Gość: dsf IP: *.toya.net.pl 20.01.05, 01:35 panie Kropiwnicki, masz pan panie prezydencie sie szanse wykazać teraz. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: młody Tragedia...to czemu jeszcze nic nie zrobiono?? IP: 195.69.80.* 20.01.05, 07:25 Ptrzeraszam...to może zamiast budowac wielki pomnik na jedno święto getta lepiej było wydać kase na uzbrojenie 30h...z tego byśmy mieli więcej pociechy... panie prezydencie...łodzian...nie ludzi z poza łodzi...rób pan coś!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ingo Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: 213.17.170.* 20.01.05, 08:32 No to dużo za późno miasto przystapiło do przygotowywania terenów pod inwestycje. Urzędnicy przespali a mieszkańcy zapłacą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: wrak_kanarka Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.toya.net.pl 20.01.05, 08:36 To proste, miasto nie ma kasy na uzbrojenie terenów, bo wszystko wydaje na remonty nawierzchni dróg w mieście. Nie widzicie, ciołki??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AJ Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: 199.197.163.* 20.01.05, 08:48 Po pierwsze to informacja ta jest faktycznie bardzo przykra. Władze miasta przespały cały czas który mógłby być spożytkowany na np. chociażby przygotowanie bazy gruntów :-( Po drugie to nie Cornig tylko Corning, który z tego co wiem to ma już dawno kupioną jakąś działkę. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: TJ Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: 62.233.229.* 20.01.05, 09:01 A może by tak wreszcie zacząć wyburzać te obrzydliwe stare sypiące się fabryki jakich w mieście pełno? Teren jest uzbrojony, na pewno przenaczony pod przemysł. Może w końcu to miasto przestałoby wyglądać jak jeden wielki brudny slums. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łażej Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.01.05, 09:10 Gość portalu: TJ napisał(a): > A może by tak wreszcie zacząć wyburzać te obrzydliwe stare sypiące się fabryki > jakich w mieście pełno? Teren jest uzbrojony, na pewno przenaczony pod > przemysł. Może w końcu to miasto przestałoby wyglądać jak jeden wielki brudny > slums. Na szczęście znaczna ich część wpisana jest do rejestru zabytków. Po drugie - te fabryki stanowią element dziedzictwa kulturowego Łodzi i jako budynki o dużym potencjale architektonicznym powinny być zachowane. Po trzecie - umiesz czytać ze zrozumieniem? Potrzebne są DUŻE tereny inwestycyjne - taki kompleks stanowi tylko Księży Młyn, a tego nikt nie powinien wyburzać (chociaż to co stało się z tkalnią przy Kilińskiego to jest skandal nie do opisania). Fabryki w centrum należy odnowić i nadać im nową funkcję. Ot i tyle. Na szczęście w coraz większej liczbie obiektów tak się dzieje. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łażej Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.01.05, 09:17 To jest rzeczywiście problem. Ale brak czy też istnienie dużych terenów inwestycyjnych powinno się postrzegać w skali aglomeracji a nie miasta. Np. gross wrocławskich inwestycji przemysłowych lokowany jest w podwrocławskim Żarowie. Jeśli duże inwestycje przyjdą do Konstantynowa, Ksawerowa czy Aleksandrowa nie będzie to złym rozwiązaniem. Chociaż gdzie to możliwe powinno się tworzyć takie inwestycyjne przestrzenie. Wspomniany przykład okolic Gillette jest tu bardzo dobry. Tam co kawałek stoi tablica "na sprzedaż". Rolą miasta powinna być konsolidacja i uzbrojenie tych terenów. Podobnie dziwne wydają się przestrzenie na Nowych Sadach przy obywatelskiej. Ale jak wspomniałem wcześniej jeśli w aglomeracji będą duże tereny inwestycyjne Łódź też na tym skorzysta. Tylko, żeby takie tereny były. Odpowiedz Link Zgłoś
dziad_borowy Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów 20.01.05, 09:31 Żarów nie jest tu chyba najszczesliwszym przykladem, bo nalezy on do Walbrzyskiej SSE, czyli nie jest to zwyczajna gmina dbajaca o inwestorow. www.invest-park.com.pl/index.php?cat=234 Dzierżżż!!! Odpowiedz Link Zgłoś
topjes Kropa... Kropa... 20.01.05, 09:35 Jesteś zbyt zajęty teraz przecież projektem wyliczania strat poczynionych przez hitlerowców... Czasem mam wrażnie, że Łódź to takie miasto nieustannie marnowanych możliwości... pzdr topjes Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no i co o rany! jaka szkoda KAUFLANDA IP: *.toya.net.pl 20.01.05, 09:38 straciliśmy niepowtarzalną okazję do niewolniczej pracy dla niemieckiej firmy. Może choć Biedronka???? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łażej Re: o rany! jaka szkoda KAUFLANDA IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.01.05, 09:42 A umiesz czytać nie zrozumieniem? Chodzi o centrum logistyczne Kauflanda, a nie sklep. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: no i co? Re: o rany! jaka szkoda KAUFLANDA IP: *.toya.net.pl 20.01.05, 12:23 a widzisz różnicę w podejściu? Bo ja znam warunki zatrudnienia w takich centrach, chcesz to sprawdź, to sie zgłoś, popracuj 3 miechy i podlicz bilans. bedziesz wylisingowanym pracownikiem bez pewności jutra za marne grosze. Ale prasa znow napisze o miejscach pracy. Ale co kto lubi... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łażej Re: o rany! jaka szkoda KAUFLANDA IP: *.icm.edu.pl / *.icm.edu.pl 20.01.05, 12:35 A Ty widzisz inną drogę dla wyższych płac i lepszych warunków zatrudnienia niż spadek ogólnego poziomu bezrobocia? Dopóki ludzie godzą się na takie warunki pracy bo po prostu nie mają alternatywy zatrudnienia takie warunki zatrudnienia będą stwarzane. Ale każda kolejna inwestycja tego typu tworzy kolejne miejsca pracy. I tylko poprzez kolejne inwestycje można doprowadzić do lepszych proporcji. Bo alternatywą dla pracy w Kauflandzie jest bezrobocie a nie praca w lepszych warunkach. Dlatego należy walczyć o każdą inwestycję, przyczyniającą się do ogólnego spadku bezrobocia. Bo to jest jedyna droga do lepszych warunków zatrudnienia. Czy w Warszawie płacą więcej bo tam są inne urzędowe minimalne warunki i stawki płacy? Nie! Płacą tyle bo za mniej nie znaleźli by pracowników. Tedy niech w Łodzi najpierw powstają nawet niskopłatne miejsca pracy, bo one są drogą do poprawy pracy warunków. A co do różnicy między hipermarketem a centrum logistycznym to widzę różnicę. Różnicę wynikającą głównie dla funkcjonowania miejskiej gospodarki. Centrum logistyczne tworząc miejsca pracy nie zagraża żadnym miejscom pracy już istniejącym. Ot i co. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kasia Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: 82.197.58.* 20.01.05, 10:42 Radomsko ma - i co z tego, od trzech lat słychać tylko obietnice, a pan prezydent ma się dobrze, nawet z 25% bezrobociem. jedyna nadzieja w mieszkańcach, którzy w referendum 30 stycznie powiedzą mu DOŚĆ Odpowiedz Link Zgłoś
histeryx To Bzdura. Ile Łódź straciła w czasie okupacji? 20.01.05, 10:51 to jest teraz najaważniejsze ?no i kto nakarmi żyrafę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Łodzianin Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.lodz.dialog.net.pl 20.01.05, 11:43 Rychło w czas ... jak to sie mówi "g..no chłopu, nie zegarek", i po co te reklamy w "Time"??? Znaleźli się zarządcy, Prezydenci z koziej d... - Jedno Gilette wiosny nie czyni:( A plan zagospodarowania przestrzennego to co? 4 lata się ustala?????? Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów 20.01.05, 12:58 Zarządzający miastem obudzili się z ręką w nocniku: w Łodzi nie ma dużych, uzbrojonych terenów. Strach wspomnieć,że tereny rolne i nieużytko stanowią coś koło 40% pow. miasta... Co zamierza się w tej sprawie zrobić? Jakie długofalowe działania zostaną podjęte? A jeśli inwestycje pójdą do miast ościennych-nie powinniśmy płakać. Jest to jedna aglomeracja, mieszkańcy okolicznych miast i tak dojeżdzają do Łodzi, nic się nie stanie, jak kilku łodzian będzie dojeżdzało do nich. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: inwestor Są tereny IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.01.05, 14:46 Inwestorzy, TOMASZÓW MAZOWIECKI CZEKA ! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: sr Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.05, 15:06 no i niech nawet bedzie konstantynow a nawet ozorkow i tak wplynie to na rozwoj lodzi Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tg Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.01.05, 16:37 ludzie co to jest centrum logistyczne?Dla mnie jest to wielki magazyn w którym dzieli się towar.Po kiego coś takiego w mieście mało samochodów tu jeżdzi spytajcie się mieszkańców Rudunek w Zgierzu.Co tam potrzeba ziemia ,dojazd ,woda (tylko do mycia można studnię głębinową),prąd i łączność, myślmy jak będą chcieli zrobią to pod Strykowem a zrobią tylko chcą mieć to wszystko free.Co do koreańczyków to spytajcie się ludzi którzy pracowali w fonice.Temat bosch,merloni co znów monokultura.Zyletki tam ludzie pracują na kontraktach po wygaśnięciu do domu i za tydzień nowy i tak wkolo,przed kimś takim mam padać nakolana zacznijmy się szanować.Inwestować w naukę i kulturę sprzedawać myśl a nie odciski na łapach Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Łódź nie ma terenów dla dużych inwestorów IP: *.kanzas.net / *.lodz.pdi.net 21.01.05, 15:12 tak tylko jesli bedzie wiecej miejsc pracy automatycznie bedzie mniejesz berobocie a jak bedzie mniejsze bezrobocie to juz bosch czy merloni nie bedzie mogl powiedziec ze po kontrakcie do domu i zatrudniamy kogos innego bo nie bedzie tego kogos innego i wtedy juz pracownik bedzie mial co do powiedzenia a wspomniane firmy czy inne zaczna w koncu dbac o pracownika ot co.... Odpowiedz Link Zgłoś