Dodaj do ulubionych

Tak kurczą się śmieci - nowa kompostownia otwarta

17.04.12, 09:10
Panie Radny, a może cel miasta jest troszeczkę inny?
Andrzej Adamski
Obserwuj wątek
    • marekwlodzimierz Proste pytanie: 17.04.12, 14:26
      Po co budować w Bydgoszczy spalarnie za 800 mln., na 180 tyś. ton, jeżeli problem śmieci załatwiają zakłady za 35 mln., a Bydgoszcz z sąsiednimi gminami nie wytwarza tak olbrzymich ilości odpadów?
      • ababyd Re: Proste pytanie: 17.04.12, 15:42
        Bardzo istotne pytanie, i to od momentu powoływania do życia firmy Pro Natura.
        Warto sięgnąć w pamięci, prześledzić procesy i procedury "śmieciowe", warto przypomnieć sobie przepychanki firm trudniących się odpadami. Trzeba pamiętać o pomysłodawcach, twórcach, .., towarzystwach, koteriach, zależnościach,.., może zobowiązaniach.
        To bardzo ciekawe zagadnienie pokazujące obecną "klasykę".
        Miejmy nadzieję, że nie wyjdzie to bokiem Bydgoszczy, choć nadzieja tu niewielka?
        ŁĄCZY NAS BYDGOSZCZ
        AA
    • dziwny22 Tak kurczą się śmieci - nowa kompostownia otwarta 17.04.12, 15:57
      Ten fakt /powstania kompostowni/ pokazuje, że w przypadku bydgoskiej spalarni nie chodzi o utylizację śmieci z okręgu bydgoskiego /Bydgoszcz plus okoliczne gminy/, ale o bliżej niezprecyzowane interesy określonych lobby. Ciekawe, czy ktos to kiedyś rozlczy, wskaże winnych wyrzucania w bloto pieniędzy podatników i ich ukarze. Pewnie pan Hope ma rację, że spalarnia jest kompatybilna z kompostownią, ale nie spalarnia gigant za gigantyczne pieniądze, gigantycznie szkodząca środowisku, ale mała dopasowana do lokalnych potrzeb.
      • tlss Re: Tak kurczą się śmieci - nowa kompostownia otw 17.04.12, 22:58
        Sprawa spalarni śmierdzi na kilometr. Buduje się molocha żeby mógł zarobić bank, grupa trzymająca władzę itd. Interes ekonomiczny miasta nie ma tu znaczenia.
        A przecież można by postawić na sortowanie śmieci. I tak by zostało bardzo niewiele do spalenia.
      • ababyd Re: Tak kurczą się śmieci - nowa kompostownia otw 17.04.12, 23:29
        Może będą wozili śmieci z Niemiec /było o tym głośno/?
        AA
        • marekwlodzimierz Liberec 18.04.12, 08:20
          Taka sytuacja miała miejsce w Libercu.

          W 2000 r. oddano spalarnie, a w 2002 r. zaostrzono przepisy o czystości spalin w spalarniach.
          Miasto (i gminy) nie miały pieniędzy na modernizacje, więc sprzedały zakład, za cenę dużo niższą od wartości prywatnej firmie, która wyraźnie na to czekała.
          A następnie odsprzedała zakład dużej niemieckiej firmie.
          A ta niemiecka firma kupiła spalarnie w Libercu po to, aby spalać odpady przywożone z Niemiec!
          Czesi zrobili awanturę i w jej efekcie zaniechano przywożenia odpadów z Niemiec.

          Niestety wiele wskazuje na to że spalarni w Bydgoszczy też grozi bankructwo, tak twierdzi ekonomista z Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.
          • dziwny22 Re: Liberec 18.04.12, 12:19
            Ale pani Ciemniak wie lepiej niż ekonomiści i za nic nie odpowiada. Jak wszystko upadnie to ona bedzie na sowitej emeryturze i będzie tłumaczyła, że chciała dobrze.
            • swiniopas6 A gdzie beda kompost sprzedawac? 18.04.12, 17:17
              Mysle, ze kompostownia to krok w dobrym kierunku. Powinni tez otworzyc jakis
              pawilon sprzedazy przed zakladem, tak by ludzie mogli podjechac samochodem i po
              rozsadnej cenie kupic ten kompost, np w w workach 25 kg. Taki kompost wysypany
              na dzialce czy w domowym ogrodku znacznie poprawi plony u ogrodnika-amatora.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka