Dodaj do ulubionych

Daniel Passent o IV RP

30.04.10, 17:03

Nowe, umiarkowane, wręcz sympatyczne oblicze PiS, jakie
reprezentuje pani Joanna Kluzik-Rostkowska, w ogóle nie nawiązuje do
IV RP. Wygląda na to, że IV RP została pochowana bez pogrzebu, Jej
główny architekt – Jarosław Kaczyński- milczy.

W jego wezwaniu do prawych Polaków w ogóle o IV RP się nie wspomina.
Ma być dokończona misja, prawi Polacy mają podnieść głowy, ale co
zobaczą, kiedy je podniosą? Projekt zwany IV RP? Marek Magierowski
napisał w „Rz.” felieton „ Jezus Maria, wraca IV RP!”, z którego
wynika, że coś takiego jak IV RP albo w ogóle nie istniało, albo nie
wraca, tylko jest używane jako straszak przez „salon”, i to w
karykaturalnej formie.

Tymczasem IV RP istnieje w wielu umysłach – zwolenników i
przeciwników. Nie chcę mówić za tych pierwszych – wystarczy zobaczyć
telewizyjną Jedynkę, pp. Ziemkiewicza, Pospieszalskiego,
poczytać „Rz.”, czy posłuchać Polskiego Radia, żeby wiedzieć, jak
droga jest im IV RP. Podczas niedawnej dyskusji w TVN jeden z
dziennikarzy zapytał mnie, z czym kojarzy mi się IV RP.
Odpowiedziałem mniej więcej tak: Z łże-elitą, z wezwaniem, żeby
Platforma odpowiedziała, czy jest partią polską, z dzieleniem
społeczeństwa na tych z Solidarności i tych z ZOMO, z przerabianiem
historii Polski, zgodnie z którą Powstanie Warszawskie było
zwycięstwem, a Okrągły Stół – klęską, w PRL i w Trzeciej RP nie było
niczego dobrego, ze skokiem na media publiczne, które w ciągu kilku
dni PiS zawłaszczył, oddając TVP prezesom, pp. Wildsteinowi i
Urbańskiemu, a Polskie Radio - pp. Czabańskiemu, Skowrońskiemu i
Targalskiemu, z przejęciem oficjalnej agencji PAP przez -
sympatycznego skądinąd - red. Skwiecińskiego, z poniżaniem Lecha
Wałęsy, z niezaproszeniem Adama Michnika na uroczystość w rocznicę
wydarzeń 1968, z ogłoszeniem byłych ministrów spraw zagranicznych
agentami, z zakończeniem znajomości z Władysławem Bartoszewskim, z
faworyzowaniem przez rządzących Radia Maryja i telewizji Trwam, z
postulatem utworzenia pierwszego uniwersytetu wolnego od
skompromitowanej kadry profesorskiej, z bojkotowaniem Trybunału
Konstytucyjnego i próbą skompromitowania kilku jego członków tuż
przed podjęciem przez Trybunał ważnej decyzji, z rusofobią, z dziką
lustracją, z porachunkami na górze (Kaczmarek, Ziobro, Engelking), z
upolitycznieniem prokuratury, z „ciągiem technologicznym” (MSWiA,
Ministerstwo Sprawiedliwości, służby, CBA), ze Zbigniewem Ziobro
(dziś na szczęście schowanym) i Jackiem Kurskim, z Antonim
Macierewiczem, z niszczeniem ludzi przy pomocy kwitów – bez
możliwości obrony, z wyrokami ferowanymi przez Misję Specjalną, z
mundurkami szkolnymi, z czystką w mediach i w lekturach szkolnych, z
panegirykami na temat rządu PiS/Giertycha/Leppera. (Z blogu
D.Passenta. Jest wiecej!)

Obserwuj wątek
    • Gość: zygmunt Re: Daniel Passent o IV RP IP: 178.56.4.* 30.04.10, 21:22
      tak sobie myślę Pani Joanno B. że znowu będziemy musieli pójść do urn
      wyborczych
    • misza57 Re: Daniel Passent o IV RP 30.04.10, 21:36
      Wyczerpujące podsumowanie Pana Daniela Passenta o IV RP nic dodać (a z drugiej
      strony pewnie by coś się jeszcze znalazło, ale nie będę małostkowy) nic ująć.
      • Gość: twoj listonosz [...] IP: *.104.69-86.rev.gaoland.net 30.04.10, 21:59
        Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
        • Gość: JB Re: Daniel Passent o IV RP IP: *.lublin.mm.pl 30.04.10, 22:03
          tfuuuj...listonosz...
      • elan13 nic dziwnego 02.05.10, 11:15
        misza57 napisał:

        > Wyczerpujące podsumowanie Pana Daniela Passenta o IV RP nic
        dodać (a z drugiej
        > strony pewnie by coś się jeszcze znalazło, ale nie będę
        małostkowy) nic ująć.

        Zgadzam się, wyczerpujące podsumowanie z żydowskiego punktu
        widzenia (szczególnie skandaliczne to niezaproszenie samego
        rabbiego Michnika na rocznice Marca 68). Podsumowanie pełne obaw,
        że na czele państwa polskiego może stanąć Polak patriota Jarosław
        Kaczyński, który będzie się kierować dobem Polaków i polskim
        interesem narodowym, który m.in. nie zgodzi się na bezczelne
        żądania zachłannych pejsatych z Holokaust Industry.

        Nic dziwnego zatem, że wynurzenia Passenta zyskują tak szerokie
        poparcie na forum Gazety Wyborczej, czołowego organu środowisk
        semickich i filosemickich.
    • Gość: zygmunt Re: Daniel Passent o IV RP IP: *.centertel.pl 30.04.10, 22:07
      Pani Joanno, oczywiście że Pani cytuje tym razem właściwego autora, tem
      bardziej,że boimy się teraz " Prawdziwych Polaków". Pamiętamy, może
      Pani, a moja skromna osoba na pewno np. Falangę. jesteśmy już niedaleko
      od tego momentu. Nie dobrze jest. nie chciałem, ale znowu pójdę do urny
      wyborczej. Oczywiście że to wszystko gówno warte, ale chciałbym aby
      wróciły łóżka polowe i żebyśmy zaczęli wszystko od nowa, ale to tylko
      moje marzenia. Nie o to skradaliśmy się w tym jak okazuje się
      sympatycznym peerelu. z poważaniem
    • Gość: zygmunt Re: Daniel Passent o IV RP IP: *.centertel.pl 30.04.10, 22:21
      i jeszcze nasuuuwa mnie się coś takiego - skąd w ludziach takich jak
      jacyś np. twoje listonosze, prezesi pisu i wielu innych tyle nienawiści
      do motłochu takiego jak np. ja. Co ja mam z tym zrobić?
      • Gość: joannabarska Re: Daniel Passent o IV RP IP: *.lublin.mm.pl 30.04.10, 23:15
        Panie Zygmuncie,motłoch - nawet ten z dyplomami,często,niestety,i z
        PRL - po prostu sie ignoruje. Pozdr.Pana ciepło.
        • wampir-wampir Re: Daniel Passent o IV RP 30.04.10, 23:30
          Jarek to mistrz świata w zdobywaniu, powiększaniu, mobilizowaniu
          negatywnego elektoratu. Wierzyłem w niego. W głębi serca wiedziałem,
          ze wykombinuje coś idiotycznego, choć Wawelem mnie jednak zaskoczył.
          Bałem się trochę, że po reakcji na Wawel się zreflektuje i wystawi
          Ziobrę, ale okazał się niezawodnym zamordystą i megalomanem. Jak już
          ogłosił, że jednak sam, to też się troszkę bałem spokojnej kampanii
          bez tv agitek w najlepszym wyborczym stylu Roberta Kwiatkowskiego,
          ale znów Jarek stanął na wysokości zadania. Cieszę się bardzo, że to
          Jarek jest kandydatem PiS w tych wyborach, naprawdę się cieszę.
          • lech.niedzielski Wawel już był. Teraz kolej na beatyfikację ! 01.05.10, 12:41
            Następnie należy uznać to kolejny Cud Świata.
            • Gość: abc nie zmienia sie tematu autorowi,troche kultury IP: *.adsl.inetia.pl 01.05.10, 12:57
              empi,naucz sie netykiety i stosuj ją
              • Gość: JB Re: nie zmienia sie tematu autorowi,troche kultur IP: *.lublin.mm.pl 01.05.10, 15:01
                abc miałby racje, gdyby nie fakt,iz niemal kazdy watek zmienia
                załozony temat i przekształca sie w obszczekiwanie tych, którzy maja
                inny punkt widzenia. I tu nie przebiera sie w srodkach.
              • empi Re: nie zmienia sie tematu autorowi,troche kultur 01.05.10, 15:19
                sprecyzuj swój zarzut :). Żadnych tematów nie zmieniam, nie mam
                takich technicznych możliwości.
                pzdr.
                • Gość: JB I ten głos na temat IV RP ciekawy IP: *.lublin.mm.pl 01.05.10, 15:26
                  wyborcza.pl/1,75515,7821132,Epilog_IV_RP.html
                  Poczytaj,podumaj...
          • elan13 Re: Daniel Passent o IV RP 02.05.10, 11:23
            wampir-wampir napisał:

            > Jarek to mistrz świata w zdobywaniu, powiększaniu, mobilizowaniu
            > negatywnego elektoratu. Wierzyłem w niego. W głębi serca
            wiedziałem,
            > ze wykombinuje coś idiotycznego, choć Wawelem mnie jednak
            zaskoczył.
            > Bałem się trochę, że po reakcji na Wawel się zreflektuje i
            wystawi
            > Ziobrę, ale okazał się niezawodnym zamordystą i megalomanem. Jak
            już
            > ogłosił, że jednak sam, to też się troszkę bałem spokojnej
            kampanii
            > bez tv agitek w najlepszym wyborczym stylu Roberta
            Kwiatkowskiego,
            > ale znów Jarek stanął na wysokości zadania. Cieszę się bardzo, że
            to
            > Jarek jest kandydatem PiS w tych wyborach, naprawdę się cieszę.

            Coś ci się chyba gudłaju pomieszało. Na ty, to możesz być z tym
            lewusem Grzegorzem (Napierniczakiem), który właśnie wszystkich
            upoważnił, żeby się tak do niego zwracać. Dla ciebie kundlu to Pan
            Jarosław Kaczyński, przyszły prezydent Polski, a nie jakiś Jarek.

            Czy was da się ucywilizować?
            • wampir-wampir Re: Daniel Passent o IV RP 03.05.10, 19:30
              elan13 napisał:


              > Coś ci się chyba gudłaju pomieszało. Na ty, to możesz być z tym
              > lewusem Grzegorzem (Napierniczakiem), który właśnie wszystkich
              > upoważnił, żeby się tak do niego zwracać. Dla ciebie kundlu to Pan
              > Jarosław Kaczyński, przyszły prezydent Polski, a nie jakiś Jarek.

              Nic mi się nie pomyliło. Jarek koszmarek malutki poczwarek, co wstał
              w samo południe 13 XII pewnego roku i opitolił mamcię, że rachunku
              nie zapłaciła, bo mu telefonik nie działał. Konus równie malutki jak
              ty śmieciu i równie sprawny seksualnie. Ale on przynajmniej obraca
              wykastrowanego na pierwszą damę Alika, a ty masz tylko te drewniane
              lalki. Że idol więc doskonale rozumiem, ale się tak nie zapieniaj,
              bo znów nic ci się nie ruszy. Lepiej zapuść coś sobie z jedną ze
              słynnych rodaczek żemskich patuliczek, co paciorki do smuleńskiej
              puszki po rybach klepią z patrotyzmu. Może być Joanna Krupa albo
              Danuta Lato. W sumie to lepsza ta druga, bo ty maluuuuuuuuuuutki na
              pewno jeszcze masz odtwarzacz na kasety VHS, dyd to dla burżujów z
              PeŁo som, pa.
    • misza57 Re: Daniel Passent o IV RP 01.05.10, 19:42
      Mam nadzieję iż Pan profesor Majcherek się nie myli, aczkolwiek nie należy
      zapominać o tym, że ludzie ograniczeni, a przy tym fanatycy, stanowią plagę
      ludzkości. Biada państwu,w którym tacy ludzie mają władzę. Są nietolerancyjni i
      pozbawieni wszelkich skrupułów. Uważają, że cały świat kłamie, a tylko oni mówią
      prawdę.
      • Gość: JB Re: Daniel Passent o IV RP IP: *.lublin.mm.pl 01.05.10, 19:47
        Najgorsi sa tzw.nawiedzeni.
    • misza57 Re: Daniel Passent o IV RP 01.05.10, 20:42
      Pozwolę sobię odpowiedzieć cytatem:
      Gęby za lud krzyczące sam lud w końcu znudzą,
      I twarze lud bawiące na końcu lud znudzą.
      Ręce za lud walczące sam lud poobcina.
      Imion miłych ludowi lud pozapomina.
      Wszystko przejdzie. Po huku, po szumie, po trudzie
      Wezmą dziedzictwo cisi, ciemni, mali ludzie.
      Adam Mickiewicz, z cyklu Liryki lozańskie
      • Gość: do empiego temat zmieniaja trolle nie empi, tego nie wolno IP: *.adsl.inetia.pl 01.05.10, 21:17
        to zabronione i niegrzeczne
        • Gość: JB Metropolita lubelski zdroworozsądkowy IP: *.lublin.mm.pl 01.05.10, 22:20
          O unikanie języka patosu, teorii spiskowych, tropienia winnych i
          formułowania bezpodstawnych oskarżeń w związku z katastrofą
          prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem zaapelował w liście do
          wiernych metropolita lubelski abp Józef Życiński.List ma być
          odczytany w kościołach archidiecezji lubelskiej w niedzielę.
          Metropolita podkreśla w nim, że w "doświadczeniu wyjątkowej dawki
          bólu", jakie przyniosła katastrofa pod Smoleńskiem, ważne staje się
          każde słowo, które ten ból wyraża. "Należy unikać słów stwarzających
          wrażenie przesady. Tymczasem niektórzy z naszych bliskich używają
          języka patosu, nazywając bliskich nam zmarłych "męczennikami". W
          tradycji chrześcijańskiej nazywamy męczennikiem kogoś, kto oddał
          życie za wiarę, np. o. Maksymiliana Kolbego lub ks. Jerzego
          Popiełuszkę. Nie odnosimy jednak tego terminu do osób, które zginęły
          w katastrofach" - napisał abp Życiński.Metropolita przestrzega przed
          nadużywaniem "terminów, które mają ścisły sens teologiczny". Jego
          zdaniem, gdy dramat ludzkiego cierpienia "zostanie przesłonięty
          potokiem słów", to może to prowadzić do "zbanalizowania tragedii".==
          Co racja to racja.
          • Gość: Legionista A może ktoś się boi? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.05.10, 12:12
            Piszu piszu, gwazdaj, gwazdaj. A może ktoś tu na forum boi się
            takich prostych, elementarnych i pięknych pojęć jak: patriotyzm,
            obowiązek, Ojczyzna? Może ktoś panicznie boi się lustracji? Piszta,
            piszta - wykształciuchy a jutro szybko po podstawową waszą lekturę
            GW? Pisze tak byśta zrozumiały.
            • Gość: JB Re: A może ktoś się boi? IP: *.lublin.mm.pl 03.05.10, 19:41
              Nie jest to dowcip dnia,ale zwykly bełkot. "Boicie sie czarnego
              luda?"
          • dociek Re: Metropolita lubelski zdroworozsądkowy 03.05.10, 19:47
            Po pierwsze Joanno, rozmemłane określenie spłodzone w III RP,
            czyli "zdroworozsądkowy", to nic innego, jak bełkot
            politycznych i medialnych pseudo-inteligentów, oznaczający
            przymiotnik: "rozsądny". Po drugie, arcybaca wcale
            nie "zmądrzał", bo już od dawna jest cwanym i obrotnym "politykiem"
            i obraca się "zgodnie z wiatrem", szczególnie tam, gdzie ma z tego
            własny biznes. Teraz jego interes biegnie ścieżką PO, zatem dlaczego
            ma robić z PiSu męczenników?
            • lech.niedzielski Re: Metropolita lubelski zdroworozsądkowy 04.05.10, 13:54
              dociek napisał:

              > Po pierwsze Joanno, rozmemłane określenie spłodzone w III RP,
              > czyli "zdroworozsądkowy", to nic innego, jak bełkot
              > politycznych i medialnych pseudo-inteligentów, oznaczający
              > przymiotnik: "rozsądny". Po drugie, arcybaca wcale
              > nie "zmądrzał", bo już od dawna jest cwanym i
              obrotnym "politykiem"
              > i obraca się "zgodnie z wiatrem", szczególnie tam, gdzie ma z tego
              > własny biznes. Teraz jego interes biegnie ścieżką PO, zatem
              dlaczego
              > ma robić z PiSu męczenników?
              Zarówno ugrupowanie Jarosława Kaczyńskiego, jak i Bronisława
              Komorowskiego opowiadały się za powołaniem takich instytucji jak IPN
              i CBA. Że o całkowitym podporządkowaniu się purpuratom i
              proboszczuniom nie wspomnę.
              • Gość: pogarda Re: Metropolita lubelski zdroworozsądkowy IP: *.in-addr.btopenworld.com 04.05.10, 14:22
                Ech! Bedzie mi brak tych przepychanek i potyczek slownych pomiedzy
                forumowiczami... Niestety przez trzy z gora tygodnie bede musial sie
                pocic nad jakimis wypocinami w stylu "Dziennikarze a paparazzi -
                zubozenie tresci"...
                Ech!
                Pzdr wszystkich i znikam na czas jakis :)

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka