Dodaj do ulubionych

oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania

12.12.05, 20:08
czy ktoś ma może pomysł lub zna jakiś fajny zespół, który mogłby zagrać w
kościele podczas mszy(skrzypce, altówka, cokolwiek?) okolice Poznania?

Obserwuj wątek
    • callja Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 13.12.05, 16:09
      A nie myślałaś o poproszeniu kogoś spośród studentów Akademii Muzycznej w
      Poznaniu?? W razie czego służę namiarami & doradztwem merytorycznym - też
      jestem zawodowym muzykiem, ale działam w troszkę innym rejonie Polski wink O ile
      zagwarantujesz muzykowi/muzykom z Poznania dojazd + odwiezienie, wzglednie
      zwrot kosztów przejazdu - możesz miec na ślubie piekną oprawę muzyczną w
      wykonaniu profesjonalistów z prawdziwego zdarzenia.
      Pozdrawiam
      • ellena29 Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 13.12.05, 20:10
        myślałam o tym, bo sama pare lat uczyłam sie w szk. muzycznej, ale odkąd
        skonczyłam ją ponad 10 lat temu, urawły mi się wszystkie kontakty... i nie
        bardzo wiem jak do trzeć do tych ludzi (stydentów...) jeśli znasz kogoś godnego
        polecenia, to bardzo proszę o namiary ellena29@gazeta.pl

        jakie instrumenty najlepiej brzmią w dużym kościele, Twoim zdaniem?

        pozdrawiam
    • histe Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 14.12.05, 13:29
      polecam altówke..ale amiętaj tez o akutyce kościoła namiary na "altówke" mam w
      razie czego pisz na mój adres gazetowy to odpowiem
    • callja Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 14.12.05, 20:23
      Sprawdź gazetowego maila wink
      Pozdrawiam
    • mariusz-muzyk Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 15.12.05, 13:18
      Mamy zespół młodzieży grający na ślubach i nie tylko skłąd skrzypce, gitara,
      klawisze, wokalistka, śpiewane jest Ave Maryja, grają na ślubie w rytmem
      piosenki oazowe i swoije przygotowane na śluby, jeśli chcecie podam kontakt 053
      053 227
    • callja Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 15.12.05, 22:12
      Mariuszu -
      kilka życzliwych słów od doświadczonego muzyka...
      Potraktuj je, proszę, jako delikatne wytyczne, jako że wiele reguł rządzi
      oprawą muzyczną ceremonii religijnych, zatem też ślubnych...

      1. Nie "Ave Maryja" tylko "Ave Maria", czytane jak "Marija" - jako że tekst tej
      modlitwy jest łaciński...

      2. Piosenki oazowe są utworami nieliturgicznymi, i nie powinny być
      wykorzystywane do oprawy muzycznej nabożeństw (sprawdź zalecenia Kościoła co do
      muzyki liturgicznej) - a ślub jest nabożeństwem, i to bardzo uroczystym!!
      Piosenki oazowe mogą stanowić repertuar koncertu PIOSENKI religijnej, ale nie
      są PIEŚNIAMI liturgiczno-modlitewnymi, a to duża różnica!!

      3. Przy wykonywaniu MUZYKI na nabożeństwie powinno się maksymalnie ograniczyć
      wykorzystanie mikrofonów, jako wprowadzających zbyt dużą dynamikę - a zespoły
      oazowe bez mikrofonów nie istnieją... Tymczasem zalecenia liturgiczne głoszą,
      że w oprawie muzycznej nabożeństw nie mają prawa być wykorzystane instrumenty
      ZBYT głośne, lub kojarzące się "świecko", np. saksofon, wykorzystywany w
      popowej muzyce "pościelowej".

      Pozdrawiam
      • agulag26 do callja 16.12.05, 08:53
        no dobra-ile można???callja - ja też jestem "doświadczonym "muzykiem, ale
        śledząc Twoje wypowiedzi od dawna mam wrażenie że nie jesteś muzykiem
        tylko "doświadczonym "księdzem /siostrą zakonną. najlepiej niech wszystkie
        dziewczęta włożą stroje pokutne , koniecznie z golfem i biorą ślub przy
        dzwiekach chorału gregoriańskiego. a capella. no zlituj się z tymi komentarzami
        o liturgiczności utworów. bo jesteś mniej liberalna/y niż większość księży!
        mowię to ja - doświadczony muzyksmile))
    • callja Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 16.12.05, 16:21
      Agula - źle mnie zrozumiałaś; jeśli na cokolwiek namawiam tutaj, na forum, to
      tylko i wyłącznie na współpracę z profesjonalistami. I naprawdę nie oznacza to
      dętej powagi i przywdziewania strojów pokutnych!! Piękno i duchowość, a nawet
      przestrzeganie pewnych reguł - naprawdę nie jest równoznaczne ze sztywnym
      ceremoniałem i ponuractwem!!

      Odpisałam Ci na gazetowego - tak szerzej wyjasniłam pewne kwestie
      • ellena29 Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 16.12.05, 18:25
        chciałbym Wam wszystkim bardzo podziękować, przede wszystkim za ciekawe maile.
        Sama również jestem w pewnym stopniu "umuzykalniona", przez 9 lat uczyłam się
        gry na fortepianie, więc "trochę" pojęcia mam. Szanuję każdą muzykę, o ile jest
        dobrze i profesjonalnie wykonana. Dzięki jeszcze raz za kontakty i rady.

    • mimi764 Re: oprawa muzyczna w kościele, okolice Poznania 16.12.05, 23:07
      ja mialam skrzypka ale i on wspolparcuje ze "swoim" organista. Gral pieknie.
      0507 78 2100 Bernard Stiller. U nas akurat gral jego syn bo on byl
      zajety,polecam.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka