Dodaj do ulubionych

Radio PiK pod nadzorem

21.12.10, 08:40
Jak podają media, takie osoby zgłoszono do rady nadzorczej Radia PiK. Co to - według was - może w perspektywie oznaczać dla słuchaczy?
Roman Bäcker – politolog, dziekan na wydziale Politologii i Studiów
Międzynarodowych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, obecnie
wiceprzewodniczący Rady Programowej „Radia Pomorza i Kujaw”,
Sylwester Bejger – dr nauk ekonomicznych, pracownik naukowy, posiada
doświadczenie w doradztwie z zakresu m.in. restrukturyzacji i przekształceń
własnościowych,
Ewa Kiedrowicz – prawnik, radca prawny, obecnie związana z sektorem
bankowym,
Jolanta Kuligowska-Roszak – filolog polski, dziennikarka, przez wiele lat
związana z publicznym radiem i telewizją, obecnie przewodnicząca Rady
Nadzorczej „Radia Pomorza i Kujaw”,
Marek Kraśnicki – absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu
Warszawskiego, specjalista w zarządzaniu podmiotami gospodarczymi, od
wielu lat związany z mediami, wiceprzewodniczący Fundacji Media Pro
Bono,
Jan Montowski – prawnik, prowadzi własną kancelarię adwokacką.
Obserwuj wątek
  • katapulta5 Re: Radio PiK pod nadzorem 21.12.10, 17:47
   Kiedrowicz nie jest dyrektorką NBP w Bydgoszczy? W ogóle skąd ta lista?
   • lavvyer Re: Radio PiK pod nadzorem 21.12.10, 19:31
    Jest to lista kandydatów do rady nadzorczej Radia PiK, zgłoszonych Krajowej Radzie Radiofonii i Telewizji przez kujawsko-pomorskie uczelnie o statusie akademickim, konkretnie: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Akademię Muzyczną im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy. Spośród zgłoszonych osób wybrane zostaną chyba 3, a jedną dołoży minister Skarbu Państwa.
    Warto zwrócić uwagę, że E.Kiedrowicz i J.Montowski byli już członkami rady nadzorczej Radia PiK pod koniec lat 90-tych, a J.Kuligowska-Roszak jest w niej obecnie. Te trzy osoby są z Bydgoszczy, R.Baecker i S.Bejger z UMK w Toruniu, zaś M.Kraśnicki z Warszawy.
    Ciekawe, że prawo zgłaszania kandydatów przysługiwało każdej regionalnej uczelni o statusie akademickim, a nawet każdemu wydziałowi takiej uczelni, jednak np. UTP z niego w ogóle nie skorzystał.
    Listę podała KRRiT, później komunikat powtórzyły niektóre serwisy internetowe.
   • clough Re: Radio PiK pod nadzorem 21.12.10, 22:07
    katapulta5 napisał:

    > Kiedrowicz nie jest dyrektorką NBP w Bydgoszczy? W ogóle skąd ta lista?

    Co to ma do rzeczy? Lepiej żeby była Matką Dyrektorką?
  • frych47 Re: Radio PiK pod nadzorem 21.12.10, 18:49
   Do jednego radyja tyle ludzi i to z naszego abonamentu.
   • syn_biskupa Re: Radio PiK pod nadzorem 22.12.10, 10:32
    Najlepiej niech piszą w życiorysie urodzony w Toruniu to wtedy mają duże szanse bo jak Bydgoszcz to cieniutkie szanse.
    • bydqoszcz Re: Radio PiK pod nadzorem 22.12.10, 12:55
     Toruńskie czy nie toruńskie - to nie zawsze jest jednoznaczne. Pani Kuligowska-Roszak nie pochodzi w kazdym razie z Bydgoszczy, ale za to w Toruniu kończyła studia. Oto fragment notki z "Encyklopedii Solidarności":
     "Jolanta Kuligowska-Roszak, ur. 31 VII 1952 w Dobrem k. Radziejowa. Absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, kierunek filologia polska (1977)."
     Nie wiem skąd pochodzą oraz co i gdzie kończyli Ewa Kiedrowicz i Jan Montowski, natomiast w warszawskiej fundacji Media Pro Bono, którą reprezentuje Marek Kraśnicki, przewodniczącym Rady Programowej jest wicewojewoda Zbigniew Ostrowski (PO).
     Tak więc - pod względem tak często branego pod uwagę "parytetu": Bydgoszcz-Toruń, sprawa nie jest jednoznaczna.
     Ciekawe natomiast rzeczywiście, że w przeciwieństwie do toruńskiego UMK, żadna bydgoska uczelnia nie zarekomendowała jakiegokolwiek swego naukowca, a ograniczono się tylko do udzielenia rekomendacji ludziom z zewnątrz. Kto (no i dlaczego) wskazał uczelniom te typy? Bo przecież same by na te nazwiska nie wpadły.
     Podsumowując: Przynajmniej trzy osoby z tych sześciu mają "parametry" toruńskie, ale gdy sie do tego doda obecnego prezesa, torunianina M.Jagodzińskiego, który zapewne bedzie ubiegać sie o reelekcję, to przyszłość rozgłośni teoretycznie może mieć przechył ku Toruniowi.
     A że przy określonym układzie rady nadzorczej M.Jagodziński miałby następna prezesurę niemal jak "w banku" - można tylko przypomnieć, co o określonych zestawieniach osobowych pisała prasa przed 10 laty:
     new-arch.rp.pl/artykul/287362_Burza_w_Radiu_PiK.html
     No i - do jednego z przedmówców: z tych osób KRRIT wybierze nie 3, a 4 osoby, zaś piątą dokooptuje Minister Skarbu, w porozumieniu z Ministrem Kultury.
  • dziwny22 Re: Radio PiK pod nadzorem 22.12.10, 01:30
   Chciałoby się rzec, że jaki nadzór takie radio, niestety prawda jest inna. Ów nadzór to tylko zwyczajna fasada, "parę groszy" i odrobina prestiżu dla swoich, a w rzeczywistości jest tak samo jak z TVB. Władza jest tam gdzie są pieniądze. Podziękujmy panu senatorowi i innym, którzy zawarli taki zgniły kompromis z panią marszałek senatu. Chociaż prawdę mówiąc niewiele mieli do powiedzenia, pani marszałek była "ulubienicą" pięknego Maryjana, a my skutki tej swoistej partii szachów odczuwamy do dzisiaj i pewnie jeszcze długo będziemy się irytować na samą myśl o umiejscowieniu rozdziału pieniędzy w powiatowym mieście /gdyby został nasz rogal/ na skraju województwa pomorskiego. Niestety za głupotę i błędy się płaci, ale nic nie trwa wiecznie i jedyne co pewne to zmiany. Ja oczekuję metropolii bydgoskiej, radia bydgoskiego, telewizji bydgoskiej , urzędu dzielącego pieniądze w Bydgoszczy, AMB w Bydgoszczy, Wojewódzkiego Zarządy Straży Pożarnej w Bydgoszczy, Urzędu Celnego w Bydgoszczy, autostrady kolo Bydgoszczy i wielu, wielu innych rzeczy w Bydgoszczy. Sadzę, że nie jestem odosobniony w tych oczekiwaniach. A chytry torunianin, jak w znanym przysłowiu, straci dwa razy. Amen.
   • tortor5 Re: Radio PiK pod nadzorem 22.12.10, 20:34
    A co z wieżą Eifla? Ty nie jestes dziwny tylko dziwak hehe. Zresztą nie tylko ty.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka