i0r
03.07.07, 21:13
Można powiedzieć - Wreszcie!
Cieszy fakt, że w końcu synagoga odzyska blask. Mam nadzieje, że również
okolica zyska na atrakcyjności, bo mimo że to Stare Miasto to nie przynosi
Poznaniowi chluby.
Jest tylko jeden problem - nieścisłość.
W artykule jest napisane, że Gmina Żydowska w Poznaniu dostała dofinansowanie
TYLKO na opracowanie dokumentacji. Natomiast dokumenty udostępnione na
stronach Ministerstwa Rozwoju Regionalnego mówią co innego.
W ramach Norweskiego Mechanizmu Finansowego w 'Priorytecie 2.3. Ochrona
kulturowego dziedzictwa europejskiego' w naborze 2007 prowadzonym przez
Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Związek Gmin Wyznaniowych
Żydowskich RP, filia w Poznaniu dostała na projekt 'Synagoga Nowa - Centrum
Judaizmu i Dialogu' o wartości 5 784 951,0 € dofinansowanie wysokości 3 458
971,0 €.
Więc jak to sie ma do zawartości artykułu? Czy Gmina Żydowska w Poznaniu nie
wie że dostała dofinansowanie? A może zestawienie udostępnione przez MKiND na
stronach MRR nie jest wiążące?
Myślę, że autorka mogła by spróbować wyjaśnić ten fakt.
oto link do strony MRR gdzie znajdują się odpowiednie dokumenty:
www.eog.gov.pl/Ocena+wnioskow/Wyniki+naborow/Wyniki+naboru+2007/wyniki+naboru+2007.htm