Dodaj do ulubionych

Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów

IP: *.toya.net.pl 20.01.05, 01:35
panie Kropiwnicki, masz pan panie prezydencie sie szanse wykazać teraz.
Obserwuj wątek
    • Gość: młody Tragedia...to czemu jeszcze nic nie zrobiono?? IP: 195.69.80.* 20.01.05, 07:25
      Ptrzeraszam...to może zamiast budowac wielki pomnik na jedno święto getta
      lepiej było wydać kase na uzbrojenie 30h...z tego byśmy mieli więcej pociechy...

      panie prezydencie...łodzian...nie ludzi z poza łodzi...rób pan coś!!
    • dziad_borowy Popyt znów zaskoczył drogowców /nico 20.01.05, 08:08
    • Gość: Ingo Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: 213.17.170.* 20.01.05, 08:32
      No to dużo za późno miasto przystapiło do przygotowywania terenów pod
      inwestycje. Urzędnicy przespali a mieszkańcy zapłacą.
    • Gość: wrak_kanarka Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.toya.net.pl 20.01.05, 08:36
      To proste, miasto nie ma kasy na uzbrojenie terenów, bo wszystko wydaje na
      remonty nawierzchni dróg w mieście. Nie widzicie, ciołki???
    • Gość: AJ Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: 199.197.163.* 20.01.05, 08:48
      Po pierwsze to informacja ta jest faktycznie bardzo przykra. Władze miasta
      przespały cały czas który mógłby być spożytkowany na np. chociażby
      przygotowanie bazy gruntów :-(
      Po drugie to nie Cornig tylko Corning, który z tego co wiem to ma już dawno
      kupioną jakąś działkę.
    • Gość: TJ Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: 62.233.229.* 20.01.05, 09:01
      A może by tak wreszcie zacząć wyburzać te obrzydliwe stare sypiące się fabryki
      jakich w mieście pełno? Teren jest uzbrojony, na pewno przenaczony pod
      przemysł. Może w końcu to miasto przestałoby wyglądać jak jeden wielki brudny
      slums.
      • Gość: łażej Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.01.05, 09:10
        Gość portalu: TJ napisał(a):

        > A może by tak wreszcie zacząć wyburzać te obrzydliwe stare sypiące się
        fabryki
        > jakich w mieście pełno? Teren jest uzbrojony, na pewno przenaczony pod
        > przemysł. Może w końcu to miasto przestałoby wyglądać jak jeden wielki brudny
        > slums.

        Na szczęście znaczna ich część wpisana jest do rejestru zabytków. Po drugie -
        te fabryki stanowią element dziedzictwa kulturowego Łodzi i jako budynki o
        dużym potencjale architektonicznym powinny być zachowane. Po trzecie - umiesz
        czytać ze zrozumieniem? Potrzebne są DUŻE tereny inwestycyjne - taki kompleks
        stanowi tylko Księży Młyn, a tego nikt nie powinien wyburzać (chociaż to co
        stało się z tkalnią przy Kilińskiego to jest skandal nie do opisania). Fabryki
        w centrum należy odnowić i nadać im nową funkcję. Ot i tyle. Na szczęście w
        coraz większej liczbie obiektów tak się dzieje.
    • Gość: łażej Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.01.05, 09:17
      To jest rzeczywiście problem. Ale brak czy też istnienie dużych terenów
      inwestycyjnych powinno się postrzegać w skali aglomeracji a nie miasta. Np.
      gross wrocławskich inwestycji przemysłowych lokowany jest w podwrocławskim
      Żarowie. Jeśli duże inwestycje przyjdą do Konstantynowa, Ksawerowa czy
      Aleksandrowa nie będzie to złym rozwiązaniem.

      Chociaż gdzie to możliwe powinno się tworzyć takie inwestycyjne przestrzenie.
      Wspomniany przykład okolic Gillette jest tu bardzo dobry. Tam co kawałek stoi
      tablica "na sprzedaż". Rolą miasta powinna być konsolidacja i uzbrojenie tych
      terenów. Podobnie dziwne wydają się przestrzenie na Nowych Sadach przy
      obywatelskiej.

      Ale jak wspomniałem wcześniej jeśli w aglomeracji będą duże tereny inwestycyjne
      Łódź też na tym skorzysta. Tylko, żeby takie tereny były.
      • dziad_borowy Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów 20.01.05, 09:31
        Żarów nie jest tu chyba najszczesliwszym przykladem, bo nalezy on do
        Walbrzyskiej SSE, czyli nie jest to zwyczajna gmina dbajaca o inwestorow.
        www.invest-park.com.pl/index.php?cat=234
        Dzierżżż!!!
    • topjes Kropa... Kropa... 20.01.05, 09:35
      Jesteś zbyt zajęty teraz przecież projektem wyliczania strat poczynionych przez
      hitlerowców...
      Czasem mam wrażnie, że Łódź to takie miasto nieustannie marnowanych możliwości...

      pzdr
      topjes
    • Gość: no i co o rany! jaka szkoda KAUFLANDA IP: *.toya.net.pl 20.01.05, 09:38
      straciliśmy niepowtarzalną okazję do niewolniczej pracy dla niemieckiej firmy.
      Może choć Biedronka????
      • Gość: łażej Re: o rany! jaka szkoda KAUFLANDA IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.01.05, 09:42
        A umiesz czytać nie zrozumieniem? Chodzi o centrum logistyczne Kauflanda, a nie
        sklep.
        • Gość: no i co? Re: o rany! jaka szkoda KAUFLANDA IP: *.toya.net.pl 20.01.05, 12:23
          a widzisz różnicę w podejściu? Bo ja znam warunki zatrudnienia w takich
          centrach, chcesz to sprawdź, to sie zgłoś, popracuj 3 miechy i podlicz bilans.
          bedziesz wylisingowanym pracownikiem bez pewności jutra za marne grosze. Ale
          prasa znow napisze o miejscach pracy. Ale co kto lubi...
          • Gość: łażej Re: o rany! jaka szkoda KAUFLANDA IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.01.05, 12:35
            A Ty widzisz inną drogę dla wyższych płac i lepszych warunków zatrudnienia niż
            spadek ogólnego poziomu bezrobocia? Dopóki ludzie godzą się na takie warunki
            pracy bo po prostu nie mają alternatywy zatrudnienia takie warunki zatrudnienia
            będą stwarzane. Ale każda kolejna inwestycja tego typu tworzy kolejne miejsca
            pracy. I tylko poprzez kolejne inwestycje można doprowadzić do lepszych
            proporcji. Bo alternatywą dla pracy w Kauflandzie jest bezrobocie a nie praca w
            lepszych warunkach. Dlatego należy walczyć o każdą inwestycję, przyczyniającą
            się do ogólnego spadku bezrobocia. Bo to jest jedyna droga do lepszych warunków
            zatrudnienia. Czy w Warszawie płacą więcej bo tam są inne urzędowe minimalne
            warunki i stawki płacy? Nie! Płacą tyle bo za mniej nie znaleźli by
            pracowników. Tedy niech w Łodzi najpierw powstają nawet niskopłatne miejsca
            pracy, bo one są drogą do poprawy pracy warunków.

            A co do różnicy między hipermarketem a centrum logistycznym to widzę różnicę.
            Różnicę wynikającą głównie dla funkcjonowania miejskiej gospodarki. Centrum
            logistyczne tworząc miejsca pracy nie zagraża żadnym miejscom pracy już
            istniejącym. Ot i co.
    • Gość: kasia Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: 82.197.58.* 20.01.05, 10:42
      Radomsko ma - i co z tego, od trzech lat słychać tylko obietnice, a pan
      prezydent ma się dobrze, nawet z 25% bezrobociem. jedyna nadzieja w
      mieszkańcach, którzy w referendum 30 stycznie powiedzą mu DOŚĆ
    • histeryx To Bzdura. Ile Łódź straciła w czasie okupacji? 20.01.05, 10:51
      to jest teraz najaważniejsze ?no i kto nakarmi żyrafę
    • Gość: Łodzianin Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.lodz.dialog.net.pl 20.01.05, 11:43
      Rychło w czas ... jak to sie mówi "g..no chłopu, nie zegarek", i po co te
      reklamy w "Time"??? Znaleźli się zarządcy, Prezydenci z koziej d... - Jedno
      Gilette wiosny nie czyni:(
      A plan zagospodarowania przestrzennego to co? 4 lata się ustala??????
    • geograf Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów 20.01.05, 12:58
      Zarządzający miastem obudzili się z ręką w nocniku: w Łodzi nie ma dużych, uzbrojonych terenów. Strach wspomnieć,że tereny rolne i nieużytko stanowią coś koło 40% pow. miasta...
      Co zamierza się w tej sprawie zrobić?
      Jakie długofalowe działania zostaną podjęte?

      A jeśli inwestycje pójdą do miast ościennych-nie powinniśmy płakać. Jest to jedna aglomeracja, mieszkańcy okolicznych miast i tak dojeżdzają do Łodzi, nic się nie stanie, jak kilku łodzian będzie dojeżdzało do nich.
    • Gość: inwestor Są tereny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.05, 14:46
      Inwestorzy, TOMASZÓW MAZOWIECKI CZEKA !
    • Gość: sr Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.05, 15:06
      no i niech nawet bedzie konstantynow a nawet ozorkow i tak wplynie to na rozwoj
      lodzi
    • Gość: tg Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.05, 16:37
      ludzie co to jest centrum logistyczne?Dla mnie jest to wielki magazyn w którym
      dzieli się towar.Po kiego coś takiego w mieście mało samochodów tu jeżdzi
      spytajcie się mieszkańców Rudunek w Zgierzu.Co tam potrzeba ziemia ,dojazd ,woda
      (tylko do mycia można studnię głębinową),prąd i łączność, myślmy jak będą
      chcieli zrobią to pod Strykowem a zrobią tylko chcą mieć to wszystko free.Co do
      koreańczyków to spytajcie się ludzi którzy pracowali w fonice.Temat
      bosch,merloni co znów monokultura.Zyletki tam ludzie pracują na kontraktach po
      wygaśnięciu do domu i za tydzień nowy i tak wkolo,przed kimś takim mam padać
      nakolana zacznijmy się szanować.Inwestować w naukę i kulturę sprzedawać myśl a
      nie odciski na łapach
      • Gość: gosc Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.kanzas.net / *.lodz.pdi.net 21.01.05, 15:12
        tak tylko jesli bedzie wiecej miejsc pracy automatycznie bedzie mniejesz
        berobocie a jak bedzie mniejsze bezrobocie to juz bosch czy merloni nie bedzie
        mogl powiedziec ze po kontrakcie do domu i zatrudniamy kogos innego bo nie
        bedzie tego kogos innego i wtedy juz pracownik bedzie mial co do powiedzenia a
        wspomniane firmy czy inne zaczna w koncu dbac o pracownika ot co....
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka