Dodaj do ulubionych

Sab Simplex

08.02.11, 14:18
Witam,

mam do sprzedania oryginalny przywieziony z Niemiec SAB Simplex-Tropfen. Jest to najlepszy preparat na kolkę u dzieci, kto zna ten doceni.
Tak się składa, że poprosiłem znajomych, aby mi przywieźli, gdy będą w Niemczech - i przywieźli - każdy osobno i mam teraz 2 niepotrzebne, nowe opakowania.

Jeśli ktoś by potrzebował to sprzedam za 40zł/szt - mogę wysłać, spotkać się gdzieś itp.

aspi.dad@gmail.com
Obserwuj wątek
    • tutuna Re: Sab Simplex 08.02.11, 19:08
      Jest t
      > o najlepszy preparat na kolkę u dzieci, kto zna ten doceni.

a w Polsce nazywa się to Bobotic (lnfacol, espumisan, colinox, esputicon, gastrosil itd. w zależności od producenta i stężenia) i kosztuje 13 - 19 zł - to i to simetikon, ale jak kto woli niemieckie...
      • Gość: miko Re: Sab Simplex IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.02.11, 21:29
        To pewnie subiektywne, ale stosowałem polskie odpowiedniki z simetikonem, stosowałem też czeskiego sab simplexa (ze słonikiem) i niestety widzę różnicę na korzyść niemieckiego. Trochę dziwne, sądziłem kiedyś, że tylko proszki, czy płyny do płukania są lepsze na zachodnie rynki a tu taki zonk, że leki (co prawda bez recepty) również.
        Traktują nas jak ludzi drugiej kategorii, ale trudno, przełknę to i kupuję dzieciakowi wersję zachodnią :-)
        • tutuna Re: Sab Simplex 09.02.11, 09:41
          > To pewnie subiektywne,

Raczej tak, bo różnica w stężeniach pomiędzy Sab Simplexem a Bobotikiem (najsilniejszy środek dla dzieci) wynosi 0,0213 na ml na korzyść Sab simplexu. Co biorąc pod uwagę dawkowanie (kilka do kilkunastu kropel) czyni tę różnicę zasadniczo nieistotną. Ponadto producent sab simplexu poleca dawkować niemowlętom 15 kropli a producent bobotiku 8 - różnica tkwi w podanej dawce - ot, i cała tajemnica.

Trochę dziwne, sądziłem kiedyś, że tylko proszki, czy płyny
          > do płukania są lepsze na zachodnie rynki a tu taki zonk, że leki (co prawda bez
          > recepty) również.
          > Traktują nas jak ludzi drugiej kategorii, ale trudno, przełknę to i kupuję dzie
          > ciakowi wersję zachodnią :-)

Bo to są różni producenci (w grę wchodzi również prawo patentowe) Sab Simplex produkuje Pfizer a Bobotic polska Medana
          • tutuna P.S. 09.02.11, 10:16
            I jeszcze odnośnie proszków - rzecz tkwi w skoncentrowaniu środka i stosunku środków powierzchniowo czynnych do wolumenu objętości.
            Na stronach świata konsumenta (www.pro-test.pl) można kupić test porównujący polskie proszki do prania w stosunku do zagranicznych.
            Ponieważ rzecz jest płatna, nie bardzo mogę podlinkować, ale namiastkę znalazłam taką
            dziendobrytvn.plejada.pl/24,20094,wideo,,100954,polski_proszek_pierze_gorzej,aktualnosci_detal.html
            miłego oglądania.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka