Dodaj do ulubionych

pralka ładowana od góry czy frontu

22.01.07, 21:24
witam. Co myślicie o pralkach ładowanych od góry? Są dobre, wygodne?
Obserwuj wątek
    • halev Re: pralka ładowana od góry czy frontu 22.01.07, 23:03
      Ładowana od góry jest o niebo wygodniejsza w użytkowaniu. Ja mam swoją od paru
      lat, nic się w niej nie psuje i na pewno już nie wrócę do ładowanych od przodu.
      Żadnego nurkowania po pranie, świetna zwłaszcza do wąskich łazienek, ładna,
      zajmuje mało miejsca. Jak dla mnie same zalety.
      • Gość: bulba Re: pralka ładowana od góry czy frontu IP: *.if.uj.edu.pl 23.01.07, 06:55
        U mojej mamy jest ladowana od góry (Polar), bo jest tam wąska wnęka w łaziece.
        Dziala ok. 17 lat i zaliczyła 3 - 4 naprawy (programator, zawór do poboru wody
        i jakieś tam uszczelki czyli to samo co w każdej pralce z tamtego okresu),
        czyli jest wmiarę o. k. U mnie jest płytki Siemens ładowany od przodu bo nad
        nim jest boiler. Wszystko zależy od łazienki. A co do wygody to kwestia
        przyzwyczajenia i indywidualnych preferencji. Pozdrowienia.
    • Gość: JK Re: pralka ładowana od góry czy frontu IP: *.aster.pl 25.01.07, 23:30
      Moja ładowana od góry Zanussi chodzi 11-ty rok bez żadnej naprawy. Raz
      wymieniałam sama pojemnik na proszki/płyny, ale tylko ze względów estetycznych,
      a nie dlatego, że nie działało. Jeśli chodzi o wygodę, to wygodnie jest wkładać
      i wyjmować pranie, natomiast rzeczywiście po praniu przez jakiś czas pralkę mam
      otwartą, żeby przeschło w środku - wtedy nie można jej wykorzystać do położenia
      czegokolwiek na dłużej. Jak zwykle - takie rozwiązanie ma i wady, i zalety.
    • magdazlena Re: pralka ładowana od góry czy frontu 26.01.07, 17:11

zawsze myślałam, że nie ma nic lepszego niż normalna pralka z okienkiem (czyli
      ładowana od frontu, bo przez lata takiej używali rodzice.
      Kiedy zobaczyłam łazienkę w moim nowym mieszkaniu okazało się, że nic innego
      niż ładowana od góry nie wejdzie. Jestem naprawdę zadowolona!!! Electrolux albo
      robi dobre pralki, albo ja mam odpukać super egzemplarz.
        • Gość: se Re: pralka ładowana od góry czy frontu IP: *.3.cust.bredband2.com 26.01.07, 23:50
          ale nie zawsze jewst dosc miejsca, zeby nawet najwezsza i najplytsza pralke
          ladowana od fronku otworzyc: nie ma miejsca na manipulacje drzwiczkami.Poza tym
          jesli ma sie duza rodzine i ogrom prania codziennie, to bez sensu jest pralka
          na 3.5 kg wsadu.
          IMHO najwygodniejsza jest pralka ladowana od frontu, mialam 8 lat ladowana od
          gory (bezawaryjna, bardzo intensywnie uzytkowana), bo zadna inna nie miala
          szans zmiescic sie w lazience. Zaladowanie tej pralki wymagalo wielu czynnosci:
          zdjecie tego,. co ewentualnie na pralce stalo, otwarcie jednej klapy, drugiej-
          pojemnika na proszek (czasem jest zintegrowana z klapa), otwarcie bebna, tak,
          zeby nie przeszczypnac sobie reki, zaladowanie i zamykanie wieloetapowe,
          rowniez uwazajac na palce. Zalaczenie pralki otwieranej od frontu jest szybsze
          i wygodniejsze, no, ale za to przyciski, pokretla i szuflada na proszek sa
          latwiej dostepne dla malych dzieci.
      • Gość: edith Re: pralka ładowana od góry czy frontu IP: *.ols.vectranet.pl 13.02.07, 12:55
        Jak dla mnie to pralka nie powinna być ładowana z góry, przy takiej pralce
        trzeba sie sporo nadzwigac, znacznie wiecej niż przy pralce z okienkiem, poza
        tym zawsze trzeba otworzyć 3 drzwiczki żeby dobrać sie do prania, nasz Whirlpool
        pakowany od góry zaczął sie psuć dopiero po 7 latach, co do góry pralki - na
        naszej pralce śpi kot i bardzo mu sie to podoba, aż szkoda go zdejmować gdy
        trzeba wyjąć pranie ;)
    • shirley74 Re: pralka ładowana od góry czy frontu 13.02.07, 15:23
      Ja mam INdesit ładowany od góry i jak dla mnie jest OK jesli chodzi o walory
      uzytkowe: ładuję do niej 5 kg - tyle co do normalnej pralki, stoi w kuchni we
      wnęce - a ładowana od frontu nie weszłaby, dla mnie nie jest problemem ze nic
      nie mozna postawić na pralce. POZa tym dzieci nie dobierają się do bębna nawet
      jak jest otwarty, ani tym bardziej do programatora czy pojemników na
      proszki.Fakt ze po 8 latach pokrywa zaczęła rdzewieć, i przez te 8 lat 2 razy
      wymienialismy pompę i raz pasek klinowy (ale to raczej kwestia marki a nie
      sposobu ładowania), ale wkróce zamierzamy kupić nową pralkę - do nowego
      mieszkania - i też ładowaną od góry, tyle ze już niekoniecznie INdesit, pewnie
      Siemens, BOsch lub Elektrollux.
      Pozdrawiam
      • fleur1 Od góry 15.02.07, 22:21
        Miałam w ciau 27 lat 3 pralki ładowane od góry, mała Diana z Polaru
        sprawowała się świetnie, następną była Ardo już słabsza, a ostatnią
        od 2 lat jest Whirlpool i jest w porządku. W Niemczech mam pralkę
        i suszarkę z okienkami otwieranymi z przodu, wyjmowanie jest straszne,
        ciągle coś mi wypada na podłogę i wolę te moje odwierane od góry.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka