Dodaj do ulubionych

co z biurowcem Atanera????

20.12.02, 14:27
pozostawili go w stanie surowym i juz tak od dwóch miesięcy stoi
rozumiem że mogłobyć tak że pierwszy etap robiła inna firma a elewacje zrobi
inna(chociaż może wcale tak nie jest) ale czy to wszystko musi trwać tak
długo????
a może pieniążki sie skończyły????
Obserwuj wątek
    • Gość: Marvin Re: co z biurowcem Atanera???? IP: *.icpnet.pl 20.12.02, 15:29
      A ja przechodziłem ostatnio koło tego biurowca i widziałem jak na dole
      zakładali okna. HMM może po trosze przeszkodził im mróż w spracach, a może i po
      trosze pieniążki.
      • munky Re: co z biurowcem Atanera???? 20.12.02, 19:58
        wiesz z tymi oknami to taki szczegół, ale one już tam od początku listopada są,
        zresztą to są tylko same ramy, bez szyby:-)))wczoraj widziałem....
        • Gość: marvin Re: co z biurowcem Atanera???? IP: *.icpnet.pl 20.12.02, 20:18
          hhhhhhhmmmmmmmmmmmmmm no to trzeba by zasięgnąć języja w Atanerze albo w
          Automobil Wielkopolska. Ja widzę tu dwia powody opóźnień:
          1) Kiepska koniunktura na rynku budowlanym i brak sianka w kasie Atanera na
          dokończenie budowy
          2) Zima i straszliwe mrozy, które to nawet powstrzymały budowę poznańskiej
          obwodnicy Poznania :))))
        • Gość: bula Re: co z biurowcem Atanera???? IP: *.icpnet.pl 20.12.02, 22:42
          munky napisał:

          > wiesz z tymi oknami to taki szczegół, ale one już tam od początku listopada
          są,
          >
          > zresztą to są tylko same ramy, bez szyby:-)))wczoraj widziałem....

          Przejedźcie się tamtędy.
          Zobaczycie rusztowania.
          Zaczęli robić elewację. :)))))
          • Gość: Marvin Re: co z biurowcem Atanera???? IP: *.icpnet.pl 20.12.02, 22:53
            Coś nieprawdopodobnego ????!!!! Zaczęli robić elewacje?? JUŻ ??!!!!!!!!! A to
            ci łobuzy ładnie nas przetrzymali hahahahahahahahah Za niesamowite tempo prac
            należy im się medal z KARTOFLA .
            Pozdrawiam
          • munky Re: co z biurowcem Atanera???? 21.12.02, 20:10
            Gość portalu: bula napisał(a):

            > munky napisał:
            >
            > > wiesz z tymi oknami to taki szczegół, ale one już tam od początku listopad
            > a
            > są,
            > >
            > > zresztą to są tylko same ramy, bez szyby:-)))wczoraj widziałem....
            >
            > Przejedźcie się tamtędy.
            > Zobaczycie rusztowania.
            > Zaczęli robić elewację. :)))))

            znowu musze ostudzic wasze zapały:
            rusztowania, ramy okienne, kontenery, maszyny - to wszystko tam stoi od
            początku listopada, a że przejeżdzam tam prawie codziennie, to wiem o czym
            pisze:-)))))
            • Gość: P.B Re: co z biurowcem Atanera???? IP: *.czerwonak.sdi.tpnet.pl 21.12.02, 22:50
              munky napisał:

              > znowu musze ostudzic wasze zapały:
              > rusztowania, ramy okienne, kontenery, maszyny - to wszystko tam stoi od
              > początku listopada, a że przejeżdzam tam prawie codziennie, to wiem o czym
              > pisze:-)))))

              I tak sobie zostawili cały osprzęt budowlany. :)
              • munky Re: co z biurowcem Atanera???? 22.12.02, 13:54
                może wierzą że nikt im nie ukradnie, a może mają takie zaufanie do pewno
                jakiegoś 70 letniego stróża-rencisty:-)
    • psok Re: co z biurowcem Atanera???? 30.12.02, 10:47
      Artykuł z GP

      Rozciąganie parkingu

      Poniedziałek, 30 grudnia 2002r.

      Automobilklub Wielkopolski i Ataner budują biurowiec Delta. W podziemiach będą
      124 miejsca parkingowe. Inwestorzy zabiegają o rozbudowę pobliskiego parkingu.
      Zarząd Dróg Miejski woli tam mieć parking buforowy Strefy Parkowania.



      Kamień węgielny pod budowę Delty wmurowano w marcu. Gmach osiągnął już swoją
      wysokość. W styczniu zyska fasadę, potem będą trwały roboty wykończeniowe.
      Latem biurowiec ma być zasiedlony. Przemysław Olejnik, prezes Automobilklubu
      martwi się brakiem miejsc postojowych dla przyszłych klientów firm działających
      w „Delcie”.

      Podziemia dla najemców

      – Postanowiliśmy, że znajdujące się pod ziemią miejsca postojowe zostaną
      rozdzielone między najemców, proporcjonalnie do powierzchni, którą dysponują –
      mówi. – Najemcy sami zadecydują, co zrobią ze swoimi miejscami. Mogą je
      przeznaczyć dla pracowników, mogą też trzymać je na potrzeby klientów – by
      mieli gdzie parkować odwiedzając biurowiec.

      W pobliżu znajduje się parking buforowy Strefy Parkowania – jeden z kilku na
      obrzeżach śródmieścia. Mają one zapewnić kierowcom alternatywę: nie muszą
      wjeżdżać do centrum, by szukać płatnego miejsca w Strefie. Za mniejsze opłaty
      zostawią samochód na parkingu strzeżonym. Parking przy ul. Towarowej, jak
      informuje Jacek Tomaszewski, miejski inżynier ruchu, mieści ok. 60 pojazdów. –
      W zwykłe dni zapełniony jest w 60-70 proc. – twierdzi J. Tomaszewski. – W
      okresie imprez targowych bywa zajęty nawet w 100 proc. Kierownictwa
      Automobilklubu Wielkopolskiego i Atanera prowadzą rozmowy z dyrektorem Zarządu
      Dróg Miejskich w sprawie ewentualnego przeznaczenia parkingu buforowego na
      potrzeby Delty. Obie strony podobno bliskie są porozumienia, choć w ZDM
      twierdzą, że samorząd nie jest zobowiązany do zapewniania jakimkolwiek in-
      westorom miejsc postojowych.

      Błąd ideologiczny?

      – Według Polityki Komunikacyjnej, uchwalonej przez samorząd, każdy inwestor
      musi dbać o miejsca postojowe we własnym zakresie – podkreśla Jacek
      Tomaszewski. – Kierownictwo Automobilklubu popełnia błąd ideologiczny. Nie może
      uzurpować sobie prawa do zawłaszczania parkingu. Jest on własnością miasta,
      które jedynie mogłoby swój o-biekt sprzedać. Nie można traktować Automobilklubu
      inaczej niż pozostałych inwestorów.

      Dyrektor Artur Skrzypecki z Automobilklubu przypomina jednak, że podczas
      tworzenia koncepcji budowy Delty i uzgadniania warunków zabudowy i
      zagospodarowania, parking był włączony do inwestycji jako tzw. tarcza ochronna.
      Miasto miało przekazać nieruchomość Atanerowi (nie ustalono formy tego
      przekazania), który zbudowałby dwupoziomowy parking podziemny, łączący się z
      parkingiem pod Deltą.

      Bufor ważniejszy

      Mimo uzgodnienia tej wersji z władzami Poznania, Zarząd Dróg Miejskich wystawił
      parking na przetarg. Będzie nim zarządzać firma, której przypadły wszystkie
      parkingi buforowe w mieście. Trudno w tej sytuacji realizować porozumienie
      miasta z inwestorem w sprawie projektowania nowego parkingu.

      – Zależy nam głównie na tym, by obok nowoczesnego biurowca nie straszył parking
      z prymitywną budką – mówi Ryszard Szulc, prezes Atanera. – Chcielibyśmy położyć
      nową płytę, zbudować fontannę, postawić latarnie, ewentualnie zbudować parking
      podziemny. Szkoda tak ważnego, przeobrażającego się fragmentu miasta na byle co.

      Wspólne przedsięwzięcie

      Grunt opodal Mostu Dworcowego, gdzie powstaje Delta, należał do Automobilklubu.
      Wspólnie z firmą Ataner przystąpił on do budowy biurowca o 11 kondygnacjach i
      powierzchni 16,7 tys. m kw. Projekt powstał w pracowni Ewy i Stanisława
      Sipińskich, która zresztą tworzy architekturę dla wszystkich nowych obiektów
      przy ul. Królowej Jadwigi. W lipcu będzie tam już można wynajmować biura
      • Gość: Marvin Re: co z biurowcem Atanera???? IP: *.icpnet.pl / *.icpnet.pl 04.01.03, 17:08
        psok napisał:

        > Artykuł z GP
        >
        > Rozciąganie parkingu
        >
        > Poniedziałek, 30 grudnia 2002r.
        >
        > Automobilklub Wielkopolski i Ataner budują biurowiec Delta. W podziemiach
        będą
        > 124 miejsca parkingowe. Inwestorzy zabiegają o rozbudowę pobliskiego
        parkingu.
        > Zarząd Dróg Miejski woli tam mieć parking buforowy Strefy Parkowania.
        >
        >
        >
        > Kamień węgielny pod budowę Delty wmurowano w marcu. Gmach osiągnął już swoją
        > wysokość. W styczniu zyska fasadę, potem będą trwały roboty wykończeniowe.
        > Latem biurowiec ma być zasiedlony. Przemysław Olejnik, prezes Automobilklubu
        > martwi się brakiem miejsc postojowych dla przyszłych klientów firm
        działających
        >
        > w „Delcie”.
        >
        > Podziemia dla najemców
        >
        > – Postanowiliśmy, że znajdujące się pod ziemią miejsca postojowe zostaną
        > rozdzielone między najemców, proporcjonalnie do powierzchni, którą dysponują
        &#
        > 8211;
        > mówi. – Najemcy sami zadecydują, co zrobią ze swoimi miejscami. Mogą je
        > przeznaczyć dla pracowników, mogą też trzymać je na potrzeby klientów – b
        > y
        > mieli gdzie parkować odwiedzając biurowiec.
        >
        > W pobliżu znajduje się parking buforowy Strefy Parkowania – jeden z kilku
        > na
        > obrzeżach śródmieścia. Mają one zapewnić kierowcom alternatywę: nie muszą
        > wjeżdżać do centrum, by szukać płatnego miejsca w Strefie. Za mniejsze opłaty
        > zostawią samochód na parkingu strzeżonym. Parking przy ul. Towarowej, jak
        > informuje Jacek Tomaszewski, miejski inżynier ruchu, mieści ok. 60 pojazdów.
        &#
        > 8211;
        > W zwykłe dni zapełniony jest w 60-70 proc. – twierdzi J. Tomaszewski. 
        > 211; W
        > okresie imprez targowych bywa zajęty nawet w 100 proc. Kierownictwa
        > Automobilklubu Wielkopolskiego i Atanera prowadzą rozmowy z dyrektorem
        Zarządu
        > Dróg Miejskich w sprawie ewentualnego przeznaczenia parkingu buforowego na
        > potrzeby Delty. Obie strony podobno bliskie są porozumienia, choć w ZDM
        > twierdzą, że samorząd nie jest zobowiązany do zapewniania jakimkolwiek in-
        > westorom miejsc postojowych.
        >
        > Błąd ideologiczny?
        >
        > – Według Polityki Komunikacyjnej, uchwalonej przez samorząd, każdy inwest
        > or
        > musi dbać o miejsca postojowe we własnym zakresie – podkreśla Jacek
        > Tomaszewski. – Kierownictwo Automobilklubu popełnia błąd ideologiczny. Ni
        > e może
        > uzurpować sobie prawa do zawłaszczania parkingu. Jest on własnością miasta,
        > które jedynie mogłoby swój o-biekt sprzedać. Nie można traktować
        Automobilklubu
        >
        > inaczej niż pozostałych inwestorów.
        >
        > Dyrektor Artur Skrzypecki z Automobilklubu przypomina jednak, że podczas
        > tworzenia koncepcji budowy Delty i uzgadniania warunków zabudowy i
        > zagospodarowania, parking był włączony do inwestycji jako tzw. tarcza
        ochronna.
        >
        > Miasto miało przekazać nieruchomość Atanerowi (nie ustalono formy tego
        > przekazania), który zbudowałby dwupoziomowy parking podziemny, łączący się z
        > parkingiem pod Deltą.
        >
        > Bufor ważniejszy
        >
        > Mimo uzgodnienia tej wersji z władzami Poznania, Zarząd Dróg Miejskich
        wystawił
        >
        > parking na przetarg. Będzie nim zarządzać firma, której przypadły wszystkie
        > parkingi buforowe w mieście. Trudno w tej sytuacji realizować porozumienie
        > miasta z inwestorem w sprawie projektowania nowego parkingu.
        >
        > – Zależy nam głównie na tym, by obok nowoczesnego biurowca nie straszył p
        > arking
        > z prymitywną budką – mówi Ryszard Szulc, prezes Atanera. – Chcielib
        > yśmy położyć
        > nową płytę, zbudować fontannę, postawić latarnie, ewentualnie zbudować
        parking
        > podziemny. Szkoda tak ważnego, przeobrażającego się fragmentu miasta na byle
        co
        > .
        >
        > Wspólne przedsięwzięcie
        >
        > Grunt opodal Mostu Dworcowego, gdzie powstaje Delta, należał do
        Automobilklubu.
        >
        > Wspólnie z firmą Ataner przystąpił on do budowy biurowca o 11 kondygnacjach i
        > powierzchni 16,7 tys. m kw. Projekt powstał w pracowni Ewy i Stanisława
        > Sipińskich, która zresztą tworzy architekturę dla wszystkich nowych obiektów
        > przy ul. Królowej Jadwigi. W lipcu będzie tam już można wynajmować biura

        Jednak trzeba to powiedzieć tak jak i w Urzędzie Miejskim tak samo w Zarządzie
        dróg Miejskich pracują sami debile. Jak sobie wyobraża pan Sklorz smiechową
        budkę parkingową i szpecący płot parkinku na tle nowoczesnego biurowca?????
        Ludzie co za brak gustu i dobrego smaku.
    • psok DELTA latem 13.02.03, 12:58
      Głos Wielkopolski, zag, środa, 12 luty 2003r.

      Nowy budynek biurowo-usługowy Delta przy ulicy Towarowej w Poznaniu oddany
      zostanie do użytku już pod koniec czerwca. Będzie on miał jedenaście
      kondygnacji nadziemnych w części wysokiej i sześć w części niskiej, a w części
      podziemnej parking na 130 miejsc. Powierzchnia użytkowa nowego obiektu to
      16.700 metrów kwadratowych.

      Budowa tego obiektu stanowi wspólną inwestycję Przedsiębiorstwa Produkcyjno-
      Budowlanego ATANER oraz ,,Automobilklubu Wielkopolskiego''.


    • psok Re: co z biurowcem Atanera???? 14.03.03, 12:14
      Głos Wlkp., piątek, 14 Marca 2003

      Jedenaście pięter nad ziemią
      Wypięknieje otoczenie wokół biurowca?

      Na przełomie czerwca i lipca zakończy się budowa obiektu biurowo-
      usługowego ,,Delta'' przy ulicy Towarowej. Chociaż na poznańskim rynku
      nieruchomości mamy obecnie głęboką recesję, prezes ,,Atanera'' Ryszard Szulc
      pełen jest optymizmu.

      Biurowiec ,,Delta'' to wspólna inwestycja Przedsiębiorstwa Produkcyjno-
      Budowlanego ,,Ataner'' i ,,Automobilklubu Wielkopolski''. Obiekt zaprojektowany
      w Pracowni Architektonicznej Ewy i Stanisława Sipińskich, będzie jednym z
      najnowocześniejszych w stolicy Wielkopolski. Budynek ma jedenaście kondygnacji
      nadziemnych w części wysokiej i sześć w części niskiej. W podziemiach
      zlokalizowano dwupoziomowy parking na 130 miejsc.

      W biurowcu część powierzchni zajmie ,,Ataner'' i ,,Automobilklub
      Wielkopolski'', a 11.000 metrów kwadratowych przeznaczone zostanie na wynajem.

      Prowadzimy obecnie negocjacje z przyszłymi najemcami powierzchni biurowej,
      których zachęcić chcemy ceną około 50 złotych za metr kwadratowy twierdzi R.
      Szulc.

      Obecnie w Poznaniu średnia cena wynajmu powierzchni biurowej wynosi około 65
      złotych za metr kwadratowy.

      Przed obiektem zlokalizowany jest parking buforowy, ,,spędzający sen z powiek''
      prezesa Ryszarda Szulca.

      Stary kiosk, w którym przebywają parkingowi, a tuż obok toaleta nie prezentują
      się okazale twierdzi R. Szulc.

      ,,Ataner'' oficjalnie wystąpił 18 lutego z pismem do zastępcy prezydenta
      Poznania Mirosława Kruszyńskiego w sprawie uporządkowania terenu
      przed ,,Deltą''.

      Uzyskaliśmy wstępną akceptację prezydenta Kruszyńskiego. Chcemy współfinansować
      inwestycję, w ramach której planujemy wymienić nawierzchnię parkingu o
      powierzchni około 1500 metrów kwadratowych, wyremontować pomieszczenie dozorcy,
      ustawić latarnie zapowiada R. Szulc.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka