ellena29 12.12.05, 20:08 czy ktoś ma może pomysł lub zna jakiś fajny zespół, który mogłby zagrać w kościele podczas mszy(skrzypce, altówka, cokolwiek?) okolice Poznania? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
callja Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 13.12.05, 16:09 A nie myślałaś o poproszeniu kogoś spośród studentów Akademii Muzycznej w Poznaniu?? W razie czego służę namiarami & doradztwem merytorycznym - też jestem zawodowym muzykiem, ale działam w troszkę innym rejonie Polski O ile zagwarantujesz muzykowi/muzykom z Poznania dojazd + odwiezienie, wzglednie zwrot kosztów przejazdu - możesz miec na ślubie piekną oprawę muzyczną w wykonaniu profesjonalistów z prawdziwego zdarzenia. Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
ellena29 Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 13.12.05, 20:10 myślałam o tym, bo sama pare lat uczyłam sie w szk. muzycznej, ale odkąd skonczyłam ją ponad 10 lat temu, urawły mi się wszystkie kontakty... i nie bardzo wiem jak do trzeć do tych ludzi (stydentów...) jeśli znasz kogoś godnego polecenia, to bardzo proszę o namiary ellena29@gazeta.pl jakie instrumenty najlepiej brzmią w dużym kościele, Twoim zdaniem? pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
histe Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 14.12.05, 13:29 polecam altówke..ale amiętaj tez o akutyce kościoła namiary na "altówke" mam w razie czego pisz na mój adres gazetowy to odpowiem Odpowiedz Link Zgłoś
callja Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 14.12.05, 20:23 Sprawdź gazetowego maila Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
mariusz-muzyk Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 15.12.05, 13:18 Mamy zespół młodzieży grający na ślubach i nie tylko skłąd skrzypce, gitara, klawisze, wokalistka, śpiewane jest Ave Maryja, grają na ślubie w rytmem piosenki oazowe i swoije przygotowane na śluby, jeśli chcecie podam kontakt 053 053 227 Odpowiedz Link Zgłoś
callja Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 15.12.05, 22:12 Mariuszu - kilka życzliwych słów od doświadczonego muzyka... Potraktuj je, proszę, jako delikatne wytyczne, jako że wiele reguł rządzi oprawą muzyczną ceremonii religijnych, zatem też ślubnych... 1. Nie "Ave Maryja" tylko "Ave Maria", czytane jak "Marija" - jako że tekst tej modlitwy jest łaciński... 2. Piosenki oazowe są utworami nieliturgicznymi, i nie powinny być wykorzystywane do oprawy muzycznej nabożeństw (sprawdź zalecenia Kościoła co do muzyki liturgicznej) - a ślub jest nabożeństwem, i to bardzo uroczystym!! Piosenki oazowe mogą stanowić repertuar koncertu PIOSENKI religijnej, ale nie są PIEŚNIAMI liturgiczno-modlitewnymi, a to duża różnica!! 3. Przy wykonywaniu MUZYKI na nabożeństwie powinno się maksymalnie ograniczyć wykorzystanie mikrofonów, jako wprowadzających zbyt dużą dynamikę - a zespoły oazowe bez mikrofonów nie istnieją... Tymczasem zalecenia liturgiczne głoszą, że w oprawie muzycznej nabożeństw nie mają prawa być wykorzystane instrumenty ZBYT głośne, lub kojarzące się "świecko", np. saksofon, wykorzystywany w popowej muzyce "pościelowej". Pozdrawiam Odpowiedz Link Zgłoś
agulag26 do callja 16.12.05, 08:53 no dobra-ile można???callja - ja też jestem "doświadczonym "muzykiem, ale śledząc Twoje wypowiedzi od dawna mam wrażenie że nie jesteś muzykiem tylko "doświadczonym "księdzem /siostrą zakonną. najlepiej niech wszystkie dziewczęta włożą stroje pokutne , koniecznie z golfem i biorą ślub przy dzwiekach chorału gregoriańskiego. a capella. no zlituj się z tymi komentarzami o liturgiczności utworów. bo jesteś mniej liberalna/y niż większość księży! mowię to ja - doświadczony muzyk)) Odpowiedz Link Zgłoś
callja Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 16.12.05, 16:21 Agula - źle mnie zrozumiałaś; jeśli na cokolwiek namawiam tutaj, na forum, to tylko i wyłącznie na współpracę z profesjonalistami. I naprawdę nie oznacza to dętej powagi i przywdziewania strojów pokutnych!! Piękno i duchowość, a nawet przestrzeganie pewnych reguł - naprawdę nie jest równoznaczne ze sztywnym ceremoniałem i ponuractwem!! Odpisałam Ci na gazetowego - tak szerzej wyjasniłam pewne kwestie Odpowiedz Link Zgłoś
ellena29 Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 16.12.05, 18:25 chciałbym Wam wszystkim bardzo podziękować, przede wszystkim za ciekawe maile. Sama również jestem w pewnym stopniu "umuzykalniona", przez 9 lat uczyłam się gry na fortepianie, więc "trochę" pojęcia mam. Szanuję każdą muzykę, o ile jest dobrze i profesjonalnie wykonana. Dzięki jeszcze raz za kontakty i rady. Odpowiedz Link Zgłoś
mimi764 Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 16.12.05, 23:07 ja mialam skrzypka ale i on wspolparcuje ze "swoim" organista. Gral pieknie. 0507 78 2100 Bernard Stiller. U nas akurat gral jego syn bo on byl zajety,polecam. Odpowiedz Link Zgłoś