Dodaj do ulubionych

Protestuję

02.07.22, 15:01
Stara rzymska zasada mówi: de mortuis aut nihil aut bene. Czyli o zmarłych albo milczymy albo mówimy dobrze., Odnosi się to jednak także do wizerunków osób nieżyjących. Nie wolno sobie kpić z nieboszczyków, bo nie mogą się sami obronić.
Ale nie w Polsce. U nas można i to nie bacząc, że osoba zmarła była Prezydentem Polski:
Obserwuj wątek
    • qwardian Re: Protestuję 02.07.22, 16:32
      Jestem sceptyczny, bo trudno sobie wyobrazić co z tego wynika. Drzwi gnieźnieńskie odlane z brązu przedstawiają cały wątek tematyczny fundamentalny dla historii powstania Polski i wątpię, że osoba postronna wie co przedstawia.
      • kiks4 Re: Protestuję 02.07.22, 19:57
        Rzeczywiście tym razem to jest żart ale czy dasz głowę, że któregoś dnia pojawi się tam pomnik. Tak jak na dworcu PKP w Tarnowie. Dlaczego na dworcu? Bo na ustawienie w mieście ni godzi się samorząd a teren PKP jest państwowy czyli PISowy. Więc ustawienie pomnika w Polskiej Agencji Podróży Międzyplanetarnych wcale mnie nie zdziwiło.
        • kiks4 Re: Protestuję 02.07.22, 20:02
          Możliwość ustawienia szkaradnego pomnika w pisowskiej Agencji mnie nie zdziwiła. Zdziwiła mnie wypowiedź prezesa:
          "Nie chcemy Polski, która żyje ze świadczeń społecznych; my chcemy Polski, która pracuje, która ma z czego żyć, która jest coraz bogatsza, coraz piękniejsza - mówił prezes PiS Jarosław Kaczyński w sobotę podczas spotkania z mieszkańcami Białegostoku."
          Mówi to człowiek, który uruchomił lawinę wypłat socjalnych za nic, lawinę która podobnie jak przyjęte postulaty stoczniowców gdańskich w 1980 r - uruchomiła samonakręcającą się inflację.
          Cynik czy nie wie, co mówi?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka