ababyd 17.04.12, 09:10 Panie Radny, a może cel miasta jest troszeczkę inny? Andrzej Adamski Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
marekwlodzimierz Proste pytanie: 17.04.12, 14:26 Po co budować w Bydgoszczy spalarnie za 800 mln., na 180 tyś. ton, jeżeli problem śmieci załatwiają zakłady za 35 mln., a Bydgoszcz z sąsiednimi gminami nie wytwarza tak olbrzymich ilości odpadów? Odpowiedz Link Zgłoś
ababyd Re: Proste pytanie: 17.04.12, 15:42 Bardzo istotne pytanie, i to od momentu powoływania do życia firmy Pro Natura. Warto sięgnąć w pamięci, prześledzić procesy i procedury "śmieciowe", warto przypomnieć sobie przepychanki firm trudniących się odpadami. Trzeba pamiętać o pomysłodawcach, twórcach, .., towarzystwach, koteriach, zależnościach,.., może zobowiązaniach. To bardzo ciekawe zagadnienie pokazujące obecną "klasykę". Miejmy nadzieję, że nie wyjdzie to bokiem Bydgoszczy, choć nadzieja tu niewielka? ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ AA Odpowiedz Link Zgłoś
dziwny22 Tak kurczą się śmieci - nowa kompostownia otwarta 17.04.12, 15:57 Ten fakt /powstania kompostowni/ pokazuje, że w przypadku bydgoskiej spalarni nie chodzi o utylizację śmieci z okręgu bydgoskiego /Bydgoszcz plus okoliczne gminy/, ale o bliżej niezprecyzowane interesy określonych lobby. Ciekawe, czy ktos to kiedyś rozlczy, wskaże winnych wyrzucania w bloto pieniędzy podatników i ich ukarze. Pewnie pan Hope ma rację, że spalarnia jest kompatybilna z kompostownią, ale nie spalarnia gigant za gigantyczne pieniądze, gigantycznie szkodząca środowisku, ale mała dopasowana do lokalnych potrzeb. Odpowiedz Link Zgłoś
tlss Re: Tak kurczą się śmieci - nowa kompostownia otw 17.04.12, 22:58 Sprawa spalarni śmierdzi na kilometr. Buduje się molocha żeby mógł zarobić bank, grupa trzymająca władzę itd. Interes ekonomiczny miasta nie ma tu znaczenia. A przecież można by postawić na sortowanie śmieci. I tak by zostało bardzo niewiele do spalenia. Odpowiedz Link Zgłoś
ababyd Re: Tak kurczą się śmieci - nowa kompostownia otw 17.04.12, 23:29 Może będą wozili śmieci z Niemiec /było o tym głośno/? AA Odpowiedz Link Zgłoś
marekwlodzimierz Liberec 18.04.12, 08:20 Taka sytuacja miała miejsce w Libercu. W 2000 r. oddano spalarnie, a w 2002 r. zaostrzono przepisy o czystości spalin w spalarniach. Miasto (i gminy) nie miały pieniędzy na modernizacje, więc sprzedały zakład, za cenę dużo niższą od wartości prywatnej firmie, która wyraźnie na to czekała. A następnie odsprzedała zakład dużej niemieckiej firmie. A ta niemiecka firma kupiła spalarnie w Libercu po to, aby spalać odpady przywożone z Niemiec! Czesi zrobili awanturę i w jej efekcie zaniechano przywożenia odpadów z Niemiec. Niestety wiele wskazuje na to że spalarni w Bydgoszczy też grozi bankructwo, tak twierdzi ekonomista z Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Odpowiedz Link Zgłoś
dziwny22 Re: Liberec 18.04.12, 12:19 Ale pani Ciemniak wie lepiej niż ekonomiści i za nic nie odpowiada. Jak wszystko upadnie to ona bedzie na sowitej emeryturze i będzie tłumaczyła, że chciała dobrze. Odpowiedz Link Zgłoś
swiniopas6 A gdzie beda kompost sprzedawac? 18.04.12, 17:17 Mysle, ze kompostownia to krok w dobrym kierunku. Powinni tez otworzyc jakis pawilon sprzedazy przed zakladem, tak by ludzie mogli podjechac samochodem i po rozsadnej cenie kupic ten kompost, np w w workach 25 kg. Taki kompost wysypany na dzialce czy w domowym ogrodku znacznie poprawi plony u ogrodnika-amatora. Odpowiedz Link Zgłoś