Gość: REALista IP: *.152.129.104.dsl.dynamic.eranet.pl 23.06.10, 21:53 Co mi po skrzyżowaniu jak na razie prowadzi do niego jedna nitka. Lepiej niech wybudują A2 do warszawy. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: mikro_klik Co z bezpłatną obwodnicą dla mieszkańców??? IP: 212.191.69.* 23.06.10, 22:14 Może nasze szanowne władze zaczęłyby jakiś lobbing w tej sprawie? Bo skończy się tak, że i tak wszyscy będą cięli przez miasto zamiast jechać bokiem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gruby Re: Ile razy można o tym samym ! IP: 91.123.169.* 24.06.10, 12:26 Po dwudziestu latach wolności rusza pierwsza budowa skrzyżowania to sensacja jest. Myślę, że będzie to hicior najbliższych kilku lat w mediach. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ag Super! Cały tranzyt z południa do autostrad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 23:10 pójdzie przez Łódź - - jeszcze więcej TIRów pojedzie Włokniarzy, Rzgowską, Kopcińskiego, Strykowską, Łagiewnicką Inflancką, Zgierską. Bo łodzianin Grabarczyk zapomniał o S-14 i A1 na odcinku Stryków- Głuchów. Niech ten człowiek nawet nie pokazuje się w Łodzi! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łodzianin Re: Super! Cały tranzyt z południa do autostrad IP: *.satfilm.net.pl 23.06.10, 23:33 zanim coś napiszesz popatrz na mape, pomyśl... żeby wyprowadzić ruch z Łodzi na kierunku północ-południe potrzebny wezeł w Strykowie do którego będzie "wchodziła" A1 Głuchów-Stryków! Odpowiedz Link Zgłoś
nefnef Re: Super! Cały tranzyt z południa do autostrad 23.06.10, 23:48 > wezeł w Strykowie do którego będzie "wchodziła" A1 Głuchów-Stryków! Będzie - o ile powstanie ten odcinek, na razie jest to fiction. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ag Re: Super! Cały tranzyt z południa do autostrad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 08:55 > będzie "wchodziła" A1 Głuchów-Stryków! To ty pomyśl - przecież o to mi chodzi że nie ma i nic narazie nie zapowiada powstanie tego odcinka. Nic też nie zapowiada S-14 w Łodzi. Więc to ty popatrz na mapę i pomyśl, którędy będą jechać na Pomorze, do Torunia i Bydgoszczy, do Warszawy a częsciowo do Poznania i dalej na zachód TIR-y z południa Polski ale także częściowo z południowego- zachodu. Od czasu gdy powstał odcinek Stryków-Poznań już znacznie wzrósł ruch tranzytowy przez Łodź, bo kierowcom opłaca się zmienić dotychczasowe trasy i nawet nadkladając drogi dostać się na autostradę. Teraz gdy ze Strykowa będzie można rozjechać się w trzech a nie tylko w jednym kierunku będzie jeszcze dużo gorzej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: org Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.ip.netia.com.pl 24.06.10, 08:08 Ciekawe to jest to, że na tak dużym węźle.... nie można zawrócić :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: 333D Kto zyskuje a kto traci IP: *.182.129.207.nat.umts.dynamic.eranet.pl 24.06.10, 08:24 W art. pisze że skarb państwa zyska na poborze opłat 1,200mln zł ale nie piszę że straci 5-6 mld zł rocznie na remonty dróg równoległych którymi duża część kierowców jak zwykle ominie płatne autostrady. Kto więc zyska? - firmy budowlane wykonujące remonty i skorumpowani urzędnicy. Co się tyczy węzła Stryków I to projekt zawiera szereg błędów które będą prowadzić do niewobrażalnych ilośći kolizji, jak np połączenie łącznicy z poznania z najbardziej obciążoną z warszawy i jeszcze jedną na odcinku 200m. Jakie poprawki należy wykonać można zapoznać się na str www.andrzej-b.pl >>> autostrady. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mtrex Re: Kto zyskuje a kto traci IP: *.toya.net.pl 24.06.10, 09:00 Rozumiem że jesteś doświadczonym projektantem autostrad, a przede wszystkim skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu !(na pewno jesteś bo u nas takie skrzyżowania to są w każdej wiosce). Z postów mam rozumieć że źle że budują !??! Jeszcze 6 m-cy temu budowa tego węzła była dla mnie fiction, więc jak już coś zaczeli budować to niech budują. Może się doczekamy budowy A2 do Warszawy. Trzeba trzymać kciuki a nie narzekać. Marudzić to każdy potrafi. A anonimowo dawać rady jak budować i co najpierw to każdy pajac (wcześniejszy post) na forum potrafi. A i nie interesuje mnie jaki rząd buduje, by tylko budował!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: szlag_mnie_trafi Re: Kto zyskuje a kto traci IP: 109.255.149.* 24.06.10, 12:08 czyli wniosek jest taki. nie budowac nowych drog bo ludzie beda jezdzic po starych i je zniszcza? dzis samochody lataja nad starymi drogami ale po wybudowaniu nowych opadna na ziemie. jestes kolego po prostu glupi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.wroclaw.mm.pl 24.06.10, 09:39 W Szwajcarii winieta na 14 miesięcy, czyli miesiąc przed i miesiąc po roku na winiecie,w kraju górzystym,kosztuje 40 Sfr czyli około 120 złotych,u nas jest to koszt przejazdu Łódz-Poznań-Łódz ????????? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Wiesiek Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: 109.243.30.* 24.06.10, 10:53 To jest fajny kraj!! najpierw obywatele finansują budowę dróg w kraju, płacąc ogromne podatki relatywnie najwyższe w europie np. w cenie każdego litra benzyny, Czyli najpierw państwo ich bezczelnie okrada, A następnie każe płacić też najwyższe w galaktyce opłaty za korzystanie z tych że. A na koniec przekazuje w zarząd drogi kolesiom którzy nie włożyli ani jednej własnej złotówki , natomiast kradną dla siebie ile się tylko da ze społecznych pieniędzy. Jeżeli to towarzycho chce zarabiać na autostradach to niech wybuduje je najpierw za swoje. A państwo niech zniesie te złodziejskie podatki poukrywane wszędzie. Pieniędzy z naszych podatków jest tyle że wystarczy na wybudowanie drogi a następnie jej konserwację. Wystarczy wykopać złodziei, zlikwidować korupcję oraz darmozjadów, zatrudnić prawdziwych gospodarzy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: skorumpowany Re: Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod IP: 109.255.149.* 24.06.10, 12:11 daj zyc kolego. willa za mistem, apartament w centrum, domek letni na pdl francji, zona, dzieci, 2 kochanki, 4 samochody. jak do qwy nedzy bede to mogl wszystko utrzymac jak zabronisz mi krasc? zamiast jeczec tez zacznij i tyle Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: obywatel Autostrady powinny być bezpłatne. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 11:03 Budowane z pieniędzy obywateli, którzy za ich przejazd płacą podatek akcyzowy w paliwie. Każda inna opłata to skuwys..stwo państwa wobec obywateli. Nie dajmy się okradać. Urzędasy do łopat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pasazer Kraj Kretynow nad wisla GDZIE jest 150 km IP: *.vodafone-net.de 24.06.10, 12:10 platnej autostrady, co 50km bramki, co jest NAJDROZSZA autostrada na siecie!!! w kraju gdzie praktycznie NIE MA autostrad, ... dla porownania Niemcy gdzie autostrad jest tysiace kilometrow i sa BEZPLATNE!!! gdzie zyja glupi kretynscy ludzie???? NAD WISLA!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tubylec Po czesci mozna sie zgodzic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 12:43 Co do sieci autostrad trudno sie nie zgodzic. W Niemczech jest ponad 12 tys.km autostrad, u nas niespelna tysiac. Bramki co 50 km to tez kuriozalny wymysl. Jesli chodzi o koszt przejazdu, to nie jest juz tak dramatycznie. U nas wychodzi 6 eurocentow za km, czyli podobnie jak we Wloszech, czy Francji. W Hiszpanii kosztuje to juz 8 eurocntow. Bezplatne autostrady w Niemczech sa tylko pozornie (raczej dla cudzoziemcow). Pomijam oplaty dla ciezarowek, ale wlasciciele samochodow osobowych placa dodatkowo podatek drogowy, do tego cena paliwa jest wyraznie wyzsza niz w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: asdfg Re: Po czesci mozna sie zgodzic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.10, 16:06 wyraznie wyzsza czyli o cale 10 eurocentow na litrze Oczywiscie placa minimalna w niemczech jet tez wnacznie wyzsza. Porownujac stawke godzine najnizszej pensji do ceny jednego litra paliwa paliwo w polsce jest BAAARRRDDDZZZOOO drogie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mietek Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.net.autocom.pl 24.06.10, 12:48 "gigantyczne" sie usmialem,w kazdym normalnym kraju sa takich dziesiatki:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.wilan.pl 24.06.10, 13:07 Plany, projekty, a skończy się jak zwykle na papierze. Wystarczy zobaczyć jaką klapą skończyła się budowa węzła autostradowego na Śląsku: wyszło 2x drożej niż w projekcie, po oddaniu węzła jesienią od razu przystąpiono do jego remontu ponieważ zwyczajnie zaczął się sypać - przehandlowano materiały z budowy. Na razie połowa węzła nie działa a na drugiej połowie tworzą się potworne korki. Żeby z A4 skręcić na A1 trzeba jechać przez lokalne drogi. Ot, dobry zagrniczny projekt i polskie wykonanie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lublub Naj, jaj, naj... IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.10, 13:26 Raz zapłaciliśmy w podatkach za budowę, drugi raz w podatku drogowym w paliwie i trzeci, czwarty, piąty...itd. na bramkach. Super. W Polsce autostrady w stosunku do siły nabywczej będą najdroższe na świecie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: chomik Napiszcie jak zbudują... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 13:59 a nie jak budują... bo budować to mogą i 20 lat. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ass gigantyczne? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 14:47 to ile tych autostrad będzie się tam krzyżować? cztery? heheeh zwykłe skrzyżowanie, nic wielkiego Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: drir Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: 217.33.195.* 24.06.10, 15:40 Polactwo buduje wezel autrostradowy mimo, ze nie ma autostrad. Polactwo musi tez wziac w harmonogramie koszty napraw gwarancyjnych juz zaraz miesiac po oddaniu, poniewaz ,,malo jest czasu na budowanie,,. polactwo na pewno juz to ma w planach kiedy zaczna sie remonty. No i najwazniejsza sprawa, na pierwszym miejscu polactwo w projektach (drogi jeszcze nie istnieja) ustala cene za przejazd. Oh biedne polactwo. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kaz Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.morag.vectranet.pl 24.06.10, 16:27 "Węzeł będzie jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w kraju"-a może się założymy panie żurnalisto,że nie .Kto w tym kraju będzie jeżdzil po autostradach,chyba tylko grabarczy,i inni politycy. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: stan Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.10, 16:30 Drodzy Łodzianie. Wiadomo było z góry , że nie wybudują Wam obwodnicy autostradowej Stryków - Głuchów. Po pierwsze , bo w Warszawie w GDDKiA pracują półgłówki i trudno im zrozumieć ten problem, a po drugie ,nie może tak być, że warszawka będzie miała później obwodnicę niż Łódź. Tak więc dalej przez warszawkę, przez następne 5 lat będziecie mieli tranzyt tirów , hałas,smród, zniszczone ulice i wypadki. Walczcie z warszawką . Zachęcam. Też ich nie cierpię. Odpowiedz Link Zgłoś
flipvert Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... 24.06.10, 16:35 "Z reszta"?A bez reszty juz sie nie da?Kto to pisal? Gimnazjalista,ktory powtarza klase? Odpowiedz Link Zgłoś
el_matador9 Re: LODZER RING 01.07.10, 16:49 o budowie łódzkiego, potężnego ringu autostradowego dla ciężkiego transportu TIR-ów z tysiącami koniczyn,wiaduktów i wielopoziomowych rozjazdów i skrzyżowań mówiło się intensywnie już w 2005 i w 2006. dlaczego nieudolny Minister Grabarczyjk nie doprowadził do szybkiego wznowienia szybkich, wytężonych prac przy budowie sześcio-pasmowego, wiecznie oświetlonego w nocy 24h/24h - łódzkiego ringu autostradowego poprowadzonego kołem wokół giganta przemysłowo- usługowego łódzkiego? czy nie wie, iż aktualnie wokół ŁODZI koncentruje się teraz absolutny "gros " wszelakich inwestycji zagranicznych realizowanych aktualnie w w całej POLSCE ? / www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961&page=22 Odpowiedz Link Zgłoś
el_matador9 Re: LODZER RING 01.07.10, 17:25 www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961&page=79 wizja szybkiej budowy A1 od ŁODZI do granicy z CZECHAMI, samo przez się narzuca się ,do tego wątku, a co z budową łódzkiego ringu autostradowego? ////////////////////////////////////////////// LODZER AUTOBAHNEN[ -LODZER AUTOBAHNENRING-! ] - GIGANTISCHE NABELSCHNUR GANZES EUROPAS ! Odpowiedz Link Zgłoś
el_matador9 Re: LODZER RING 02.07.10, 20:09 www.siskom.waw.pl/mapy/mapa-standia-kraj.html mapa skandalicznego [Miesiąc VI=2010] za-awansowania i wykonania opóżnienionego już o dobre dwa lata w stosunku do pierwotnych,zatwierdzonych wcześniej harmonogramów, wszystko przez przerażający niedowład organizacyjny, gigantyczny bałagan i jawny sabotaż gospodarczy PO i wykrytą niedawno nawet gigantyczną korupcję w GDDKiA, -żałosnego - na całej abosultnie niezrealizowanej linii, planu budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu w Polsce. Odpowiedz Link Zgłoś