Dodaj do ulubionych

hurra- wyszedłem na zero

12.03.20, 10:45
Sławnie otrzymałem rachunek za prąd za ostatnie dwa miesiące. Jest trochę zawiły, zawiera 26 pozycji - bo korzystam z taryfy G12 ( dzienna/ nocna).
Korzystając z wynalazku arkusza kalkulacyjnego policzyłem, że bardzo niewielkie podwyżki poszczególnych pozycji, podwyżeczki właściwie, o grosiki dały mi sumarycznej podwyżki 84 zł. Po pomnożeniu przez 12 wychodzi cuś koło 1000 czyli tyle, ile dostane trzynastej emerytury,
Cieszę się przeogromnie, bilans wychodzi na zero. Chyba śp. Jan Kaczmarek coś na ten temat śpiewał sto lat temu. Prorok czy co?
Obserwuj wątek
    • pyrlander Re: hurra- wyszedłem na zero 12.03.20, 22:25
      Kiksie, gratuluję :) w końcu to super wynik w sytuacji gdy giełdy lecą w dół :) Co do piwa i ptaków, ja naprawdę od kilku dni słyszę wilgę, może jej się coś pomyliło ale przyleciała, to oznacza szybką wiosnę albo ona pijana jest :)))
      • pyrlander Re: hurra- wyszedłem na zero 13.03.20, 11:53
        tak, to słyszę :) nie sugeruj że to wynik mojego peselu :) niedowiarku :) może jej coś się pomyliło? znam tego ptaka od lat. Kiedyś coś mocno walnęło w okno, po chwili na tarasie zobaczyłem siedzącego pięknego ptaka, patrzyliśmy na siebie przez parę minut, nie uwieczniłem tego w obawie że mój ruch, pójście po aparat, skróci tę chwilę :) po czym spokojnie odleciał..., może na skutek owego walnięcia miesza mu się w głowie kalendarz? :)
        • kiks44 Re: hurra- wyszedłem na zero 13.03.20, 13:40
          U nas na wsi teraz najgłośniej słychać żurawie i dzięcioły. Te ostatnie bębnią na swoich werblach zajadle, licząc na względy pięknych dzięcielic. Ale wilgi ani słychu ani dudu. Dudka też zresztą jeszcze nie słychać.
          Dzisiaj sfotografowałem pierwsze kwitnące podbiały- to sygnał, że zaczyna się przedwiośnie.
          A na pesele ty się ze mną nie licytuj. Zobaczymy, kto ma większego...
          • kiks44 Re: hurra- wyszedłem na zero 13.03.20, 21:44
            a tu są pierwsze podbiały:
            fotoforum.gazeta.pl/photo/6/ba/bg/u7zv/xa5w1p9XTmRxFfY3qX.jpg
            Natomiast ten link prowadzi do poradnika zielarskiego, z którego wynika, że nie ma choroby, na którą nie byłby pomocny podbiał:
            www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/apteczka/podbial-pospolity-wlasciwosci-prozdrowotne-aa-r2Zs-Yhah-muXm.html
          • kiks44 Re: hurra- wyszedłem na zero 14.03.20, 12:24
            Dzisiaj wreszcie udało mi się podpatrzeć dzięcioła- werblistę. Co roku wiosną słyszałem ich bębnienia ale nigdy nie dawały sie podejść. Na widok człowieka przestają bębnić i szukaj wiatru w polu. Wysoko w koronie drzewa nie sposób go wypatrzeć.
            Ten mój dzisiejszy siedział na czubku starej sosny, gdzie znalazł sobie suchą, odłamaną gałąź o długości może 30 cm od pnia i grubości 1,5 do 2 cm. Siedział sobie na niej i co jakiś czas walił dziobem w jej koniec. Człowiek palcem po stole nie jest w stanie zastukać z taką częstotliwością z jaka on potrafi dziobem...
            • renepoznan Re: hurra- wyszedłem na zero 15.03.20, 09:21
              Gęsi już wszystkie odleciały na północ i wschód. Zaczyna się ptasie szaleństwo. Całe stada wróblowatych ganiają się po drzewach.

--
              A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".
          • pyrlander Re: hurra- wyszedłem na zero 26.03.20, 22:57
            cały czas ją słyszę, prawdę mówiąc Kiks zasiał mi ziarno niepokoju... kto woła mnie na piwo :), odkryłem że chowa się łobuz w starej topoli zarośniętej dużą ilością jemioły,.. więc ma liście i może się chować :)))
    • l.george.l Re: hurra- wyszedłem na zero 14.03.20, 19:48
      Za parę miesięcy może nawet wyjdziesz na plus. Pracowników elektrowni też wirus dopadnie, więc nie będzie ani prądu, ani rachunku za prąd. A nawet jeśli prąd jeszcze będzie, to i tak nie będziesz miał środków, by za niego zapłacić.
    • renepoznan Re: hurra- wyszedłem na zero 15.03.20, 09:18
      Jak rozumiem kiksie z wdzięczności zagłosujesz na Dudę. ;)

PS Jeśli rachunek był za dwa miesiące to dlaczego mnożysz przez 12?

--
      A poza tym uważam, iż należy wyrzucić ruch samochodowy z Starego Miasta "w murach".

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka