Dodaj do ulubionych

Poznań czeka na wyrok roku

04.03.08, 21:44
I jaki jest ten wyrok???
Obserwuj wątek
    • Gość: bungee Poznań czeka na wyrok roku IP: *.lexell.com.pl 04.03.08, 22:07
      mam nadzieje, ze uniewinnia Grobelnego i cala ta hucpa Wyborczej sie skonczy. Zamiast przewidywac/namaszczac kto bedzie po nim, zastanowcie sie jak komentowac wyrok uniewinniajacy. Dziecko widzi, ze problemem jest nie to kto i za ile sprzedawal, tylko komu. Gdyby teren kupil np. Switalski, nie byloby sprawy. Jaka strate ponioslo miasto na budowie S.Browaru i uzbrojeniu tego terenu? Jaka perspektywe strat poniesionych przez miasto mialby okreslic sad - moment sprzedazy, rok, 10 lat, 20 lat? Taki to poziom zurnalistyki, kopmy Grobelnego, nawet jesli niespecjalnie zasluzyl ...
      • Gość: Powstaniec Wlkp. Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 22:36
        Dlaczego w Poznaniu poznanska rodzina Kulczykow ,ktora inwestuje w
        swoim rodzinnym miescie jest tak niszczona!!!Tylko zagraniczni
        inwestorzy blaszakow spokojnie robia swoje w calkowitym
        spokoju.Dlaczego prezydent Grobelny jest tak w podly sposob
        ponizany !!!Czy ponizanie Grobelnego to kara dla poznaniakow za
        to ,ze sa "jeszcze" wolni i niezalezni? Czy po to bylo Powstanie
        Wielkopolskie aby Wielkopolanie na wlasnej ziemi byli niewolnikami?
        Kiedy wreszcie zerwiemy te kajdany zniewolenia?Chcialbym
        doczekac czasow,w ktorych bede mogl kupic wielkoplska gazete ,
        ogladac wielkopolska telewizje i wywiesic wielkopolska prawdziwa
        flage z prawdziwym wielkopolskim herbem(ten obecny to narzucona
        ruska gapa przez Libickich). Niechce mi sie juz znosic obecnego
        stanu zniewolenia i ponizenia.JUz mi sie nie chce
        • Gość: mały Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 23:02
          Dziękuję za Twój post. Mam nadzieję, że pragmatyzm zwycięży nad
          populizmem. Pozdrawiam.
          • ciamej Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan 05.03.08, 02:28
            populizm najczystszej próby to jest wypowiedź rzekomego powstańca wlkp.
            jeśli Poznań ma się rozwijać łapówkarz Grobelny musi odejść!!!
            • Gość: poznaniak Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 05:48
              A Kulczykowie "rozebrac" Stary Browar
              • Gość: rocca Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:33
                Zmiana na fotelu prezydenta jest konieczna
        • ciamej Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan 05.03.08, 02:27
          rodzina Kulczyków która łamie prawo i okrada Poznaniaków, powiedzmy to wprost
          oni nas okradli!!! nie zapłacili miastu za wykup terenu, bo to co zapłacili to
          śmiechu warte jest, Grobelny za to dostał w łapę i wszyscy są zadowoleni, tyle
          że miasto jest biedniejsze o co najmniej parę milionów złotych, za które można
          by chociażby remontować infrastrukturę w naszym mieście
          SB powstałby tak czy siak, nawet gdyby Kulczyk miał naprawdę zapłacić miastu za
          teren, nie zapłacił bo zapłacił (o wiele mniej) Grobelnemu, każdy ślepy to widzi!!!
    • Gość: Poznań W I N N Y IP: *.echostar.pl 04.03.08, 22:18
      Bez wątpienia czarno na białym prokurator wykazał stratę.
      Zgromadzone dowody wskazują również jednoznacznie - Ryszard G.
      jednoznacznie i własnoręcznie obniżył cenę czym naraził na utratę
      majatku miasta.
      Reszta dyskusji o przyszłych korzyściach i pieknej architekturze nie
      mają znaczenia.

      Jeżeli w tym kraju prawo jeszcze obowiazuje i jest równe dla
      wszystkich,jeżeli POlityka nie wtrąci się do osądu sprwy to pytanie
      brzmi : Nie czy jest winny ale na jaki wymiar kary zasłużył.
      • Gość: loczek Re: W I N N Y IP: *.icpnet.pl 04.03.08, 22:30
        Ciekawe co napiszesz mój drogi, jak sąd uniwinni jutro Grobelnego :)
        • ciamej Re: W I N N Y 05.03.08, 02:29
          ja napiszę że to SKANDAL!!!
      • Gość: miko strata jest żadna a IP: *.icpnet.pl 04.03.08, 22:36
        te 6 milionów to żadne pieniadze, w stratę mogą uwierzyć mało
        rozgranietę osoby bez poczucia skali. Korzyści sa nie współmierne.
        • ciamej Re: strata jest żadna a 05.03.08, 02:22
          padło ci coś na mózg czy co?
          Kulczyk by zapłacił nawet 2x więcej gdyby musiał i chętnie by to zrobił, bo i
          tak by mu się to spłaciło, więc strata jest! bo SB by powstał tak czy siak, a
          miasto nie dostało tyle pieniędzy za teren ile by mogło, pieniądze dostał
          Grobelny i to jak fajny i ładny jest Stary Browar nie ma tu nic do rzeczy!!!
          • Gość: poznaniak Re: strata jest żadna a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 05:53
            DO LEKARZA Z TOBĄ
            • Gość: orlet Re: strata jest żadna a IP: *.icpnet.pl 05.03.08, 07:52
              Tak, idź z nim. Przyda się obu.
              • Gość: rocca Re: strata jest żadna a IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:34
                ciamej ma rację
            • Gość: Nie warto Re: strata jest żadna a IP: *.sk2.am.poznan.pl 06.03.08, 07:01
              Nie warto do lekarza bo w NFZ króluje wciąż kobieta, której
              udowodniono świadome oszustwo w prowadzonym przed tem zakładzie
              opieki i prokurator to odłożył do szuflady...gdzie jest p. Pitera,
              chyba do niej trzeba się zwrócić.
    • Gość: Kluczyk Poznań czeka na wyrok roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 22:48
      PR Pani Kulczyk działa jak widać znakomicie.
      Państwo Kulczykowie mogli kupić ten teren bez żadnych machlojek. Niestety
      znalazł się Pan Ryszard Nadgorliwiec. Interesy nie Miasta Poznania lecz Państwa
      Kulczyków uznał za nadrzędne.
      Sukces finansowy Pani Kulczyk jest niezaprzeczalny. Ale albo obowiązują
      procedury i prawo. Albo nie obowiązują.
      • Gość: re Re: Poznań czeka na wyrok roku IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:35
        Nadgorliwość gorsza jest od faszyzmu
    • Gość: prawda Jeżeli w tym kraju prawo jeszcze obowiazuje... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 23:06
      Jeżeli w tym kraju prawo jeszcze obowiazuje i jest równe dla
      wszystkich,jeżeli POlityka nie wtrąci się do osądu sprwy to pytanie
      brzmi : Nie czy jest winny ale na jaki wymiar kary zasłużył.
    • bogda38 Poznań czeka na wyrok roku 04.03.08, 23:46
      - każdemu rozgarniętemu wiadomym jest że rzecz w chwili sprzedaży
      jest tle warta ile zapłacić chce kupujący a nie jakaś wyliczona
      wartość określona przez biegłego. Takie przekonanie o cenach
      ustalanych przez urzędników pokutuje w naszym kraju z czasów komuny.
      Akt oskarżenia jest oparty na absurdalnej tezie - "co by było gdyby
      było" to jest ile za tę działkę można by było uzyskać w zupełnie
      innych okolicznościach. Każdy kto wtedy widział ten fragment
      zapuszczonego terenu, z rozwalającym się zapleczem budowy Hotelu
      Poznań /dzisiaj Novotel/ wie że w momencie sprzedaży nie było
      chętnych do kupna również innych atrakcyjnych działek w mieście.
      A na wyrok nie czeka Poznań jak chce zasugerować nam p. Przybylska a
      jej mocodawcy którzy po przegranych wyborach na stanowisko
      prezydenta miasta, odreagowali frustrację donosem do prokuratury.
      • Gość: cia Re: Poznań czeka na wyrok roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 23:58
        Ale p. Ryszard G. zapomniał dopisać do ogłoszenia o przetargu że, na terenie może powstać nie tylko park a to już jest zamach na naszą kasę (poznaniaków).
      • ciamej Re: Poznań czeka na wyrok roku 05.03.08, 02:20
        > - każdemu rozgarniętemu wiadomym jest że rzecz w chwili sprzedaży
        > jest tle warta ile zapłacić chce kupujący a nie jakaś wyliczona

        gdyby Rysio nie zrobił specjalnej promocji dla Kulczyka to ten z chęcią
        zapłaciłby i 2x tyle, bo to się zwyczajnie opłacało, pisząc takie głupoty tylko
        narażasz się na śmieszność

        > A na wyrok nie czeka Poznań jak chce zasugerować nam p. Przybylska a
        > jej mocodawcy którzy po przegranych wyborach na stanowisko
        > prezydenta miasta, odreagowali frustrację donosem do prokuratury.

        a co to jest ten Poznań? tylko ty? czy ktoś jeszcze? bo ja, wyobraź sobie,
        czekam na ten wyrok i pewnie tysiące ludzi również

        zapomniałeś jeszcze tylko dodać, że teren nie był przeznaczony pod budowę
        centrum handlowego (nieważne jak fajnego), tylko pod park! to by tłumaczyło
        dlaczego nie było chętnych do kupna działki, a to co na tym terenie się znajduje
        widzimy wszyscy - bynajmniej nie park!
        Grobelny to sprzedajna dziwka i nic tego nie zmieni!!!
    • Gość: kk a gdyby nie wybudowano Starego Browaru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 07:32
      stanęłyby tam budy, typu kurczaki spod Kupca!
      • kamfora Re: a gdyby nie wybudowano Starego Browaru 05.03.08, 07:46
        Gość portalu: kk napisał(a):

        > stanęłyby tam budy, typu kurczaki spod Kupca!

        Też tak myślę.
        Może zamiast procesów warto byłoby sprzedać Kulczykowej jakiś jeszcze teren, na
        który na razie miasto nie ma pomysłu albo pieniędzy.
        Ma baba talent - i wykorzystuje go, mimo kłód rzucanych pod nogi.
        • Gość: rocca Re: a gdyby nie wybudowano Starego Browaru IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:36
          Proponuję sprzedać Kulczykom Starą Rzeźnie
    • Gość: Lonia Uniewinni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.08, 08:03
      Wywodzący się z komuny wymiar sprawiedliwości uniewinni.
    • Gość: key Re: Poznań czeka na wyrok roku IP: 217.153.53.* 05.03.08, 08:25
      "Kulczykpark" wystawiono na sprzedaż jako park pod muszlę koncertową. Za 9
      milionów. Kupiła Kulczykowa za 6 milionów i okazało się... że mozna tam budować
      handel!
      Kiedy Gajową wystawiono na sprzedaż, uczciwie jako teren pod handel, uzyskano za
      nią 91 milionów.
      Ciekawe za ile poszedłby Kulczykpark gdyby od razu ogłoszono, że jest pod handel
      i w szranki stanęliby Kulczykowa i np. Świtalski.
      • Gość: rocca Re: Poznań czeka na wyrok roku IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:37
        Niestety tego sie juz nie dowiemy
    • Gość: jan Przestępstwo musi być "umyślne" żeby odsunąć! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 10:18
      Przecież Grobelny nie dość, że musiałby zostać skazany prawomocnym wyrokiem, to
      jeszcze musiałoby to być "przestępstwo popełnione umyślnie", żeby skomplikowało
      mu w jakikolwiek sposób jego polityczną karierę, czyż nie?

      Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie, ale wg mnie sam wyrok, nawet
      prawomocny, bez powyższego nie ma znaczenia.
      • Gość: Drwal Re: Przestępstwo musi być "umyślne" żeby odsunąć! IP: *.icpnet.pl 05.03.08, 10:30
        Dostal przy okazji srodek karny w postaci zakazu sprawowania stanowisk
        zwiazanych z zarzadzaniem mieniem komunalnym - ergo - jesli sie uprawomocni to
        ze stolka leci :D
    • Gość: ttt wrescie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 11:48
      skonczy si ekolesiostwo.
      - kolacyjki z Romanem Nowakiem po których nagle miasto daje lokale
      socjalne niechcianym lokatorom Romana Nowaka,
      - dziwne fonntanny które sponsoruje np. Roman Nowak z pieniedzy
      innych (współwłaścicieli kamienic z którymi sie nierozliczył),
      - wysprzedawanie kamienic (jak jeszcze Grobelny rządził gospodarka
      mieszkaniową) ...........Romanowi Nowakowi (ul. Gołebia),
      a w ogóle po co prezydent który nawet nie umie oswietlić centrum
      miasta (ul. Mostowa na wysokości muzeum jest .......ciemna).
    • lexgm Poznań doczekał sie wyroku 05.03.08, 13:21
      Jeśli przedmiot przetargu został określony jako "inwestycja o
      charakterze parku", a wrzeczywistości był to grunt w cześci
      (większej)o charakterze parku a w części (mniejszej) pod inwestycję,
      to Grobelny (o czym mówiła sędzia w uzasadnieniu wyroku), któremu
      zwrócono na to uwagę (że nieprawidłowo opisano przedmiot przetargu),
      powinien był zlecić swoim podwładnym zbadanie tego zarzutu i w
      przypadku potwierdzenia, że grunt to nie tylko park, powinien
      unieważnić przetarg, rozpisać nowy z uwypukleniem, co konkretnie
      jest sprzedawane: ile terenu inwestycyjnego a ile parku (inna jest
      wowczas cena każdego rodzaju gruntu).
      Nie zrobił tego, zaniedbał więc swoje obowiazki, a miasto straciło
      na sprzedaży cześci gruntu uznanej za park a nie za teren
      inwestycyjny. Proste.
      A browar (Stary i Nowy)piekny jest. Gratulacje dla Pani Grażyny i
      prośba o dalsze równie przepiękne inwestycje.
    • ecicha-3 Poznań czeka na wyrok roku 05.03.08, 15:32
      Gdyby to nasze forum czytal jakis powazny inwestor,usmialby sie jak
      norka.Kulczykowa kupila za psi grosz kure,ktora zniosla jej zlote
      jajo.A Grobelnemu,ktory rznie przed Sadem przyglupa,tez napewno cos
      przybylo,moze zlota rybka??haha
    • Gość: JA Brawo! Wreszcie sprawiedliwy wyrok! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 19:02
      Szkoda tylko, że zamiast 1.400.000 kary Grobelny dostał zaledwie śmieszną
      miesięczną pensję do zapłacenia. Jak Grobelny odejdzie to pewnie J.K. ma dla
      niego ciepłą posadkę w jakiejś spółce. Szkoda ,że Parysek dostał niski wyrok bo
      na mieście mówią, że on jest winien najbardziej.
    • Gość: cba Tylko nie Ganowicz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 19:12
      Stary kumpel Rysia G. . Nie nastąpią żadne zmiany. Na szczęście słyszy się, że
      są tacy co mają na niego papiery i go skompromitują jakby co!
      • Gość: z poznania Re: Tylko nie Ganowicz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 21:04
        jak coś wiesz to napisz i się podpisz, a nie kryj się za pseudonimem

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka