Dodaj do ulubionych

Owsiak do Rydzyka

29.08.07, 15:56
"Tym bardziej gratuluję, że wyrwał Ojciec kasę na coś, co prawie nie istnieje!
Ojca uczelnia znajduje się na 65 miejscu, wśród 70 prywatnych polskich
uczelni. Mało tego, składam też gratulacje z powodu tej prywatności uczelni!
Ma ojciec wejścia!! To tak, jakby wyrwać dzisiaj dofinansowanie od Unii na
zakup drukarek do kwitów za jazdę autostradami!!!"

"Ale uwaga, jest jeszcze do wyrwania 1,4 mln euro!!!" - pisze dalej Owsiak.
-"Otóż kilka dni temu otrzymaliśmy, jako Fundacja Wielka Orkiestra Świątecznej
Pomocy, odmowę przyznania nam funduszu na budowę i wyposażenie Centrum
Symulacji Medycznej, które byłoby trzecim takim ośrodkiem w Europie."

Dalej czytamy, jak Norwedzy, którzy już wcześniej współpracowali z Orkiestrą,
namówili ja na projekt Centrum. Został on pozytywnie zaopiniowany przez
ambasadę Norwegii.

"Ale na końcu - zgodę na przyznanie funduszu wydaje strona polska. Ojcu się
udało, nam nie. Odmowę uzasadniono zastosowaniem złego przelicznika euro -
powinno być nie 3,9 a 3,9362. Matematycznie ściągając do jednego miejsca po
przecinku to samo, ale dla komisji Ministerstwa Zdrowia to argument
pozwalający wywalić podania do kosza" - pisze Owsiak. - "Drogi Ojcze, czasy
dla Ojca łaskawe!! Republika PZPR-owska nie miała aż takich łaskawości dla
swoich, jak ma to miejsce dzisiaj. (...) polecam złożenie odpowiedniego
wniosku. W myśl hasła: zasady zobowiązują - dają, trzeba brać!"

wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,4442940.html

Jakieś komentarze fanów Rydzyklandu = IVRP ?
Obserwuj wątek
    • Gość: A [...] IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 15:59
      Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
      • Gość: Jan III Sobieski Re: Owsiak do Rydzyka IP: *.4web.pl 29.08.07, 16:06
        Półgłówek postępuje wedle zasady "punkt widzenia zależy od punktu siedzenia",
        albo "co wolno wojewodzie to nie tobie smrodzie".

        Gość portalu: A napisał(a):
        > Ja mam komentarz do ciebie: nie to forum, polglowku
      • yavorius Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 16:07
        O ja, ale mu dowaliłeś!
        • Gość: A Re: Owsiak do Rydzyka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 16:14
          Nie ma znaczenia. Nie to forum.
          • yavorius Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 16:26
            Hm, spróbuj się popłakać albo chociaż tupnij nóżką!
            • Gość: A Re: Owsiak do Rydzyka IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.08.07, 16:51
              No ale w jakim celu? O co ci chodzi chlopcze w okularach?
              • yavorius Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 16:53
                Zapomniałem, przepraszam, chłopcze z zasadami.
            • Gość: Jan III Sobieski Ale z ciebie hipokryta IP: *.4web.pl 29.08.07, 16:54
              Setki razy upominałeś forowiczów pisząc "nie to forum", a w przypadku kolesia od
              razu rura ci mięknie i odwracasz kota ogonem.
              • yavorius Re: Ale z ciebie hipokryta 29.08.07, 17:00
                Kolesia? Oooo, ciekawe...

                Licho z Twoją wiedzą.
        • hubar Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 16:15
          No okrutnie. Nie wiem ja ja się teraz pozbieram...

          Swoją drogą chłopaczyna musi mieć spore kompleksy pisząc pod kilkoma nickami,
          walcząc z każdym i o wszystko.
          • nett1980 Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 19:53
            A mnie zadziwiło ,ze na na rządowej liście inwestycji kluczowych,
            które dostaną w latach 2007-13 pieniądze unijne bez konkursów nie
            znalazla sie autostrada Poznan -Wroclaw ,nie wpisali jej ,bo rydzol
            wazniejszy, a co ich tam Euro2012...
    • yavorius offtopicznie nieco 29.08.07, 16:09
      Kiedy Jacek z Plackiem alias Lech z Jarkiem ukradli już księżyc, na
      ich drodze stanęła czarownica z kotem na ramieniu.
      Chłopcy wiedzieli już wtedy, że świadków przestępstwa trzeba się
      pozbywać, nie mieli jednak na tyle odwagi by zabić stojących im na
      drodze.

      Dlatego Lech wziął czarownicę, a Jarosław kota ...
    • iszkariota Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 16:10
      To tylko utwierdza w przekonaniu, że jesteśmy państwem wyznaniowym, a staniemy
      się fundamentalistycznym. Kwestia czasu.
    • lavinka Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 19:33
      No przeca nie pozwolą ancychrystowi na łudstoki zarabiać :)))
    • zaden.login Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 20:09
      hubar napisał:

      > Jakieś komentarze fanów Rydzyklandu = IVRP ?

      Ja mogę komentarz jako przeciwnik chamstwa jakie pan płakusiający Owsiak
      pokazał. Zachowuje się jak jakiś rozhisteryzowany smarkacz.

      Ale niestety nie wiem co to takiego ten Rydzykland.
      • hubar Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 21:37
        W którym miejscu był chamski i popłakujący?
        Facet chciał wybudować centrum dzięki któremu będzie więcej zdrowych ludzi. Ale
        nasz rząd woli dawać na szkołę, dzięki której więcej ludzi będzie "słusznie
        myślącymi".
    • big_news Re: Owsiak do Rydzyka 29.08.07, 20:21
      A Ty jakoś skomentujesz skandaliczne w tym wypadku zachowanie Owsiaka??
      • nett1980 do tego sie odnies...A nie kota ogonem odwracasz 29.08.07, 20:35
        A mnie zadziwiło ,ze na na rządowej liście inwestycji kluczowych,
        które dostaną w latach 2007-13 pieniądze unijne bez konkursów nie
        znalazla sie autostrada Poznan -Wroclaw ,nie wpisali jej ,bo rydzol
        wazniejszy, a co ich tam Euro2012...
        • big_news Re: do tego sie odnies...A nie kota ogonem odwrac 29.08.07, 20:48
          Niby w którym momencie odwracam kota?
          Jak ktoś zakłada wątek i proponuje dyskusję na jakiś temat, to sam powinien ją
          zainicjować, a nie tylko wkleić tekst. Mam gadać z Hubarem czy z Owsiakiem? No
          chyba, że jako swoją opinię do całej sprawy, Hubar wyraża w niewyszukanych
          słowach o zwolennikach IV RP? Fajnie w takim razie zaczął, co nie?
          Gdy zaś idzie o całą sprawę, to mam wrażenie, że ta kasa to środki celowe.
          Jeżeli tak, to żadne pieniądze przeznaczone na jakąkolwiek drogę, nie trafię
          gdzie indziej. Wszystko.
          • hubar Re: do tego sie odnies...A nie kota ogonem odwrac 29.08.07, 21:34
            W zakładaniu, podbijaniu, podsycaniu własnych wątków, to Tobie to pięt nie
            dorastam. Masz rację.

            Tylko co tu inicjować, co tu pisać jak widać czarno na białym, że jak się jest
            zaufanym braci, to można dostać kasę na cos kompletnie wirtualnego.
            No ale z drugiej strony, wyznajesz religię której nie da się przetłumaczyć, że
            białe jest białe a czarne jest czarne.
            • big_news Re: do tego sie odnies...A nie kota ogonem odwrac 29.08.07, 21:40
              Pozwolisz, że zacytuję Artystę?:

              No okrutnie. Nie wiem ja ja się teraz pozbieram...

              I serdecznie dziękuję, za merytoryczne ustosunkowanie się do sprawy, dla której
              własnoręcznie założyło się wątek.
              Miodzio!:)))
          • Gość: nett1980 Re: do tego sie odnies...A nie kota ogonem odwrac IP: *.toya.net.pl 29.08.07, 23:45
            "Gdy zaś idzie o całą sprawę, to mam wrażenie, że ta kasa to środki
            celowe.
            Jeżeli tak, to żadne pieniądze przeznaczone na jakąkolwiek drogę,
            nie trafię
            gdzie indziej. Wszystko."
            Chlopaki nie wpisali na liste rekomendowanych przez rzad inwestycji
            tej autostrady,to miejsce zajela szkola rydzola!

      • cassani bleeee... 29.08.07, 21:54
        rzygać sie chce Bigi.... jesteś rozpaczliwie niewyspany.
    • krzysztof_wandelt spoko... Komisja Europejska to nie nie-pis-ssssate 29.08.07, 21:15
      automaty realizujące jedynie słuszne dyrektywy - w odróżnieniu do
      splugawionej opozycji robiacej w brew, a wbranej przez otumanioną
      część niepatriotów ;)
      cytata:
      "Możliwe jednak, że Jerzy Owsiak za bardzo śpieszy się
      z gratulacjami. Komisja Europejska zapowiedziała wczoraj,
      że uważnie przyjrzy się projektowi o. Rydzyka.
      - Nie doszliśmy jeszcze do etapu, w którym Komisja zaakceptowała
      listę projektów - mówi "Gazecie Wyborczej" Katharina Von Schnurbein,
      jedna z rzeczniczek KE.'
      • big_news Re: spoko... Komisja Europejska to nie nie-pis-ss 29.08.07, 21:20
        I ekstra.
        Niech UE da tą kasę Rumunom albo innym Słowakom. W Polsce jest ci jej dostatek.
        Chyba z takiego założenia wylazł na wskroś nowoczesny pan Jureczek.
        • cassani nie kompromituj się Bigi... 29.08.07, 21:57
          big_news napisał:
          > I ekstra.
          > Niech UE da tą kasę...

          pamiętaj sierotko że UE to też Polska a nie tylko "oni".
      • Gość: fazi ale kogo obchodzi IP: *.icm.edu.pl 29.08.07, 22:10
        że Rydzyk jeszcze kasy nie dostał i być może nie dostanie. Taki news to woda na
        młyn dla kaczoparanoików o czym dobitnie świadczy ten wątek. Wiadomość poszła w
        świat, część osób wyrobiła sobie zadanie, a prawda jest na ostatnim miejscu.
        Grunt to dopier....ć Kaczyńskim, nieważne jakimi metodami.
    • cassani przypominam kontekst 29.08.07, 22:02
      Big_newsowi i innym oszołomom którzy to twierdzą że im podstawili
      Marcinkiewicza. Otóż jeżeli nie wiecie to TVP wy.. Owsiaka po 15
      latach prowadzenia najbardziej jednoczącej Polskę akcji
      dobroczynnej, którą próbują przenieść na swój grunt inne kraje - i
      to z miernym skutkiem. Otóż "Misyjna telewizja rządowa PiS" olała to
      i od przyszłego roku WOŚP będzie transmitowana przez TVN. Ot tylko
      gwoli przypomnienia i nakreslenia szerszej perspektywy. Ale ja sie
      pewnie nie znam.
      • big_news Re: przypominam kontekst 29.08.07, 22:11
        Znasz się, znasz. Na wszystkim.
        A już na określaniu ludzi szczególnie.
        Przyjemniaczku...
        • cassani a do czego sie odnosisz? 29.08.07, 22:15
          bo jak zwykle nie do faktów jak widzę. Czy to nie prawda co piszę?
          Czy to nie prawda że telewizja Pisowska faworyzuje Rydzyka kosztem
          jednej z największych akcji dobroczynnych na świecie? Ale zaraz mi
          wytłumaczysz dokładnie co i jak a jutro pewnie i Longeta wpadnie jak
          juz zrozumie jak osłodzić herbatę.
          • big_news Re: a do czego sie odnosisz? 29.08.07, 22:27
            O które fakty Ci chodzi? O te, że Owsiak się wku..a, że Rydzyk być może
            dostanie kasę, a on być może nie? Bo jak znam życie i zwyczaje panujące w UE, to
            po tym rejwachu będzie dokładnie odwrotnie.
            Co do sponsorowania latami przez telewidzów Owsiaka, to gdyby tak policzyć
            całoroczne (tak tak!) koszty ponoszone przez abonentów utrzymywania Owsiaka w
            tejże telewizji, jakby policzyć szmal, który musiałby zapłacić za całodzienny
            spektakl na żywo i pare innych sponsorowanych przez odbiorców programów, to
            mogłoby wyjść na to, że te zyski nie są aż tak powalające.
            No, ale i tak się dowiem, że ja się przecież nie znam...
            • evonka bigi, ale odpusć politykę i powiedz 29.08.07, 22:39
              czy uważasz, że gość, ktory wymyślił taką akcję, w ktorej co roku
              jednego dnia zbiera się po parenaście milionów złotych, nie
              zasługuje na to, żeby być twarzą tejże akcji??
              czy uważasz, że czerwone serduszka to jakiś badziew i chłam
              reklamowy Owsiaka??? bo moim zdaniem to jest naprawdę wielkie Dzieło
              ta Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy... i do tego nie nazywa się
              Fundacją Owsiaka, tylko właśnie WOŚP.. więc gdzie tu reklama???
              • big_news Re: bigi, ale odpusć politykę i powiedz 29.08.07, 23:02
                Wiesz ile kosztuje minuta w tv?
                A jeżeli tych minut jest kilka tysięcy rocznie, to ile to kosztuje?
                Wiesz, że czy tego chcesz czy nie, składasz się na WOŚP?
                Powiem zupełnie szczerze:
                na początku akcja mnie uwiodła. Przez pierwszych kilka lat byłem nie tylko
                sercem z Owsiakiem.
                Niestety, to się przepoczwarzyło w jakieś mega przedsiębiorstwo, które już nie
                dostrzega np. najmłodszych wolontariuszy.
                Znane są przekręty związane z licytacjami złotych serduszek oraz innych fantów.
                Powszechnie wiadomo o nietrafionych zakupach sprzętu medycznego.
                Przystanek Woodstock, kosztujący przecież krocie, nie każdemu musi imponować.
                Nie mówiąc o tym, że jest on także przyczyną wielu tragedii. Nie winię za to
                oczywiście bezpośrednio Owsiaka, ale kontekst jest niepodważalny.
                Do tego wyjeżdża co pewien czas a to RM, a to wprost z Rydzykiem. Dobrze wiesz,
                że mnie z kościołem nic nie łączy. Tym bardziej więc mogę o tym swobodnie mówić.
                Nie podoba mi się fakt, że rozdrażniony Owsiak szuka przyczyn u kogoś, zamiast
                uderzyć się we własne piersi, bo nie dopełnił koniecznych procedur. Są jakie są
                i trzeba ich przestrzegać. Mógłbym wyciągać jeszcze więcej podobnych kwiatków,
                ale uważam, że te w zupełności starczą. Reasumując: uważam, że Owsiak jest ponad
                miarę przereklamowany. Że faktyczne "zyski" są w rzeczywistości, po zsumowaniu
                również tych "niewidocznych" wydatków, o wiele mniejsze niż się to pokazuje. Do
                tego ma niestety brzydki charakter. To tyle.
                • hubar Re: bigi, ale odpusć politykę i powiedz 29.08.07, 23:10
                  Jesteś niewiarygodny. Ot zapatrzony i do końca broniący wszelkich posunięć
                  swoich guru.

                  Zdejmij te klapki i popatrz co inni sądzą o Owsiaku. Jak Polakom nie wierzysz,
                  to zobacz jakie uznanie zyskał na świecie. Facet, nie ośmieszaj się, za wszelką
                  cenę próbując oczerniać faceta, dzięki któremu powstała taka piękna akcja jak WOŚP.
                  • big_news Re: bigi, ale odpusć politykę i powiedz 29.08.07, 23:16
                    Hubar, wiem, że coś do mnie cierpisz. Ok. Rozumiem to.
                    Ale do licha ciężkiego, nie odmawiaj mi prawa do samodzielnej oceny innych!
                    Dla Ciebie Owsiak może być Bożyszczem. Twoim Guru może być nawet pan Heniek z
                    Dworca Centralnego, który zbluzgał Prezydenta. Twoja rzecz.
                    Nie oczekuj jednak, że akurat ja muszę podzielać Twoje poglądy!
                    Szanujesz demokrację? Wyznajesz wolność słowa?
                    No to przyjmij do wiadomości, że mnie Owsiak mierzi!
                    Mam do tego prawo, czy nie?
                    Mogę go oceniać ze swojego punktu widzenia, czy nie mogę?

                    A piękna akcja to i owszem, była. Ale się zmyła. Ja to tak widzę.
                    • Gość: nikita Hubert IP: *.pl 29.08.07, 23:31
                      nie Heniek. Nie znasz się.
                      • big_news Re: Hubert 29.08.07, 23:45
                        Serdecznie dziękuję za pomoc.
                        Może i się nie znam, bo z takimi panami na co dzień nie mam do czynienia, ale
                        może być też i tak, że zrobiło się późnawo i mi się pokićkało.
                • evonka hmm.... 29.08.07, 23:18
                  ale przecież trudno wymagać od fundacji czy organizacji zajmujących
                  się zbieraniem pieniedzy na cele charytatywne, żeby płaciły tyle
                  samo co fabryka żyletek czy producent samochodu...
                  należałoby rozliczać tak jak reklamodawcę Fundację Anny Dymnej,
                  ktora co tydzień przez pół godziny albo dłużej ma swój program,
                  wszak to dla niej reklama.... albo Ochojską za akcję zbierania wody.
                  a niech płaci jak Gilette czy inna Biedronka..

                  O przystanku woodstok sie nie wypowiem. uważam, że sugerowanie, ze
                  jest przyczyną wielu tragedii, jest naduzyciem. nie powinno sie
                  zatem organizować w ogole koncertow. ani pielgrzymek - tyle ludzi
                  mdleje, doznaje udaru..

                  a co do procedur... to jesli istotnie jedynym powodem odrzucenia
                  jego wniosku bylo to, że pomylił się w dziesiętnych częściach sum,
                  ktore po zaokrągleniu dają to samo, to uważam to tylko i wyłącznie
                  za złą wolę urzednika... popatrz czasami na takie sprawy z punktu
                  widzenia osoby, ktorą krytykujesz.. postaw sie na jej miejscu. czy
                  chcialbys byc tak potraktowany?

                  a charakter.. no cóż... kazdy ma swój. ty też. wielu by powiedziało,
                  że brzydki. znalam takiego lekarza-gwiazdora. niemiły do tego i
                  gurowaty. ale jedyny znal sie na rzeczy. to u niego ceniłam. i z
                  perspektywy widzę jak wielu ludziom pomógł, mimo tego swojego
                  niełatwego charakteru...
                  • big_news Re: hmm.... 29.08.07, 23:44
                    evonka napisała:

                    > ale przecież trudno wymagać od fundacji czy organizacji zajmujących
                    > się zbieraniem pieniedzy na cele charytatywne, żeby płaciły tyle
                    > samo co fabryka żyletek czy producent samochodu...
                    > należałoby rozliczać tak jak reklamodawcę Fundację Anny Dymnej,
                    > ktora co tydzień przez pół godziny albo dłużej ma swój program,
                    > wszak to dla niej reklama.... albo Ochojską za akcję zbierania wody.
                    > a niech płaci jak Gilette czy inna Biedronka..

                    Fundacji jest od groma. Różniastych. Wyobraź sobie, że wszystkie chciałyby
                    podobnego co Owsiak czy Dymna dostępu do tv. Też za friko... A przecież nie
                    można z góry założyć, że któraś z tych nienagłośnionych, nie byłaby jeszcze
                    bardziej pożyteczna, prawda?

                    > O przystanku woodstok sie nie wypowiem. uważam, że sugerowanie, ze
                    > jest przyczyną wielu tragedii, jest naduzyciem. nie powinno sie
                    > zatem organizować w ogole koncertow. ani pielgrzymek - tyle ludzi
                    > mdleje, doznaje udaru..

                    Nie wypowiem się, ale stanowisko zajęłam. Dość szczególna powściągliwość w tym
                    wypadku...

                    > a co do procedur... to jesli istotnie jedynym powodem odrzucenia
                    > jego wniosku bylo to, że pomylił się w dziesiętnych częściach sum,
                    > ktore po zaokrągleniu dają to samo, to uważam to tylko i wyłącznie
                    > za złą wolę urzednika... popatrz czasami na takie sprawy z punktu
                    > widzenia osoby, ktorą krytykujesz.. postaw sie na jej miejscu. czy
                    > chcialbys byc tak potraktowany?

                    Pozwolę sobie w tym miejscu zauważyć, że to nie polskie, a unio-europejskie
                    biurokratyczne wymogi postawiły Owsiakowi tamę. Co zresztą nie dziwi, jak
                    pamięta się o tym, czym staje4 się ten coraz bardziej rozbuchany moloch.

                    > a charakter.. no cóż... kazdy ma swój. ty też. wielu by powiedziało,
                    > że brzydki. znalam takiego lekarza-gwiazdora. niemiły do tego i
                    > gurowaty. ale jedyny znal sie na rzeczy. to u niego ceniłam. i z
                    > perspektywy widzę jak wielu ludziom pomógł, mimo tego swojego
                    > niełatwego charakteru...

                    Czy równą miarką traktujesz wszystkich, czy jednych wyróżniasz, a innych wręcz
                    sekujesz? Pytam, bo mam wrażenie, że pewnych ludzi potrafisz mimo ich wad
                    wytłumaczyć, inni nie mogą liczyć z Twojej strony na cień pobłażania.
                    Od razu dopowiem, że ja jestem stronniczy. Zdaję sobie z tego sprawę. Ale czy Ty
                    także?
                    • evonka próbuję 30.08.07, 00:04
                      rozmawiać z Tobą normalnie, rozważać tą sprawę, ale ty łapiesz mnie
                      za słówka i wyraxnie chcesz mi pokazać jaka głupia jestem nawina, co
                      to nie wie nic o życiu....
                      otóż skomentuję jednak to co napisałeś bez uprzedzeń:
                      - fundacji jest od groma, jedne staja sie słynne, inne nie. taki
                      lajf. niech próbują te nienagłosnione a bardziej pożyteczne dobijać
                      się, łapać kontakty, zabiegać o promocję..
                      - o woodstok się nie wypowiedziałam. ale, że uznałeś moj komentarz
                      za stanowisko o woodstok, to tylko dodam, że pisalam w kontekscie
                      koncertow w ogole, wiekszych skupisk ludzi, ktore zawsze generują
                      pewne ryzyko.

                      - nie obchodzi mnie "czyje" wymogi postawiły tamę.. w ogole nie
                      rozwazam tego przypadku w kontekscie polityki..interesuje mnie czyn,
                      nie sprawca czynu.

                      - co do "równej miarki".. nie mam równej miarki, bo to pomyłka z
                      założenia... staram się być obiektywna. nie traktuję ludzi równo.
                      traktowanie równo nie oznacza sparawiedliwosci..
                      a owszem, jesli uznam, ze ktos robi coś co budzi moje uznanie i
                      podziw, jestem w stanie pomijac jego inne wady, ktore uznaję za
                      mniej wazne od tego co robi. to tyle.
    • bajkers Re: Owsiak do Rydzyka 30.08.07, 16:45
      Nie ma co, czarna stonka żyje w Polsce jak pączki w maśle...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka