Dodaj do ulubionych

Japończycy chcą studiować w AM w Bydgoszczy

25.03.07, 23:03
Sukces Rafała Blechacza zaczyna przynosić wymierne efekty. Japońscy studenci
muzyki goszczący w Bydgoszczy chcą kształcić się na naszej uczelni muzycznej.
Obserwuj wątek
      • rokoman Re: Japończycy chcą studiować w AM w Bydgoszczy 26.03.07, 07:26
        Urzekający jest fakt, że Japończyćy są rozmiłowani i zakochani w Chopinie i
        Jego pięknej, tak polskiej muzyce. To podnosi nas Polaków na duchu. Do tego
        sukcesy naszych skoczków w Sapporo i już Japonia jest nasza. Kiedy będziemy
        mieli tą " drugą " Japonię w naszej gospodarce i kieszeniach. Nasz wizjoner
        Lechu W. spoczął wyraźnie na laurach. A szybka kolej z Torunia do Bydgoszczy
        jest potrzebna, aby mogli torunianie przyjeżdżać częściej do Naszej
        Filharmonii, słuchając pięknej muzyki w niezwykle akustycznej sali, podnosząc
        swoją kulturę muzyczną!
            • rozczarowana-torunianka Re: Japończycy chcą studiować w AM w Bydgoszczy 29.03.07, 20:41
              Wstyd się przyznać, ale nie byłam jeszcze ani w bydgoskiej Filharmonii, ani
              nawet w Operze Nova. Będę chyba jednak kiedyś musiała nadrobić te braki.

Ale trochę zniechęca mnie do tego Twoja zachęta, rokomanie:))
              Jeżeli bowiem "muzyka łagodzi obyczaje", które to hasło ukuł chyba Jerzy
              Waldorf, to ja już bardziej złagodnieć nie mogę, gdyż to mogłoby być dla mnie
              groźne w tej dżungli jaką jest życie we współczesnym świecie;)
              • rokoman Re: 29.03.07, 21:40
                Mam w swojej bibliotece książkę nieodżałowanego Jerzego Waldorfa " Sekrety
                Polyhymnii " z osobistym wpisem i autografem. Nie wiem, czy łagodzenie
                obyczajów przez muzykę, jest Jego pomysłem ? Natomiast szczerze i serdecznie
                zapraszam do odwiedzenia bydgoskich przybytków kultury w postaci Opery Nova i
                Filharmonii. Może już, jak napisałaś jesteś zbyt łagodna, ale wysłuchanie
                pięknej muzyki czy obejrzenie widowiska na dobrym europejskim poziomie daje
                niezapomniane przeżycia i budzi pozytywne refleksje.Przecież występowali u nas
                Luciano Pavaroti, Artur Rubinstein, a także Kobuszewski, Geppert i wielu, wielu
                innych. Zatem do zobaczenia!
                • rozczarowana-torunianka Re: 29.03.07, 23:01
                  rokoman napisał:

> Filharmonii. Może już, jak napisałaś jesteś zbyt łagodna, ale wysłuchanie

Może?

A po koncercie lub prze mogę się udać do baru Kaprys;)
                  • rokoman Re: "Muzyka łagodzi obyczaje" 31.03.07, 22:10
                    Urocza torunianko - Arystoteles, jeden z wielkich filozofów unaocznił nam
                    wspaniały wpływ muzyki na nasze życie i obyczaje. Jerzy Waldorf sparafrazował
                    Jego opinię. Bardzo ceniłem , lubiłem i szanowałem Naszego Mistrza " muzycznego
                    słowa ". Pozostał nam jeszcze Bogusław Kaczyński. Na szczęście! Pzdr.
                    • rozczarowana-torunianka Re: "Muzyka łagodzi obyczaje" 31.03.07, 22:45
                      no cóż, tak prawdę mówiąc to raczej trudno spodziewać się zupełnie nowych,
                      odkrywczych myśli w naszych czasach, gdyż ci starożytni Grecy, Rzymianie, czy
                      Fenicjanie wszystko powymyślali już, zostawiając tylko konkrety jak proch czy
                      papier do wymyślenia Chińczykom. Czyli wszystko już było;)

A Bogusław Kaczyński faktycznie tłumy porywa, mimo, a może dlatego, że jest
                      jakby reliktem eleganckiego świata, nienagannych manier, fascynacji wielką
                      sztuką i kompetencji.

Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka