Dodaj do ulubionych

Smieciarka cd2

24.03.22, 23:54
Wczoraj pytałam czy nie wstyd wystawić ciotkowe ubrania.
Dziś już wiem, że wszystko schodzi, ale ludzie nie umieją czytać ze zrozumieniem.
Wszędzie podaje, że odbiór osobisty, że nie rozdzielam na jedną bluzkę czy spodnie, tylko od razu oddaje całość. I dostaje kilka, kilkanaście odpowiedzi czy wysyłam paczkomatem, kurierem, czy mogę dowieźć, bo
A. nie mam auta
B. Bo daleko komunikacja miejska
C. Bo nie mam nogi
D. Nie mam dwóch nóg
Ewentualnie szukam jelenia który przywiezie i jeszcze mi w szafie poukłada 🤷
I hit drugi. Przy okazji zdecydowałam się oddać stary ekspres do kawy. Nie używam a stoi i się kurzy. Umówiłam się z kobietą na odbiór w konkretnych godzinach, a w prywatnej wiadomości kwiatek: a odda mi Pani pierwszej jak dojadę w ciągu godziny? Potrzebuje tego ekspresu.
Na odpowiedź że zarezerwowane dla Pani która poprosiła jako pierwsza dostałam stek wyzwisk, że nie pomagam, że oddaje pewnie znajomym, i że w ogóle durna ze mnie sucz
🙄
Obserwuj wątek
      • ichi51e Re: Smieciarka cd2 25.03.22, 06:47
        mi się raz zdarzyło jak robiłam czystkę ze rzeczy zniknęły w czasie kiedy poszłam po kolejne worki do domu - przychodzę wyrzucać - a tu nie ma...0
    • anilorak174 Re: Smieciarka cd2 25.03.22, 06:41
      Nie oddaje i nie sprzedaje nic juz na zadnych smieciarkach i olx bo wlasnie był wysyp ludzi typu dej mie bo mam horom curke.albo a dlaczego nie wysyłka, dlaczego za 10 a nie za 5 itp.
      U nas z powodzeniem działa "wystawka" pod smietnikiem. Wszystko zniknie.
      • perspektywa Re: Smieciarka cd2 25.03.22, 07:52
        To chyba miałam szczęście, bo kilkuktornie wystawiając coś na loklalnej śmieciarce rzeczy zostały odebrane sprawnie, z podziękowaniem, przez bardzo miłe osoby.
    • ewa_mama_jasia Re: Smieciarka cd2 25.03.22, 08:22
      Czytanie ze zrozumieniem kuleje od zawsze. Ale tu wchodzi jeszcze jeden czynnik. Tłucze się ludziom od półtora pokolenia, że mają prawo być asertywni, że mają prawo pytać i liczyć się ewentualnie z odmową. Więc pytają. To jest głupie, zajmuje czas i denerwuje. Ale ludzie mają wdrukowane, że "jak nie zapytasz, to na pewno nie uzyskasz. Jak zapytasz, to masz 50% szans na uzyskanie korzyści". Więc pytają, na zasadzie "a może...". Dlatego najlepiej nie odpowiadać na takie zapytania, albo metoda zdartej płyty "wszystkie warunki są w opisie".
    • aqua48 Re: Smieciarka cd2 25.03.22, 08:37
      Ja jestem z opcji - wystawiam wory czystych rzeczy pod śmietnikiem. Czasami znikają w momencie, czasami po dwóch godzinach, niekiedy dopiero na drugi dzień. Ale znikają zawsze. Bez proszenia, głupich pytań i roszczeniowych oczekiwań.
    • bulzemba Re: Smieciarka cd2 25.03.22, 08:52
      Ty wystawiłam darmo.

Do mnie zadzwonił sąsiad z mordą: jakim prawem ja sprzedałam swoje rupiecie przecież on chciał to przejąć, bo ma prawo pierwokupu bo jest najbliżej!
    • pyza-wedrowniczka Re: Smieciarka cd2 25.03.22, 11:34
      Ja olewam takie prośby. Wystawiam na śmieciarce, ale umawiam się tylko wtedy, kiedy mi pasuje i wiem, że będzie ktoś w domu (nie dostosowuję nigdy planów do nikogo). Oddaję temu, kto pierwszy napisze i się sprawnie umówi i przyjedzie. Chociaż przyznam się, że jak mi znajoma kiedyś napisała, że chce, to odmówiłam pani, z którą się dogadywałam - napisałam wprost, że wolę dać koleżance.

I mam gdzieś, że mnie ludzie zwyzywają. W ogóle nie traktuję smieciarki jako "pomagania" tylko rozdawanie. Zwisa mi to, czy pani, która bierze jest biedną samotną matką, czy zarabiającą miliony wąską specjalistką oraz co z tym potem zrobi. Jedyny powód, dla którego wydaję, to że nie chcę, żeby trafiło na śmietnik, a nie dlatego, żeby kogoś wspierać.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka