el-042 26.01.05, 02:25 W sumie fajnie... -- Odpłyń Łodzią Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ingo Re: Nowe pociągi, nowe tory IP: 213.17.170.* 26.01.05, 08:54 W sumie fajnie tylko szkoda, że do Gdańska, Wrocławia, Krakowa będziemy telepac się starymi rupieciami po rozpadających się torach. To nie jest normalne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mat28 Re: Nowe pociągi, nowe tory IP: *.profiline.com.pl 26.01.05, 09:18 Ciekawe, ile tej unijnej kasy przepadnie bez śladu w urzędniczych polskich kieszeniach... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: andrzej 75 minut to i tak zadna rewelacja IP: *.profiline.com.pl 26.01.05, 09:27 chociaz zawsze dobre i to Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: turbo-potentat Re: 75 minut to i tak zadna rewelacja IP: 195.69.82.* 26.01.05, 10:42 Zrob lepiej marudo Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mr x Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy IP: *.p.lodz.pl 26.01.05, 12:13 75 minut, (w 1939roku bylo kolo 90min) no coz, chyba wszystko jasne. Kiedy PKP padnie? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: łażej Re: Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy IP: *.retsat1.com.pl 26.01.05, 13:55 75 minut to chyba z postojami w Koluszkach, Skierniewicach i Żyrardowie. Jednostka z wychylnym pudłem jadąca z Łodzi do Wawy bez postojów na stacjach pośrednich ma przejechać do Wawy w 62 minuty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pierwszyrok Re: Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy IP: *.toya.net.pl 26.01.05, 14:35 Jednakowoż to i tak szybciej niż z Pabianic do Zgierza... Odpowiedz Link Zgłoś
xk Re: Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy 26.01.05, 15:15 Nie rozumiem - pociąg z Pabianic do Zgierza jechałby jakieś 30-40 minut Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pierwszyrok Re: Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy IP: *.toya.net.pl 26.01.05, 15:17 A komu by sie chciało jechać pociągiem? Tramwajem, tramwajem... ;-DDDDDDDDDDDD Odpowiedz Link Zgłoś
belyall Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 17:13 "na całej trasie zainstalowane zostaną urządzenia odstraszające zwierzynę. Gdy będzie jechał pociąg, zwierzęta usłyszą naturalne dźwięki wydawane przez drapieżniki." Ciekawe, czy na złomiarzy też podziała...? ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 17:29 poczekamy-zobaczymy. W przeciągu zeszłego roku Lublinek też miał być zrobiony. Oby tym razem się udało! Odpowiedz Link Zgłoś
hubar Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 18:13 Pomoże Bruksela Będą pieniądze z Unii Europejskiej na modernizację linii kolejowej Warszawa - Łódź i na nowe pociągi na tę trasę. Dzięki temu podróż koleją do Łodzi skróci się do godziny. Bruksela dołoży także do pierwszego etapu modernizacji linii do Gdynii. Po zakończeniu tej inwestycji dojedziemy nad morze o pół godziny szybciej. O konieczności skrócenia podróży pociągiem z Warszawy do Łodzi mówi się od lat. Teraz są konkrety. W grudniu 2004 roku Ministerstwo Infrastruktury zgodziło się przyznać PKP z funduszy unijnych 678 mln zł dofinansowania do modernizacji linii do Łodzi. W ostatnich dniach ten sam resort przyjął wniosek o ponad 200 mln zł unijnej dotacji, m.in. na zakup jedenastu nowych pociągów, które będą kursować na tej trasie. Modernizacja torów oraz nowocześniejsze pociągi poprawią komfort jazdy i skrócą czas podróży z dwóch godzin do 60 minut. Teraz wnioski PKP o unijne dotacje na linię Warszawa - Łódź trafią do Komisji Europejskiej, która podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Ich zatwierdzenie przez Komisję - po akceptacji na szczeblu krajowym - jest jednak prawie przesądzone. Nowe pociągi pojawią się na torach dopiero za dwa lata. - Tyle trwa ich wyprodukowanie - mówi Anna Hyrlik, rzecznik spółki PKP Przewozy Regionalne. - Będą to składy bardzo nowoczesne. Modernizacja linii zajmie trzy, cztery lata i rozpocznie się dopiero w przyszłym roku. Przedstawiciele kolei tłumaczą to skomplikowanymi procedurami unijnymi, które wydłużają przygotowania do inwestycji. Szykuje się też duża inwestycja na trasie kolejowej z Warszawy do Gdyni. Wniosek PKP o 1,2 mld zł dotacji na pierwszy etap modernizacji tej linii z Funduszu Spójności Ministerstwo Gospodarki zaakceptowało w zeszłym roku. Teraz rozpatruje go Komisja Europejska. Pierwsze prace mogą rozpocząć się jeszcze w tym roku, ale zakończą się dopiero za sześć lat. Jacek Krzemiński www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_050126/warszawa_a_8.html Odpowiedz Link Zgłoś
yarro Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 18:17 Kosmicznie skróci się czas, no naprawdę... Kiedy dobrniemy do cywilizacji? Odpowiedz Link Zgłoś
geograf Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 18:19 za 3-4 lata. dopiero za rok mają się rozpocząć prace przy torach. podobno wydłużenie podróży o 6 minut w tegorocznym rozkładzie jazdy miało służyć remontom??? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Omiq Re: Nowe pociągi, nowe tory IP: *.toya.net.pl 27.01.05, 00:14 CZEKAJ TATKA LATKA!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jas Gdy będzie jechał pociąg, zwierzęta usłyszą IP: *.uniorg.de / 193.188.196.* 27.01.05, 17:00 naturalne dźwięki wydawane przez 'drapieżniki' jadace owym pojazdem. Bowiem do tego czasu, ludzie calkiem zdziczeja i zapomna ludzkiej mowy. Odpowiedz Link Zgłoś
maxxman Re: Nowe pociągi, nowe tory 28.01.05, 00:17 140-160 km/h i "tylko" 75 minut do Warszawy - buahahahaaaaa!!!, koń by się uśmiał :p Podtrzymuję nadal, że tu potrzeba 300-350 km/h i 25-30 minut do Warszawy przy obecnej cenie biletu pospiesznego. A wtedy żadnej zagranicznej szkoły dla dzieciaków zagranicznych menedżerów nie będzie potrzeba u nas budować :) maxxman Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mr x A jak buduja w portugali... IP: *.p.lodz.pl 28.01.05, 13:11 www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=170580 Z lizbony do Porto jest kolo 300 km. Czyli ponad dwa razy dluzej. To tez sa dwa najwieksze miasta portugali. Czym sie tu podniecac. PKP zamiast zrobic cos porzadnie daje nam znowu opcje zastepcza. 140km/h w XXI wieku. Smiech na sali Odpowiedz Link Zgłoś