Dodaj do ulubionych

Nowe pociągi, nowe tory

26.01.05, 02:25
W sumie fajnie...

--
Odpłyń Łodzią
Obserwuj wątek
    • Gość: Ingo Re: Nowe pociągi, nowe tory IP: 213.17.170.* 26.01.05, 08:54
      W sumie fajnie tylko szkoda, że do Gdańska, Wrocławia, Krakowa będziemy telepac
      się starymi rupieciami po rozpadających się torach. To nie jest normalne.
    • Gość: mat28 Re: Nowe pociągi, nowe tory IP: *.profiline.com.pl 26.01.05, 09:18
      Ciekawe, ile tej unijnej kasy przepadnie bez śladu w urzędniczych polskich
      kieszeniach...
    • Gość: andrzej 75 minut to i tak zadna rewelacja IP: *.profiline.com.pl 26.01.05, 09:27
      chociaz zawsze dobre i to
      • Gość: turbo-potentat Re: 75 minut to i tak zadna rewelacja IP: 195.69.82.* 26.01.05, 10:42
        Zrob lepiej marudo
    • Gość: mr x Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy IP: *.p.lodz.pl 26.01.05, 12:13
      75 minut, (w 1939roku bylo kolo 90min) no coz, chyba wszystko jasne. Kiedy PKP
      padnie?
      • Gość: łażej Re: Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy IP: *.retsat1.com.pl 26.01.05, 13:55
        75 minut to chyba z postojami w Koluszkach, Skierniewicach i Żyrardowie.
        Jednostka z wychylnym pudłem jadąca z Łodzi do Wawy bez postojów na stacjach
        pośrednich ma przejechać do Wawy w 62 minuty.
        • Gość: pierwszyrok Re: Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy IP: *.toya.net.pl 26.01.05, 14:35
          Jednakowoż to i tak szybciej niż z Pabianic do Zgierza...
          • xk Re: Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy 26.01.05, 15:15
            Nie rozumiem - pociąg z Pabianic do Zgierza jechałby jakieś 30-40 minut
            • Gość: pierwszyrok Re: Zmodernizowane zoltki z lodzi do warszawy IP: *.toya.net.pl 26.01.05, 15:17
              A komu by sie chciało jechać pociągiem?
              Tramwajem, tramwajem...
              ;-DDDDDDDDDDDD
    • belyall Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 17:13
      "na całej trasie zainstalowane zostaną urządzenia odstraszające zwierzynę. Gdy
      będzie jechał pociąg, zwierzęta usłyszą naturalne dźwięki wydawane przez
      drapieżniki."

      Ciekawe, czy na złomiarzy też podziała...?
      ;-)
    • geograf Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 17:29
      poczekamy-zobaczymy.
      W przeciągu zeszłego roku Lublinek też miał być zrobiony.
      Oby tym razem się udało!
    • hubar Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 18:13
      Pomoże Bruksela

      Będą pieniądze z Unii Europejskiej na modernizację linii kolejowej Warszawa -
      Łódź i na nowe pociągi na tę trasę. Dzięki temu podróż koleją do Łodzi skróci
      się do godziny. Bruksela dołoży także do pierwszego etapu modernizacji linii do
      Gdynii. Po zakończeniu tej inwestycji dojedziemy nad morze o pół godziny
      szybciej.

      O konieczności skrócenia podróży pociągiem z Warszawy do Łodzi mówi się od lat.
      Teraz są konkrety. W grudniu 2004 roku Ministerstwo Infrastruktury zgodziło się
      przyznać PKP z funduszy unijnych 678 mln zł dofinansowania do modernizacji
      linii do Łodzi. W ostatnich dniach ten sam resort przyjął wniosek o ponad 200
      mln zł unijnej dotacji, m.in. na zakup jedenastu nowych pociągów, które będą
      kursować na tej trasie. Modernizacja torów oraz nowocześniejsze pociągi
      poprawią komfort jazdy i skrócą czas podróży z dwóch godzin do 60 minut.

      Teraz wnioski PKP o unijne dotacje na linię Warszawa - Łódź trafią do Komisji
      Europejskiej, która podejmie ostateczną decyzję w tej sprawie. Ich
      zatwierdzenie przez Komisję - po akceptacji na szczeblu krajowym - jest jednak
      prawie przesądzone.

      Nowe pociągi pojawią się na torach dopiero za dwa lata. - Tyle trwa ich
      wyprodukowanie - mówi Anna Hyrlik, rzecznik spółki PKP Przewozy Regionalne. -
      Będą to składy bardzo nowoczesne.

      Modernizacja linii zajmie trzy, cztery lata i rozpocznie się dopiero w
      przyszłym roku. Przedstawiciele kolei tłumaczą to skomplikowanymi procedurami
      unijnymi, które wydłużają przygotowania do inwestycji.

      Szykuje się też duża inwestycja na trasie kolejowej z Warszawy do Gdyni.
      Wniosek PKP o 1,2 mld zł dotacji na pierwszy etap modernizacji tej linii z
      Funduszu Spójności Ministerstwo Gospodarki zaakceptowało w zeszłym roku. Teraz
      rozpatruje go Komisja Europejska. Pierwsze prace mogą rozpocząć się jeszcze w
      tym roku, ale zakończą się dopiero za sześć lat.

      Jacek Krzemiński
      www.rzeczpospolita.pl/dodatki/warszawa_050126/warszawa_a_8.html
    • yarro Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 18:17
      Kosmicznie skróci się czas, no naprawdę...

      Kiedy dobrniemy do cywilizacji?
      • geograf Re: Nowe pociągi, nowe tory 26.01.05, 18:19
        za 3-4 lata.
        dopiero za rok mają się rozpocząć prace przy torach. podobno wydłużenie podróży o 6 minut w tegorocznym rozkładzie jazdy miało służyć remontom???
    • Gość: Omiq Re: Nowe pociągi, nowe tory IP: *.toya.net.pl 27.01.05, 00:14
      CZEKAJ TATKA LATKA!!!
    • Gość: jas Gdy będzie jechał pociąg, zwierzęta usłyszą IP: *.uniorg.de / 193.188.196.* 27.01.05, 17:00
      naturalne dźwięki wydawane przez 'drapieżniki' jadace owym pojazdem. Bowiem do
      tego czasu, ludzie calkiem zdziczeja i zapomna ludzkiej mowy.
    • maxxman Re: Nowe pociągi, nowe tory 28.01.05, 00:17
      140-160 km/h i "tylko" 75 minut do Warszawy - buahahahaaaaa!!!, koń by się uśmiał :p

      Podtrzymuję nadal, że tu potrzeba 300-350 km/h i 25-30 minut do Warszawy przy
      obecnej cenie biletu pospiesznego. A wtedy żadnej zagranicznej szkoły dla
      dzieciaków zagranicznych menedżerów nie będzie potrzeba u nas budować :)

      maxxman
    • Gość: mr x A jak buduja w portugali... IP: *.p.lodz.pl 28.01.05, 13:11
      www.skyscrapercity.com/showthread.php?t=170580
      Z lizbony do Porto jest kolo 300 km. Czyli ponad dwa razy dluzej. To tez sa dwa
      najwieksze miasta portugali. Czym sie tu podniecac. PKP zamiast zrobic cos
      porzadnie daje nam znowu opcje zastepcza. 140km/h w XXI wieku. Smiech na sali
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka