Gość: qba Zgierz IP: *.devs.futuro.pl 15.02.07, 08:28 Społeczne ruszenie. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: aron2004 Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" IP: *.34.rev.vline.pl 15.02.07, 13:19 Ale ja bedę odpisywał na wasze !!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beholder Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" IP: 81.144.141.* 15.02.07, 23:28 To chociaz sie loguj zeby cie mozna bylo do odplebsiacza wrzucic i nie musiec czytac twoich postow. Odpowiedz Link Zgłoś
studi001 Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" 16.02.07, 11:55 Nawet bez obowiązku logowania się serwery HTTP mają mechanizmy by arona rozpoznawać nawet jak będzie zmieniał IP, podsieć, providera itd. A skorzystanie ze skryptów po stronie klienta daje wręcz nieograniczone możliwości identyfikacji.... Samo logowanie nie wystarczy, należałoby wymusić fizyczną autoryzację podczas zakładania konta tak jak np. na Allegro. Tj tylko jedno konto, i po zarejestrowaniu otrzymujesz list polecony do rąk własnych z kodem kończącym autoryzację. Proste i skuteczne w przypadku debili, którzy myślą że są cwani i po wpadce rejestrują się pod nowym nickiem. Odpowiedz Link Zgłoś
yavorius Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" 16.02.07, 13:04 Ale niby dlaczego miałoby tak być? Odpowiedz Link Zgłoś
studi001 Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" 16.02.07, 13:10 Zabanuj na forum arona to załozy nowe konto. Znowu ban ... i tak w kółko. Prościej zapobiec temu. Mniejszy wysiłek dla administratora. List z kodem autoryzacyjnym generuje się automatycznie. Ponadto coraz dłuższe listy banów tylko zmniejszają wydajność serwera i zwiększają zużycie jego zasobów. To drastyczna metoda ale chyba jedyna skuteczna. Uwzględniając koszty administrowania forum. Odpowiedz Link Zgłoś
yavorius Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" 16.02.07, 13:23 No właśnie nie prostsza metoda, bo trzeba zapłacić za wysyłkę itd. Studi, to jest tylko forum. Wsadź kolesia do ignora i tyle. Odpowiedz Link Zgłoś
studi001 Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" 16.02.07, 13:36 Będziesz wydłużał w nieskończoność taką listę? ignorowanie nie eleminuje innego problemu - niechciany post zajmuje zasoby serwera (dysk, pasmo sieciowe) .... Przy dużej skali opłaci się wysyłać list z kodem autoryzacyjnym. To tylko sugestia. Przecież ten post jest gdzieś zapisany, ciągnie się do Twojego kompa.... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Ja Nie rozumiem... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 16.02.07, 15:16 A jakie macie podstawy do wyeliminowania arona z tego forum - poza taką, że nie podoba Wam się to, co on pisze? Po pierwsze - nie musicie czytać, po drugie - jeżeli nie podoba Wam się to, co on pisze, to Wasz problem, po trzecie - jeżeli aron nie ma racji albo wychodzi na pajaca, to jego problem. Forum ma to do siebie, że każdy może na nim pisać co mu się podoba. Byle przestrzegał prawa. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Nie rozumiem... 16.02.07, 16:13 oni mnie nie lubią, bo to zwolennicy blachosmrodów. A ja wolę, żeby inwestować w kolej i tramwaje tak jak w Finlandii a nie w drogi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beholder Re: Nie rozumiem... IP: *.cable.ubr01.sutt.blueyonder.co.uk 16.02.07, 16:41 wrzuc w wyszukiwarke aron2004, poczytaj te z jego postow jakie pisze zalogowany i jakimi smieci po kazdym mozliwym forum a zrozumiesz :) Moze to Konowicz w przebraniu? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: STUDI Re: Nie rozumiem... IP: *.prokom.pl 16.02.07, 17:39 Odpowiem tak: Czemu różne fora weryfikują swoich userów. Nie posiadający konta, często niewprowadzony przez innych z forum nie ma prawa pisać postów. Częstą praktyką jest niepełne konto - czytać można ale nie odpisywać i nie zakładać nowych wątków. Jak myślisz dlaczego? Odpowiedz Link Zgłoś
profes79 Re: Nie rozumiem... 16.02.07, 18:33 Studi - tez mnie to wkurza, ale wydaje mi sie ze nie tedy droga. Sam jestem zapisany na kilakforow "specjalistycznych" gdzie wszyscy znaja sie jak lyse konie a ewentualne przejawy aronopodobne sa wyrywane z korzeniami (analogia do chwastow wskazana:) Ale to forum jest ogolnodostepne. Po prostu przymus logowania i tyle - jak sie jednego, drugiego, piatego wrzuci do odplebsiacza i okaze sie ze sam ze soba dyskutuje to takie dziecko neostrady (czy tez Lublina w wypadku arona) zbierze zabawki i pojdzie gdzie indziej. Moze np Aron sciagnie sobie transport tycoon :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: STUDI Re: Nie rozumiem... IP: *.prokom.pl 19.02.07, 15:49 Ty patrzysz tylko ze strony użytkownika końcowego.... Ponadto ja skąd mam możliwość przeglądania forum mogę tylko korzystać via przeglądarka bowiem cokolwiek innego niż HTTP jest wycinanie przez firewalle na warstwie aplikacji. Nie da rady oszukać samym numerem portu. Nie można pod numer 80 wstawić innego protokołu niż HTTP (i nie wszystkie cudactwa używane na stronach WWW są dozwolone - np. domyślnie tzw content disposition się wycina z racji ze jest to metoda niekontrolowanego podrzucania trojanów i innego plugastwa) Logowanie się... OK, tylko jaki problem założyć sobie 100 tysięcy kont? Zbanujesz go, przybędzie pod nowym loginem, znowu go rozpoznajesz i banujesz.... Też poświęcasz czas. Myślisz że jak nie będziesz widział postów podpisanych aron2004 zniechęcisz go do pisania? Tak naiwny jesteś? Ile nowych nikców ze stylem aronowym się ostatnio pojawiło. Jego postów może nie widzisz ale zajmują zasoby serwera.... Zapychają łącze sieciowe.... A nawet Ciebie dotkną konsekwencje jego twórczości pomimo iż jej nie widzisz. Trzeba odfiltrować - to też zżera zasoby, ponadto spowalnia forum itd... Nie wystarczy nie widzieć by znikł problem. To tak jakby śmieci zamieść pod dywan. Niby czysto na podłodze. Koszt wysłania jednego automatycznie wydrukowanego i zakopertowanego listu podczas zakładani konta jest znikomy niż np. usuwanie niechcianego śmiecia z forum. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Re: Rozumiem... Re: Rozumiem... IP: *.retsat1.com.pl 01.06.07, 19:26 Re: Rozumiem... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" IP: *.devs.futuro.pl 16.02.07, 08:30 Przyłączam się. Odpowiedz Link Zgłoś
aron2004 Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" 01.06.07, 19:53 czemu chcecie mnie banować? Przecież ja wolę żeby ludzie żyli w czystym środowisku z żabami i tramwajami a nie bez żab i z TIRami. Wierzę, że żaba i istota ludzka mogą żyć w pokoju. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" IP: *.man.lodz.pl 27.07.07, 19:16 Ty, aron2004, ale GUPIE SOM TE TWOJE KOLEGI!!!!!!!!! A TY CHROMOL ICH!!!!!!!!!!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Proponuje klikac na czerwony kosz - moze to cos da IP: 195.69.82.* 02.06.07, 11:31 Odpowiedz Link Zgłoś
ixtlilto Moja rada. 02.06.07, 11:58 Jeśli ktoś chce aby inny użytkownik zniknął z forum (jak najbardziej dosłownie): polecam (po zalogowaniu się) kliknąć w "moje forum" (na środku, pod bannerem reklamowym). Lista przyjaciół/ nieprzyjaciół. Dodaj nieprzyjaciela. Spowoduje to, że wątki i posty takiej osoby są wygaszone (na szaro). LUB też można zaznaczyć "ptaszkiem" opcję nie pokazuj wątków i postów nieprzyjaciół - wtedy taka osoba całkowicie znika z pola widzenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: profes79 Re: Moja rada. IP: *.cable.ubr01.sutt.blueyonder.co.uk 02.06.07, 14:00 Rada znana ale niestety aron czesto pisze bez logowania :( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: J.S. Re: Moja rada. IP: 195.69.82.* 02.06.07, 15:13 A nie mozna po prostu postow tego trolla kasowac? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kulak Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" IP: *.acn.waw.pl 03.06.07, 19:16 taaa... forum na lodzi ma fajne tendencje cenzorskie. kiscie sie dalej w swoim sosie. Odpowiedz Link Zgłoś
djo4 Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" 26.07.07, 10:43 a co takiego złego robi ten aron? forum to miejsce poniekąd publiczne. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: I Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.07, 10:46 Ale on poniekad pierdoli glupoty Odpowiedz Link Zgłoś
djo4 Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" 26.07.07, 10:49 ludzie są różni i mają czasami odbiegające poglądy od większości. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Adam Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 26.07.07, 13:34 Różnicą są odbiegające poglądy, a celowe wypisywanie bzdur. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: I Re: Od dziś nie odpisujemy na posty "aron2004" IP: *.internetdsl.tpnet.pl 26.07.07, 14:26 Dobra, to ci wytlumacze juz: koles jest milosnikiem wszelakiej masci busiarzy. Poniewaz jednak nie znalazl na tym forum jemu podobnych wiec w kolko wypisuje te same bzdury typu "Po co Lodzi S8, Lodz powinna inwestowac w siec tramwajow podmiejskich do (tutaj nazwy miast odleglych o 30-100 kilometrow". To nie jest kwestia pogladow, tylko bycia upierdliwym debilem. Odpowiedz Link Zgłoś