Dodaj do ulubionych

Pomocy! Na co to uczulenie?!

06.11.09, 00:20
Lekarz rozpoznal AZS u mojego synka jak ten mial ok.3-4 tyg. (synek
ma teraz 3,5 miesiaca). Padlo na produkty od krowy. Dieta
eliminacyjna nic nie dala. Jak stracilam pokarm, to przeszlam na
nutramigen, to tez nic nie pomoglo. Maly od miesiaca jest tylko na
nutramigenie (dopajam herbatka koperkowa, bo wody nie chce pic), a
wyglada coraz gorzej. A mi juz koncza sie pomysly co to moze bycsad

Wszystkie ubranka piore w specjalnym proszku dla niemowlat,
nastawiam 2 dodatkowe plukania, a pozniej wszystko prasuje, wiec to
chyba nie jst alergia na proszek itp.?

Prze chwile myslalam, ze to od tego, ze kapie Malego w wodzie z
kranu, ale gotowanie wody nic nie dalo.

Pasozyty? U 3,5 miesiecznego niemowlaka? Mozliwe? (bo moj alergolog
powiedzial, ze to u dzieci ktore pelzaja i raczkuja, no i u
starszych). Butelki sterylizuje, smoczki tez, zabawki przemywam raz
na jakis czas woda z mydlem. Maly caly czas wciska raczki do buzi,
wiec staram sie, zeby mial je czyste. Sama rece myje co chwile.

A moze kurz, roztocza? Ale czy tez nie jest na to za maly?

Dodam, ze zmiany skorne sa na calej powierzchni. Rece, nogi,
brzuszek, plecki, szyja, na buzi najlagodniej, no i ciemieniucha
(ale ponoc to akurat normalne). Mimo stosowania emolientow skora
jest bardzo sucha, "kaszkowata", ma plackowate plamy. Po kapieli
Maly jest doslownie czerwony, pozniej czerwien przygasa. Nie ma
saczacych sie ran, ani wielkich krost. Oprocz emolientow, lekarz
przepisal tez Elocon (na najgorsze miejsca, ale z racji, ze to
steryd i nie leczy tylko lagodzi objawy, to stosuje z wielkim
umiarem) oraz krople Fenistil 3 razy po 5 kropli (czy to nie jest za
duzo?)

Od paru dni ma tez katar (oczyszczanie i nawilzanie noska pomaga na
krotko) i czesto kicha, czasem tez kaszle (ale to raczej jak
nazbiera mu sie za duzo sliny). Moze to po prostu przeziebienie i
nie ma zwiazku z alergia? Goraczki nie ma.
Przez te zmiany skorne Maly zrobil sie okropnie marudny i placzliwy.

Drogie mamy, pomozcie, bo juz naprawde trace sily..
Obserwuj wątek
    • puellapulchra Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 08:55
      Nutra zawiera kazeinę z mleka. moje dziecko też po Nutramigenie
      nadal miało zmiany skórne, dopiero alergolog kazał odstawić i dać
      sojowe, ale córka miała już roczek. Poproś pediatrę o wskazanie
      mieszanki mlekozastępczej zupelnie nie zawierającej produktow
      pochodzenia krowiego.
      I szkoda że już nie karmisz piersią - to by było najlepsze wyjście uncertain
      • izabela_adam Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 09:00
        moja nina miala biegunke i bolal ja brzuszek po herbatce koperkowej. a moze?
        • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 11:35
          To raaczej nie jest wina kopru. Malemu brzuszek nie boli, nie ma tez
          problemow z biegunkami.
      • kalenika Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 09:05
        ja karmiłam piersią 5 mies i nie było różnicy między moim mlekiem a
        Nutramigenem, zmiany skórne byly cały czas
      • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 11:34
        Problem jest taki, ze mieszkam w Dublinie, a tu dostepny jest tylko
        Nutramigen, no i mleko sojowe, ale sojowego nie mozna podawac takim
        maluszkom.
        Wiem, ze mleko matki jest najlepsze.. Naryczalam sie okropnie jak
        stracilam pokarm. Ale tu nikt nie byl w stanie mi pomoc jak sie
        zaczely problemy z karmieniem - 90% Irlandek karmi od pierwszego
        dnia butelka, polozne i doradca laktacyjny stwierdzili, ze dobrze
        przystawiam dziecko, ze wszystko jest ok, ale tak naprawde to guzik
        wiedza. Jedyna porada jaka slyszlam, to zeby czesto przystawiac.
        Oczywiscie nie pomoglo, bo Maly mnie tylko gryzl dziaslami ze
        zlosci, ze slabo leci. Przez pewien czas podawalam mu sciagane,
        pozniej znowu przystawilam.. No i przyplatalo sie zapalenie piersi,
        i piersi puste.
      • dafami Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 17:52
        DLACZEGO KARMIENIE PIERSIĄ JEST NAJLEPSZYM WYJŚCIEM PRZY SILNYCH OBJAWACH!!??
        PRZECIEŻ W DIECIE MATKI TRUDNO WYELIMINOWAĆ WSZYSTKIE ALERGENY (gdy jest ich
        więcej niż tylko mleko krowie). Chcę własnie przejść na mleko zastępcze, bo nie
        mogę patrzeć jak się mój mały męczy z brzuszkiem, mam wyrzuty, że to przeze mnie.
        • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 09.11.09, 00:25
          Defami, dlaczego? odpisalam Ci na Twoim watku!
    • kalenika Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 09:01
      pewnie Ci za barzdo nie pomoge, ale przechodzisz dokładnie to co ja
      ze swoją córką...
      takie zmiany u niej sie objawiły jak skończyła 1,5 mies. skóra
      zrobila sie koszmarna z dnia na dzień, męczarnia i dla dziecka i dla
      nas bo dziecko cały czas płakało i sie drapało.

      my tez byliśmy na nutramigenie, ale nic nie pomogo mysle, ze mogła
      na to mleko tez byc uczulona, ale ja z uporem maniaka jej dawałam bo
      skoro było napisane, ze jest dla alergików i lekarz przepisał to sie
      tak trzymałam, teraz tak bym nie zrobiła

      małą kąpałam tez w przegotowanej wodzie lu w siemieniu lnianym i
      nic nie pomagalo
      prałam w delikatnych płynach dla dzieci i w płatkach mydlanych i tez
      nic

      teraz corka ma 3 lata i 4 mies z badań wynikło ze jest silnym
      alergikiem wziewnym i pokarmowym

      nie wiem co moge Ci poradzic, my cały czas walczymy

      jesli chodzi o kąpiel: mojej córce na skóre chyba jedynie pomogła
      kąpiel w podbiale.
      to jest takie zielsko, moją sąsiadka zbierała to i suszyla i nam
      przyniosła, nie wiem czy dla Twojego malucha to było by dobre ale
      nam z pewnością pomogło. W tej chwili skóra mozna powiedziec ze jest
      super w porównaniu z tym co było, (a była to jedna wielka skorupa na
      całym ciele)
      pewnie Cie nie pocieszyłam, ale zycze zdrówka i mam nadzieje, ze
      bedzie lepiej
      • antyka Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 11:46
        Pasozyty u tak malego dziecka sa jak najbardziej mozliwe.
        Sprawdz kal w dobrym labie - najlepiej w Felixie.
      • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 11:49
        Tez mi sie wydaje, ze moj synek jest uczulony na Nutramigen (zdaniem
        alergologa to niemozliwe), bo raz skora jest nieciekawa, a dwa robi
        raz na jakis czas kupy ze sluzem lub nawet sie zdarza, ze zrobi taka
        malutka i praktycznie cala sluzowatasad A jak juz pisalam wczesniej,
        to tu dostepny jest tylko Nutramigen.. Przeciez nie podam dziecku
        normalnej mieszanki lub sojowego.
        Oboje z mezem juz nie mozemy patrzec jak sie nasza dziecinka meczy,
        a i sami ledwo funkcjonujemy po nieprzespanych nocach (marudzenie,
        placz, wiercenie wywolane swedzeniem).

        A czy ten podbial mozna gdzies kupic?

        PS. Taka ciekawostka irlandzkiej sluzbie zdrowia - irlandzka lekarka
        stwierdzila, ze synek ma tylko sucha skore, ze trzeba ja smarowac
        emolientem, a placze, marudzi i sie wierci, bo pewnie ma kolke, bo
        takie cos nie moze swedziec.
        Chodzimy do alergologa, ktory jest Polakiem.
        • puellapulchra Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 13:22
          Kup np Neocate (allegro, ebay) tak na 2-3 tygodnie - jesli nastapi
          poprawa bedziesz miala odpowiedz.

          Bo u takiego malucha to tylko wchodzi w gre alergia na mleko i
          ewentualne pasozyty.
          Pozdrawiam
        • kalenika Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 14:21
          A czy ten podbial mozna gdzies kupic?

          ja akurat nie interesowałam sie tym, czy można go gdzies kupic bo
          mialam od sąsiadki (ale może suszony w aptece jest?!)może popytaj u
          siebie, widac tez, ze co lekarz to inna opinia, jak czytam to co
          piszesz to jakbym siebie czytala, przechodzisz dokładnie to samo co
          ja 3 lata temu..
          moj alergolog tez swierdził, ze niemożliwe, zeby po Nutramigenie
          było uczulenie..

          • izabela_adam Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 06.11.09, 14:50
            a moze to wlasnie soja winna. w nutramiogenie jest olej sojowy.
            zerknij jeszcze tu. moze ci sie cos przyda:
            resmedica.pl/archiwum/zdart3015.html
          • black.daffodil do Kalenika 09.11.09, 00:29
            Kalenika, a kiedy zaczelas rozszerzac diete coreczki? I co najpierw
            podawalas? I kiedy stan skory Twojej coreczki zaczal sie poprawiac?
            • kalenika Re: do Kalenika 09.11.09, 09:49
              zaczne od skóry: córka własciwie męczyła sie do drugiego roku zycia,
              bo dopiero wtedy sąsiadka podsuneła mi ten podbiał. Koszmar był do
              tego stopnia ze i w dzien i w nocy musiała nosic cienkie bawełniane
              skarpetki na rękach a z czasem trzeba było okleic to tasmą bo
              zaczeła rwac i sciągac, zeby sie podrapac (tak, brzmi to strasznie
              ale niestety z płaczem musiałam jej zakladac bo gdyby nie te
              skarpetki, to nie wiem co by było, wystarczyło je zdjąc, zeby troche
              skóra sie "przewietrzyła" a za chwile wszystko było zdrapane do
              krwi) jak sobie przypomnę ile sie dziecko wycierpiało...
              Tak więc ja probując wszystkiego co możliwe, począwszy od masci
              sterydowych, które pomagały na krótko, kapiel w Oilatum tak
              zachwalane przez wszystkich (nam nie pomogło ), Balneum, pózniej
              siemie lniane, sama woda przegotowana, a na koniec ten podbial,
              mysle, ze własnie w naszym przypadku on własnie pomógł.

              A co do diety, dokładnie juz nie pamietam, ale co bym nie podała to
              wszystko ją uczulało, wysypka, jesli mozna to tak nazwac caly czas
              była. Takie błędne koło. Ale najpierw jak sobie przypominam, to
              chyba była marchewka i ziemniak, jabłko, lekarz przepisał Sinlac
              (częsc rzeczy podawałam ze słoiczka), pózniej udało mi się kupic
              królika, więc miksowałam go z ryzem, marchewką, indyk, jagnięcina,
              ziemniak. Pózniej, jedyną rzeczą jaką chciala jesc to byla potrawka
              z królika z ryżem i brokułami – ze słoiczka
              Z perspektywy czasu mysle, ze głównie to uczulało ją mleko, ten
              wstrętny Nutramigan, pózniej zmieniliśmy na Emfamil czy jakos tak,
              tez bez zmian, odkąd skonczyła 2 latka nie pije mleka, sama juz nie
              chciała wogóle tylko kaszke ryżowa bezmleczna na wode, chyba
              bedziesz musiała troche sama poeksperymentowac i popróbowwac, bo
              lekarze to szkoda gadac... własnie może kaszka ryżowa bezmleczna
              chyba od 4 miesiąca juz jest kaszka Bobowita
              • black.daffodil Re: do Kalenika 09.11.09, 11:59
                Dziekismile Juz poprosilam mame, zeby poszukala w aptekach i sklepach
                zielarkich tego podbialu. Mam nadzieje, ze znajdzie.. i ze nam
                pomoze.
                Dam mu tez kaszke ryzowa jak skonczy 4 miesiace. Powaznie tez mysle
                o tym Neocate, ale najpierw troche poczekam , gdyz odstawilam
                herbatke koperkowa (moze to ona jest choc czesciowo odpowiedzialna
                za zly stan, nie wiem czy skory, ale kupek raczej tak).
                Pozdrawiam.
                • kalenika Re: do Kalenika 09.11.09, 12:27
                  zycze powodzeniasmile
                  mam nadzieje, ze wkótce sie polepszy

                  pozdrawiam
      • login_niezajety Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 09.12.09, 22:20
        hey
        nasz synek tez mial straszna skore jak byl malutki zwlaszcza na buzi
        i glowa..oj co to bylo. Czasem uczulaja rzeczy, ktore do glowy by
        nie przyszly. Lista rzeczy, ktore ja sprawdzilam:
        - rozne firmy smoczkow (silikon ew kauczuk)
        - zmiana materaca (z gryka kokos pianka na sama pianke)
        - schowalam pluszaki prawie na rok
        - odkurzanie codziennie
        - wynioslam kwiaty
        - nie kap w emolientach bo g. daja a uczulaja (mnie na przyklad smile)
        ja kapie w samej wodzie do tej pory i jest ok
        - pralam w platkach mydlanych (potem sie okazalo,ze to nie proszek)
        - kladlam go tylko na kocu,nawet na lozku nie lezal,bo myslalam,ze
        to moze sztuczna skora
        W rezultacie moich poszukiwan i u schylku sił psychicznych okazało
        się, ze uczulaly go sztuczne materialy tj np poliester, a wiele
        rzeczy z tego niestety jest wykonanych. Na przyklad swietna posciel
        antyalergiczna z wypelnieniem sztucznym po ktorej moj syn jeszcze
        troche i by sie zadrapal chyba.

        Przekonalam sie, ze najlepiej dla dzieci jak otoczenie jest jak
        najbardziej naturalne. Jak wykluczylam te materialy (do tej pory spi
        pod kocem z bawelny) buzia i glowa zrobily sie sliczne smile) No i
        oczywiście jak sama nie znajdziesz to u lekarza możesz liczyć co
        najwyżej na sterydy..masakra.
        A nutramigen tez dostal w 3 miesiacu i dziwilo mnie czemu ta alergia
        mu nie przechodzi...wink
        Powodzenia życzę i pozdrawiam
    • mardini Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 07.11.09, 19:34
      Moj synek ma teraz 11 miesiecy ale jak mial 2 lekarz tez stwierdzil
      Azs na poczatku smarowalam tylko emolientami ale poprawy nie bylo
      dlatego dla pewnosci czy maly nie ma alergii lekarz zrobil testy z
      krwi choc one nie zawsze sa wiarygodne i wyszla alergia na mleko
      krowie,jaja kurze i siersc zwierzat.Od tego czasu maly pije Neocate
      i skora z czasem ulegla duzej poprawie.Spytaj sie lekarza moze moze
      tez zrobic testy z krwi.
      Mi sie wydaje ,ze moze ubranka go uczulaja bo piszesz,ze buzie ma
      ladna.Nam lekarz kazal malego ubierac tylko w biale bawelniane
      rzeczy przynajmniej te ubranka co stykaja sie bezposrednio ze
      skora,bo barwniki tez uczulaja.
      A czy macie zwierzeta w domu ?Katar i kaszel czesto swiadcza o
      alergii wziewnej.
      Nie wiem jak ci pomoc wiem ,ze ci ciezko szczegolnie ,ze maly tak
      cierpi.
      • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 09.11.09, 00:11
        Na buzce tez sie pojawily krostki i plamy na brodzie. Staram sie go
        ubierac w biale kolory lub jasne, ale slyszalam, ze poza barwnikami
        uczulac moga tez rozne inne dodatki, bo ponoc to, ze jest napisane
        100% bawelny jest niestety nieprawda w wielu przypadkach (moja mama
        mowi, ze jak material "mechaci sie", to oznacza, ze to nie jest
        czysta bawelna)
        Co do testow - mieszkam w Irlandii i tutaj takich testow nie robiasad
        Zwierzat nie mamy.
        Zastanawiam sie nad przejsciem na Neocate, bo chyba jest mozliwosc
        sprowadzenia z UK, chce to sprawdzic.
        • gabrysiek.12 Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 18.12.09, 12:18
          "Co do testow - mieszkam w Irlandii i tutaj takich testow nie robia:
          ("
          napewno robia!! tylko musisz moze kogos przycisnac. nam zrobili
          dopiero po mojej wielkiej awanturze u pediatry i okazalo sie ze bylo
          warto,ja mialam racje a nie lekarz! powalcz o to bo warto! nie
          sluchaj jak ludzie pisza ze niewarto bo w tym wieku malo miarodajne.
          jak sie nic niewie to kazda informacja staje sie wazna. ja
          upomnialam sie o te test wlasnie dzieki temu co "mardini"(mam
          nadzieje ze nieprzekrecilam ale ciezko mi twoj nick zapamietac)
          kiedys napisala
      • gabrysiek.12 Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 18.12.09, 12:00
        " Mi sie wydaje ,ze moze ubranka go uczulaja bo piszesz,ze buzie ma
        > ladna"
        to nie zawsze tak jest, u nas buzia po ciężkich poczatkach byla
        nawet calkiem ladna(przy uczuleniu na mleko) pogorszylo sie bardzo
        dopiero przy rozszezaniu diety: jajko, cielecina, kurczak.. a
        proszki do prania tez testowalam i cudowalam bo tak samo sie
        sugerowalam tym ze to od ciuszkow bylo, nie jest to jednak zawsze
        sluszne rozumowanie
    • moyyra Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 07.11.09, 19:59
      przypomnij, czy objawy skorne nie wystąpily po jakiejs
      szczepionce/czesto otym czytam/

      zmien proszek,

      jak masz mozliwosc wyjedz na kilka dni-zobaczysz czy bedzie poprawa,

      pasozyty- jaknajbardziej mozliwe sad

      kupcie chustę, moze maluszek w niej znajdize ukojenie

      pz
      • e-kasia_mm9 Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 08.11.09, 23:53
        Odstaw natychmiast tę herbatkę koperkową! Koper jest bardzo uczulający! I
        wszystkie witaminy i inne preparaty, które dajesz(każdy może uczulać). Jeśli nie
        chce pić wody, to albo nic nie dawaj(nutramigen wystarczy), albo kup
        rumianek(nie granulowaną herbatkę, tylko zwykły rumianek w torebkach do parzenia
        i nie słodź). Rumianek też wprawdzie może uczulać, ale jest z zupełnie innej
        rodziny biologicznej, niż koper, więc może się będzie nadawał. Najlepiej by
        było, gdybyś dawała przez co najmniej dwa tygodnie tylko i wyłącznie nutramigen
        i wodę.Jeśli wtedy nie będzie poprawy, to trzeba będzie zmienić mleko.
        • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 09.11.09, 00:22
          Kasiu, wlasnie ten koper tez mnie niepokoi.. bo ktoras z mam juz
          mnie przed tym przestrzegla.
          Od dzis podaje nutramigen i wode (pije jednorazowo 10-20 ml, z
          trudnosciami, ale moze sie przyzwyczai), jak nie bedzie poprawy, to
          chyba bede sprowadzac Neocate (bo nutramigen to nadal moj
          podejrzany).. no i te pasozyty (ale ja naaprawde dbam o czystosc, no
          moze nie jest jakos przesadnie sterylnie, bo to chyba tez niedobrze).

          Dziekuje wszystkim za odpowiedzi smile !!
      • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 09.11.09, 00:17
        W sumie, to Maly pod koniec wrzesnia mial szczepienie i mocno sie
        pogorszylo na poczatku pazdziernika.
        Od wczoraj jest troszke lepiej, ale juz zaczynam sie przyzwyczajac,
        ze raz jest lepiej, a pozniej gorzej (niestety z przewaga tego
        drugiego).
        Chuste juz mamysmile Ale synek nie specjalnie za nia szaleje..

        Z proszkow do prania, to z tego co wiem, to tu jest tylko Fairy
        (jedyny dla niemowlat). Sprobuje z platkami mydlanymi.

        Boje sie, ze to albo pasozyty albo faktycznie nie toleruje
        nutramigenu.
    • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 10.11.09, 23:13
      dziewczyny, jest coraz gorzej. Odstawilam herbatke koperkowa w
      niedziele. Myslalam, ze bedzie lepiej (mialam nadzieje, ze to wina
      herbatki, a nie mleka), a tu dzis biegunka, odparzenia na pupce,
      rumiane policzki (juz ktorys wieczor z rzedu) i pogorszony stan
      skory (zwlaszcza na szyi).
      Jesli to Nutramigen, to bede musiala zdobyc Neocate, mam nadzieje,
      ze Irlandia go sprowadza z UK.
      Ale czy to mozliwe, ze Nutramigen zaczal uczulac po 1-2 tyg., bo na
      poczatku wszystko bylo ok... i wlasnie po niecalych 2 tyg. zaczely
      sie problemy.
      Z drugiej strony czy to moze byc wina wody jaka dodaje do
      Nutramigenu?
      Tu nie moge kupic wody mineralnej dla niemowlat. Jak zapytalam w
      sklepie i w aptece o butelkowana wode min. dla niemowlat, to panie
      patrzyly na mnie jak na wariatke. Tu wszyscy daja kranowe.
      W momencie jak przeszlam zupelnie na sztuczne, to kupilam filtr
      Brity, filtruje i gotuje.. Ale moze to za malo?
      • kasiekslowik Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 11.11.09, 23:44
        moja cora w tej chwili 3,5( azs od drugiego miesiaca teraz
        podejrzewamy astme i wciaz azs ) na pewno uczulona na proszek jedyny
        ktory toleruje to jelp reakcja na inny natychmiastowa , na poczatku
        probowalismy roznych cudow oilatum pogorszylo , potem krochmal z
        roznym skutkiem raz dzialal pozniej wrecz przeciwnie , skora chwilami
        odrapana do krwi, jesli chodzi o pieluchy to tolerowala jedynie
        zwykle tescowe, pampersy z nawilzanym zielonym paskiem powodowaly
        ciagle odparzenia, pomagaja dopiero od niedawna kapiele ozonowe , i
        natluszczamy na zmiane emulsja specjalna emolium lub masc robiona z
        mocznikiem lub tez robiona z witamina a na oleju rycynowym jak jest
        kiepsko nawet 5 razy dziennie.
        • e-kasia_mm9 re: kasiek 12.11.09, 06:48
          Dlaczego do tej pory(3,5 roku?!!) nie wykluczyłaś z jedzenia alergenów? Chcesz
          koniecznie, żeby dziecko się męczyło? Teraz pewnie zaczniesz jeszcze sterydami
          leczyć astmę, zamiast pomęczyć się trochę i zastosować dietę eliminacyjną, żeby
          wykryć, co ją uczula.
          • kasiekslowik Re: re: kasiek 12.11.09, 21:29
            e-kasia_mm9 napisała:

            > Dlaczego do tej pory(3,5 roku?!!) nie wykluczyłaś z jedzenia
            alergenów? Chcesz
            > koniecznie, żeby dziecko się męczyło? Teraz pewnie zaczniesz
            jeszcze sterydami
            > leczyć astmę, zamiast pomęczyć się trochę i zastosować dietę
            eliminacyjną, żeby
            > wykryć, co ją uczula.

            u nas alergia krzyzowa wziewna i poarmowa alergeny elimnowane a skora
            mimo to wrazliwa glownie kontaktowo inne proszki jakies nieznane
            detergenty ale tez na konserwanty , a jesli chodzi o alergeny
            pokarmowe to testy ale tez i obserwacja wykluczyly , pokarmowe tylko
            w trakcie pylenia daja znac ale uwazamy caly rok
            • kasiekslowik Re: re: kasiek 12.11.09, 21:44
              ale i tak nie wystarcza , mala ma uczulenie na pylki brzozy i traw, i
              objawia sie ono nie tylko katarem kaszlem lzawieniem z oczu ale wlasnie
              i na skorze, tak np jesli pyli trawa a ona nie ma dlugich rekawow mimo
              diety wykluczajacej krzyzowe alergeny potrafi byc obsypana wlasnie w
              tych miejscach ktore wystaja spod ubran albo do ktorych ubrania za
              lekko przylegaly, i wlasnie wtedy jedyne co ja jako tako lagodzi to
              kapiele ozonowe i dokladna pielegnacja. tak wiec nie zawsze niestety
              wystarcza eliminacja i uwiez ze chcialabym zeby to bylo mozliwesad
              • e-kasia_mm9 Re: re: kasiek 13.11.09, 00:29
                Alergeny "krzyżowe"jak je nazwałaś muszą być wykluczone z diety przez cały rok,
                żeby w okresie pylenia zminimalizować reakcję na pyłki.Jeśli nie je się ich to
                organizm oczyszcza się z przeciwciał i kiedy następuje pylenie, to jest w stanie
                przetrwać ten krótki okres bez żadnych objawów, bo zanim wytworzy dużą ilość
                przeciwciał, to okres pylenia się skończy.
      • slonko771 Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 12.11.09, 18:00
        sprawdż pasozyty , niewiele zachodu a masz pewność ze to nie to. Na
        nic pozadki w domu jesli dziecko je ma, pozadkami samymi nie
        wyeliminujesz , a nie prawda ze pasozyty dotyczą dzieci dopiero
        pełzających , moj gin twierdzi ze wiekszośc rodzących kobiet ma
        owsiki , wiec dziecko z owsikami może wrócić już ze szpitala na
        dzieńdobry
    • betitk Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 18.11.09, 21:24
      Cześć jak to czytam to skóra mi cierpnie bo przypominam sobie mojego synka ma
      już teraz 3 latka a tez miał AZS tez go odstawiłam od piersi bo miał wypryski na
      buźce a potem to sypała mu się skora jakby ktoś sypał maka karmiłam go
      nutramigenem i co jest w nim kazeina na która był UCZULONY nikt w to nie wierzyl
      dopóki nie potwierdziłam to testami z krwi gdzie wszystko to wyszło przeszliśmy
      na mleko Isomil jest to mleko sojowe i od tego czasu mieliśmy problem z głowy.
      Skontaktuj se z dobrym alergologiem bo myśmy przez pół roku chodzili z synkiem
      na takie specjalne naświetlania lampa Uv. Moze oprócz tego jest uczulone na
      gluten jak już coś je takiego Mój Kuba ma dietę bezglutenową i niskobiałkowa.
      Dopiero jak stosowaliśmy się do tej diety to objawy ustąpiły . Mogę polecić Ci
      cała serię Emolium dla naszego syna była i jest najlepsza do tej pory to
      stosuję.Też miał cała skórę poranioną czasami we krwi. Piszesz o ciemieniuszce
      kup w aptece normalna parafine ciekła i smaruj mu po kapieli główkę wyczesz
      wloski i posmaruj uwierz ze za kilka dni zapomnisz o tym tak samo ja zrobiłam
      dziecko budziło sie rano i miało wilgotną głowkę nie była wysuszona. zdiś ma
      gładką skórę a przypominaja mi o tym tylko zdjęcia które robiliśmy jak był
      mały.Podaję ci mojego e maila jak coś to jak mogę pomóc to chętnie bo wiem
      przez co przechodzisz palkabeata76@wp.pl
      Głowa do góry Pozdrawiam serdecznie Trzymaj się
      • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 19.11.09, 00:30
        Dzieki Beatko, to bardzo mile z Twojej stronysmile Pozdrawiam!
    • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 17.12.09, 21:07
      Podalam synkowi Neocate z nadzieja, ze pomoze (ponoc jak dziecko
      jest silnym alergikiem na bialko krowie, to to mleczko pomaga). Na
      Neocate jest juz 2 tygodnie. Nadal jest wysypka, okropne
      zaczerwienienia w zgieciach lokci i kolan, popekana skora na
      kostkach, czerwone policzki, a takze czerwone plamy na szyi i
      plecachsad a do tego swiad jest straszny. Maly okropnie sie drapie
      (znow zaczelam podawac mu Fenistil) i bardzo zle sypia w nocy
      (kilkanascie przebudzen w ciagu nocy). A do tego ma straszne
      zaparcia na tym mleku (dopajam - tak 50-100 ml, wiecej nie wypije, a
      do tego nalewam troszke wiecej wody jak robie mleko i odrobine to
      pomaga). Pozytywem jest tylko to, ze mniej (ale nadal sie zdarza)
      ulewa i tyle.

      Wiec to raczej nie jest alergia pokarmowa albo jest, ale w
      polaczeniu z czyms innym. Pasozyty? Candida? Jakas bakteria na
      skorze? Albo jeszcze cos innego.. Cytomegalia, toxoplazmoza,
      mononukleoza, strasznie duzo sie juz naczytalam.. Okropnie mnie to
      przerazasad
      Jutro ide meczyc lekarza, bo chce zrobic badania krwi, moczu, kalu.
      Najgorsze jest to, ze mieszkam w Irlandii, a tu wszystko zupelnie
      inaczej funkcjonuje w sluzbie zdrowia. Laboratoria sa tylko w
      szpitalach i mocz/kal/krew musi przejsc przez GP (lekarza
      rodzinnego). Mam nadzieje, ze lekarz nie bedzie robil zadnych
      problemow.
      W niedziele ide do dermatologa (Polki), zobacze co madrego mi powie.

      Pozdrawiam.
      • siwuska Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 17.12.09, 22:20
        forum.gazeta.pl/forum/f,37505,Rodzice_w_Irlandii.html
        Popytaj na tym forum,moze dziewczyny maja podobny problem jak Ty.
        Pozdrawiam
        • e-kasia_mm9 Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 18.12.09, 01:55
          Skoro na neocate mniej ulewa, to znaczy że jakaś minimalna poprawa jest. Skóra,
          jeśli były duże zmiany, nie poprawi się z dnia na dzień, zwłaszcza że mogło
          dojść do nadkażenia (grzyby, bakterie??). Sucha skóra i złuszczanie może się
          utrzymywać bardzo długo.
          Załóżmy, że to jednak jest bardzo silne uczulenie na krowie mleko, wtedy neocate
          też może powodować dolegliwości, ale powinny się trochę zmniejszyć. Idąc dalej
          tym tropem, czyli że to mleko jest bardzo silnym alergenem, trzeba by
          wyeliminować z otoczenia dziecka wszystko co ma jakikolwiek związek z krową,
          owcą i kozą, ale też z kurczakami i jajkami - skóry, wełna(swetry, szaliki itp.
          dywany, kapy, materac), pierze(poduszki), nie gotować w domu mleka, wołowiny,
          cielęciny, baraniny, kurczaków, nie smażyć jajek - bo jeśli to faktycznie taka
          silna alergia, to sam zapach może powodować reakcję(u nas np. usmażenie w domu
          jajka, powodowało wysypkę u malucha).
          Wyeliminować kosmetyki i maści w których jest lanolina, cholesterol - to z
          tłuszczu baraniego, też może wywoływać wysypkę, przy alergii na mleko. Czym
          myjesz i smarujesz dziecko?
          Nie podawać żadnych probiotyków - są w nich śladowe ilości mleka.
          Czy dajesz dziecku jakieś witaminy? To też może uczulać. Odstaw na dwa tygodnie.
          A jak tam z koperkiem? Już go nie dajesz?
          A smoka jakiego masz? Lateksowe też często uczulają.
          Może warto by było jednak posmarować sterydem, żeby zmiany zniknęły?
          A może spróbuj sojowe mleko?

          • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 10.01.10, 23:31
            Odstawilam Neocate. Stan skory sie nie poprawial, dopajanie nie
            pomoglo na zaparcia (synek plakal, a wrecz wyl, z bolu jak robil
            kupke, raz pojawila sie nawet swieza krew sad ), ulewal malo przez
            pierwsze 2 tygodnie na Neocate, ale w trzecim zaczal okropnie
            ulewac. Podalam mu znow Nutramigen. Nie ma zaparc, ale czasem widze,
            ze kupka wsiaka w pieluche, czasem jest troche sluzu (wole juz te
            opcje niz te zaparcia). Podaje Dicoflor 30. Co do ulewan, to sa
            baaardzooo rzadkosmile
            Bylam u dermatologa i kobitka stwierdzila, ze gronkowca, ani innej
            bakterii nie ma, ale powiedziala, zeby smarowac czasem dzieciatko
            jakims sterydem, zeby nie dopuscic skory do fatalnego stanu
            (pediatra kazal hydrokortyzolem, alergolog eloconem, a dermatolog
            jeszcze innym, ale zapomnialam w tej chwili nazwy), ale ni uzywam
            zadnego.

            Do e-kasi:
            co do witamin, podawalam D 3, ale przestalam na 3 tyg., nie bylo
            poprawy, wiec podam znowu (ale troche mniej, krople co drugi dzien)
            herbatki koperkowej nie podaje
            smoczek mam silikonowy
            jak byl na Neocate, to posmarowalam go sterydem, ale wszystko
            wrocilo do stanu poprzedniego, wiec stad wiem, ze Neocate nic nie
            pomoglo
            co do kosmetykow, dlugo uzywalam tylko parafinowego kremu, ale to
            nic nie dalo
            teraz mam masc zrobiona w aptece, a wlasciwie 2 (jedna
            pielegnacyjna, a druga troche lecznicza - ma m.in. 1%
            hydrokortyzolu, wiec lagodzi zmiany, ale przynajmniej nie jest tak
            silna jak ww sterydy), po owych masciach skora wyglada lepiej, ale
            tylko na pewien czas
            kapalismy go przez pewien czas tylko w wodzie i to przegotowanej - i
            nic, wiec teraz kapie go w krochamlu i nadmanganianie potasu, skorka
            jakby troszke gladsza.

            Synek za pare dni konczy 6 miesiecy, wiec zaczelam rozszerzac mu
            diete. Tydzien temu zaczelam od marchwii - od paru lyzeczek i
            doszlam juz do ok. 24 i na razie jest ok, wiec dalam wczoraj i dzis
            jablko, i jak na razie tez dodatkowych, negatywnych zmian nie ma
            (tzn. na samym poczatku - ponad 2 tyg. temu - dalam mu wode
            mineralna z dodatkiem soku jablkowego-chyba 25%, firmy Hipp i pil, i
            pije nadal bardzo chetnie).

            Zastanawia mnie czy to jednak nie sa lamblie.. Sporo sie juz
            naczytalam i wiele objawow sie zgadza (np. przez polowe listopada i
            caly grudzien maly co chwila budzil sie w nocy z placzem - a na
            jedzenie budzi sie tylko raz). Na razie jestem na etapie czyszczenia
            domu, jutro, badz pojutrze bedziemy sie odrobaczac. Maly dostanie
            furazolidon, a my tynidazolum. Badan nie robilam, bo nasz GP (lekarz
            rodzinny) powiedzial, ze w Irlandii lamblii nie ma, a leki mam od
            znajomego lekarza z Polski.
            Albo uczula go cos z zewnatrz? Tylko nie mam pojecia co to moglo by
            byc. Jedna z dziewczyn napisala, ze jej dziecko bylo uczulone na
            poliester.. Moj maly ubranka ma bawelniane, ale jakis kocyk z
            poliestru jest, no i nasza posciel nie jest w 100% bawelniana.
            Ach, strasznie to wszystko przytlaczajace sad
      • gabrysiek.12 Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 18.12.09, 12:34
        "Wiec to raczej nie jest alergia pokarmowa albo jest, ale w
        > polaczeniu z czyms innym. Pasozyty? Candida? Jakas bakteria na
        > skorze? Albo jeszcze cos innego"
        skora na prawie 90% jest nadkazona gronkowcem( tylko niewpadaj
        odrazu w panike!!!90% dzieci z AZS ma na skorze gronkowca) mam
        nadzieje ze nie zrezygnowalas z tego mleka zbyt pochopnie i nadal
        podajesz je malemu, zaszkodzic niezaszkodzi, napewno jest lepsze niz
        nutramigen,a moze poprostu u was dochodzenie do siebie skory potrwa
        dluzej
    • gabrysiek.12 Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 18.12.09, 12:07
      "Po kapieli
      > Maly jest doslownie czerwony, pozniej czerwien przygasa."

      jesli to nie od plynow w ktorych go kapiesz( wykap go raz w samej
      wodzie to bedziesz wiedziala) to moze poprostu masz za ciepla wode
      do kapieli, skora sie rozgrzewa i jest jeszcze bardziej podrazniona.
      nieboj sie chlodniejszych kapieli, ja moja zuzie kapalam w wodzie do
      ktorej sama nigdy bym nieweszla!!bo dla mnie byla za zimna.
      niektorzy kapia tez w ostróżniu(tez ziele) ja niesprawdzalam. o
      szczegoly pytaj na forum Anny Ciesielskiej o zywieniu wedlug 5
      przemian.
    • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 10.01.10, 23:31
      Odstawilam Neocate. Stan skory sie nie poprawial, dopajanie nie
      pomoglo na zaparcia (synek plakal, a wrecz wyl, z bolu jak robil
      kupke, raz pojawila sie nawet swieza krew sad ), ulewal malo przez
      pierwsze 2 tygodnie na Neocate, ale w trzecim zaczal okropnie
      ulewac. Podalam mu znow Nutramigen. Nie ma zaparc, ale czasem widze,
      ze kupka wsiaka w pieluche, czasem jest troche sluzu (wole juz te
      opcje niz te zaparcia). Podaje Dicoflor 30. Co do ulewan, to sa
      baaardzooo rzadkosmile
      Bylam u dermatologa i kobitka stwierdzila, ze gronkowca, ani innej
      bakterii nie ma, ale powiedziala, zeby smarowac czasem dzieciatko
      jakims sterydem, zeby nie dopuscic skory do fatalnego stanu
      (pediatra kazal hydrokortyzolem, alergolog eloconem, a dermatolog
      jeszcze innym, ale zapomnialam w tej chwili nazwy), ale ni uzywam
      zadnego.

      Do e-kasi:
      co do witamin, podawalam D 3, ale przestalam na 3 tyg., nie bylo
      poprawy, wiec podam znowu (ale troche mniej, krople co drugi dzien)
      herbatki koperkowej nie podaje
      smoczek mam silikonowy
      jak byl na Neocate, to posmarowalam go sterydem, ale wszystko
      wrocilo do stanu poprzedniego, wiec stad wiem, ze Neocate nic nie
      pomoglo
      co do kosmetykow, dlugo uzywalam tylko parafinowego kremu, ale to
      nic nie dalo
      teraz mam masc zrobiona w aptece, a wlasciwie 2 (jedna
      pielegnacyjna, a druga troche lecznicza - ma m.in. 1%
      hydrokortyzolu, wiec lagodzi zmiany, ale przynajmniej nie jest tak
      silna jak ww sterydy), po owych masciach skora wyglada lepiej, ale
      tylko na pewien czas
      kapalismy go przez pewien czas tylko w wodzie i to przegotowanej - i
      nic, wiec teraz kapie go w krochamlu i nadmanganianie potasu, skorka
      jakby troszke gladsza

      Synek za pare dni konczy 6 miesiecy, wiec zaczelam rozszerzac mu
      diete. Tydzien temu zaczelam od marchwii - od paru lyzeczek i
      doszlam juz do ok. 24 i na razie jest ok, wiec dalam wczoraj i dzis
      jablko, i jak na razie tez dodatkowych, negatywnych zmian nie ma
      (tzn. na samym poczatku - ponad 2 tyg. temu - dalam mu wode
      mineralna z dodatkiem soku jablkowego-chyba 25%, firmy Hipp i pil, i
      pije nadal bardzo chetnie).

      Zastanawia mnie czy to jednak nie sa lamblie.. Sporo sie juz
      naczytalam i wiele objawow sie zgadza (np. przez polowe listopada i
      caly grudzien maly co chwila budzil sie w nocy z placzem - a na
      jedzenie budzi sie tylko raz). Na razie jestem na etapie czyszczenia
      domu, jutro, badz pojutrze bedziemy sie odrobaczac. Maly dostanie
      furazolidon, a my tynidazolum. Badan nie robilam, bo nasz GP (lekarz
      rodzinny) powiedzial, ze w Irlandii lamblii nie ma, a leki mam od
      znajomego lekarza z Polski.
      Albo uczula go cos z zewnatrz? Tylko nie mam pojecia co to moglo by
      byc. Jedna z dziewczyn napisala, ze jej dziecko bylo uczulone na
      poliester.. Moj maly ubranka ma bawelniane, ale jakis kocyk z
      poliestru jest, no i nasza posciel nie jest w 100% bawelniana.
      Ach, strasznie to wszystko przytlaczajace sad
      • naszamaya Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 13.01.10, 14:30
        A propos mieszkania w Irlandii, nie macie w mieszkaniu lub w otoczeniu grzyba
        (tzw mould) ? Reakcje alergiczne na grzyby sa dosc silne,poczytaj wiecej na ten
        temat. Ja musialam zakupic sterylizator powietrza (air sterilizer), jak wiesz na
        wyspach klimat jest bardzo wilgotny, wiekszosc budynkow ma gdzies grzyba ukrytego..
        Pozdrawiam.
        • black.daffodil Re: Pomocy! Na co to uczulenie?! 13.01.10, 15:58
          Wiem, ze na wyspach grzyb w mieszkaniu to czesty i duzy problem, ale
          akurat my mamy to szczescie, ze w naszym domku go nie ma (mieszkamy
          w nim juz ponad 2 lata i nigdy nic nie wyszlo, ani w lazience, ani
          przy oknach czy na scianach), wiec grzyb odpada.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka