Gość: Jaga
IP: *.*
24.04.02, 14:56
Czy któraś z Was ma jakieś doświadczenia w ćwiczeniu oczek?Mój synek ma trzy latka,jak skończył dwa, zaczęły się problemy z oczami. Okazało się, że ma dużą nadwzroczność - +5 dioptrii. Zaczął nosić okulary, bez nich zezował,zwłaszcza jednym okiem. Po badaniu w tym roku pani doktor stwierdziła, że jedne oko jest słabsze (+7) i nie ma widzenia obuocznego. Dla usprawnienia leniwego oka zaleciła przesłonę na okularach. Mały po 6 tygodniach karnego noszenia okularów z jednym zakrytym okiem, zaczął zezowaćdrugim, tym lepszym. Po konsulatacji z panią doktor teraz zasłaniamy mu raz jedno, raz drugie oko (co dwa dni). Nie wiem jak długo to potrwa, czy Mały ma szansę na wyćwiczenie mięśni i wyprostowanie oczu, tak, żeby nie zezował bez okularów?