Dodaj do ulubionych

Problem z gołębiami - POMOCY!!

11.04.07, 13:44
Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co zrobić aby odstraszyć gołębie??

takie rzeczy jak: wiatrówki, siatki, dzwięki innych zwierząt itp mnie nie
interesują.

Chodzi mi o jakąś truciznę, kupiłem taką na szczury, zeżarły ale wciąż
przylatują :) widocznie jest za słaba. Może ktoś zna coś takiego naprawdę
mocnego i w miarę taniego :) aby te cholerne ptaki wytruć.
Właśnie byliśmy u rodziny 4dni i jak przyjechaliśmy cały balkon był
kompletnie zasrany!!!!
Kto zna jakąś porządną truciznę?? Z góry dziękuję za pomoc.
Obserwuj wątek
    • brite Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 11.04.07, 13:47
      Przygarnij kota.

      Choć może, z racji skłonności do trucia zwierząt, lepiej nie.
      • rozmowy_kontrolowane Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 11.04.07, 13:49
        Stracha na gołębie ustaw.
    • yavorius Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 11.04.07, 13:50
      Mogę Ci polecić jakiegoś psychiatrę.
    • pol.na.pol Mam nadzieję że żartujesz z tą trucizną 11.04.07, 13:51
      Mnie pomogło regularne
      www.pyroshop.cz/pyrotechnika/images/petardy/K0203-pyrotechnika.jpg
      po tygodniu był spokój.
      • jelonek72 Re: Mam nadzieję że żartujesz z tą trucizną 11.04.07, 14:08
        a nie możesz "zasłonić" całego balkonu taką cienka siatką , nie będa miały gdzie
        wylądować to się odzwyczają od zasiadania na tym wlasnie balkonie

        a trucie to chyba nic nie da - te które się struły padna gdzies tam sobie a
        jesli sądzisz ,że inne patrząc na truchła swych bratków stwierdzą ,że nie
        lądujemy u pawelka , bo tu trują to sie grubo mylisz :)

        u mnie jest ten problem , tylko,że z wróblami - na szczescie gołebiom moj balkon
        jeszcze w oko nie wpadł ... a na nieszczescie mam nad soba " miłośników" ptactwa
        ... żeby ich ptasia grypa ! ... co to dokarmiają suchym chlebem sraluchy i
        niestety duża częśc tego chleba zwiewana wiatrem , lub ptaszyskami ląduje u nas
        na balkonie . kilkakrotnie prosiłam , żeby nie karmili ... ale nie dociera ... a
        ponieważ oprócz dokarmiania sraluchów moi sasiedzi maja i całą górę innych wad ,
        to psiocze sobie na nich i szukam innego lokum :)
        przez pewien czas planowałam zrobienie takich gwoździowych dech - takie dla
        "fakirów" , i ułozenie ich na wszystkich balustradach i parapetach, ale na razie
        myśle o wyprowadzce więc dałam chwilowo spokój
    • dziad_borowy Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 11.04.07, 14:08
      Stary, ludowy sposob.
      Wez woreczek owsa i biorac kolejne ziarenka celuj golebiom w lewe oko. Po
      trzech trafienia golab odlatuje w sina dal. Tak bardzo nienawidza tego owsa, ze
      az strach.
      Dzierżżż!!!
      • brite Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 11.04.07, 14:35
        > golab odlatuje w sina dal.

        U nas w Łodzi z racji zanieczyszczenia mamy burą dal.
    • evonka uważaj, bo bedzie problem.. 11.04.07, 14:41
      jak przylecą pobratymcy tych, co wytrujesz i Cie zadziobią!
      nie zapominaj, ze zwierzęta to nasi bracia mniejsi. i lepiej posprzątaj po
      swoim psie, zanim ci go ktoś otruje..
      • huann Re: uważaj, bo bedzie problem.. 12.04.07, 21:22
        evonka napisała:

        > nie zapominaj, ze zwierzęta to nasi bracia mniejsi.

        a czy to także działa na odwrót? ;>
    • aaa202 Naprawdę wolisz trupy+gówna zamiast samych gówien? 11.04.07, 15:43
      Ja straszę. Wychodzę często na balkon (i tak bym wychodziła), przestawiam
      sprzęty, usuwam potencjalne schowanka, pojedyncze gałązki, które zwiastują
      gniazdo. Wystarcza.
      • lavinka Re: Naprawdę wolisz trupy+gówna zamiast samych gó 11.04.07, 15:46
        Może mieszka na ostatnim piętrze i mu z dachu na balkon robią?
        Zawsze wolałam loggie :)))
        lav
        • aaa202 A jeśli to orzeł bielik mu fajda? W koronie! 11.04.07, 15:50
          Orła otruć, tak? A może jeszcze Matkę Boską Trybunalską?
        • aaa202 A jeśli to orzeł bielik mu fajda? W koronie! 11.04.07, 15:50
          Orła otruć, tak? A może jeszcze Matkę Boską Trybunalską?
          • lavinka Re: A jeśli to orzeł bielik mu fajda? W koronie! 11.04.07, 20:23
            Pewnie ta jego chęć trucia gołębi wynika z podświadomego stłumionego popędu w
            kierunku sąsiadki z góry... ;-D
            llv
        • brite A jeśli to orzeł bielik ma frajdę? W koronie! 11.04.07, 16:02
          tak sobie napisałem, żeby nie było do pary.
          • jelonek72 sposób na gołębie 12.04.07, 08:55
            znalazłam stronke www.odstraszanieptakow.pl/
            sa tam sposoby o których nawet mi się nie śniło :)
            systemy żelowe :) i elektryczne i wizualne .... boshhe ptaszyska mają przesrane:)
    • vazz Mój sposób 12.04.07, 09:47
      Rok temu gołebie upatrzyły sobie mój balkon i zaczeły przylatywac,sr.. i co
      gorsza ...gruchać!

      Mój sposób mozna nazwac "kto kogo przetrzyma"
      Zakupiłem pistolety na wode i znalazłem kij od mopa i jak tylko usłyszałem
      gołebie na balkonie wyskakiwałem z wrzaskiem lałem je woda i jak zdazyłem
      okładałem kijem od mopa.

      Po kilku tyg. gołebi nie ma,ale za to sasiedzi mysla,że jestem wariat (jak ktos
      o 5 i 6 rano wyskakuje w bokserkach wrzeszczac,trzymajac pistolet na wode to
      raczej uwazany jest za nienormalnego ;)...pewnei gołebie tak samo uwazają i
      dlatego juz nie przylatuja choc balkon obok jest cały obesrany :)
      • evonka Re: Mój sposób 12.04.07, 09:49
        no ale, żeby od razu okładać kijem od mopa????? jakby ciebie tak ktoś z rana
        samego okładał kijem to by Ci miło było??
        • big_news Re: Mój sposób 12.04.07, 11:03
          Jakby wpadał nieproszony na cudzy balkon, a na nim bez opamiętania srał i
          gruchał, to wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby właściciel gonił i okładał go
          porządną lagą.
          • huann Re: Mój sposób 12.04.07, 21:26
            big_news napisał:

            > Jakby wpadał nieproszony na cudzy balkon, a na nim bez opamiętania srał i
            > gruchał, to wcale by mnie nie zdziwiło, gdyby właściciel gonił i okładał go
            > porządną lagą.

            ale to tak można?
        • vazz Re: Mój sposób 12.04.07, 12:35
          eee nie tak łatwo trafic gołebia kijem od mopa,machanie je odstrasza, przyznam
          sie,ze pistolet na wode był skuteczniejszy ;)

      • map23 Re: Mój sposób 12.04.07, 23:46
        to było super aż popłakałam się ze śmiechu
        • vauban Re: Ha ha, uchacha ! 14.04.07, 01:05
          A teraz popatrzcie, inni to dopiero mają kłopoty ;)
          fotoforum.gazeta.pl/3,0,571956.html
          • huann Re: Ha ha, uchacha ! 14.04.07, 10:25
            to jest w dwuszeregu zbiórka!

            ten, co leci, to jest inspekcja z GISZ-u :>
    • fauve Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 12.04.07, 10:59
      Ja bym połączył różne techniki do zwalczania tego dziadostwa:
      - podawanie środka antykoncepcyjnego
      - "firewall" (dosłownie), czyli palnik odpalany przez czujnik ruchu
      - dobra trucizna
      - w weekendy dla relaksu strzelanie z wiatróweczki z rodzinką

      Pozdrawiam i powodzenia :)
    • nakole Szanowny Trucicielu ! 12.04.07, 19:29
      W sklepach, marketach ogrodniczych można nabyć polietylenową siatkę w kolorze
      zielonym, używaną do okrywania drzew i krzewów owocowych przed ptactwem. Z
      powodzeniem uniemożliwi dostęp gołębiom do balkonu.
      Możesz też użyć kota, a z truciznami nie kombinuj bo przez przypadek sam możesz
      łyknąć ;)
    • basia9981 Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 12.04.07, 19:33
      Gołębie do Łodzi sprowadzone były z Krakowa i Warszawy przez Michalinę
      Tatarkównę-Majkowską, która, jakby nie było, zrobiła wiele dobrego dla miasta. W
      pierwotnym założeniu miały rozweselać to smutne, w sensie architektonicznym,
      miasto. A że się rozmnożyły? Ludzi też kiedyś było mało, a teraz ileś miliardów.
      • nakole Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 12.04.07, 19:48
        Czyli trzeba zlustrować te gołębie, koniecznie. Przed Michaliną tyż były
        gołębie, i za Piłsudskiego toże ;)
      • huann Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 12.04.07, 21:31
        basia9981 napisała:

        > Gołębie do Łodzi sprowadzone były z Krakowa i Warszawy przez Michalinę
        > Tatarkównę-Majkowską, która, jakby nie było, zrobiła wiele dobrego dla miasta.

        gołębie też zrobiły!


        > W pierwotnym założeniu miały rozweselać to smutne, w sensie architektonicznym,
        > miasto.

        ucętkowiły je po prostu! :D


        > A że się rozmnożyły? Ludzi też kiedyś było mało, a teraz ileś miliardów.

        jak Chińczytów i Sajgonków razem wziętych co najmniej!
    • huann Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 12.04.07, 21:17
      pawel_f napisał:

      > Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć co zrobić aby odstraszyć gołębie??

      "HU-HUUU"
      • basia9981 Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 14.04.07, 11:38
        huann - masz rację, to dobry sposób, ha ha
        • huann Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 14.04.07, 11:42
          :D
    • aga.p.p Re: Problem z gołębiami - POMOCY!! 14.04.07, 13:48
      Postraszyć. Tak jak tutaj:
      lodz.naszemiasto.pl/wydarzenia/720502.html
      U mnie zadziałało obstawienie balkonu skrzynkami z kwiatami. Jak nie miały gdzie łazić, to siadały na poręczy (ale żeby było zabawnie, tylko przy zamkniętych oknach), ale wtedy odganiałam. I zaczęłam z tego balkonu intensywniej korzystać - jak zobaczyły, że to nie nieużytej to sobie odpuściły (tfu tfu na psa urok żebym nie zapeszyła:)))

      pzdr,
      Aga
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka