poznanski-rowerzysta 10.11.12, 18:17 ostatni raz kupiłem rogala za 9zł u Kandulskiego, te z Lidla po 5zł bardziej mi smakowały Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: webek Re: IP: *.karolin.pl 10.11.12, 21:26 A było to tak; "W Poznaniu tradycja w obecnym kształcie narodziła się w listopadzie 189. Gdy zbliżał się dzień św. Marcina, proboszcz parafii św. Marcina, ks. Jan Lewicki, zaapelował do wiernych, aby wzorem patrona zrobili coś dla biednych". Dziś rogale to certyfikaty, kasa, 600 ton, rankingi. Tradycja pomagania innym przerodziła się w jedzenie czegoś co 'trzeba' zjeść. Sama idea pomocy biednym umarła. Teraźniejszość jest jak tytuł artykułu "Macie już rogale? Bo w cukierniach pustki!" - żenujący i bez sensu. Zamiast tego mamy postać rycerza zwanego zakutym łbem (może przez przyłbicę?) który jutro otrzyma klucze do bram miasta (od również niezbyt rozgarniętego pana - wąsacza). Gdzieś się zagubił sens tego dnia ale i tak jest lepiej niż w stolicy gdzie się maszeruje nie wiadomo po co i dokąd... ;) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ka Poginaj IP: *.182.254.37.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 10.11.12, 23:36 Ojej jaka szlachetna osoba Niestety miasto nie może kupić biednym rogali, Grobelny doprowadził je na skraj bankructwa. Ale ty (duchu sw. Marcina, to Ty?) możesz to zmienić: kup 100 kg rogali, wsiadaj na rower i poginaj do kontenerów Odpowiedz Link Zgłoś
mih.po Re: Macie już rogale? Bo w cukierniach pustki! 10.11.12, 22:07 Lidlu po 5 zł? Hmmm... w Łoszonie po 4 zł a w Ikei po 2.5 zł! Widać niemiecko-francusko-szwedzki spisek mający na celu pozbawienie godziwego zarobku naszych rodzimych cukierników ;) Odpowiedz Link Zgłoś
mapo0 Durny tytuł artykułu 11.11.12, 12:19 Durny tytuł artykułu - w stylu onetu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Borsuk koneser Re: Durny tytuł artykułu IP: *.pools.arcor-ip.net 11.11.12, 12:55 Nie rozumiem Mapo0 jak to mozna jesc..?? Przeca na zdjeciu wyglada to jak "Tintenfisch" (z wielkimi oczami) PO kopulacji i oblany Samenflüssigkeitem ..!! Tfu..... nawet tchorzofretka by tego nie ruchla...:-)) Odpowiedz Link Zgłoś