Dodaj do ulubionych

Solaris zmontuje tramwaje

23.03.06, 21:39
my natomiast mamy "niezawodne" tatry i combino, oraz "nowoczesne" helmuty i
105N.
Obserwuj wątek
    • Gość: bartollini Solaris TAK, Cegielski NIE IP: *.adsl.inetia.pl 23.03.06, 21:56
      Widac, ze jak sie chce to sie potrafi! Firma robi autobusy, bedzie robic tramwaje.

      Partacze z HCP nie potrafia wyprodukowac nawet porzadnego mlotka! Zamiast
      straszyc poslow aktywnoscia na rzecz Cegielskiego moze wywalic dyrekcje, a
      zwiazkowcow rozpuscic na 4 strony swiata! Dzieki temu bysmy doczekali sie
      autobusow niskopodlogowych z HCP :-)
      • Gość: Ryszard Nie dla Cegielskiego. IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 23.03.06, 22:59
        Cegielski i ZNTK istnieja tylko dla utrzymywania mafi zwiazkow zawodowych i
        ich rodzin.Produkcja silnikow czy tramwajow jest tylko dodatkiem.Natomiast w
        prywatnej firmie typu SOLARIS tramwaje produkuje sie po to aby zarobic .A
        zarobic sie da jak sie produkuje dobry towar za odpowiednia cene .I tyle.
    • Gość: miki Re: Solaris zmontuje tramwaje IP: *.192.155.murka.net 24.03.06, 21:53
      solaris buduje chale i zwalnia ludzi,nie maja zamówień i co wy na to!!
      • r0bur Re: Solaris zmontuje tramwaje 24.03.06, 23:46
        chale?
      • Gość: iuy Re: Solaris zmontuje tramwaje IP: *.icpnet.pl 25.03.06, 12:42
        to jest normalne w gospodarce, nie ma zamówień to trzeba dostosowac ilość
        personelu do aktualnych potrzeb. Nie ma w tym nic dziwnego!!!
    • conkret Poznaniowi 24.03.06, 22:04
      bardziej przydałyby sie w niektórych miejscach Trolejbusy, i taniej i wygodniej
      • r0bur Re: Poznaniowi 24.03.06, 23:48
        Czy tak taniej - oj nie. Porównaj cenę prądu z ceną np gazu ziemnego. Co jest
        taniej? Łatwiej kupować busy na gaz, jak od dłuższego czasu robi Rzeszów, i
        nieźle na tym wychodzi.
        Czy wygodniej? Toż to autobus z patykiem! Musi tak samo jak autobus jechać w
        korku, i tak samo stać. Nie ma sensu ekonomicznego budować sieć trolejbusów w
        ogóle. I to jeszcze od zera.
        • Gość: xaliemorph Re: Poznaniowi IP: *.icpnet.pl 25.03.06, 05:08
          A może wpomóc inwestycyjnie badania, a raczej udoskonalenie technologii spalania
          oleju roślinnego w dieslach? I tym sposobem by można mocami rolników napędzać
          autobusy mpk w mieście, tylko trzeba dostatecznie szybko, i utrzymywać stałą
          wysoką temperaturę oleju np. rzepakowego (ok 75-80C ). Bardzo interesujące
          byłoby rozwiązanie z podgrzewaniem z wykorzystaniem ciepła pochodzącego z układu
          wydechowego, lecz trudniejszym konstrukcyjnie. Już nie wspomniając o
          możliwościach zbioru olejów posmażalniczych z poznańskich restauracji i innych
          "frytkarni". I wcale konkurencyjne rozwiązanie do CNG gdzie koszty instalacji
          byłyby droższe jak i zasięg na jednym tankowaniu mniejszy (choć samo medium tańsze).
          • r0bur Re: Poznaniowi 25.03.06, 19:00
            1) niewielkim kosztem mogliśmy mieć w sumie w niedługim czasie 172 autobusy na
            gaz ziemny. 50 z obecnego przetargu (MPK nie poniosłoby kosztu montażu
            instalacji tylko producent), 122 10-letnie z pierwszej dostawy niskopodłogowych,
            które w tym i przyszłym roku muszą przejść naprawę główną połączoną z całkowitą
            wymianą silnika. Dlaczego by nie dostosować ich na gaz? Przecież, jeszcze póki
            co nie zmieniają się tendencje, i autobus CNG generuje jakoś niecałe 70% kosztów
            autobusu standardowego.
            2) w Raciborzu dziś mają autobusy na rzepak, i mieszkańcy mówią, że na ulicach
            śmierdzi plackami ziemniaczanymi. Hehe. Ale nie wiem jak to się przekłada na
            cenę eksploatacji.
    • Gość: Słoczona Re: MPK wszystkiemu winne IP: *.crowley.pl 25.03.06, 08:43
      Kupowanie w Niemczech i innych krajach to "nolilituje", ale należy się
      zastanowić dlaczego kupiono tramwaje, o których już wtedy było wiadomo, że są
      wadliwe. Warto by to wyjaśnić!
    • Gość: Dekowniczka Re: Z etosu można mięć rentę a do życia to za mało IP: *.crowley.pl 25.03.06, 08:52
      Niestety odcinają tylko kupony od etosu, a to zamało by nie zostać zmiecionym z
      rynku. Solaris jest solą w oku Cegielelskiego, którego najwiekszą wartością są
      grunty, bo budynki nadają się do rozbiórki. Taki będzie koniec kiedyś
      najlepszych zakładów.Póki topione są nasze pieniądze, to na słabe pensje
      pracowników starczy, a to tylko dlatego by góra mogła za swoją fachowość w
      robiebiu nic, brać wielkie pieniądze.
    • Gość: jackx Re: Solaris zmontuje tramwaje IP: *.labs.wmid.amu.edu.pl 25.03.06, 12:01
      A ja może z trochę innej beczki. Kiedy Poznań kupował Combino za niecałe 2
      miliony euro to mówiło się, że kupiliśmy bardzo drogie tramwaje. Jako przykład
      o wiele tańszych podawało się między innymi tramwaje Bombardier z Krakowa. I co
      się okazuje: w Krakowie za każdy z 24 tramwajów płacą 1,75 miliona euro. Płacą
      więc tylko o około 10% mniej (nie wspominając iż kupują 2 razy więcej pojazdów,
      a więc mają większe upusty niż my).
      • Gość: Dekowniczka Re: Kupujący wiedzieli o wadzie konstrukc Combino IP: *.crowley.pl 25.03.06, 16:49
        Czy nazwa Combino sama nie daje nam dziwne skorzarzenia?
        Mała różnica wynika z tego,że sprzedający i kupujący wiedzieli o wadzie
        konstrukcyjnej. Producent miał już syganały od użytkowników tych modeli, że mają
        kiepską odpornośc na zmęczenie materiału. Ratowałiśmy Simensa, bo to Niemiec, a
        Cegielskiemu nie wypada pomóc bo to nasz polak. Tak przez małe "p".
        Jak odliczysz jeszcze to o czym powszechnie się mówi , to Kombino są tańsze od
        Solarisów.
        Przekombinowali, a my za to płacimy, urzędasy nie jeżdżą tramwajami i jak coś
        się w takim tramwaju urwie, to nie im to spadnie na łeb.
        • Gość: POSEN Re: Kupujący wiedzieli o wadzie konstrukc Combino IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 25.03.06, 17:21
          Combino jest jednym z najlepszych tramwajow na swiecie.Niedawno kupil je
          Budapeszt .Do Poznania wrocil juz pierwszy Combino z wymienionymi
          zlaczami.Wymiany dokonano na koszt producenta.Wada (prawdopodobna) ujawnila sie
          tylko w najstarszym podtypie Combino w Szwajcari.Cegielski nie produkuje
          zadnego tramwaju a tym bardziej niskopodlogowego.Nie posiada zadnej licencji na
          produkcje tramwajow.Produkuje(produkowal)jedynie wagony doczepne jako
          podwykonawca dla Bombardiera.Solaris bedzie teraz dla Bombardiera montowal
          tramwaje glowne.Zmuszanie miasta do zakupow od Cegielskiego,ktory nie produkuje
          zadnych tramwajow a tym bardziej niskopodlogowych jakich chce miasto to
          czysta demagogia.Moim zdaniem Cegielski nigdy nie zaprojektuje i nie
          wyprodukuje niskopodlogowego ,nowoczesnego i sprawnego tramwaju.
          • Gość: Dekowniczka Re: Kupujący wiedzieli o wadzie konstrukc Combino IP: *.crowley.pl 25.03.06, 17:51
            Nie ma rzeczy niemożliwych! Udowodnij swoją tezę o niemocy.
            • r0bur Re: Kupujący wiedzieli o wadzie konstrukc Combino 25.03.06, 19:19
              Dekowniczka, jesteś posłanką, czy radną?
              Bo zabierasz głos w sprawach o których pojęcia zielonego nie masz. Tylko hasła
              "że trzeba popierać nasze". Grobelny też popierał "nasze" sprzedając Kulczykowi
              taniej park, a nie jakiemuś innemu (zagranicznemu) inwestorowi, tak samo jak
              teren pod Kupca. I co? I prokuratura się czepia o narażenie na straty.
              Co do tramwajów. Zagwarantuj mi że Ceglorz wypuści tramwaj technicznie lepszy od
              Siemensa, Bombardiera i innych wiodących firm na świecie. A że będzie to
              prototyp, to nie będzie w stanie zapewnić odpowiedniej obsługi serwisowej. I
              znowu będą głosy, że Poznań kupił Gówna, że się psują, i że producent je
              non-stop naprawia. Tak samo jak z Tatrami, gdzie HCP był koproducentem. To już
              wiele mówi. Poza tym rynek tramwajowy jest inaczej zbudowany niż autobusowy, i
              nie wiedomo ilu klientow miałaby taka firma. W Polsce jest niewiele miast (w
              Europie w sumie też) gdzie jeżdżą tramwaje, a większość miast Polskich nie stać,
              i nie prędko będzie stać na wymianę taboru.
              O ile Gorzów Wielkopolski kupuje kilkanaście nowych autobusów, w przypadku
              tramwajów ratuje się demobilem.
              Grudziądz, Szczecin, Elbląg to samo.
              A przedsiębiorstw autobusowych jest chociażby w Polsce, nieporównywalnie więcej
              (państwowe, prywatne, miejskie itp) i dlatego fabryka autobusów SOLARIS powstać
              mogła, a Cegielski z tramwajami wepchnąłby sie jak piąty do brydża. Zwłaszcza że
              w kraju masz cały czas Konstal czy ostatnio PeSa.
              • Gość: Qba Re: Kupujący wiedzieli o wadzie konstrukc Combino IP: *.crowley.pl 20.04.06, 17:21
                Konstal praktycznie nie istnieje...
    • Gość: ułan Re: Solaris zmontuje tramwaje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 27.03.06, 13:14
      zeby się nie psuły
      • Gość: KOKO Coraz więcej Polskiego w Polsce! :-) IP: *.internetdsl.tpnet.pl 27.03.06, 14:45
        Tak trzymać!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka