Dodaj do ulubionych

szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice

30.08.12, 08:55
Bardzo proszę o opinie nt. tej szkoły, przymierzamy sie do szkoly dla córki, wertuję net i nie mogę nic znaleźć.

Dziekuję:-)
Obserwuj wątek
  • Gość: rodzicOlimpijczyka Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.adsl.inetia.pl 23.01.13, 14:48
   no coż.. szkoła lepsza od państwowych ale ma też dużo minusów.

   Plusem są małe klasy (do 16 uczniów), ogólnie mała i kameralna szkoła (po 1-2 klasy w roczniku), codzienne lekcje języków (podstawowy angielski, a od 4 klasy do wyboru j.niem, hiszp. lub fr) i WFu (wf,tenis, basen w cenie i dodatkowo można opłacić lekcje narciarstwa zimą i taekwondo), brak sklepiku (przynajmniej dzieci nie obżerają się słodyczami).

   Minusy to:wysokie wymagania nauczycieli przy ich małym zaangażowaniu - więc większość materiału dzieci uczą się w domu a nie na lekcjach, zadania domowe dla rodziców (czyli np. projekty, które przekraczają możliwości dzieci), kiepskie obiady w stołówce, dyrekcja nie jest zainteresowana dialogiem z rodzicami, coroczne podnoszenie czesnego o stopę inflacji.
   Czasem odbywają się też tzw "wolne lekcje" - to takie kiedy nauczyciel pozwala dzieciom np. grać na komputerze, odrabiać lekcje, czy bawić się, jest też mała sala gimnastyczna..
   Dość często i w różny sposób wyłudza się tu dodatkową kasę od rodziców.
   • Gość: rodzic2 Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.man.poznan.pl 24.01.13, 11:26
    Potwierdzam wszystko co powyżej. Jak znasz (jako rodzic oczywiście) języki obce, umiesz rysować, masz dużo wolnego czasu, żeby sprostać wymaganiom nauczycieli i wolne chwile w domu spędzić kreatywnie, względnie chcesz sobie odświeżyć szkolną wiedzę to ta szkoła jest właśnie dla twojego dziecka. Od razu kup sobie kilkanaście arkuszy A2, dobre pisaki, farby, pastele, bo będziesz robił dużo plakatów.
  • Gość: rodzic Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.play-internet.pl 23.03.13, 21:43
   Potwierdzam wszystkie poprzednie opinie.
   • Gość: rodzic3 Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.play-internet.pl 23.03.13, 21:44
    Jest to tak zwana "Szkoła Lipa"
   • Gość: rodzic4 Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.play-internet.pl 23.03.13, 21:46
    Kupa!
  • Gość: anonim Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.centertel.pl 06.04.13, 19:54
   Plakaty, plakaty i jeszcze raz plakaty dodatkowo makiety
   • Gość: rodzic Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.play-internet.pl 26.06.14, 11:26
    Dodatkowo, szkoła słynie z wyłudzania ocen. Prawie wszyscy uczniowie mają zawyżoną średnią, rodzice wymagają od nauczycieli bezwględnego posłuszeństwa. Tutaj nawet nie trzeba się uczyć i tak przejdziesz. (wystarczy gotówka dla dyrekcji) Nie polecam!
    • Gość: rodzic Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.205.203.140.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 04.09.14, 10:05
     Nie zgadzam się z tą opinią. Dzieci naprawdę dużo się uczą i osobiście nie spotkałem się z sytuacją, aby dziecko za nic dostało dobrą ocenę. W przypadku mojego dziecka nigdy się to nie zdarzyło.
     • Gość: pracownik Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.203.24.185-rev.hti.pl 18.06.15, 13:31
      gratuluję - jest Pan / Pani w mniejszości; na koniec semestru / roku oceny są przedstawiane do aprobaty przez Dyrekcję; dopiero wtedy poznają je Dzieci i rodzice; sam byłem zmuszany do zmiany, a kolega z WF stanął przed wyborem: praca lub inna ocena dla ucznia
  • Gość: bylynauczyciel Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.203.24.185-rev.hti.pl 30.09.14, 14:44
   świetne przedszkole, szkoła podstawowa o charakterze artystyczno-sportowym (lecz bez dużych sukcesów na zewnątrz), gimnazjum w powijakach

   Plusy:
   - własna kuchnia
   - świetna lokalizacja
   - placówka powstała z potrzeby serca, a nie pieniędzy

   Minusy:
   - korytarz jako sala gimnastyczna
   - zawyżone oceny
   - brak atmosfery szkolnej (luz blues, częste wycieczki, wolne godziny)
   - rezygnacja z zajęć na rzecz projektów artystycznych
   - niski poziom kadry (np. nauczyciel wf, który nie zdał egzaminu na mianowanie)
  • Gość: mimi Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.icpnet.pl 11.10.14, 11:10
   Bo to jest stosunkowo mała szkoła
   • Gość: rodzic 33333333 Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.01.15, 16:28
    szkoła mała ale dużo zajęć codziennie angielski, j. polski 7 razy w tygodniu itp.
    nauczyciele szybko realizują program dzięki czemu mogą pozwolic sobie na kreatywne lekcje.
    Dzieci w klasach 6 maja codziennie zajęcia do 16 a nawet do 17
    dodatkowo zajęcia przygotowujące do sprawdzianu.
  • Gość: NataLala Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.systemia.pl 15.04.15, 14:40
   Luz? blues ?częste wycieczki ,wolne godzimy i takie dobre wyniki w rankingu z egzaminów kl 6?! (2014 przy średniej dla województwa 27 Olimpijczyk miał ponad 30 jako jedna z dosłownie kilku szkół)
   czyli szkoła idealna!!!!
   • Gość: bylypracownik Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.203.24.185-rev.hti.pl 18.06.15, 13:26
    tak, luz blues; wyniki w tej szkole nie biorą się z systematycznej pracy nauczycieli tylko małolicznych klas i nacisku na pracę w domu; przykładowo: w jednym z roczników było dwóch uczniów w klasie 6; jedna z klas gimnazjum miała 3 uczniów; warto też popatrzeć na dalsze losy uczniów: ilu 6-klasistów dostało się do wymarzonego gimnazjum, ilu gimnazjalistów do liceum pierwszego wyboru; ponadto problem ze stworzeniem gimnazjum budzi problem: skoro podstawówka w "Olimpijczyku" jest taka dobra i pracują w nim Ci sami nauczyciele, to dlaczego gimnazjum pojawia się i znika z tych sal na poddaszu? dlaczego z klasy syna Pani Dyrektor nikt nie dostał się do liceum pierwszego wyboru? dlaczego z klasy córki pani Dyrektor nie udało się utworzyć klasy gimnazjalnej? ile osób z klasy III przechodzi do klasy IV, a z klasy VI do I gimnazjum? dlaczego wśród uczniów klas I - III są ustalenia kiedy kto przynosi cukierki na lekcje angielskiego, bo Pan Piotr nie robi wtedy sprawdzianu? pytania można mnożyć, bo o ile przedszkole i klasy I - III są naprawdę fajne, to wyżej jest dużo gorzej; dowodem na to jest także fakt, że jeden ze wzorowych i uzyskujących średnią ponad 5,0 uczniów powtarzał z biologii klasę w Dąbrówce
    podsumowując: jako były nauczyciel tej szkoły polecam przedszkole, zastanawiałbym się na klasami I - III i nigdy bym nie pozostawił swojego dziecka w klasach starszych, w nich bowiem "Olimpijczyk" jest przechowalnią, która nie gwarantuje holistycznego rozwoju dzieci, a tylko gwarantuje fajnie wyglądające świadectwo za czesne płacone przez rodziców; kto nie wierzy niech choć raz posłucha zebrań z rodzicami: ile jest mowy o pieniądzach, a ile o Dzieciach

  • pati264 Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice 15.02.16, 15:29
   Niestety muszę się zgodzić z większością. Dzieci dużo pracują same, albo pomagają im w projektach rodzice ;/ . Nauczyciele wymagają zbyt wiele, a zdarza się co niektórym nie przerobić materiału, a zrobić z tego sprawdzian (niczym na studiach). Pomimo godzin lekcyjnych do 16.00, mają zadawane do domu, czasami nie mają chwili dla siebie...
   Raczej nie zgodzę się z tym, że szkoła została stworzona z potrzeby serca, raczej z potrzeby kasy, bo tak jak zauważyli inni tylko kasa się liczy, bo to biznes. Chociaż na ostatnich zebraniach rodziców Pani Dyrektor usilnie próbuje udowodnić, że jednak dzieci są ważne i za pomocą felietonów chcę dotrzeć do nas rodziców jak traktować własne dzieci. Skupiłaby się lepiej na szatniach, które są skandalicznie małe i są przystosowane na klasy 9 osobowe, a nie na 15 i więcej. Dziewczynki mają szatnie z chłopcami (w klasie powyżej III pdst), na WF następuje wymiana dzieci, aby mogły się przebrać osobno! W prywatnej szkole takie sytuacje??? Szatnie na buty, kurtki tez katastrofa - poupychane w każdym kącie:(.
   ... i co dalej... zostawię dziecko w tej szkole, bo zżyte z dziećmi i ogólnie się dziecku podoba...
   Wyniki gimnazjalne, zamieszczone na stronie szkoły i tak wychwalane!... Jaka jest liczba dzieci w poszczególnych klasach w innych szkołach, a jaka w gimnazjum w Olimpijczyku? Średnia wyników nie jest adekwatna, po prostu! - nie ma się co oszukiwać.
  • yoo-yoo Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice 01.06.16, 17:20
   Myślę, że jest to bardzo fajna szkoła i nawet jeśli są różne niedociągnięcia, to trzeba pamiętać, że ona powstała z pasji, chęci stworzenia czegoś innego, ciekawego. Trzymam kciuki, żeby udało się zrealizować ciekawe plany.
  • Gość: Zuzka Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.icpnet.pl 15.06.16, 23:08
   Jak najbardziej zgadzam sie z negatywnymi opiniami. Najwazniejsze dla tej szkoly jest tylko i wylacznie kasa. P Dyrektor....tylko liczy sie jej zdanie. Oceny mocno sa zawyzone czyli oszustwo. Do tego mimo ze to dosc nowa szkola, budynek jest w oplakanym stanie, odrapane sciany, brudno, male szatnie, sala gimnastyczna na korytarzu????
  • Gość: Zuzka Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.icpnet.pl 15.06.16, 23:08
   Jak najbardziej zgadzam sie z negatywnymi opiniami. Najwazniejsze dla tej szkoly jest tylko i wylacznie kasa. P Dyrektor....tylko liczy sie jej zdanie. Oceny mocno sa zawyzone czyli oszustwo. Do tego mimo ze to dosc nowa szkola, budynek jest w oplakanym stanie, odrapane sciany, brudno, male szatnie, sala gimnastyczna na korytarzu!!!
  • Gość: bangbang Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.dynamic.chello.pl 05.10.16, 22:47
   Jako była uczennica tej szkoły powiem tak, chodziłam do niej przez 6 lat, nigdy już później w żadnej innej szkole nie spotkałam się z tak miłą atmosferą i z tak pozytywną energią roztaczaną i przez uczniów i przez większość nauczycieli. spędziłam w niej naprawdę najlepsze lata swego życia. Sala gimnastyczna jest mała to fakt jednak ilość i jakość wykonywanych aktywności fizycznych (codziennie!) np tenis, basen, narty itd. całkowicie rekompensuje jej wielkość. Ponadto na dworze jest wielkie boisko, plac zabaw, trampolina, a nieopodal urokliwy las w którym też często były prowadzone zajęcia. Co do nadmiaru prac domowych, to z niczym takim się nie spotkałam, fakt często wykonywaliśmy różne prace plastyczne plakaty itd. ale mi i moim rówieśnikom żaden rodzic nigdy nie pomagał nie rozumiem co się dzieje teraz że rodzic wykonuje to prawie za dziecko. Jeśli chodzi o mnie to Olimpijczyka ukończyłam z dobrymi wynikami i dostałam się do jednego z lepszych liceów więc nie narzekam. W każdym razie szkołę jako jej absolwentka gorąco i szczerze polecam.
  • Gość: nauczyciel Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice IP: *.dynamic.chello.pl 05.10.16, 23:17
   Zgadzam się jak najbardziej z pozytywnymi opiniami, byłem tam nauczycielem przez kilka lat, szkoła tworzona z pasją, sercem, powiedziałbym nawet że poświęceniem w szczególności pani dyrektor. Moim zdaniem te negatywne opinie biorą się stąd że snobistyczni rodzice za przeproszeniem za dobrze w tyłkach mają, wymagają nie wiadomo czego a nie oszukujmy się w żadnej inne szkole w Poznaniu czy to prywatnej czy już nie mówiąc nawet o publicznej, takich standardów jak w olimpijczyku to nie znajdą gwarantuje. Co do ocen, były adekwatne do poziomu dziecka, kadra pedagogiczna je ustalała nie nikt inny. Żadnego wyłudzania pieniędzy również sobie nie przypominam to jakieś głupie pomówienia co poniektórych z rodziców którzy chyba nigdy z wyłudzaniem się nie spotkali.
   Szkołę polecam
   • zeusolimpijczyka Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice 02.12.16, 13:57
    duzo prawdy jest w tym co piszesz - o pozytywach szkoly. Atmosfera, mili nauczyciele (moze nie wszyscy, ale to wszedzie tak jest ze nigdy kazdy nie podpasuje), wysoki poziom, kazdy kazdego zna. To sa zdecydowane plusy, dla ktorych poslalismy dziecko do Olimpijczyka.
    Niestetety minusy rowniez są i rowniez duze/zauwazalne. Jako nauczyciel sam powinienes wiedziec, ze w tej szkole decyduje tylko i wylacznie jej dyrektorka, osoba konserwatywna, nie z tych czasow. Najgorsze jest to, ze jest przekonana ze wie najlepiej co jest dobre dla szkoly i nie slucha uwag konstruktywnych ani nie przyjmuje zadnej krytyki.
    Najbardziej widoczne jest to w stanie technicznym szkoly, ktory mowiac grzecznie - jest oplakany.... Brudna elewacja, nie zamykajace sie szafki dla dzieci, brudne sciany etc... przed wakacjami na apelu obiecywala ze szkola zostanie odnowiona w trakcie przerwy wakacyjnej. I co? i nic... nic sie nie zmienilo. Brak sali jest oczywiscie mankamentem, ale kazdy decydujac sie na ta szkole wiedzial, ze jej nie ma, wiec trudno post factum narzekac. Niemniej rowniez zadne dzialania nie sa podejmowane, zeby ten stan rzeczy zmienic. Szkola posiada duzy teren, na ktorym mozna by wybudowac sale - ba, mozna nawet na ten cel pozyskac srodki unijne.
    Wrazenie moje i rodzicow z naszej klasy jest takie, ze dyrektor szkoly nie ma po pierwsze polotu zeby cos zmienic, a po drugie - kwestia finansowa. Lepiej krotkoterminowo wsadzic do kieszeni, anizeli myslec w dluzszej perspektywie.
    No coz - na szczescie dzieci lubia do szkoly chodzic, ale mimo to stwierdzilismy ze czas zaczac dzialac i bardziej przygladac sie na co wydawane sa nasze pieniadze.
    Zeby to byl standard - czyli brudna elewacja i to o czym pisalem wyzej - w innych szkolach prywatnych - to rozumialbym. Niestety nie jest to standard, dzieci znajomych chodza do innych szkol np. www.szkolages.pl - i okazuje sie ze mozna miec piekne przestrzenie i super warunki, za te same pieniadze, ktore my placimy w Olimpijczyku...
  • aniajan Re: szkoła podst. Olimpijczyk Smochowice 08.05.20, 16:19
   Dyrektor szkoły się zmienił. Obecnie dużo remontuje, inwestuje w szkołę., dba o porządek. ma nową wizję szkoły. Szkoła nowoczesna z tradycjami. Duży nacisk na języki obce. Jest tam dużo fajnych, ambitnych uczniów i bardzo dobrych rodzin. Dobra atmosfera, kadra na wysokim poziomie. Jest rodzinnie. Zawsze znajdzie się ktoś, kto chce "wyższej" oceny dla swojego dziecka, ale to rzeczywistość spotykana w każdej szkole niestety. Nauczyciele, dobrze uczą, wychowują, formują. Dużo dobry zmian w tym roku szkolnym, a następne sie szykują. warto posłać tu swoje dziecko.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka