Dodaj do ulubionych

DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE?

IP: *.no / *.internetdsl.tpnet.pl 18.02.05, 22:08
dziennik.dziennikbudowy.pl/Ekspres.nsf/n/F4D8774907124A2DC1256FAC002CF8D5?OpenDocument&View=n&Count=10&Cat=wd
Po co Lublinowi dwa lotniska? Warszawa ma ponad 1,6 mln mieszkancow i dopiero
teraz rozkreca drugie, po OKECIU, lotnisko - BEMOWO. Lublin razem ze
Swidnikiem ma troszke ponad 400 000 i bedzie budowal 2 lotniska w tym samym
czasie. Nie uwazacie ze to bezsens? Stawiam na Swidnik i tylko i wylacznie
Swidnik. Niedzwiada jest nam narazie nie potrzebna. Nie wiem dlaczego miasto z
wojewodztwem nie moga sie dogadac, ale OK, jesli obie instytucje maja kase to
prosze bardzo. Budujcie dwa lotniska. Prestiż nam podniesie niesamowicie, ale
moim zdaniem to troche marnotrawienie pieniedzy. Piszcie swoje spostrzezenia.
Obserwuj wątek
    • Gość: warszawiak Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.chello.pl 18.02.05, 22:23
      > Po co Lublinowi dwa lotniska?

      Celem leczenia kompleksów.
      I celem oddawania się marzeniom i mitomanii.
      • Gość: NEW Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 18:40
        po co warszawie palac kultury? chyba tylko po to zeby nigdy nie przypominala tej stolicy z przed wojny ale naplywowe buractwo to lubi.
    • Gość: H Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.02.05, 22:45
      Najlepszy sposób na to, żeby wkrótce po otwarciu (jesli w ogóle zostana
      ukończone) jedno znich (albo i oba) stało się masą upadłości. I trzeba będzie
      współczuć syndykowi - nie tak łatwo będzie sprzedać lotnicko...
      • Gość: sdh wieczni narzekacze IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 19.02.05, 07:51
        najlepsze jest to że jakby nie budowali to by były narzekania że nie budują a
        jak budują to są narzekania że budują

        • Gość: nieryba Re: wieczni narzekacze IP: *.zemborzyce.sdi.tpnet.pl 19.02.05, 08:16
          Nie budują,ale mówią,że będą budować,a jak mówią to mówią.Nie ma koszy na
          śmiecie nad zalewem-to lotnisko będzie-zejdzmy na ziemię.
        • Gość: warszawiak nie narzekacze a realiści IP: *.chello.pl 19.02.05, 09:10
          Zbudujcie jedno lotnisko, a jeśli bedzie zapotrzebowanie to pomyślicie o drugim.
          "Nie narzekać" wcale nie równa się "bujać w obłokach".
          Dwa lotniska za ileś tam milionów w Lublinie, którego nie stać na wydanie 2000
          złotych na witrynę internetową??????
          Wybacz, ale dla mnie to chore.
          • Gość: sdh Re: nie narzekacze a realiści IP: *.pl / *.lublin.enterpol.pl 19.02.05, 16:28
            to choruj sobie dalej, ale w Tworkach koło warszawy
        • Gość: NEW dokladnie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 18:47
          to samo jest np z nowa ulica Pagi. narzekaja ze nie zrobili im od razu swiatel, ronda. niech jezdza ostroznie a najlepiej nie jezdza tamtedy.
          a narzeka to najbardziej warszawiak ktory widac za blisko wyjechal bo wciaz nie zaleczyl swych kompleksow. moze by tak hong-kong albo sydnej mr warsawiak?
        • Gość: kuba Re: wieczni narzekacze IP: *.no / *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 19:10
          stary, tu nikt nie narzeka. Tylko przez dlugie lata Lublin zyl bez lotniska, a
          jak sie wzieli za robote, to nagle dwa chca postawic. Moim zdaniem lepiej
          zbudowac jeden porzadny niz dwa do dupy. Chociaz wydaje mi sie, ze oba lotniska
          beda spelniac wszystkie normy i beda jednymi z tych lepszych w Polsce, ale po co
          marnowac niepotrzebnie pieniadze.
          • Gość: uuu Re: wieczni narzekacze IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 08:35
            oczywiscie piszac to: ze oba lotniska
            beda spelniac wszystkie normy i beda jednymi z tych lepszych w Polsce - masz na mysli to ze skoro jak dotad w lubelskim wszystko bylo jednym z lepszych w Polsce to i nadal tak bedzie?
    • Gość: NEW od przybytku glowa nie boli a na razie Swidnik IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.02.05, 18:38
      czyli w praktyce Lublin a nie Niedzwiadowo. jeszcze tylko uporac sie z mieszkancami Felina i suslami czyli inaczej mowiac komuna rolnicza i my tez tera swiatowe.

      ..............................................................


      Dostaną lotnisko za kamienicę
      Po miesiącach zastoju sprawa budowy lotniska pasażerskiego w Świdniku może wreszcie ruszy z miejsca


      Lotnisko w Świdniku będzie mniejszym konkurentem międzynarodowego portu lotniczego, który ma powstać w Niedźwiadzie pod Lubartowem Fot : Dorota Awiorko\archiwum
      Powiększ zdjęcie



      Za budynek przy Krakowskim Przedmieściu w Lublinie magistrat dostanie od Banku Pekao SA lotnisko w Świdniku. Pierwsze małe samoloty pasażerskie mają tam wylądować za trzy lata.

      Przed kilku laty Bank Pekao SA przejął za długi od Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Świdniku ponadstuhektarową płytę lotniska. Potem wycofał się ze spółki mającej uruchomić w tym miejscu port lotniczy. Teraz, aby umożliwić pierwsze prace na pasie startowym w Świdniku, lubelski Ratusz przejmie od banku lotnisko.
      Lublin odzyska grunty wymieniając je z bankiem za jedną z kamienic w centrum miasta. Chodzi o budynek, w której mieści się siedziba III Oddziału Banku Pekao SA przy Krakowskim Przedmieściu. Rozmowy w tej sprawie są na finiszu. O szczegółach transakcji akcjonariusze spółki będą rozmawiać z prezydentem Lublina podczas spotkania za tydzień.
      - Wniesienie aportem lotniska znacznie przyśpieszy inwestycję - zapowiada Artur Soboń, prezes Rady Nadzorczej spółki Port Lotniczy Lublin. - W pierwszej kolejności zamontujemy na lotnisku podarowane nam i warte ponad 2 mln zł urządzenia nawigacyjne. Nabiorą tempa rozmowy z zagranicznymi inwestorami. Czynimy również starania o umieszczenie inwestycji w strategii rozwoju województwa, co w 2007 roku otworzy nam dostęp do kredytów.
      Oprócz 123 hektarów lotniska spółka musi także przejąć 44 hektary od kilkudziesięciu prywatnych właścicieli. Jeżeli w tym roku znajdą się pieniądze na ich wykupienie, to według prognoz pierwsze samoloty wystartują z nowego pasa za trzy lata. Planuje się, że inwestycja będzie kosztować około 90 mln zł. Z tego na pas startowy długości 1540 metrów oraz terminal pasażerski trzeba będzie wydać 60 mln zł.
      Prognozuje się, że lotnisko będzie obsługiwać 200 tys. pasażerów rocznie, zaś docelowo - za dwadzieścia lat - nawet pół miliona. Pasażerowie będą latać niewielkimi samolotami tanich linii, zabierającymi na pokład od 30 do 50 pasażerów. Pracę w obrębie portu lotniczego może znaleźć nawet kilkaset osób.
      Budowa lotniska budzi protest mieszkańców lubelskiej dzielnicy Felin, która położona jest kilka kilometrów od planowanego pasa startowego. Przeciwko inwestycji występują też ekolodzy. Pod płytą lotniska żyje najliczniejsza w kraju populacja susła perełkowanego.

      Konkurencja pod Lubartowem
      Drugie lotnisko - znacznie większy Międzynarodowy Port Lotniczy Lublin-Niedźwiada - ma powstać około 40 kilometrów na północ od Lublina w pobliżu Lubartowa. Spółkę utworzyły samorząd województwa i kilkanaście samorządów miast, gmin i powiatów. Na razie jednak nie wykupiono nawet gruntu pod pasy startowe. Pas startowy ma mieć długość 2800 metrów. Na pierwsze prace potrzeba około 400 mln zł. Samoloty mają tu lądować już za trzy lata.



      Jan Kasprzak
      17. Lutego 2005 22:20
    • Gość: fifi Trzy LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.adsl.inetia.pl 19.02.05, 20:22
      Nie zapominajcie o Radawcu
      • Gość: radek Re: Trzy LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.no / *.internetdsl.tpnet.pl 19.02.05, 21:02
        No ale radawiec nie jest lotniskiem, gdzie beda ladowac samoloty z 200 osobami
        na pokladzie, tylko tam co najwyzej mozesz podlapac podstaw latania i zapisac
        sie do aeroklubu. Krotko mowiac placic skladki i g...o sie nauczyc. Tak samo jak
        na torze gokartowym na Zemborzyckiej. Chcialem sie zapisac, to rzadko kiedy
        mozesz sobie pojezdzic. Placisz jakis glupie skladki i nic nie robisz. Masz
        legitke ze nalezysz do klubu i nara.
        • Gość: mały Re: Trzy LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 12:06
          A tymczasem już nikt nie interesuję się : Teatrem w Budowie, Teatrem Starym,
          Centrum Kultury, BWA.......
          Ale właściwie to racja - mogą wystawiać na lotnisku , mniejsze sztuki i
          wernisaże w Świdniku a większe w Niedżwiadzie. A bale i kongresy już
          tradycyjnie w Blaszance w Parku Ludowym! Przecież i tak to wkrótce będzie jedna
          wielka Europejska Metropolia. A po metropolii zwłaszcza tak rozłożystej zawsze
          łatwiej poruszać się samolotami. Ze Świdnika do Niedźwiady na "Aidę" lub z
          Niedźwiady do Świdnika na Konfrontacje Teatralne !!!
          Zaczyna mi się to naprawdę podobać! JA CHCĘ ZOSTAĆ METROPOLITANINEM!!!!
          Siostro ,czy można poluzować te pasy przecież w oknach kraty a drzwi bez
          klamek ,nie ucieknę obiecuję, a tak mi niewygodnie pisać na forum!!!
          • Gość: uuu Re: Trzy LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 12:40
            a nie prosciej przeniesc sie do jednej z juz istniejacych metropolii europejskich???
            • Gość: M. Konopnicka Re: Trzy LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 14:57
              Nie rzucim ziemi skąd nasz ród!
              Nie damy pogrześć mowy...
              • Gość: mały Re: Trzy LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 15:21
                Gość: uuu napisał:
                a nie prosciej przeniesc sie do jednej z juz istniejacych metropolii
                europejskich???


                To nie to samo, bo w tych europejskich metropoliach to takie np.przedstawienia
                teatralne odbywają się w teatrach ,wernisaże w galeriach , bale w salach
                balowych a kongresy w kongresowych.
                Samochody parkują na parkingach, chodniki służą pieszym i są odśnieżane,
                trawniki koszone....
                Też mi coś! Zgnilizna zachodnia!
                A poza tym te europejskie,pożal się Boże metropolie mają tylko po jednym
                lotnisku!
                Dziękuje za troskę i dobrą radę ale ja wolę zostać w naszej niepowtarzalnej i
                jedynej na świecie Metropolii Lubeskiej!!!
                Gdzie tak swobodnie oddycha człowiek......(parafrazując klasyka)
                Siostro, jeszcze tlenu!!!!

                BTW: po sąsiedzku w izolatce też siedzi gość który mówi tylko : uuu (?!)
    • Gość: Bartłomiey Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 15:32
      Z racji tego, że mieszkam w pobliżu Lubartowa, chciałbym, żeby lotnisko powstało
      właśnie tam (inwestycje infrastrukturalne, nowe miejsca pracy), ale dla Lublina
      pod względem ekonomicznym to trochę bez sensu. Chyba, że przywrócimy ruch na
      trasie kolejowej, np jakieś szybkie autobusy szynowe. Ale to i tak strasznie
      daleko.
      Tak w ogóle to żadne maisto w Polsce chyba nie ma tak bardzo oddalonego lotniska
      jak miałby Lublin, gdyby inwestycja powstała w Niedźwiadzie.
      • Gość: marek Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.daewoo.lublin.pl / *.daewoo.lublin.pl 20.02.05, 15:34
        Rzeczywiscie. Ok. 30 km od granic Lublina to zdecydowanie za daleko.
        • Gość: maciek Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.no / *.internetdsl.tpnet.pl 21.02.05, 18:26
          jeden z glownych argumentow, ze lotnisko powinno powstac w Swidniku
      • Gość: uuu dajcie sobie spokoj z ta niedzwiada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 16:33
        mozliwosci sa dwie
        albo to dalsza proba spekulacji gruntami czyli proba wyjscia przez tych co zakupili spekulacyjnie grunty z nieudanej inwestycji poprzez odsprzedanie im innym naiwnym
        albo planuje sie tam po cichu NATOwskie lotnisko wysuniete najbardziej na wschod.
        • Gość: H Re: dajcie sobie spokoj z ta niedzwiada IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 16:47
          Podobno jeśli zając wybiera się do krewnych zajęcy w Niedźwiadzie i okolicach,
          to bierze ze sobą wiązkę siana dla kuzynów-zajęcy, zeby nie pozdychały z
          głodu...
          Nie przesadzajmy z tą spekulacją gruntami - tam jest tak marna ziemia, że
          hektar kosztuje pewnie nie więcej niż 3 tys. zł. Tam nie ma czym spekulować!
          Jak nie będzie lotniska, to niech to chociaż zalesią - wydatki na uprawę są
          chyba wyższe niz możliwe do uzyskania plony!
    • Gość: uuu sprawa jest prosta IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 17:18
      realny jest Swidnik a Niedzwiada to nerwica tych co nakupowali kiedys tam ziemi po tym jak Swidnik staje sie coraz bardziej realny.
      natomiast konkretnie to NIE MA jeszcze zadnej decyzji ani w jednej ani w drugiej sprawie.
      niedzwiada moze owszem stac sie z czasem lotniskiem wojskowym plus cargo bo o przerzuceniu baz amerykanskich od szfabow juz od jakiegos czasu sie mowi.
    • Gość: Co wy na to? A ja zrobię swoje lotnisko ? IP: *.adsl.inetia.pl 20.02.05, 17:42
      Np w Głusku.
      Co wy na to?
      • Gość: H Re: A ja zrobię swoje lotnisko ? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 17:45
        Trochę zbyt nierówny teren...
        • Gość: mały Lotnisko u stóp Wzgórza Zamkowego ! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.02.05, 18:36
          Już kiedys pisałem, że w Lublinie jest lotnisko w samym centrum, nazywa sie
          Aleja Unii Lubelskiej, ma dwa pasy startowe i jest jedynym tego typu obiektem w
          Europie z widokiem na Stare Miasto!Można machać chusteczkami z Placu po Farze!
          Pędzące tam z ponaddźwiękową prędkością samochody odrywają się czasem od ziemi
          na asfaltowej górce u podnóża Zamku! Sam próbowałem - pełny odlot!!!Polecam!
    • zo_h Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? 21.02.05, 23:51
      Piękna bajka z serii kolejnych wizji zgrzanych umysłów ... może dopiszemy do
      niej kolejne rozdziały, bo mi poza tymi dwoma lotniskami marzy się jeszcze
      metro, kolej magnetyczna, autostrada i jeszcze obwodnica a może nawet dwie a co
      jak fantazjować to na całego :P.
    • Gość: pilot Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.net-82-216-162.suresnes3.rev.numericable.fr 22.02.05, 00:08
      proponuje trzecie lotnisko na gorkach czechowskich (blisko centrum miasta)
      • Gość: nieryba Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.zemborzyce.sdi.tpnet.pl 22.02.05, 10:03
        Byłoby to tzw.lotnisko tranzytowe-oznaczone dla przejrzystosci trzema
        gwiazdkami.
      • Gość: maciek Re: DWA LOTNISKA W LUBLINIE - CO O TYM SADZICIE? IP: *.no / *.internetdsl.tpnet.pl 22.02.05, 10:43
        albo zrownac globus z ziemia i tam postawic lotnisko (blisko osiedla, mieszkancy
        nie beda narzekac ze daleko)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka