Dodaj do ulubionych

Łódź Fabryczna

15.10.01, 17:04
to miejsce, w którym jest tyle złodziei i różnych innych śmieci, że okradają
się chyba nawzajem. Nie pamiętam, kiedy ostatnio zdarzyło mi się kupować bilet
bez zaczepki o dołożenie "do biletu" albo czegoś innego. Dopóki ludzie będą
dawać im pieniądze, to oni będą tam stać.

A wogóle to powinien być tam jakiś komisariat bo jest to jeden z
najniebezpieczniejszych dworców w Polsce (znacznie lepiej jest na Centralnym w
Wawie, gdzie zawsze w polu widzenia są jacyś mundurowi). Na 10-15 minut przed
przyjazdem pociągu bywa, że jest zupełnie pusto, oprócz "tubylców" oczywiście.
Zauważam, że na każdym innym dworcu czuję się prawie zupełnie bezpiecznie, na
berlińskim ZOO nie miałbym chyba oporów położyć się na ławce i zasnąć. W
dodatku tak tam ładnie, jasno i czysto.
Obserwuj wątek
    • jasam Re: Łódź Fabryczna 15.10.01, 21:56
      Wydział promocji UMŁ wyznaczył region Fabrycznego jako ważny obszar tożsamości
      Łodzi. I co dalej ???
      Prawdopodobnie wystawią tam tablice z napisami o wyjatkowości tego obszaru i
      będą czekali aż menele ze wstydu przeniosą się na dworzec na Chojnach.
      Nie tak dawno wyprowadzono z okolic dworca Centrum Informacji Turystycznej i
      teraz jest pomiędzy Piotrkowską i Kościuszki w okolicu Roosvelta. Po co
      turystom taki punkt przy dworcu kolejowym ????
      Od wielu lat w parku kolejowym są stali mieszkańcy (i mieszkanki) zaczynający
      życie i interesy od zmierzchu. Są tam codziennie, wobec tego policjanci są z
      nimi zaprzyjaźnieni, wszystkich znają po imieniu.

      Jak tak składam te informację, to myślę, że władze miasta szykują niezłą
      atrakcję. W najbliższym czasie sprowadzi się tam kapelę podwórzową i
      zarejestruje sie jedyny w Polsce skansen
      "Magiczny chuch".
      Bo jak taki mieszkaniec podejdzie do ciebie i chuchnie, mamrocząc o sponsoringu
      od razu odczuwasz magiczne dreszcze. I nie trzeba jechać na Bałuty w ciemne
      uliczki dla poznania mglistej atmosfery miasta. Jaka oszczędność czasu.
      Wiele jest w naszym mieście możliwości wydobycia kolorytu lokalnych
      społeczności. Poszukujmy kolejnych tak unikatowych obszarów tożsamości Łodzi.
      pozdr.
      • Gość: mch Re: Łódź Fabryczna IP: *.pai.net.pl 20.10.01, 12:26
        Wpadnij na ulicę Abramowskiego - to też centrum miasta. Ja tam piechotą nie
        chodzę , a i samochodem staram się nie przejeżdżać. Kiedyś mało co, a dostałbym
        tam po ryju, za to, że nie zasponsorowałem jednemu ze stałych bywalców bram "na
        piwko" - potem goniła mnie jakaś banda z tej bramy...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka