Gość: KT IP: *.adsl.inetia.pl 04.03.08, 20:16 trzeba bylo nie sluchac jazgotu przeciwnikow przedluzenia ulicy Karskiego i zabrac sie wreszcie do roboty!!! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: po-prawnik Trasa ŁTR prawie gotowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 22:57 Prawie robi wielką różnicę... Na oddanym do użytku odcinku - pobojowisko wzdłuż torowisk, brak wiat i koszy na śmieci na przystankach. Do tego przytłaczający swą wielkością i grafitową barwą las potężnych słupów (sławetne "balasowisko") w ścisłym centrum. Może projektantowi (projektantom) chodziło o nawiązanie do klimatu brudnych ruin wzdłuż trasy? Jeśli tak, to udało się w pełni - ul. Zachodnia pogłębiła swój ponury wygląd. Z kolei tam, gdzie większa przestrzeń (ul. Zgierska) - słupów mniej, a ich barwa (dopóki będą czyste) jest jasna. Cóż, nieodgadnione są meandry kompozycji przestrzennej i estetyki. A poza tym - czy ŁoTR będzie faktycznie regionalny? W sąsiednich gminach jakoś nie widać entuzjazmu, nie mówiąc już o konkretnych pracach. Tymczasem moim skromnym zdaniem koszty finansowe i przede wszystkim społeczne tego przedsięwzięcia (wielomiesięczny paraliż i chaos komunikacyjny w dużej części miasta) są niewspółmiernie wysokie w stosunku do efektu. Jeśli wkrótce pojawią się na przystankach miniaturowe wiaty dla kilku osób (czy nie można zadaszyć przynajmniej połowy peronu?), a elektronika i system sterowania ruchem podzielą los idei "zielonej fali" czy tablicy elektronicznej na budynku Centralu II, to dysproporcja ta jeszcze bardziej się powiększy. PS Dla równowagi istnieją już dwie trasy wolnego tramwaju: 1. Przebudowana ul. Kilińskiego (szczególnie od ul. Północnej do al. Piłsudskiego w kierunku południowym - 6 przystanków, a i 40 min. bywa za mało, żeby je tramwajem pokonać). Niewątpliwy plus: wysiadam z "5" na rogu ul. Kilińskiego i ul. Pomorskiej, idę sobie spacerkiem do cukierni w pobliżu skrzyżowania z ul. Rewolucji 1905 r., robię zakupy, idę na przystanek przy rogu ul. Włókienniczej, czekam minutkę, wsiadam w tę samą "5" i kontynuuję podróż. 2. Ul. Limanowskiego / Rondo Korfantego - tramwaje jadące ul. Limanowskiego ZAWSZE mają czerwone światło, a system sygnalizacji działa tak, że pierwszeństwo przed tramwajem mają: jadący z lewej, jadący z prawej, skręcający w lewo, skręcający w prawo, jadący z góry, z dołu, z boku, w bok, po skosie, z tyłu i z przodu - uff! Gdy już wszyscy przejadą, po ok. 2 min. na 15 sek. zapala się dla tramwajów sygnał do przejazdu. To idea sprawnej komunikacji zbiorowej w praktyce - zapraszam do obserwacji kolejki tramwajów oczekujących na wjazd na rondo od strony zachodniej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: suwren Tramwaje jeżdżą ruch dla aut zamknięty IP: *.toya.net.pl 05.03.08, 20:54 A kto tam widział jakieś roboty na tym odcinku?? Jest tylko zostawiony ogromny bałagan, kiedy toto sprzątną?? Straty są wielkie, przedsiębiorcom prowadzącym handel i usługi przy trasie tramwaju nikt tych strat nie ma zamiaru zrekompensować, miasto ma ich w nosie i w związku z tym swoj dochód też. Dochód który wpłynąłby z ich podatków. Przedłużenie robót z marca na czerwiec tylko te straty powiększa, ale widać że w UM nikt nie umie liczyc.A w szczególności ekonomista p.Kropiwnicki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: STUDI A Gazeta jak zwykle kłamie..... IP: *.prokom.pl 06.03.08, 14:15 Chodzi o taki fragment..... W połowie marca MPK planuje zaś wpuścić tramwaje na tory od Helenówka do targowiska Dolna (dalej pojadą Zgierską w kierunku Wojska Polskiego i pl. Wolności). Dzięki tej zmianie praktycznie skończą się utrudnienia w komunikacji dla północnej części miasta. ..... Jaka poprawa? Wschodnie Bałuty - nadal będą skutecznie odcięte od centrum. Linia 6 omija ścisłe cetrum a linia 1 kursuje z częstotliwością dobrą dla linii podmiejskiej. NO i jeszcze praktyczna pełna blokada ul. Franciszkańskiej.... Niby zamkną ulicę Nowomiejską. Co to da? Jeszcze większą blokadę ul. Franciszkańskiej. Czyli w zasadzie unieruchomienie linii 1, 4, 5, i 6. Poprawą ma być dalsze wydłużenie czasu dojazdu o kolejne kilkanaście minut? Linia na Limanowskiego - jaki wielki sukces - obtrąbiła Gazeta ze będzie lepiej..... nie co najwyżej trzeci rodzaj prawdy ;-). Druga linia 5 niestety utknie w nieprzejezdnej Franciszkańskiej. A i sama Nowomiejska zatka sie od samochodów. Kierowcy zignorują zakazy i ograniczenia ruchu przy braku reakcji policji na łamanie przepisów. Dodajmy jeszcze zmniejszoną częstotliwość kursowania linii 2. A mieszkańcy Radogoszczy odczują poprawę?. Wątpię - linia 4 to nieprzejezdna Franciszkańska, linie 11 i 46 utkną na Nowomiejskiej... I jeszcze jedno jak można powiedzieć że ŁTR prawie gotowy jeśli więcej niż połowa trasy albo jest rozgrzebana albo nie ruszona? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: barnaba Re: A Gazeta jak zwykle kłamie..... IP: *.lodz.msk.pl 06.03.08, 16:13 > Niby zamkną ulicę Nowomiejską. Co to da? Jeszcze większą blokadę ul. > Franciszkańskiej. Czyli w zasadzie unieruchomienie linii 1, 4, 5, i > 6. Poprawą ma być dalsze wydłużenie czasu dojazdu o kolejne > kilkanaście minut? "4" pojedzie przez pl. Wolności. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: STUDI Re: A Gazeta jak zwykle kłamie..... IP: *.prokom.pl 06.03.08, 17:44 Coś to zmienia? Zamiana jednej zakorkowanej ulicy na inną? Wierzysz że ktokolwiek będzie respektował znaki zakazu wjazdu przy bezczynności policji? Zwłaszcza jak najbliższa alternatywa - Franciszkański obecnie jest całkowice zakorkowana? Linia 4 tamtędy nie pojedzie bowiem obecnie by nie puszczono jej przez Pl. Kościelny. Obecnie masz tam 2, 11, 46. A dojdzie jeszcze linia 3. Obecnie za ciasno było dla linii 4. Na odcinku Pl. Wolności - Pl.Kościlny będzie największy ruch samochodów. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ? A Pabianicka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 14:07 Jak trasa jest prawie gotowa, jak Pabianicka od RLL do Chocianowic jeszcze nawet nie zaczęta? Odpowiedz Link Zgłoś