rennee12 04.03.08, 21:44 I jaki jest ten wyrok??? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: bungee Poznań czeka na wyrok roku IP: *.lexell.com.pl 04.03.08, 22:07 mam nadzieje, ze uniewinnia Grobelnego i cala ta hucpa Wyborczej sie skonczy. Zamiast przewidywac/namaszczac kto bedzie po nim, zastanowcie sie jak komentowac wyrok uniewinniajacy. Dziecko widzi, ze problemem jest nie to kto i za ile sprzedawal, tylko komu. Gdyby teren kupil np. Switalski, nie byloby sprawy. Jaka strate ponioslo miasto na budowie S.Browaru i uzbrojeniu tego terenu? Jaka perspektywe strat poniesionych przez miasto mialby okreslic sad - moment sprzedazy, rok, 10 lat, 20 lat? Taki to poziom zurnalistyki, kopmy Grobelnego, nawet jesli niespecjalnie zasluzyl ... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Powstaniec Wlkp. Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 22:36 Dlaczego w Poznaniu poznanska rodzina Kulczykow ,ktora inwestuje w swoim rodzinnym miescie jest tak niszczona!!!Tylko zagraniczni inwestorzy blaszakow spokojnie robia swoje w calkowitym spokoju.Dlaczego prezydent Grobelny jest tak w podly sposob ponizany !!!Czy ponizanie Grobelnego to kara dla poznaniakow za to ,ze sa "jeszcze" wolni i niezalezni? Czy po to bylo Powstanie Wielkopolskie aby Wielkopolanie na wlasnej ziemi byli niewolnikami? Kiedy wreszcie zerwiemy te kajdany zniewolenia?Chcialbym doczekac czasow,w ktorych bede mogl kupic wielkoplska gazete , ogladac wielkopolska telewizje i wywiesic wielkopolska prawdziwa flage z prawdziwym wielkopolskim herbem(ten obecny to narzucona ruska gapa przez Libickich). Niechce mi sie juz znosic obecnego stanu zniewolenia i ponizenia.JUz mi sie nie chce Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mały Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.03.08, 23:02 Dziękuję za Twój post. Mam nadzieję, że pragmatyzm zwycięży nad populizmem. Pozdrawiam. Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan 05.03.08, 02:28 populizm najczystszej próby to jest wypowiedź rzekomego powstańca wlkp. jeśli Poznań ma się rozwijać łapówkarz Grobelny musi odejść!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poznaniak Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 05:48 A Kulczykowie "rozebrac" Stary Browar Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rocca Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:33 Zmiana na fotelu prezydenta jest konieczna Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: Zatrzymac wypedzenia Wielkopolan 05.03.08, 02:27 rodzina Kulczyków która łamie prawo i okrada Poznaniaków, powiedzmy to wprost oni nas okradli!!! nie zapłacili miastu za wykup terenu, bo to co zapłacili to śmiechu warte jest, Grobelny za to dostał w łapę i wszyscy są zadowoleni, tyle że miasto jest biedniejsze o co najmniej parę milionów złotych, za które można by chociażby remontować infrastrukturę w naszym mieście SB powstałby tak czy siak, nawet gdyby Kulczyk miał naprawdę zapłacić miastu za teren, nie zapłacił bo zapłacił (o wiele mniej) Grobelnemu, każdy ślepy to widzi!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Poznań W I N N Y IP: *.echostar.pl 04.03.08, 22:18 Bez wątpienia czarno na białym prokurator wykazał stratę. Zgromadzone dowody wskazują również jednoznacznie - Ryszard G. jednoznacznie i własnoręcznie obniżył cenę czym naraził na utratę majatku miasta. Reszta dyskusji o przyszłych korzyściach i pieknej architekturze nie mają znaczenia. Jeżeli w tym kraju prawo jeszcze obowiazuje i jest równe dla wszystkich,jeżeli POlityka nie wtrąci się do osądu sprwy to pytanie brzmi : Nie czy jest winny ale na jaki wymiar kary zasłużył. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: loczek Re: W I N N Y IP: *.icpnet.pl 04.03.08, 22:30 Ciekawe co napiszesz mój drogi, jak sąd uniwinni jutro Grobelnego :) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: miko strata jest żadna a IP: *.icpnet.pl 04.03.08, 22:36 te 6 milionów to żadne pieniadze, w stratę mogą uwierzyć mało rozgranietę osoby bez poczucia skali. Korzyści sa nie współmierne. Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: strata jest żadna a 05.03.08, 02:22 padło ci coś na mózg czy co? Kulczyk by zapłacił nawet 2x więcej gdyby musiał i chętnie by to zrobił, bo i tak by mu się to spłaciło, więc strata jest! bo SB by powstał tak czy siak, a miasto nie dostało tyle pieniędzy za teren ile by mogło, pieniądze dostał Grobelny i to jak fajny i ładny jest Stary Browar nie ma tu nic do rzeczy!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: poznaniak Re: strata jest żadna a IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 05:53 DO LEKARZA Z TOBĄ Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: orlet Re: strata jest żadna a IP: *.icpnet.pl 05.03.08, 07:52 Tak, idź z nim. Przyda się obu. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rocca Re: strata jest żadna a IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:34 ciamej ma rację Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Nie warto Re: strata jest żadna a IP: *.sk2.am.poznan.pl 06.03.08, 07:01 Nie warto do lekarza bo w NFZ króluje wciąż kobieta, której udowodniono świadome oszustwo w prowadzonym przed tem zakładzie opieki i prokurator to odłożył do szuflady...gdzie jest p. Pitera, chyba do niej trzeba się zwrócić. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Kluczyk Poznań czeka na wyrok roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 22:48 PR Pani Kulczyk działa jak widać znakomicie. Państwo Kulczykowie mogli kupić ten teren bez żadnych machlojek. Niestety znalazł się Pan Ryszard Nadgorliwiec. Interesy nie Miasta Poznania lecz Państwa Kulczyków uznał za nadrzędne. Sukces finansowy Pani Kulczyk jest niezaprzeczalny. Ale albo obowiązują procedury i prawo. Albo nie obowiązują. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: re Re: Poznań czeka na wyrok roku IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:35 Nadgorliwość gorsza jest od faszyzmu Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: prawda Jeżeli w tym kraju prawo jeszcze obowiazuje... IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 23:06 Jeżeli w tym kraju prawo jeszcze obowiazuje i jest równe dla wszystkich,jeżeli POlityka nie wtrąci się do osądu sprwy to pytanie brzmi : Nie czy jest winny ale na jaki wymiar kary zasłużył. Odpowiedz Link Zgłoś
bogda38 Poznań czeka na wyrok roku 04.03.08, 23:46 - każdemu rozgarniętemu wiadomym jest że rzecz w chwili sprzedaży jest tle warta ile zapłacić chce kupujący a nie jakaś wyliczona wartość określona przez biegłego. Takie przekonanie o cenach ustalanych przez urzędników pokutuje w naszym kraju z czasów komuny. Akt oskarżenia jest oparty na absurdalnej tezie - "co by było gdyby było" to jest ile za tę działkę można by było uzyskać w zupełnie innych okolicznościach. Każdy kto wtedy widział ten fragment zapuszczonego terenu, z rozwalającym się zapleczem budowy Hotelu Poznań /dzisiaj Novotel/ wie że w momencie sprzedaży nie było chętnych do kupna również innych atrakcyjnych działek w mieście. A na wyrok nie czeka Poznań jak chce zasugerować nam p. Przybylska a jej mocodawcy którzy po przegranych wyborach na stanowisko prezydenta miasta, odreagowali frustrację donosem do prokuratury. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cia Re: Poznań czeka na wyrok roku IP: *.internetdsl.tpnet.pl 04.03.08, 23:58 Ale p. Ryszard G. zapomniał dopisać do ogłoszenia o przetargu że, na terenie może powstać nie tylko park a to już jest zamach na naszą kasę (poznaniaków). Odpowiedz Link Zgłoś
ciamej Re: Poznań czeka na wyrok roku 05.03.08, 02:20 > - każdemu rozgarniętemu wiadomym jest że rzecz w chwili sprzedaży > jest tle warta ile zapłacić chce kupujący a nie jakaś wyliczona gdyby Rysio nie zrobił specjalnej promocji dla Kulczyka to ten z chęcią zapłaciłby i 2x tyle, bo to się zwyczajnie opłacało, pisząc takie głupoty tylko narażasz się na śmieszność > A na wyrok nie czeka Poznań jak chce zasugerować nam p. Przybylska a > jej mocodawcy którzy po przegranych wyborach na stanowisko > prezydenta miasta, odreagowali frustrację donosem do prokuratury. a co to jest ten Poznań? tylko ty? czy ktoś jeszcze? bo ja, wyobraź sobie, czekam na ten wyrok i pewnie tysiące ludzi również zapomniałeś jeszcze tylko dodać, że teren nie był przeznaczony pod budowę centrum handlowego (nieważne jak fajnego), tylko pod park! to by tłumaczyło dlaczego nie było chętnych do kupna działki, a to co na tym terenie się znajduje widzimy wszyscy - bynajmniej nie park! Grobelny to sprzedajna dziwka i nic tego nie zmieni!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kk a gdyby nie wybudowano Starego Browaru IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 07:32 stanęłyby tam budy, typu kurczaki spod Kupca! Odpowiedz Link Zgłoś
kamfora Re: a gdyby nie wybudowano Starego Browaru 05.03.08, 07:46 Gość portalu: kk napisał(a): > stanęłyby tam budy, typu kurczaki spod Kupca! Też tak myślę. Może zamiast procesów warto byłoby sprzedać Kulczykowej jakiś jeszcze teren, na który na razie miasto nie ma pomysłu albo pieniędzy. Ma baba talent - i wykorzystuje go, mimo kłód rzucanych pod nogi. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rocca Re: a gdyby nie wybudowano Starego Browaru IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:36 Proponuję sprzedać Kulczykom Starą Rzeźnie Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Lonia Uniewinni IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.03.08, 08:03 Wywodzący się z komuny wymiar sprawiedliwości uniewinni. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: key Re: Poznań czeka na wyrok roku IP: 217.153.53.* 05.03.08, 08:25 "Kulczykpark" wystawiono na sprzedaż jako park pod muszlę koncertową. Za 9 milionów. Kupiła Kulczykowa za 6 milionów i okazało się... że mozna tam budować handel! Kiedy Gajową wystawiono na sprzedaż, uczciwie jako teren pod handel, uzyskano za nią 91 milionów. Ciekawe za ile poszedłby Kulczykpark gdyby od razu ogłoszono, że jest pod handel i w szranki stanęliby Kulczykowa i np. Świtalski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rocca Re: Poznań czeka na wyrok roku IP: 195.94.212.* 05.03.08, 08:37 Niestety tego sie juz nie dowiemy Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jan Przestępstwo musi być "umyślne" żeby odsunąć! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 10:18 Przecież Grobelny nie dość, że musiałby zostać skazany prawomocnym wyrokiem, to jeszcze musiałoby to być "przestępstwo popełnione umyślnie", żeby skomplikowało mu w jakikolwiek sposób jego polityczną karierę, czyż nie? Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie, ale wg mnie sam wyrok, nawet prawomocny, bez powyższego nie ma znaczenia. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Drwal Re: Przestępstwo musi być "umyślne" żeby odsunąć! IP: *.icpnet.pl 05.03.08, 10:30 Dostal przy okazji srodek karny w postaci zakazu sprawowania stanowisk zwiazanych z zarzadzaniem mieniem komunalnym - ergo - jesli sie uprawomocni to ze stolka leci :D Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ttt wrescie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 11:48 skonczy si ekolesiostwo. - kolacyjki z Romanem Nowakiem po których nagle miasto daje lokale socjalne niechcianym lokatorom Romana Nowaka, - dziwne fonntanny które sponsoruje np. Roman Nowak z pieniedzy innych (współwłaścicieli kamienic z którymi sie nierozliczył), - wysprzedawanie kamienic (jak jeszcze Grobelny rządził gospodarka mieszkaniową) ...........Romanowi Nowakowi (ul. Gołebia), a w ogóle po co prezydent który nawet nie umie oswietlić centrum miasta (ul. Mostowa na wysokości muzeum jest .......ciemna). Odpowiedz Link Zgłoś
lexgm Poznań doczekał sie wyroku 05.03.08, 13:21 Jeśli przedmiot przetargu został określony jako "inwestycja o charakterze parku", a wrzeczywistości był to grunt w cześci (większej)o charakterze parku a w części (mniejszej) pod inwestycję, to Grobelny (o czym mówiła sędzia w uzasadnieniu wyroku), któremu zwrócono na to uwagę (że nieprawidłowo opisano przedmiot przetargu), powinien był zlecić swoim podwładnym zbadanie tego zarzutu i w przypadku potwierdzenia, że grunt to nie tylko park, powinien unieważnić przetarg, rozpisać nowy z uwypukleniem, co konkretnie jest sprzedawane: ile terenu inwestycyjnego a ile parku (inna jest wowczas cena każdego rodzaju gruntu). Nie zrobił tego, zaniedbał więc swoje obowiazki, a miasto straciło na sprzedaży cześci gruntu uznanej za park a nie za teren inwestycyjny. Proste. A browar (Stary i Nowy)piekny jest. Gratulacje dla Pani Grażyny i prośba o dalsze równie przepiękne inwestycje. Odpowiedz Link Zgłoś
ecicha-3 Poznań czeka na wyrok roku 05.03.08, 15:32 Gdyby to nasze forum czytal jakis powazny inwestor,usmialby sie jak norka.Kulczykowa kupila za psi grosz kure,ktora zniosla jej zlote jajo.A Grobelnemu,ktory rznie przed Sadem przyglupa,tez napewno cos przybylo,moze zlota rybka??haha Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: JA Brawo! Wreszcie sprawiedliwy wyrok! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 19:02 Szkoda tylko, że zamiast 1.400.000 kary Grobelny dostał zaledwie śmieszną miesięczną pensję do zapłacenia. Jak Grobelny odejdzie to pewnie J.K. ma dla niego ciepłą posadkę w jakiejś spółce. Szkoda ,że Parysek dostał niski wyrok bo na mieście mówią, że on jest winien najbardziej. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cba Tylko nie Ganowicz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 19:12 Stary kumpel Rysia G. . Nie nastąpią żadne zmiany. Na szczęście słyszy się, że są tacy co mają na niego papiery i go skompromitują jakby co! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: z poznania Re: Tylko nie Ganowicz! IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.03.08, 21:04 jak coś wiesz to napisz i się podpisz, a nie kryj się za pseudonimem Odpowiedz Link Zgłoś