lenovo200 napisał:
                        > Twój nick "patrzerealnie" to ironia twojej osoby??. Ja np. jestem dumny z
                        > uniwersytetów w Bydgoszczy są nasze ,a nie kradzione.....
                        podobno kradzione nie tuczy ?
                        ale krzyżacy tylko to potrafili, łupić i palić.
                        Jak wycieli konkurencyjną POLSKĄ osadę na brzegu Wisły - Wyszogród ?
                        chociaż od tego czasu minęło wiele wieków ale czy historia o niszczeniu
                        konkurencji nie jest stale aktualna ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka