Dodaj do ulubionych

Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśli

03.02.06, 07:23
wiadomosci.onet.pl/1253792,11,item.html

Przeczytajcie sami tę wiadomośc, jest tak szokująca, że nie mam słów na
komentarz.
Obserwuj wątek
    • Gość: Pozhoga Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 09:15
      To nie jest Wassermann tylko Gazermann :))

      Pzdr,
    • Gość: Q Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: 195.20.110.* 03.02.06, 09:25
      Bo to nie jest normalny człowiek - to jest pułkownik Wassermann...
    • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 09:40
      Niezłe jaja.
      Tylko czy to Wasseman budował tą rurę??
      Czy tylko jakiś nadgorliwy politycznie, a odporny na normy urzędnik??


      Inna rzecz, że jako awaryjna, chyba rzeczywiście nie wymagała wielkich pozwoleń.
      Awaryjna, nie tymczasowa.



      Przyznaję, Takiego cyrku jeszcze nie widzialem
      • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 10:06
        A swoją drogą zwróć uwagę, ze cała wściekłość i atak medialny idzie na ludzi,
        którzy mają czyścić układ SB-ecko-poztPZPR-owsko-rózowy,

        Wściekłość agentury i związanych z nią środowisk jest tak samo straszna, jak
        ich strach przed odpowiedzialnością.

        Takie ataki, były do przewizenia i nie są żadnym zaskoczeniem.
        Układ SB-ecki będzie się bronił wszelkimi metodami, łącznie z waleniem po
        jajach.
        Strach i nienawiść zaślepiają.
        Popatrz ilu ludzi, którzy "coś wiedzieli" zginęło nagle i tragicznie w IIIRP.

        Przecież gdzie nie tknie, to gnój.
        Wczoraj w Nowym Dniu masz opis przejęcia MTK.
        I tak co krok.


        A jak działa UB?
        Papież miał kochankę. Pamiętasz??
        A pamiętasz "nagranie" rozmowy Wałęsy z bratem???


        SPOKOJNIE!!
        za chudzi w uszach jesteśmy, żeby ocenic prawdę.
        • trajan_bez_ziemi Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 10:16
          Ataki na ludzi mających likwidować to jedna sprawa, ale faktem jest, ze
          Wasserman niepotrzebnie się podkłada.
          • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 10:21
            To prawda.

            Tym bardziej, że jemu to ogrzewanie wisiało. Sam siedziw Warszawie, a w chcie
            pewno ma kominek i bez problemu mógł dogrzać.
            • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 10:22
              Inna rzecz, że gazociąg powstał na skutek działań Wassermana, to
              tylko "domniemanie" GW, czyli układu.
        • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:34
          No, lekko brzmisz jak propaganda Ojca Dyrektora.


          Ja powiem za to mój punkt widzenia:
          "Z ojcem kupiliśmy sobie Młodego Technika. I w ogródku pershinga składamy. Mówię
          Ci jak pieprznę! To będe się mógł tylko o kilka biurek pomylić."

          Wszystkich co są dziś "wpływowi politycznie" najchętniej bym rozp...lił.
          Obojętnie. Czerwony, niebieski, różowy czy do kutwy nędzy zielony. Wszystkich.
          Oszołomów na poczatek, zaraz za nimi komuchów.
    • grendelek Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 10:02
      kiks4 napisał:

      > Przeczytajcie sami tę wiadomośc, jest tak szokująca, że nie mam słów na
      > komentarz.

      ROTFL... aparatczyk Wasserman. Jak, za "starych dobrych czasow".
      • Gość: kiks4 Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 03.02.06, 15:06
        Inna rzecz, że gazociąg powstał na skutek działań Wassermana, to
        tylko "domniemanie" GW, czyli układu.
        ----------
        oczywiście- Wasserrmann nie montował tego rurociagu, aż takim świrem nie jest.
        Ale ma d.u...i.e przepisy prawa i liczy się tylko jego prywatny imteres.
        Czy oddał juz teściowej wykonawcy należne jej pieniądze?
        Takiego aparata nie było nawet we władzach PRL
        • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 15:12
          byli lepsi, tylko było "ciiiiii".

          I naprawdę KiKsie nie oceniaj bez wiedzy z drugiej strony.

          Sam gazociąg jest rzeczywiście kuriozalny.

          Z tym, że mówienie o wielkim niebezpieczeństwie jest mocno przesadzone.
          cóż mogło sie stać??
          • Gość: malkontent Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 15:19
            Na przykład jakiś czyhający na życie Wassermana hydraulik mógłby tę rurę
            przerżnąć. To porażające.
            • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 15:21
              To by była przerżnięta o szumiała na okolicę.

              widziałeś kiedyś taką przerżnietą rurę??
              • Gość: malkontent Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 15:25
                Na szczęscie nie. Ani nikogo, kto miałby życzenie ją podpalić.
                Na jaką cholere ryć w ziemi, skoro rury z gazem można powiesić na płocie? Taniej
                i bezpiecznie, pie..ć normy budowlane.

                • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 15:39
                  No to wieszaj.
                  Dla mnie to kuriozum.
                  Choc w sytuacjach awaryjnych, lepsze to, niż próba zakopania go w zamrznietej
                  ziemi.
                  Czy był naprawdę potrzebny nie wiem.
                  Czy to, że zaistnial to wina Wassermana?
                  Też nie wiem.

                  Wiem, ze nadzwyczajnego niebezpieczeństwa nie stwarzał.
                  • Gość: malkontent Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 15:47
                    Jak to w PRL, III RP i IV RP: dopóki coś nie pie..ie, to nie ma żadnego problemu.
                    Ciekawe, czy dla linii wysokiego napięcia pociągniętej wzdłuż płotu byłbyś
                    równie wyrozumiały, skoro jaśnie wielmożnemu ministrowi dupa marznie.
                    • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 15:53
                      Oczywiście, że nie.
                      Linia wysokiego, napięcia stwarza większe niebezpieczeństwo.
                      Naprawdę.

                      Gaz jest bardzo niebezpieczny, kiedy zbierze się go duża ilość.
                      Np w jakiś przestrzeniach w zamarznietej ziemi, w kanałach, w pomieszczeniach.
                      Gaz wydobywający się z rury na świeżym powitrzu moze się co najwyzej zapalić i
                      zrobić pochodnię.
                      Towarzyszą temu niezbyt przyjemne dźwieki, może sie coś w okolicy zapalić
                      (jeżeli plomień zostanie skierowany na coś łatwopalnego, ale o
                      niebezpieczeństwie wybuchu nie można mówić.
                      • Gość: malkontent Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.internetdsl.tpnet.pl 03.02.06, 15:57
                        A kto mówi o wybuchu? Wsytarczy, że spłonie parę domów, bo zajmą się płoty, na
                        których podparto rury.

                        Naprawde uważasz, ze rygorystyczne wymogi odnośnie sposobu prowadzenia rur z
                        gazem to porażający spisek wymierzony w komfort cieplny Wassermana?
                        • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 16:01
                          aleś sie uparł.
                          W pierwszym poście napisałem KURIOZUM.

                          A, że z uporem maniaka twierdzę, że w sytuacji awaryjnej jest do przyjęcia i
                          wcale nie jest tak niebezpieczne jak niektórzy sugerują.

                          Wcale nie jest łatwo przeciąć tej rury. To nie wąż ogrodowy.
                          W dodatku wg ostatnich przepisów w każdym płocie, gdzie jest gaz stoi skrzynka
                          z gazomierzem i zaworem ogniowym. Tam tez mozna przeciąć rurę i zrobić pożar.
                          ALE PO CO??
                          • Gość: M Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 16:23
                            O jakiej sytuacji awaryjnej mowimy? Nastapil spadek cisnienia gazu, domyslam
                            sie ze nie tylko w rurze doprowadzajacej gaz do osiedla, na ktorym mieszka
                            Koordynator. Czy w zwiazku z tym do wszystkich domow ogrzewanych gazem nalezy
                            doprowadzic taka prowizoryczna instalacje?
                            • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 16:31
                              Nastąpił spadek ciśnienia, ale wiesz z jakiego powodu?

                              Czy spadło na stacji redukcyjnej i nie szlo go już podciągnąć?
                              Czy spadło z powodu zbyt dużego zużycia i zbyt cieńkich rurociągów?
                              Często się zdarza i to zarówno z gazem, jaki i z wodą, że do istniejącego
                              rurociagu dołącza się nowych odbiorców, znacznie przewyższając odbiór w
                              stosunku do przepustowości rurociągu. Najczęściej dzieje się tak na
                              osiedlach "dobudowywanych".
                              I kiedy na nowych osiedlach z nową siecią i na starych osiedlach bez nowych
                              odbiorców, wszystko jest OK, na osiedlach "rozbudowywanych" brakuje gazu, czy
                              wody.

                              Masz dane jak było w tym przypadku??
                              • Gość: M Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 16:49
                                A Ty je masz?
                                • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 16:51
                                  Nie mam.
                                  Dlatego mówię, ze to kuriozum, ale w sytuacjach awaryjnych dopuszczalne.
                                  Nie stosuję tak jednoznacznych ocen jak choćby Ty.
                                  • Gość: M Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 17:09
                                    Nie jest dopuszczalne, bo lamie prawo (przepisy budowlane).
                                    I co wiecej gdyby to dotyczylo bezposrednio mnie, moje zdanie
                                    byloby identyczne.
                                    • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 17:11
                                      Czy jesteś pewny, ze łamie prawo budowlane?
                                      Czy tylko rzucasz hasło??
                                      • Gość: M Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 17:32
                                        Spojrzmy np. na taki oto przepis

                                        1. Dopuszcza się lokalizowanie gazociągów:

                                        1) w drogowych obiektach inżynierskich zgodnie z odrębnymi przepisami, w tym:

                                        a) w tunelach przeznaczonych dla pieszych lub dla ruchu kołowego i przepustach,

                                        b) na mostach, wiaduktach lub specjalnych konstrukcjach,

                                        2) w kanałach i innych obudowanych przestrzeniach, pod warunkiem że są one
                                        wentylowane lub wypełnione piaskiem bądź innym materiałem niepalnym, lub
                                        zastosowano dla gazociągu rury ochronne,

                                        3) nad i pod powierzchnią ziemi na terenach leśnych, górzystych, podmokłych,
                                        bagnistych, w wodzie, pod dnem cieków lub akwenów oraz nad innymi przeszkodami
                                        terenowymi.

                                        2. Lokalizując gazociągi w miejscach, o których mowa w ust. 1 pkt 3, należy
                                        zabezpieczyć je przed przemieszczaniem.

                                        Czy tasma klejaca, przy pomocy ktorej rura zostala przymocowana do drzewa jest
                                        takim zabezpieczeniem?
                                        • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 04.02.06, 00:02
                                          § 9. 1. Gazociągi powinny być układane w ziemi lub nad ziemią, z uwzględnieniem
                                          wymagań określonych w odrębnych przepisach.
                            • Gość: ja Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 03.02.06, 17:06
                              Nastapil spadek cisnienia gazu, domyslam
                              > sie ze nie tylko w rurze doprowadzajacej gaz do osiedla, na ktorym mieszka
                              > Koordynator.
                              --------
                              To skandal tak pisać. Piszę się: Wielce Szanowny Pan Kooordynator- ty głupcze!
                              • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 17:08
                                :):):):)
                              • Gość: M Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 17:12
                                Wielce Szanownego Pana Kooordynatora przepraszam! W koncu co za problem
                                namierzyc kogos po IP
                                • Gość: Koordynator Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 03.02.06, 19:24
                                  Wielce Szanownego Pana Kooordynatora przepraszam! W koncu co za problem
                                  > namierzyc kogos po IP
                                  -----
                                  No, teraz lepiej. Tym razem przeprosiny przyjete, żeby mi sie to nie powtórzyło!
                                • kiks4 Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 19:27
                                  Amerykanie maja świstaka = Phila, który pomaga im prognozować, jak długo potrwa
                                  jeszcze zima.
                                  My mamy Wassermanna, jak się pojawia rura gazowa to znaczy, że zima będzie
                                  długa.
                                  Gdy rura znika- wiosna tuż, tuz.
                                  Czy koledzy z krakowskiego forum mogli by nas informować na bieżąco, w jakim
                                  stanie znajduje sie aktualnie rura?
                      • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:41
                        Panie.nikt, czywiście nie masz racji. Norm i przepisy prawa budowlanego nie
                        zakładają zadnych "sytuacji awaryjnych" dla zadnych instalacji. Nie ma czegoś
                        takiego jak sytuacja awaryjna dla rury z gazem i ze można ją sobie na płocie
                        zawiesić. Gaz to cholernie niebezpieczna zabawka (zwłaszcza w rękach gó..anego
                        ministra) i trzeba stosować WSZELKIE normy prawne. Pan wasserman nie stoi ponad
                        prawem.
                        Co do gazu. W sytuacjach awaryjnych masz w domu podłączenie i dowożą ci BUTLĘ Z
                        GAZEM
                        a nie ciągną jakąś rurę.

                        No, chyba ze dzwoni Pan Minister, to wtedy inna sprawa. I gdzie szumnie głoszone
                        przez PiS(S) hasło: precz z układami?
                        • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:46
                          O dziwo.
                          Widziałem już różne dziwne rurociągi. Słowo.

                          Czy gaz jest niebezpieczy?
                          Bez wątpienia.
                          ALe ten rurociąg naprawdę nie stanowił zagrożenia większego, niż wyjście na
                          śliski chodnik.


                          w dodatku właśnie słucham TVN 24 i wynika z tego, ze Wasserman interweniował w
                          sprawie prądu, a nie gazu.

                          KTO KŁAMIE?
                          NIE WIEM!!
                          i odsyłam do mojego pierwszego wątku w tym temacie.
                          • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:57
                            Nie mam pojęcia kto kłamie, wisi mi to. w każdym razie ponawiam: nie nam oceniać
                            czy rurka leżąca tak czy inaczej na ziemi jest bezpieczna czy nie, bo od tego są
                            normy budowlane i przepisy bezpieczeństwa przy budowie instalacji
                            infrastrukturalnej.
                            To, że "nikomu nic sie nie stanie, słowo honoru" mnie akurat g. obchodzi, bo ja
                            jakbym był szefem powiatowego nadzoru budowlanego posłałbym z torbami
                            odpowiedzialnych za te rurę w trybie nagłym i dyscyplinarnie! o! I
                            dopilnowałbym, żeby ci ludzie nawet we własnym domu nie zamontowali sobie żadnej
                            rurki.

                            Ponawiam. W sytuacjach awaryjnych dowozi się mieszkańcom butle z gazem. Na koszt
                            tzw. 'providera' gazu.
                            • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:03
                              gaz w butli??
                              Oj masz pełne pojęcie o gazie.
                              Gratuluję wiedzy.
                              • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:05
                                Nigdy nie widziałeś butli z gazem?
                                • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:08
                                  Nie, no powaznie mówię. Czy sądzisz że rura przez osiedle jest bezpieczniejsza
                                  od butli z gazem w mieszkaniu?
                                  Jeżeli tylko dla zasady się ze mną nie zgadzasz, to napisz, ale jeżeli nie to
                                  wyjaśnij mi jak 6-latkowi. Tylko merytorycznie.
                                  • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:34
                                    Pominawszy fakt, że rzeczywiście ta rura jest bezpieczniejsza od butli, to
                                    przyjmij do łaskawej waidomości, ze w butlach jest inny gaz niż w sieci.
                                    Niektóre urządzenia da się przerobić na inny rodzaj gazu inne nie, albo z
                                    dużymi kłopotami i poza warunkami optymalnej regulacji.

                                    Rura na świeżym powuietrzu, nawet w przypadku mało prawdopodobnej awarii
                                    zwyczajnie wypuści gaz w atmosferę,a jako lżejszy od powietrza ucieknie do góry.
                                    Nawet, gdyby przy zbiegu nieszczęśliwych okoliczności gaz się zapalił, to
                                    będzie sie palił płomieniem w odległości kilku mm od punktu wycieku.

                                    Pzry rozszczelnieniu butli następuje nagromadzenie gazu w pomiesczeniu, co
                                    grozi wybuchem.

                                    Jeżeli przejrzysz statystykę wypadków, to wybuchów butli jest sporo, wybuchy
                                    gazu ziemnego zdarzają się sporadycznie i są najczęściej zwyklymi zamachami.
                                • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:26
                                  sorry, a Ty widziałeś?
                                  Tylko z wierzchu.
                                  Rozumiem.

                                  Nie ośmieszaj się.
                                  • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:31
                                    Nie zapomniałeś o czymś?
                                    • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:34
                                      o czym??
                                      • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:36
                                        Poczytaj i pomyśl. Może jakies nowinki techniczne co do instalacji i butli? Moze
                                        jakieś normy bezpieczeństwa?

                                        Podaj mi bo faktycznie się nie znam. Moja wiedza o butlach ogranicza się do ich
                                        wymiany i montowania w moim obecnym miejscu dorywczej pracy.
                                        I tylko z nimi na codzień przebywam.
                                        • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:50
                                          Tych nowinek technicznych było już sporo.
                                          A wybuchy?
                                          Sama butla wybucha dopiero po opróżnieniu (tzw zassanie płomienia), natomiast
                                          dość często wybuchał gaz wyciekający z butli.
                                          Mechanizm generalnie jest taki.
                                          Gaz wycieka z butli i jest jakimś impulsem zapalany.
                                          Butla nagrzwa się, i zostaje opróżniona, wtedy płomień wchodzi do butli i robi
                                          wielkie bum
                                          Osobiście widziałem efekty dwóch takich wybuchów.
                                          Drobny szoczek.



                                          a co do gazu.
                                          W butlach jest gaz propan-butan, w gazociągu gaz ziemny, czyli bewonny etan z
                                          dodatkiem "smrodu", czyli dodawanej substancji zapachowej (ze wzgledów
                                          bezpieczeństwa) i dodatkiem zanieczyszczeń w tym głównie azotu. Ten gaz ziemny
                                          w zależności od zawartości etanu ma swoje normatywne oznaczenia.
                                          najpopularniejszy jest gaz wysokozaazotowany GZ 35 i gaz GZ50 (pewnie słyszałes
                                          o przejściu Poznania na GZ50, z którego mało wyszło).
                                          I tak.
                                          Gaz propan-butan ma wysokie ciśnienie i wysoką kalorycznosć, stąd w urzadzeniu
                                          małe przepływy i dysze o małych otworach.
                                          Gz50, to i niższe ciśnienie i mniejsza wartosć energetyczna , stad większe
                                          przepłwy i większe dysze.
                                          Gz 35 ma jeszcze mniejszą wartosc energetyczna, czyli wieksze przepływy i
                                          większe dziury w dyszach.
                                          Ale w nowoczesnych urządzeniach, to nie tylko dysze, ale całe ukałdy
                                          sterowania, które pracują stabilnie w pewnym zakresie przeplwów, stąd problem
                                          ze zmianą gatunku gazu. Np Poznański Torus, bardzo ładnie chodzi na GZ50, a są
                                          problemy z jego stabilną regulacją dla GZ35

                                          i to tyle z grubsza.
                                          • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 04.02.06, 19:00
                                            No i o taką wypowiedz właśnie mi chodziło.
                                            o!
                                            Widzę że nie tylko ja wiem jak podłączyć butlę.. ale swoją drogą i tak sądzę, że
                                            lepsze wyjście (dzis widziałem zdjęcia tej rurki-prowizorki) to Fachowiec i
                                            butla niż takie atrapy. Co jak co, ale zasięg oddziaływania i liczba ujść takiej
                                            rury jest większy. No i źródło pojemniejsze, większe, nie mówiąc już o ciśnieniu
                                            i zasilaniu.
                                            Kto wie jakby to pierolnęło.. :)
                                            • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 04.02.06, 19:55
                                              Dyć tłumaczę Ci, że prawdopodobieństwo wybuchu takiej rury jest bliskie zero.
                                              Nawet zapalenie nie spowoduje wybuchu, tak długo, jak popłynie gaz.

                                              Teraz są rurociągi z tworzywa.
                                              Do niedawna były stalowe.
                                              Czasami zachodziła potrzeba dołączenia jakiegoś użytkownika.
                                              Robi się wtedy tzw "wpałkę".
                                              Spawa się króciec, obowiązkowo na rurociągu pod ciśnieniem.
                                              Jedyne co może się stać, dopóki płynie gaz, to może się on zapalić.
                                              I tyle.
    • igo.xp Niech żyją normalni ! 03.02.06, 17:32
      Dziennikarz który opisał tak bardzo bulwersującą Ciebie kiks sprawę,
      przy okazji wyszydzania i zniesławiania Wasermana przekazał publice
      ciekawy fakt. Otóż okazuje się że jak się chce to się da! Niby nie
      można gazu dostarczyć(naprawić przysłowiowej dziury w moście), ale jak
      się ktoś zaprze to da i już.
      • dobrusia_to_ja Re: Niech żyją normalni ! 03.02.06, 18:11
        Z tego, co można było wyczytać, chyba tylko cud uratował nas przed kolejną
        katastrofą.
        • pan.nikt Re: Niech żyją normalni ! 03.02.06, 21:52
          wiadomości o zagrożeniu są mocno przesadzone.
          Fakt, że jak pokazli tą rurę w TV, to pieknie nie wyglądała.
          Ile w tym widoku rzczywistosci, a ile sposobu ujęcia?
          Nie wiem.

          W każdym razie, jak usłyszałem w komentarzu o wężu do podlewania, to nie
          wiedzialem śmiać się, czy bluźnić z powodu oczywistej manipulacji.
          Kto widziałk kiedyś ten żółty wąż w naturze wie o czym mówię.
          Ścianka 8 do 10mm, i tworzywo dość twarde. Próby cięcia go scyzorykiem wymagają
          bardzo dużo siły i cierpliwosci.
          • dobrusia_to_ja Re: Niech żyją normalni ! 03.02.06, 22:28
            pan.nikt napisał:

            > W każdym razie, jak usłyszałem w komentarzu o wężu do podlewania, to nie
            > wiedzialem śmiać się, czy bluźnić z powodu oczywistej manipulacji.

            To był żart i to było słychać w tonie głosu komentatora.

            > Fakt, że jak pokazli tą rurę w TV, to pieknie nie wyglądała.
            > Ile w tym widoku rzczywistosci, a ile sposobu ujęcia?
            > Nie wiem.

            Bardzo przepraszam! Czy dziennikarze sami powiesili tę rurę na słupach??

            > Ścianka 8 do 10mm, i tworzywo dość twarde. Próby cięcia go scyzorykiem wymagają
            > bardzo dużo siły i cierpliwosci.

            Są inne sposoby na uszkodzenie takiej rury i wbrew temu, co piszesz, bardzo proste.
            • pan.nikt Re: Niech żyją normalni ! 03.02.06, 22:35
              dobrusia_to_ja napisała:
              > To był żart i to było słychać w tonie głosu komentatora.
              >
              taki żart sugerujący.
              Ale rzeczywiście niby żart.



              > Bardzo przepraszam! Czy dziennikarze sami powiesili tę rurę na słupach??
              A czy ja tak powiedziałem??

              Ale zdjęcia można robić różnie.
              Czy np Ty zapewne łądna dziewczyna, nie mialaś nigdy zdjęcia, ktore wyraźnie
              cię oszpecało? Pewnie zdarzało Ci sie wyrzucać zdjęcia, na których wyglądałaś
              dużo gorzej niż w rzeczywistości.


              > Są inne sposoby na uszkodzenie takiej rury i wbrew temu, co piszesz, bardzo
              pro
              > ste.


              jasne. Wszystko mozna.
              Jedni mówią, że nawet Jeż...... Przez lejek, przez lejek.
              Inni mówią dajcie mi punkt podparcia, a porusze ziemię.

              Kpię? Trochę tak, bo chuligani zniszczyć potarfią wszystko.
              I co z tego. Mamy zostawić pusty świat, żeby chuligan nic nie zniszczył??
    • Gość: mih Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 18:21
      a w 4rp mialo nie byc juz swietych krow - nadchodza mrozy, moze zrobimy tescik
      niech, ktorys ze szeregowych zwolennikow PISu zadzwoni do gazownii poskarzy sie
      i zobczymy czy pociagna do niego rurke z gazem w trosce o klienta. a potem ten
      zachwycony zwolennik niech grzmi na tym forum za insynuacje dot. republiki
      kolesi pisiowych. swoja droga to chyba caly slask musialbyc w takich rurkach -
      przeciez bylo kilkanascie awarii sieci ;)
    • Gość: edo tego normalny człowiek nie wymysli................ IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.02.06, 19:41
      www.monitorpolski.com/kino/NocnaZmiana.html
    • qwardian Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 19:43
      Typowa nagonka judoliberalnych medów na ministra nowego rządu. Czego się
      spodziewaliście?
      • Gość: mih Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 19:47
        troche umiaru - raz wtopil z hudromasazem, powinnien przystopawac, bo przejdzie
        do legendy jak marek pol i jego autostrady. facet bez krempacji wykorzystuje
        swoja stanowisko w zalatwianiu prywaty, ale to przeciez stara komunistyczna szkola
        • Gość: asia Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 21:19
          Wiadomo przecież, że wodny men, to były komunistyczny prokurator, awansowywany w
          nieprawdopodobnym jak na socjalistyczne czasy tempie. Pewnie za yntelygencję no
          nie, pani nikt? Na dodatek odznaczony przez komunistow złotym krzyżem zasługi,
          pewnie za walkę z komuną co, panie nikt? Jesteś facet ostatnią szują i pisowskim
          smieciem zanieczyszczającym idiotyzmami rózne fora. Mam nadzieję, ze takie g...
          jak ty, nie jest z Poznania.
          • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 21:55
            Dziękuję Asiu za komplementy.
            Zawsze miło usłyszeć dobre słowo od pieknej kobiety.
            • Gość: asia Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 22:01
              Nie o twoje dobre samopoczucie mi chodzi. Ale tłumaczenia forumowiczom
              oczywistych przekretów pisurowskiego kacyka dziwne, ze powoduje u ciebie odruchu
              wymiotnego na samą myśl o własnym postępowaniu. A tak a propos, to moze
              zaprzeczysz, że broniony przez ciebie pisuar, to komunistyczny karierowicz,
              odznaczany przez tamtą niesłuszna dzis dla ciebie i dla niego władzę? No wymyśl
              cos człeku na jego obronę. Pewnie był Konradem Wallenrodem...
              • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:28
                Nie wiem czym był, wiem, że w tym pokoleniu wszyscy (no 95%) prawników
                pracowało w PRL.
                Czy szybko awansował? i dlaczego teraz jest w PiS?
                Nie wiem.
                I żadnej obrony nie będę wymyślał. Od wymyślania dziwnych historii mamy innych.

                Mam nadzieję, że Kaczki wiedzą co robią.

                Natomiast trzeba patrzeć co media podają. Czy istotne fakty, czy tylko bicie
                piany, żeby kogoś zatopić.

                Ten news jest dla mnie wyraźnie dla zatapiania Wassremana.


                Jeżeli potrafisz udowodnic, że jest inaczej To dawaj.
                • dobrusia_to_ja Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:29
                  pan.nikt napisał:

                  > Ten news jest dla mnie wyraźnie dla zatapiania Wassremana.

                  Tego pana nie trzeba zatapiać. Sam to robi.
                  • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:36
                    Ciekawe w ostatecznym efekcie, kto kogo.
                    Bo zdaje się tak w tej chwili układ wygląda.
            • Gość: mih Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 22:12
              to temperament. moze jednak nie prowadzmy dyskusji w stylu sluchaczy radio
              maryja. asi na pewno poprawi sie humor jak dowie sie gdzie pan.nikt mieszka ;)
              • Gość: mih a propos glownego watku IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 22:17
                slyszeliscie juz o nowym przydomku naszego 007: wasserman z gazowym
                hydromasazem. no co za wredne okreslenie ;)
    • Gość: Thin_Air Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 22:21
      Jestem pełen nieklamanego podziwu dla wyjasnien dot. tych "nadzwyczajnych
      awaryjnych okoliczności" w wykonaniu Giganta forum.

      Mam coraz mocniejsze przekonanie ża tak samo merytoryczni są Ci ktorzy zostali
      delegowani do urządzania Państwa. I nie pomoże tu kilku tych ktorych stac na
      jakieś rozsądniejsze i konsekwentne działania jak Gilowska, Marcinkiewicz,
      Religa może momentami Ziobro.


      • Gość: mih Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 22:29
        ziobro jest dobry: w ciagu 2 dni zdazyl podpasc sedziom i adwokatom, bo
        naopowiadal troche dyrdymal - za duzo gada za malo robi - to problem calej ekipy
        rzadowej
      • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:29
        a o co chodzi?
        wyjaśnij czego sie czepiasz??
        • Gość: Thin_Air Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 22:56
          Polecam do poduszki prawo budowlane..., a dla relaksu chciałem polecić program
          J. Fedorowicza. Ale słysze, że jakieś niewidzialne ręce ("była to niezależna
          decyzja kierownictwa Jedynki") wreszcie usunęły tę czerwono-różową hienę z TV...
          • r0bur Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 22:59
            No, słyszałem że Fedorowicza usuneli, oficjalnie za "słabą oglądalność" a w
            kuluarach się mówi że poleciał dlatego, że ośmielił się Kaczyńskich jakąś
            piosenką urazić.
            Rosja, dosłownie Rosja. Aż strach.
          • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:02
            To samo, które ponoć zabiło 63 ludzi??
            • Gość: Thin_Air Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 23:08
              Jednak zdecydowanie poczytaj, zebyś nie musiał się podpierać słowem "ponoć"...
              • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:25
                setka, albo więcej mądrych zastanawia się co "ponoć" zabiło Tych ludzi.
        • Gość: mih Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 23:00
          ja sie czepiam? to ziobro sie czepia - znowu pogadal sobie na konferencjach jak
          polityk, a nie jak prawnik. oczywiscie chodzi o kwestie odpowiedzialnosci
          dyscplinarnej sedziego orzekajacego w sprawie wyplaty odszkodowania z tytulu
          zawalenia dachu hali MTK i slynnego karania adwokatow za przewleklosc
          postepowania. sam nie wiem czy to ignorancja ministra czy takie sa reguly
          jakiejs nowej gry kaczynskich.przeciez jaroslaw tez dal popis z TV Trwam - moze
          to jakas startegia vabank. poki co wyglada to jak samodestrukcja PISu - czekam
          wiec na final.
          • Gość: Thin_Air Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.icpnet.pl 03.02.06, 23:10
            Nie, to posty się musiały poprzestawiac. To nie w Ciebie strzelają ;-)
            Ten od czepiania się to nie Ty tylko ja.

            Pozdrawiam
            • Gość: mih Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 23:19
              wiem :) to bylo do rzecznika inetrnetowego PISu -> pan.nikt
              • pan.nikt Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl 03.02.06, 23:35
                nie jestem tym za kogo mnie uważasz.
                • Gość: mih Re: Wassermann- tego normalny człowiek nie wymyśl IP: *.adsl.inetia.pl 03.02.06, 23:46
                  "(...)znaczą czyny, a nie słowa(...)"
    • igo.xp Normalni i pomysłowi. 04.02.06, 00:20
      Jeżeli wykonanie awaryjnego podłączenia osiedla domków jednorodzinnych
      do sieci gazowej było bezpieczne i skuteczne to w czym macie
      problem? Byłoby nierozsądnie pozostawiać ileś domków bez ogrzewania
      przy temperaturze -20 stopni. Głębokość przemarzania gruntu przy takich
      temperaturach może być poniżej przyłączy wodociągowych i brak poboru
      wody ułatwia przemarzanie rur. Przy długotrwałym wychłodzeniu domu może
      dojść także do zamarzania wewnętrznych wod-kan. Inspektor nadzoru
      budowlanego, na którego się ktoś tam powoływał nie ma racji. W
      sytuacjach trudnych gazownia może prowadzić prace przed powiadomieniem
      odpowiedniego urzędu lub nadzoru budowlanego, a poza tym jaka jest
      wiarygodność urzędników z nadzorów budowlanych widać po katastrofie w
      Katowicach. Co do wanny Wassermanna dorównującej już w sławie wannie
      Archimedesowej to też byście ścigali nierzetelnego rzemieślnika gdyby
      Wam instalację w domu "pokopał", i też jak Wassermann, balibyście
      się wejść do własnej wanny z powodu możliwych wodnych
      elektrowstrząsów. Nie zapominajcie także przy tej sprawie proszę, że
      Wassermann niejednemu "łysemu" zalazł za skórę i to zobowiązuje do
      większej czujności w kwestii własnego bezpieczeństwa i rodziny.
      A tak na marginesie; czy nie sądzicie, że tak często stosowany
      przez Was zwrot "pisuar" w tekstach o Kaczyńskich lub tekstach o Pis–
      e, ze wszelkimi możliwymi jego konotacjami stylistycznymi i
      semantycznymi jest po prostu durnotą? Kaczyńskich takie pogardliwe
      wyrażanie się o prawicy nie dotknie, dotknie za to Wasze zamulone
      Gazetą Wyborczą zwoje mózgowe utrudniając swobodny przez nie przepływ
      informacji.
      Pozdrawiam.
      • Gość: mih Re: Normalni i pomysłowi. IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.06, 00:42
        no to chyba okresliles nowe standardy bezpieczenstwa. wyobraz sobie 12-latka z
        zapalniczka majstrujacego przy takiej bezpiecznej plastikowej instalacji gazowej
        walajacej sie w rowie. skoro to standardowa usluga to koniecznie zadzwon do
        gazowni i dowiedz sie kiedy pociagna ci rurke z gazem do mieszkania, bo ci jest
        zimno. jakby pytali kto dzwoni mow ze: "ziobro" to powinno wystarczyc ;)
        • pan.nikt Re: Normalni i pomysłowi. 04.02.06, 00:59
          1. Nie powiedziałem, że to rozwiązanie standardowe, ani nawet prowizoryczne,
          tylko AWARYJNE.

          2. Nie słyszałem, żeby rura poniewierała się w rowie.
          To co pokazki w TV, to już był etap demontażu rury (pokazli przekrój)

          3. 12 latek zapalniczką raczej tej rury nie przepali.
          A poza tym, to taki sam agrument, jak: nie wolno montować instalacji
          elektrycznej, bo 10 latek włoży gwóźdź do gniaazdka i go kopnie, albo nie
          montować sieci energetycznych, bo co jakiś czas jakiś idiota wchodzi na słup i
          ulega porażeniu.




          4. NAGONA NA WASSERMANA JEST JAWNA.
          Pokazali rurę. Gdyby gazownia nie podała gazu na osiedle zrobiliby
          reportaż "zamarzają na osiedlu", a Wasserman albo Dorn nie potrafi poradzić.

          Naprawdę układ broni się mocno i brzydko, zresztą zgodnie z przewidywaniami.



          Oczywiście, taki gazociąg to bzdura.
          Przy rozbudowie osiedla powinna być zapewniona dostawa gazu. Ktoś zaniedbał,
          nie było kasy, a może ktoś blokował budowę gazociągu jakimiś formalnościami?????
          I nie było to za rządów PiS.
          • Gość: kiks4 odpowiadam IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 04.02.06, 06:53
            Pan.nikt napisał:
            >Butla nagrzwa się, i zostaje opróżniona, wtedy płomień wchodzi do butli i
            >robi wielkie bum
            ----------
            Wprawdzie w tym wątku nie chodzi o wyjaśnienie mechanizmu wybuchu butli, ale
            Pan.nikt- jedyny posiadacz wiedzy absolutnej sam prosi się o klapsa:
            1. gaz nie wybucha ani sie nie pali sam, wybucha lub pali się mieszanka gazu z
            powietrzem (tlenem z powietrza). "Zassanie" płomienia do butli, w której jest
            wyłącznie gaz nie spowoduje wybuchu
            2. Nie potrafię sobie wyobrazić mechanizmu zassania. W butli jest nadciśnienie
            wynoszące kilka atmosfer, które dodatkowo wzrasta w miarę ogrzewania butli
            płomieniem z zewnatrz. Jaka zatem siła może wtłoczyc płonącą mieszaninę gazu z
            powietrzem do wnetrza butli?
            3. Napisałem, że ciśnienie w butli wzrasta w miarę jęj podgrzewania, wynika to
            ze znanych ze szkoły średniej praw gazowych. W miare trwania pozaru wokół butli
            ciśnienie przekracza wytrzymałośc butli, dochodzi do jej rozerwania i
            uwolnienia gazu, który wówczas tworzy z powietrzem mieszanine wybuchowa i
            oczywiście ten wybuch następuje.
            ----------

            > No a co do gazu.
            >W butlach jest gaz propan-butan, w gazociągu gaz ziemny, czyli bewonny etan z
            >dodatkiem "smrodu", czyli dodawanej substancji zapachowej (ze wzgledów
            >bezpieczeństwa) i dodatkiem zanieczyszczeń w tym głównie azotu.
            ----------
            Znowu pudło. Gaz ziemny to głównie metan. Niby różnica tylko jednej litery ale
            skutki pomyłki moga być fatalne. Wiedzą to ci, którzy pomylili alkohol etylowy
            z metylowym:-))
            Widzisz wię, wszystko wiedzący kolego nikt, że i tobie zdarzają się pomyłki.
            Dopuść więc do swojej świadomości, że PiS'em też możesz się grubo mylić.
            • pan.nikt Re: odpowiadam 04.02.06, 08:57
              > 1. gaz nie wybucha ani sie nie pali sam, wybucha lub pali się mieszanka gazu
              z
              > powietrzem (tlenem z powietrza).


              HAHAHA

              TAK DO SPALANIE POTRZEBNY JEST TLEN
              ale tlen sie nie spala co wynika z definicji procesu:

              "Spalanie to reakcja chemiczna polegająca na gwałtownym utlenianiu substancji,
              czemu towarzyszy emisja ciepła oraz niekiedy efekt świetlny (płomień)..."
              pl.wikipedia.org/wiki/Spalanie

              NO I CO PUDŁO DO KWADRATU??




              2. Nie potrafię sobie wyobrazić mechanizmu zassania. W butli jest nadciśnienie
              > wynoszące kilka atmosfer, które dodatkowo wzrasta w miarę ogrzewania butli
              > płomieniem z zewnatrz.

              UMIESZ CZYTAĆ?
              NAPISAŁEM WYRAŹNIE, ŻE ZASSANIE NASTĘPUJE PO OPRÓŻNIENIU BUTLI, CZYLI NIE MA W
              NIEJ WTEDY nie wiadomo ilu atmosfer.

              Fakt, na szczęście ciągle musze sobie wyobrażać jak wybucha butla, bo dzieki
              temu tego nie przeżyłem. Widziałem natomiast wybuch węży spawalniczych. Tak
              płomien cofnął się do węży. Wyobraź sobie. Węże zostały rozerwane na strzępy.
              (butle na szczście miały założone bezpieczniki cofania płomienia)



              > 3. Napisałem, że ciśnienie w butli wzrasta w miarę jęj podgrzewania, wynika
              to
              > ze znanych ze szkoły średniej praw gazowych. W miare trwania pozaru wokół
              butli
              >
              > ciśnienie przekracza wytrzymałośc butli, dochodzi do jej rozerwania i
              > uwolnienia gazu, który wówczas tworzy z powietrzem mieszanine wybuchowa i
              > oczywiście ten wybuch następuje.


              TAK, TAKI MECHANIZM TEŻ JEST MOŻLIWY choć mniej prawdopodobny, ale już o
              procenty nie będę się spierał. Wybuch butli wg mechanizmu o ktorym napisałeś
              występuje najczęściej przy większych pożarach, zassanie płomienia do butli może
              nastąpić nawet bez pożaru.
              No cóż miłość nijedno ma imię.


              4. Masz rację biję się w piersi pomyliłem literki tak METAN, zresztą moja wina
              jest tym większa, że przecież często mówi się o gazie WYSOKOMETANOWYm i
              NISKOMETANOWYM, ALBO ZAAZOTOWANYM.
              Co nie zmienia dalszych uwag.


              No i chyba 2:1 dla mnie
              A tak chciałeś przywalić.




              A co do PiS??

              Od zawsze twierdzę, że zobaczymy.
              Widzę dobre działąnia i zamierzenia PiS.
              Wg mnie to właśnie PIS daje największą szansę na naprawę i rozwój RP.
              Ale jak wiesz szansza to tylko szansa, albo jak wolisz nadzieja.
              A prawdą jest, że nie wszystkie nadzieje się spełniają.
              • Gość: kiks4 Re: nie odpowiadam IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 04.02.06, 10:01
                Nie chce mi się odpowiadać na Twoje wywody- ocenią je internauci.
                To był test na Twoją zdolnośc interpretacji zjawisk w otaczającym nas świecie
                oraz na Twoją zdolność przyjmowania uwag.
                Oblałeś kolego! Z obu egzaminów. I takie samo podejście masz do oceny zjawisk
                w polityce.
                Ludzie Twojego pokroju a priori tworzą sobie model zjawiska, stawiają diagnozę
                i obwieszczają ją światu. Jeżeli nie zgadza się ona z faktami- tym gorzej dla
                faktów.
                I Tobie podobni tworzą zaplecze PiS
                • pan.nikt Re: nie odpowiadam 04.02.06, 13:05
                  jasne Bo zaplecze po stanowią tacy, ze jak wódz na złość innym mówi, ze białe,
                  jest czarne to mu przyklasną .
                  Ja do błędu się przyznalem, ty nie potrafisz
                  .Szkoda
              • Gość: kiks4 Re: odpowiadam IP: *.poznan.cvx.ppp.tpnet.pl 04.02.06, 10:18
                gdzie napisałem, że tlen sie pali?
                Gaz ziemny też sam się nie pali! Ani nie wybucha.
                Dla każdego gazu palnego są określone tzw. granice zapalności jego mieszanek z
                powietrzem: granice bo jest granica dolna i granica górna.
                Jeżeli w mieszance jest zbyt mało gazu- jest niepalna. Jeżeli jest zbyt dużo-
                też sie nie pali.Wg. posiadanych przeze mnie danych dla metanu dolna granica
                zapalności mieszanek metanu z powietrzem jest 5% a górną- 15% obj.
                A więc gaz w butli, którego jest tam zdecydowanie więcej niż 15% - nie zapali
                sie jeśli by nawet zgodnie z Twoja teorią przeskoczył do wnetrza płomień.
                Nie wspominam tu o zjawisku odkrytym juz przez Davy'ego. Płomień gaśne w
                wąskich kanalikach, stąd w stosowanych niegdyś górniczych lampkach karbidowych
                wystarczyło osłonięcie płomienia siatką metalową, aby można ich było
                bezpiecznie używac w kopalniach gdzie jak wiadomo- często wydziela się z metan.

                Dla ułatwienia Ci odpowiedzi podpowiem, że dane liczbowe zaczerpąłem z
                ojcowskiego Kaledarza Chemicznego, wydanego w roku 1955. To były lata terroru
                komunistycznego. Możesz iśc tym tropem
                • pan.nikt Re: odpowiadam 04.02.06, 13:11
                  no i co??
                  zrobiszt teraz wyklad z fizyki?
                  Ja myślałem, że forum czytają ludzie inteligentni i w dodatku froum nie jest
                  salą wykładową fizyki. Dlatego pewne rzeczy należy upraszczać.


                  A, że płomień do butli może być zassany, to oczywista prawda. zassanie
                  następuje chyba wraz z powietrzem.
                  Ale dokladnego mechanizmu musisz sobie poszukać, skoro interesuje cię problem
                  aż do rozpadu atomu.



                  Ale z ciebie kpiarz. oj,oj bo sie uśmieję, Z kalendarza komunistycznego .
                  ale fajny dowcip.
          • Gość: mih Re: Normalni i pomysłowi. IP: *.adsl.inetia.pl 04.02.06, 15:13
            pan.nikt napisał:

            > 1. Nie powiedziałem, że to rozwiązanie standardowe, ani nawet prowizoryczne,
            > tylko AWARYJNE.

            przy instalacjach gazowych nie ma takich rozwiazan

            > 2. Nie słyszałem, żeby rura poniewierała się w rowie.
            > To co pokazki w TV, to już był etap demontażu rury (pokazli przekrój)

            nie bylem wiec nie wiem czy przed zdemontowaniem biegla po ziemi. ale na pewno
            wisiala przyczepiona do plotu na wysokosci 1 metra - dostepna dla wszystkich
            nieletnich eksperymentatorow.

            > 3. 12 latek zapalniczką raczej tej rury nie przepali.
            > A poza tym, to taki sam agrument, jak: nie wolno montować instalacji
            > elektrycznej, bo 10 latek włoży gwóźdź do gniaazdka i go kopnie, albo nie
            > montować sieci energetycznych, bo co jakiś czas jakiś idiota wchodzi na słup i
            > ulega porażeniu.

            widziales gdzie przewody instalacji elektrycznej zawieszona na wysokosci metra?
            jesli byles 12-latkiem to wiesz, ze jest wiele sposobow zeby sprawdzic co jest w
            takiej zoltej tajemniczej rurze biegnacej przez kawalek miasta. i chyba nie
            obwiniasz nastolatkow za skrajna glupote gazownikow?

            > 4. NAGONA NA WASSERMANA JEST JAWNA.
            > Pokazali rurę. Gdyby gazownia nie podała gazu na osiedle zrobiliby
            > reportaż "zamarzają na osiedlu", a Wasserman albo Dorn nie potrafi poradzić.

            zabawne jest w ty, ze ekspert od nagonek staje sie sam ofiara nagonki. co wiecej
            caly czas dostacza powodow do takich medialnych naigrywan. oczywiscie poniewaz
            wybral zawod polityka - musi cierpliwe znosic wszystkie "nagonki" o ile sa
            zgodne z prawda.

            wspolczuje wassermanowi i jego kilku sasiadom z powodu niedogrzenia ich willi.
            ale podobno na slasku cale osiedla byly pozbawione ogrzewania przez kilka dni i
            nikt jakos nie wpadl na zadne rozwiazania awaryje mimo, ze pewnie telefony od
            przermarznietych mieszkancow sie urywaly. jesli uwazasz, ze taka sytuacja jest
            normalnoscia w 4rp - to dowod na to, ze trzeba jak najszybciej ustanowic 5rp.
            • pan.nikt Re: Normalni i pomysłowi. 04.02.06, 15:25
              > > 1. Nie powiedziałem, że to rozwiązanie standardowe, ani nawet prowizorycz
              > ne,
              > > tylko AWARYJNE.
              >
              > przy instalacjach gazowych nie ma takich rozwiazan

              BYWAJĄ.
              Może poza prawem, ale bywają.
              zresztą skąd Twoja pewność?



              > widziales gdzie przewody instalacji elektrycznej zawieszona na wysokosci
              metra?
              oczywiście. Nawet niżej.
              Oczywiście w izolacji, którą łatwiej przeciąć, niż tą rurę.



              Bywają politycy i politycy.
              Tak masz rację. Wasserman idąc na wojnę ze służbami musial wiedzieć co robi.
              I tylko żal, że media IIIRP są tak uwikłane w układ, że zatracają zdrowy
              rozsądek.
    • Gość: mosze-dono masz dauna? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.02.06, 20:21
      czy grasz w tibię?
    • Gość: ziutek Wasserman to idiota IP: *.kom / *.os1.kn.pl 04.02.06, 23:42
      NIe trzeba być znawcą, Wasserman jest gorszy od Kaliguli. Może by przekażał
      swojego kota do rządu. Bo kot mądrzejszy od niego.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka