Dodaj do ulubionych

Trasa ŁTR prawie gotowa

IP: *.adsl.inetia.pl 04.03.08, 20:16
trzeba bylo nie sluchac jazgotu przeciwnikow przedluzenia ulicy
Karskiego i zabrac sie wreszcie do roboty!!!
Obserwuj wątek
    • Gość: po-prawnik Trasa ŁTR prawie gotowa IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 22:57
      Prawie robi wielką różnicę...
      Na oddanym do użytku odcinku - pobojowisko wzdłuż torowisk, brak wiat i koszy na
      śmieci na przystankach. Do tego przytłaczający swą wielkością i grafitową barwą
      las potężnych słupów (sławetne "balasowisko") w ścisłym centrum. Może
      projektantowi (projektantom) chodziło o nawiązanie do klimatu brudnych ruin
      wzdłuż trasy? Jeśli tak, to udało się w pełni - ul. Zachodnia pogłębiła swój
      ponury wygląd. Z kolei tam, gdzie większa przestrzeń (ul. Zgierska) - słupów
      mniej, a ich barwa (dopóki będą czyste) jest jasna. Cóż, nieodgadnione są
      meandry kompozycji przestrzennej i estetyki.
      A poza tym - czy ŁoTR będzie faktycznie regionalny? W sąsiednich gminach jakoś
      nie widać entuzjazmu, nie mówiąc już o konkretnych pracach. Tymczasem moim
      skromnym zdaniem koszty finansowe i przede wszystkim społeczne tego
      przedsięwzięcia (wielomiesięczny paraliż i chaos komunikacyjny w dużej części
      miasta) są niewspółmiernie wysokie w stosunku do efektu. Jeśli wkrótce pojawią
      się na przystankach miniaturowe wiaty dla kilku osób (czy nie można zadaszyć
      przynajmniej połowy peronu?), a elektronika i system sterowania ruchem podzielą
      los idei "zielonej fali" czy tablicy elektronicznej na budynku Centralu II, to
      dysproporcja ta jeszcze bardziej się powiększy.

      PS Dla równowagi istnieją już dwie trasy wolnego tramwaju:

      1. Przebudowana ul. Kilińskiego (szczególnie od ul. Północnej do al.
      Piłsudskiego w kierunku południowym - 6 przystanków, a i 40 min. bywa za mało,
      żeby je tramwajem pokonać). Niewątpliwy plus: wysiadam z "5" na rogu ul.
      Kilińskiego i ul. Pomorskiej, idę sobie spacerkiem do cukierni w pobliżu
      skrzyżowania z ul. Rewolucji 1905 r., robię zakupy, idę na przystanek przy rogu
      ul. Włókienniczej, czekam minutkę, wsiadam w tę samą "5" i kontynuuję podróż.

      2. Ul. Limanowskiego / Rondo Korfantego - tramwaje jadące ul. Limanowskiego
      ZAWSZE mają czerwone światło, a system sygnalizacji działa tak, że pierwszeństwo
      przed tramwajem mają: jadący z lewej, jadący z prawej, skręcający w lewo,
      skręcający w prawo, jadący z góry, z dołu, z boku, w bok, po skosie, z tyłu i z
      przodu - uff! Gdy już wszyscy przejadą, po ok. 2 min. na 15 sek. zapala się dla
      tramwajów sygnał do przejazdu. To idea sprawnej komunikacji zbiorowej w praktyce
      - zapraszam do obserwacji kolejki tramwajów oczekujących na wjazd na rondo od
      strony zachodniej.
    • Gość: suwren Tramwaje jeżdżą ruch dla aut zamknięty IP: *.toya.net.pl 05.03.08, 20:54
      A kto tam widział jakieś roboty na tym odcinku?? Jest tylko zostawiony ogromny bałagan, kiedy toto sprzątną?? Straty są wielkie, przedsiębiorcom prowadzącym handel i usługi przy trasie tramwaju nikt tych strat nie ma zamiaru zrekompensować, miasto ma ich w nosie i w związku z tym swoj dochód też. Dochód który wpłynąłby z ich podatków. Przedłużenie robót z marca na czerwiec tylko te straty powiększa, ale widać że w UM nikt nie umie liczyc.A w szczególności ekonomista p.Kropiwnicki
    • Gość: STUDI A Gazeta jak zwykle kłamie..... IP: *.prokom.pl 06.03.08, 14:15
      Chodzi o taki fragment.....

      W połowie marca MPK planuje zaś wpuścić tramwaje na tory od Helenówka do
      targowiska Dolna (dalej pojadą Zgierską w kierunku Wojska Polskiego i pl.
      Wolności). Dzięki tej zmianie praktycznie skończą się utrudnienia w komunikacji
      dla północnej części miasta.

      .....

      Jaka poprawa? Wschodnie Bałuty - nadal będą skutecznie odcięte od centrum. Linia
      6 omija ścisłe cetrum a linia 1 kursuje z częstotliwością dobrą dla linii
      podmiejskiej. NO i jeszcze praktyczna pełna blokada ul. Franciszkańskiej....

      Niby zamkną ulicę Nowomiejską. Co to da? Jeszcze większą blokadę ul.
      Franciszkańskiej. Czyli w zasadzie unieruchomienie linii 1, 4, 5, i 6. Poprawą
      ma być dalsze wydłużenie czasu dojazdu o kolejne kilkanaście minut?

      Linia na Limanowskiego - jaki wielki sukces - obtrąbiła Gazeta ze będzie
      lepiej..... nie co najwyżej trzeci rodzaj prawdy ;-). Druga linia 5 niestety
      utknie w nieprzejezdnej Franciszkańskiej. A i sama Nowomiejska zatka sie od
      samochodów. Kierowcy zignorują zakazy i ograniczenia ruchu przy braku reakcji
      policji na łamanie przepisów.
      Dodajmy jeszcze zmniejszoną częstotliwość kursowania linii 2.

      A mieszkańcy Radogoszczy odczują poprawę?. Wątpię - linia 4 to nieprzejezdna
      Franciszkańska, linie 11 i 46 utkną na Nowomiejskiej...


      I jeszcze jedno jak można powiedzieć że ŁTR prawie gotowy jeśli więcej niż
      połowa trasy albo jest rozgrzebana albo nie ruszona?
      • Gość: barnaba Re: A Gazeta jak zwykle kłamie..... IP: *.lodz.msk.pl 06.03.08, 16:13
        > Niby zamkną ulicę Nowomiejską. Co to da? Jeszcze większą blokadę ul.
        > Franciszkańskiej. Czyli w zasadzie unieruchomienie linii 1, 4, 5, i
        > 6. Poprawą ma być dalsze wydłużenie czasu dojazdu o kolejne
        > kilkanaście minut?

        "4" pojedzie przez pl. Wolności.
        • Gość: STUDI Re: A Gazeta jak zwykle kłamie..... IP: *.prokom.pl 06.03.08, 17:44
          Coś to zmienia? Zamiana jednej zakorkowanej ulicy na inną?
          Wierzysz że ktokolwiek będzie respektował znaki zakazu wjazdu przy bezczynności
          policji? Zwłaszcza jak najbliższa alternatywa - Franciszkański obecnie jest
          całkowice zakorkowana?

          Linia 4 tamtędy nie pojedzie bowiem obecnie by nie puszczono jej przez Pl.
          Kościelny. Obecnie masz tam 2, 11, 46. A dojdzie jeszcze linia 3. Obecnie za
          ciasno było dla linii 4.
          Na odcinku Pl. Wolności - Pl.Kościlny będzie największy ruch samochodów.
    • Gość: ? A Pabianicka? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.03.08, 14:07
      Jak trasa jest prawie gotowa, jak Pabianicka od RLL do Chocianowic
      jeszcze nawet nie zaczęta?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka