Gość: zorientowany AKCJA: portal akademicki IP: *.autocom.pl 03.12.04, 21:54 Nowy portal akademicki varia.p4u.pl/test/index.php Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.12.04, 23:52 Czemu na stronie www.sejm.gov.pl nie ma jeszcze raportów za listopad ile było listów do Sejmu od nas??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Jeszcze brak raportu za listopad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.12.04, 14:55 Nie ma jeszcze na stronach Sejmu raportu za listopad.Ciekawe ile bydgoszczanie wyslali maili w slusznej sprawie:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: behemot Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.04, 15:13 jestem za!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.04, 15:27 Jest już na www.sejm.gov.pl opis korespondencji za listopad Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zły66 Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.04, 15:33 Uniwersytet Bydgoski na bazie AB oraz Uniwersytet Technologiczny na fundamentach ATR !!!n To jest nasz cel!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ;p Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.04, 22:19 ;p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hym szczerze: chciałem wspierac AB, ale ... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.12.04, 23:25 szczerze: chciałem wspierac AB, ale po przeczytaniu spisu afer i przekrętów na Akademii Bydgoskiej: forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=18218795&v=2&s=0 - przeszła mi chęc na wspieranie. Im szybciej AB padnie, tym szybciej nauka w Bydgoszczy sie odrodzi. Odpowiedz Link Zgłoś
m-classic Re: szczerze: chciałem wspierac AB, ale ... 17.12.04, 23:40 Za moich czasów (tzn.1986/1987) też raczej nie było lepiej. Akademia to już szumna nazwa, ale Uniwersytet... czy nazwa coś zmieni? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 11:20 Zazdrośni"jątrzący"torunianie dobrze ze dzieki waszym wpisom wątek jest na topie:-) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: feluś Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 18.12.04, 11:22 Toruniewo znowu zaczyna działać. Przed świetami przychodzą z Betlejemskim Światełkiem nadzieji!!Jakie to polskie, jakie katolickie!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: balum Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 11:33 Zróbmy aglomerację - dogadajmy się itd czytamy od jakiegoś tygodnia a tutaj z boku AB taka owaka i po co wam uniwersytet. Ja proponuję tym Panom aby korzystali ze swego forum, które coraz bardziej upodobnia się do gazet z lat 80 dzięki cenzurze. I nie chodzi tu o usuwanie postów wulgarnych czy obelżywych a o usuwanie takich które wyrażają swoje zdanie i są nieprawomyslne dla sposobu myslenia www.torun-byd....pl Coraz więcej osób o tym pisze na waszym forum w tym torunian (np: torunianka). Bawcie się dobrze za jakieś pół roku będziecie mieli 3 posty na krzyż dziennie na forum ale forum będzie prawomyślne i prawidłowe. Odpowiedz Link Zgłoś
m-classic Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! 18.12.04, 15:17 Mylisz się. Toruń to zupełnie nie moja bajka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 16:20 Dziwne ze ni z Gruchy ni z pieruchy pojawiają sie nowe nicki.Ten twoj to za pewne kolejna postac ad,maxa,ediego,willmana i innyc;p Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: hym mam dość AB i co z tego wynika? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 17:02 tak rozumujac mozna kazdemu kto skrytykuje Gruszke czy AB, czy Obremskiego zarzucic ze jest z Torunia. Ja mam dość AB i jej afer - tez jestem z Torunia? Odpowiedz Link Zgłoś
m-classic Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! 18.12.04, 17:44 Wyluzuj i nie dopatruj się tego, czego nie ma. Poziom jescze WSP nie był może najwyższy, ale to dało się poprawić, natomiast to co teraz dzieje się w AB to już naprawdę przegięcie. Grupa trzymająca władzę jednak istnieje. Chodzi tutaj o poziom nauczania, atmosferę studiów jak i oczywiście kadrę naukową, która ma ambicje, ale robi raczej zupełnie odwrotnie w stosunku do oczekiwań. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 22:50 Spadaj do Wyzszej Szkoly Kultury Medialnej i Spolecznej ks.Rydzyka:D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz CZEMU ONI BOJĄ SIE UNIWERKU W BYDZI??? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.12.04, 23:01 Jest pewna grupa osób która zawistna o naszą akcję,od kilku tygodni zaczyna mieszac zeby ją zdyskredytowac.Nagle na forum zaczynają powstawać wątki o spisie afer itp,o akcji NIE dla UKW.Nie rozumiem tego szczególnie jako student UMK.Dobrze że w pięknym Toruniu większość to rozsądni ludzie a nie tacy zawistni jak tych kilku(a może jeden)osobników .Życzę AB żeby stała sie uniwersytetem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: feluś Re: CZEMU ONI BOJĄ SIE UNIWERKU W BYDZI??? IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 18.12.04, 23:52 Bo im głupszy tym więcej obaw. Kiedyś ludzie myśleli, że jak jest zaćmienie słońca, to smok je połyka!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: torunianka Re: CZEMU ONI BOJĄ SIE UNIWERKU W BYDZI??? IP: *.petrus.com.pl 19.12.04, 23:33 a to kto słońce połyka jak nie smok? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: paulos głos z Poznania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.01.05, 14:52 popieram! to ewenement, żenujący precedens na skalę UE, że w Bydgoszczy nie ma jeszcze uniwersytetu, podczas gdy w takiej dziurze - Zielonej Górze jest. Nie wiem czyja to wina, ale życzę wam powodzenia. Obyście wygrali z warszawskimi urzędasami! pozdr Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rwe Re: głos z Poznania IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 08:15 Wina tych, co se wybrali kaprala na rektora, a ten wprowadza kapralskie metody komenderowania. To rzeczywiście żenujący precedens na skalę wszechświata. Całe szczęście że wybory rektora za pasem. Jest szansa na rehabilitacje Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Margot Mam pewne wątpliwości... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.01.05, 13:56 OK. Akcja ta jest jak najbardziej potrzebna, jednak czy po właczeniu bydgoskiej Akademii Medycznej do UMK jest taka szansa?? Śmiem w to watpić... Jednak nie podważam słuszności takich działań. Jeżeli mam szczerą nadzieję, że uda sie znaleźć choć skrawek nadzieji na to, że powstanie Uniwersytetu Bydgoskiego się wreszcoie ziści... Obawiam się również że powoływanie się na różnego rodzaju instytrucje i "osobistości" polityczne może niewiele zmienić... A więc trzeba działać w inny sposób... Powodzenia wszysstkim, którzy tego chcą dokonać... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ekspatriowany "Studenci" AB: Dlaczego marnujecie swoje zycie? IP: *.vnnyca.adelphia.net 25.01.05, 00:24 W Berlinie jest Hunboldt Universitaet, Medizinische Akademii, Freie Uniwersitat Berlin. Jest uniwersytet w Zurychu, Oxfordzie, Cambridge. W Bdg za waszego zycia uniwersytetu nie bedzie. Zdecydowa; o tym Zyd Stolzman, by wkupic sie do Brukseli zbudowaniem szklanego Disneylandu biurowcowego dla opresyjnego rzadu Judeopolonii w Wilanowie. Nie zostalo pieniedzy dla Polaczkow. Nie walcz z wiatrakami, tylko naucz sie zagranicznego jezyka i jedz na prawdziwe studia. Haika Silberstein (Hanna Suchocka) i inne Zydy rzadowe poslalz swoje mioty na studia do Zurychu. Te zydziatka wyrosna na opresyjne Zydziska, rzadzace z Wilanowa, stolicy Judeopolonii. Ty, Polaczku, mozesz sprzedawac tylko swoja robocizne. Zadbaj, zeby ona byla czegos warta na rynku pracy (zatrudnienia). Wlasnosc w Polsce jest dla kogo innego. Jezeli jestes patriota i chcesz utrzymac polskosc i Polske, to pomys;, co stanie sie z Polaczkami niedouczkami? Hitler mawial w przystepie dobrego humoru, my jestesmy zainteresowani wyksztalceniem Polakow tylko na tylem by rozeznawali znaki drogowe, aby usuwali sie nam z drogi, kiedy bedziemy jezdzili naszymi Volkswagenami. (Zob. "Rozmowy Adolfa Hitlera przy stole spisane na rozkaz Martina Bormana") To samo mowia Zydzi w warszawce. Klub Rzymski (masonow) postanowil w latach 80-tych, ze liczbe Polaczkow w kraju zmniejszy sie do 15 mln. Kraj najedzie szrancza osadnikow zydowskich i Polaczki beda im palstynczykowac. Zeby obronic sie przed ta szarancza, trzeba miec mozgi wyksztalcone. Arafat poslal swoich na studia do Paryza i prosze popatrzec, dzisiaj oni tworza rzad i administracje, ktora opiera sie politycznie przemocy zdydowskiej nie mniej efektywnie niz sam Arafat. A jak nie chcesz walczyc z szarancza, to plun na wszystko, na tych "wyborcow" Stolzmanow, Geremkow i innych Zydow budujacych konsekwentnie Judeopolonie dla przyszlej nawale osadnikow, i wywedruj na emigracje. W Niemczech dla studiow pomocny w Berlinie jest Studentenwerk, jest rowniez agent Polak, zajmujacy sie wszystkimi aspektami studenta polskiego w Niemczech. Pieniadze na Twoje studia zagranica winien wydotowac Prezydent Miasta, Rada Miejska, Wojewoda, Sejm, Prezydent PL-u itd. Ale od nich nie wydrzesz pieniedzy z podatku Twoich rodzicow, bo Polaczki nie sa zorganizowane. A dopoki nie sa, jestes sam, zdany na siebie i Twoja madrosc i inicjatywe, Zal mi Ci Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tow. Re: "Studenci" AB: Dlaczego marnujecie swoje zyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 08:20 Uniwersytet Marksizmu-Leninizmu im. Adama Małego - ku temu zmierza AB i na to ją stać Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: agfa Re: "Studenci" AB: Dlaczego marnujecie swoje zyc IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.01.05, 09:28 Zróbcie sobie lepiej porządek z autoplagiatami. A uniwersytet prędzej czy później u nas będzie nawet z waszą życzliwą pomocą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.01.05, 16:33 Musi byc Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 14:50 Wie ktos kiedy bedzie głosowanie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zyga Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 15:06 Wykładowca AB prof. Kazimierz W. przyznał się do brania łapówek od studentów. Wsadzili go na 2 lata i również na 2 lata odebrali mu prawo prowadzenia zajęć dydaktycznych. Profesora fizyki AB od molestowania studentek zawieszono na 6 miesięcy. Komisja Dyscyplinarna cały czas bada sprawę. Coraz więcej studentek pisze podania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 15:07 nowa "niewielka" garstka afer na Akademii Bydgoskiej z ostatnich 6 tygodni: Wyrok na doktora z Akademii Bydgoskiej forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=20347573 Akademia Bydgoska będzie skontrolowana forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=20347757 Kolejna rezygnacja na Akademii Bydgoskiej forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19599538 Molestowanie seksualne w AB forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19755692 Władze AB komentują sprawę przyjęć na anglistykę... forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19470271 AB = wybór złej uczelni do promowania Bydgoszczy forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19468862 AKCJA: "NIE NIE NIE dla Uniwerku z WSP !!!" forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=18687036 Pełnomocnik Prezydenta ds. Powołania Uniwersytetu forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19699275&a=19699275 Dziwny argument przeciwko Uniwersytetowi K.W. forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19828953 dr Irena K. z AB oskarżona o łapówki i wyłudzenia forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=18849119 pułkowniku Marcinkowski - WYSTĄP ! forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19593059 Afera na Akademii Bydgoskiej forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19398639 afery w AB = brak uniwerka + kontrola Ministerstwa forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19650675 Pytania do prof Szwedka!!!! forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=54&w=19438605 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: balum Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 16:04 A coś tam ostatni u was po akademikach śmierdzi forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=71&w=20369277 No i jakiś taki zapach się unosi forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=71&w=20256622&v=2&s=0 Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ala Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.05, 20:23 W sam raz jak na uniwersytet Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciej Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 18.04.05, 17:03 Ostatnie tchnienia oszołomów z Torunia. ps. człowieku co ty zrobisz w piątek, chyba potniesz sie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Re: AKCJA: UNIWERSYTET BYDGOSKI !!! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.05, 17:14 LOBBING LOBBING I JESZCZE RAZ LOBBING Odpowiedz Link Zgłoś
mylady1 czy to jeszcze ma sens po tych aferach? 25.02.05, 17:52 czy to jeszcze ma sens po tych aferach? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: balum Re: czy to jeszcze ma sens po tych aferach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.02.05, 18:01 Nie tobie to oceniać toruńczyku Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIT Jest IP: 195.85.209.* 25.02.05, 21:28 Po dziegciu teraz trochę miodu. Akademia Bydgoska w rankingu wyższych uczelni Polityki 2004 Pedagogika: 7 miejsce w kraju polityka.onet.pl/uczelnie2004/ped/ Politologia: 16 miejsce w kraju polityka.onet.pl/uczelnie2004/poli/ Psychologia: 7 miejsce w kraju polityka.onet.pl/uczelnie2004/psych/ Może nie są to miejsca medalowe, ale cieszą lepsze pozycje niż w 2003 roku i latach wcześniejszych. Czyli obiektywne media zauważają wzrost jakości nauczania na najbardziej popularnych kierunkach na AB. Warte odnotowania, że AB wyprzedza niejednokrotnie Uniwersytety. Odpowiedz Link Zgłoś
ethanak Re: Jest 25.02.05, 23:16 AB przede wszystkim traci tam gdzie ocenia je UMK i torunianie - wszak jakże to tak przeciw sobie występować???W końcu utrata monopolu uniwersyteckiego a nawet podniesienie prestiżu bydgoskich uczelni jest nie po myśli UMK bo oznacza że część studentów odpłynie do bydgoskich uczelni.Stąd ogromne zainteresowanie UMK zaognianiem "afer" na AB. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z torunia Re: Jest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.05, 00:00 " zaognianiem afer " ?? czy kolega praktykował w agencji TASS ? co ma umk do informacji , które ukazują sie na łamach prasy regionalnej albo ogólnokrajowej ? sponsoruje artykuły ? a może umk zajmuje się organizowaniem afer na AB - np. agenci umk udający studentów AB wreczają swoim wykładowcom kontrolowane łapówki ? pewnie ethanak wierzy, ze tak właśnie jest.. bardzo bydgoskie..zrobić kupę na srodku ulicy i następnie objawić ,że ten kto to zauważył po prostu " zaognia " sytuację .. ale przede wszystkim - co do tego ma umk ??? i jeszcze jedno - kilka miesięcy temu kiedy AB starała się o nadanie jej statusu uniwersytetu to właśnie umk - ze wszystkich 3 recenzentów - wystawił jej najbardziej pozytywną opinię..ethanak widzi to zupełnie inaczej.. znowu - bardzo bydgoskie, kłamstwo to dla was naturalny sposob dyskusji .. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: PIT Re: Jest IP: 195.85.209.* 26.02.05, 00:22 Drobne sprostowanie. Opinia UMK była pozytywna tylko dla opinii publicznej. W rzeczywistości treść opinii była bardziej rozbudowana, w całości wcale nie taka pozytywna. Cały tekst można znaleźć na stronach www sejmu. Uniwersytet Wrocławski wydał korzystniejszą opinię. Wbrew temu co napisał przedmówca, generalizując WSZYSTKICH bydgoszczan jako kłamców, nie poczuwam się do tego miana. Bardzo niski jest poziom dyskusji, gdy wyzywa się osoby od kłamców, dlatego że mieszkają w Bydgoszczy. Namiastka segregacji rasowej ? Polecam, aby toruńscy akademicy napisali rozprawę na temat: "Położenie geograficzne jako determinanta etyki i inteligencji". Nie mam ochoty na dalszą dyskusję na tym poziomie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: torunianka Re: czy to jeszcze ma sens po tych aferach? IP: *.petrus.com.pl 26.02.05, 00:34 a czemu toruńczycy nie mogą oceniać? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: balum Re: czy to jeszcze ma sens po tych aferach? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.02.05, 00:40 Rzecz w tym torunianko że twój krajan pod różnymi nickami podbijał prawie codziennie ten temat podobnie jak u was wątki o telewizji. Do Ciebie nikt nic nie ma. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciej Re: czy to jeszcze ma sens po tych aferach? IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 18.04.05, 17:13 Toruniank doskonale wiesz, ze tu wcale nie chodzi o ocene. Z reguły jak cos sie ocenia to uwydatnia sie minusy, ale tez podaje plusy!Tej osobie głównie biega o to aby podbijac te watki i miec wrazenie, ze w tej Bydgoszczy to totalna lipa. Odpowiedz Link Zgłoś
yaraz82 Bydgoscy internauci brawo! 18.04.05, 13:20 My internauci bedziemy miec skromy udział w utworzeniu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego info za miesiąc marzec www.sejm.gov.pl/listy/listy.html Wnioskowano o: przyspieszenie prac: nad poselskim projektem ustawy o utworzeniu Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy (druk 3500). :] Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Yaraz Mozesz sie cieszyc Vigla bedziesz mogl pisac... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.04.05, 17:29 Mozesz sie cieszyc Vigla bedziesz mogl pisac o Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: maciej Re: Mozesz sie cieszyc Vigla bedziesz mogl pisac. IP: *.int.elnet.pl / 195.85.209.* 13.05.05, 00:31 Praktycznie dzisiaj AKCJA UNIWERSYTET KAZIMIERZA WIELKIEGO ZAKOŃCZONA. PEŁEN SUKCES MIESZKAŃCÓW BYDGOSZCZY!!!!BRAWO!!!! Odpowiedz Link Zgłoś