Dodaj do ulubionych

Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł...

IP: *.152.129.104.dsl.dynamic.eranet.pl 23.06.10, 21:53
Co mi po skrzyżowaniu jak na razie prowadzi do niego jedna nitka. Lepiej niech wybudują A2 do warszawy.
Obserwuj wątek
    • Gość: mikro_klik Co z bezpłatną obwodnicą dla mieszkańców??? IP: 212.191.69.* 23.06.10, 22:14
      Może nasze szanowne władze zaczęłyby jakiś lobbing w tej sprawie? Bo skończy
      się tak, że i tak wszyscy będą cięli przez miasto zamiast jechać bokiem...
    • Gość: Guniver Ile razy można o tym samym ! IP: *.toya.net.pl 23.06.10, 22:43
      • Gość: gruby Re: Ile razy można o tym samym ! IP: 91.123.169.* 24.06.10, 12:26
        Po dwudziestu latach wolności rusza pierwsza budowa skrzyżowania to sensacja jest. Myślę, że będzie to hicior najbliższych kilku lat w mediach.
    • Gość: ag Super! Cały tranzyt z południa do autostrad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.06.10, 23:10
      pójdzie przez Łódź - - jeszcze więcej TIRów pojedzie Włokniarzy,
      Rzgowską, Kopcińskiego, Strykowską, Łagiewnicką Inflancką, Zgierską.
      Bo łodzianin Grabarczyk zapomniał o S-14 i A1 na odcinku Stryków-
      Głuchów. Niech ten człowiek nawet nie pokazuje się w Łodzi!
      • Gość: łodzianin Re: Super! Cały tranzyt z południa do autostrad IP: *.satfilm.net.pl 23.06.10, 23:33
        zanim coś napiszesz popatrz na mape, pomyśl...
        żeby wyprowadzić ruch z Łodzi na kierunku północ-południe potrzebny
        wezeł w Strykowie do którego będzie "wchodziła" A1 Głuchów-Stryków!
        • nefnef Re: Super! Cały tranzyt z południa do autostrad 23.06.10, 23:48
          > wezeł w Strykowie do którego będzie "wchodziła" A1 Głuchów-Stryków!

          Będzie - o ile powstanie ten odcinek, na razie jest to fiction.
        • Gość: ag Re: Super! Cały tranzyt z południa do autostrad IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 08:55
          > będzie "wchodziła" A1 Głuchów-Stryków!
          To ty pomyśl - przecież o to mi chodzi że nie ma i nic narazie nie
          zapowiada powstanie tego odcinka. Nic też nie zapowiada S-14 w
          Łodzi.
          Więc to ty popatrz na mapę i pomyśl, którędy będą jechać na Pomorze,
          do Torunia i Bydgoszczy, do Warszawy a częsciowo do Poznania i dalej
          na zachód TIR-y z południa Polski ale także częściowo z południowego-
          zachodu. Od czasu gdy powstał odcinek Stryków-Poznań już znacznie
          wzrósł ruch tranzytowy przez Łodź, bo kierowcom opłaca się zmienić
          dotychczasowe trasy i nawet nadkladając drogi dostać się na
          autostradę. Teraz gdy ze Strykowa będzie można rozjechać się w
          trzech a nie tylko w jednym kierunku będzie jeszcze dużo gorzej.
    • Gość: org Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.ip.netia.com.pl 24.06.10, 08:08
      Ciekawe to jest to, że na tak dużym węźle.... nie można zawrócić :)
    • Gość: 333D Kto zyskuje a kto traci IP: *.182.129.207.nat.umts.dynamic.eranet.pl 24.06.10, 08:24
      W art. pisze że skarb państwa zyska na poborze opłat 1,200mln zł ale
      nie piszę że straci 5-6 mld zł rocznie na remonty dróg równoległych
      którymi duża część kierowców jak zwykle ominie płatne autostrady.
      Kto więc zyska? - firmy budowlane wykonujące remonty i skorumpowani
      urzędnicy. Co się tyczy węzła Stryków I to projekt zawiera szereg
      błędów które będą prowadzić do niewobrażalnych ilośći kolizji, jak
      np połączenie łącznicy z poznania z najbardziej obciążoną z warszawy
      i jeszcze jedną na odcinku 200m. Jakie poprawki należy wykonać można
      zapoznać się na str www.andrzej-b.pl >>> autostrady.
      • Gość: mtrex Re: Kto zyskuje a kto traci IP: *.toya.net.pl 24.06.10, 09:00
        Rozumiem że jesteś doświadczonym projektantem autostrad, a przede wszystkim
        skrzyżowań o dużym natężeniu ruchu !(na pewno jesteś bo u nas takie skrzyżowania
        to są w każdej wiosce).

        Z postów mam rozumieć że źle że budują !??! Jeszcze 6 m-cy temu budowa tego
        węzła była dla mnie fiction, więc jak już coś zaczeli budować to niech budują.
        Może się doczekamy budowy A2 do Warszawy. Trzeba trzymać kciuki a nie narzekać.
        Marudzić to każdy potrafi.
        A anonimowo dawać rady jak budować i co najpierw to każdy pajac (wcześniejszy
        post) na forum potrafi.

        A i nie interesuje mnie jaki rząd buduje, by tylko budował!!!
      • Gość: szlag_mnie_trafi Re: Kto zyskuje a kto traci IP: 109.255.149.* 24.06.10, 12:08
        czyli wniosek jest taki. nie budowac nowych drog bo ludzie beda jezdzic
        po starych i je zniszcza? dzis samochody lataja nad starymi drogami ale
        po wybudowaniu nowych opadna na ziemie. jestes kolego po prostu glupi.
    • Gość: gość Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.wroclaw.mm.pl 24.06.10, 09:39
      W Szwajcarii winieta na 14 miesięcy, czyli miesiąc przed i miesiąc
      po roku na winiecie,w kraju górzystym,kosztuje 40 Sfr czyli około
      120 złotych,u nas jest to koszt przejazdu Łódz-Poznań-Łódz ?????????
    • Gość: Wiesiek Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: 109.243.30.* 24.06.10, 10:53
      To jest fajny kraj!! najpierw obywatele finansują budowę dróg w
      kraju, płacąc ogromne podatki relatywnie najwyższe w europie np. w
      cenie każdego litra benzyny, Czyli najpierw państwo ich bezczelnie
      okrada, A następnie każe płacić też najwyższe w galaktyce opłaty za
      korzystanie z tych że. A na koniec przekazuje w zarząd drogi
      kolesiom którzy nie włożyli ani jednej własnej złotówki , natomiast
      kradną dla siebie ile się tylko da ze społecznych pieniędzy. Jeżeli
      to towarzycho chce zarabiać na autostradach to niech wybuduje je
      najpierw za swoje. A państwo niech zniesie te złodziejskie podatki
      poukrywane wszędzie. Pieniędzy z naszych podatków jest tyle że
      wystarczy na wybudowanie drogi a następnie jej konserwację.
      Wystarczy wykopać złodziei, zlikwidować korupcję oraz darmozjadów,
      zatrudnić prawdziwych gospodarzy.
      • Gość: skorumpowany Re: Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod IP: 109.255.149.* 24.06.10, 12:11
        daj zyc kolego. willa za mistem, apartament w centrum, domek letni na
        pdl francji, zona, dzieci, 2 kochanki, 4 samochody. jak do qwy nedzy
        bede to mogl wszystko utrzymac jak zabronisz mi krasc? zamiast jeczec
        tez zacznij i tyle
    • Gość: obywatel Autostrady powinny być bezpłatne. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 11:03
      Budowane z pieniędzy obywateli, którzy za ich przejazd płacą podatek akcyzowy
      w paliwie.

      Każda inna opłata to skuwys..stwo państwa wobec obywateli.

      Nie dajmy się okradać. Urzędasy do łopat.
      • Gość: pasazer Kraj Kretynow nad wisla GDZIE jest 150 km IP: *.vodafone-net.de 24.06.10, 12:10
        platnej autostrady, co 50km bramki, co jest NAJDROZSZA autostrada na
        siecie!!! w kraju gdzie praktycznie NIE MA autostrad, ... dla
        porownania Niemcy gdzie autostrad jest tysiace kilometrow i sa
        BEZPLATNE!!! gdzie zyja glupi kretynscy ludzie???? NAD WISLA!!!!
        • Gość: tubylec Po czesci mozna sie zgodzic IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 12:43
          Co do sieci autostrad trudno sie nie zgodzic. W Niemczech jest ponad 12 tys.km
          autostrad, u nas niespelna tysiac. Bramki co 50 km to tez kuriozalny wymysl.
          Jesli chodzi o koszt przejazdu, to nie jest juz tak dramatycznie. U nas wychodzi
          6 eurocentow za km, czyli podobnie jak we Wloszech, czy Francji. W Hiszpanii
          kosztuje to juz 8 eurocntow.
          Bezplatne autostrady w Niemczech sa tylko pozornie (raczej dla cudzoziemcow).
          Pomijam oplaty dla ciezarowek, ale wlasciciele samochodow osobowych placa
          dodatkowo podatek drogowy, do tego cena paliwa jest wyraznie wyzsza niz w Polsce.
          • Gość: asdfg Re: Po czesci mozna sie zgodzic IP: *.internetdsl.tpnet.pl 24.06.10, 16:06
            wyraznie wyzsza czyli o cale 10 eurocentow na litrze
            Oczywiscie placa minimalna w niemczech jet tez wnacznie wyzsza.
            Porownujac stawke godzine najnizszej pensji do ceny jednego litra paliwa paliwo
            w polsce jest BAAARRRDDDZZZOOO drogie.
    • Gość: mietek Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.net.autocom.pl 24.06.10, 12:48
      "gigantyczne" sie usmialem,w kazdym normalnym kraju sa takich dziesiatki:)
    • Gość: kk Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.wilan.pl 24.06.10, 13:07
      Plany, projekty, a skończy się jak zwykle na papierze. Wystarczy zobaczyć jaką
      klapą skończyła się budowa węzła autostradowego na Śląsku: wyszło 2x drożej
      niż w projekcie, po oddaniu węzła jesienią od razu przystąpiono do jego
      remontu ponieważ zwyczajnie zaczął się sypać - przehandlowano materiały z
      budowy. Na razie połowa węzła nie działa a na drugiej połowie tworzą się
      potworne korki. Żeby z A4 skręcić na A1 trzeba jechać przez lokalne drogi. Ot,
      dobry zagrniczny projekt i polskie wykonanie
    • Gość: lublub Naj, jaj, naj... IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.10, 13:26
      Raz zapłaciliśmy w podatkach za budowę, drugi raz w podatku drogowym w paliwie
      i trzeci, czwarty, piąty...itd. na bramkach. Super. W Polsce autostrady w
      stosunku do siły nabywczej będą najdroższe na świecie!
    • Gość: chomik Napiszcie jak zbudują... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 13:59
      a nie jak budują... bo budować to mogą i 20 lat.
    • Gość: ass gigantyczne? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 24.06.10, 14:47
      to ile tych autostrad będzie się tam krzyżować? cztery? heheeh

      zwykłe skrzyżowanie, nic wielkiego
    • Gość: drir Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: 217.33.195.* 24.06.10, 15:40
      Polactwo buduje wezel autrostradowy mimo, ze nie ma autostrad.
      Polactwo musi tez wziac w harmonogramie koszty napraw gwarancyjnych
      juz zaraz miesiac po oddaniu, poniewaz ,,malo jest czasu na
      budowanie,,. polactwo na pewno juz to ma w planach kiedy zaczna sie
      remonty. No i najwazniejsza sprawa, na pierwszym miejscu polactwo w
      projektach (drogi jeszcze nie istnieja) ustala cene za przejazd. Oh
      biedne polactwo.
    • Gość: kaz Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.morag.vectranet.pl 24.06.10, 16:27
      "Węzeł będzie jednym z najbardziej ruchliwych miejsc w kraju"-a może
      się założymy panie żurnalisto,że nie .Kto w tym kraju będzie jeżdzil po
      autostradach,chyba tylko grabarczy,i inni politycy.
    • Gość: stan Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... IP: *.adsl.inetia.pl 24.06.10, 16:30
      Drodzy Łodzianie. Wiadomo było z góry , że nie wybudują Wam obwodnicy
      autostradowej Stryków - Głuchów. Po pierwsze , bo w Warszawie w GDDKiA pracują
      półgłówki i trudno im zrozumieć ten problem, a po drugie ,nie może tak być,
      że warszawka będzie miała później obwodnicę niż Łódź. Tak więc dalej przez
      warszawkę, przez następne 5 lat będziecie mieli tranzyt tirów , hałas,smród,
      zniszczone ulice i wypadki. Walczcie z warszawką . Zachęcam. Też ich nie cierpię.
    • flipvert Budują gigantyczne skrzyżowanie autostrad pod Ł... 24.06.10, 16:35
      "Z reszta"?A bez reszty juz sie nie da?Kto to pisal?
      Gimnazjalista,ktory powtarza klase?
      • el_matador9 Re: LODZER RING 01.07.10, 16:49
        o budowie łódzkiego, potężnego ringu autostradowego dla ciężkiego
        transportu TIR-ów z tysiącami koniczyn,wiaduktów i wielopoziomowych
        rozjazdów i skrzyżowań
        mówiło się intensywnie już w 2005 i w 2006.
        dlaczego nieudolny Minister Grabarczyjk
        nie doprowadził do szybkiego wznowienia szybkich, wytężonych prac
        przy budowie sześcio-pasmowego,
        wiecznie oświetlonego w nocy 24h/24h - łódzkiego ringu
        autostradowego poprowadzonego kołem wokół giganta przemysłowo-
        usługowego łódzkiego?

        czy nie wie, iż aktualnie wokół ŁODZI koncentruje się teraz
        absolutny "gros " wszelakich inwestycji zagranicznych realizowanych
        aktualnie w w całej POLSCE ? /

        www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961&page=22
        • el_matador9 Re: LODZER RING 01.07.10, 17:25
          www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=296961&page=79
          wizja szybkiej budowy A1 od ŁODZI do granicy z CZECHAMI,
          samo przez się narzuca się ,do tego wątku,
          a co z budową łódzkiego ringu autostradowego?

          //////////////////////////////////////////////

          LODZER AUTOBAHNEN[ -LODZER AUTOBAHNENRING-! ] - GIGANTISCHE
          NABELSCHNUR GANZES EUROPAS !
          • el_matador9 Re: LODZER RING 02.07.10, 20:09
            www.siskom.waw.pl/mapy/mapa-standia-kraj.html
            mapa skandalicznego [Miesiąc VI=2010] za-awansowania i wykonania
            opóżnienionego już o dobre dwa lata w stosunku do
            pierwotnych,zatwierdzonych wcześniej harmonogramów, wszystko przez
            przerażający niedowład organizacyjny, gigantyczny bałagan i jawny
            sabotaż gospodarczy PO i wykrytą niedawno nawet gigantyczną korupcję
            w GDDKiA, -żałosnego - na całej abosultnie niezrealizowanej linii,
            planu budowy autostrad i dróg szybkiego ruchu w Polsce.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka