Dodaj do ulubionych

Ławica traci prestiżowe połączenia

18.03.08, 07:03
Z Centralwings miałem dwa razy do czynienia i przyznam, że jakoś mocno nie
zmartwiło mnie ich znikanie z Ławicy. Dla mnie mogą zniknąć wogóle, bo te dwa
razy to już było o dwa za dużo. Może przyjdą inni lepsi i solidniejsi przewoźnicy.
Obserwuj wątek
    • Gość: blend Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.novol.pl 18.03.08, 07:32
      do Rzymu już też nie latają
      • Gość: Pepe Do Rzymu nie latają ? IP: 82.177.11.* 20.03.08, 15:52
        A skąd ta informacja ?

        Pzdr,
    • Gość: poznaniak Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.08, 07:41
      Zarząd wie że odejszie i podpisuje umowę na 18 mln na graże dla strazy pożarnej.
      Czy nikt ich nie rozliczy. Prezydent jest w radzie nadzorczej !!
    • Gość: poznan Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 80.50.254.* 18.03.08, 08:07
      No co tu dużo mówić za prezesa Wiatrowskiego Ławica podupada. Jakoś
      nowych połączeń nie można sie doczekać. Jedyna co mu dobrze wychodzi
      to przekręty na 17 mln zł. Ale co sie tu dziwić za jego rządów w
      WORD za korupcje aresztowano połowe pracowników. Tylko Panu
      Wiatrowskiemu udało sie z tego wywinąć, przy pomocy PiS obsadzono go
      na fotelu prezesa Ławicy. No i nie długo trzeba było czekać i
      kolejna instytucja pod jego rządami upada. Jeszcze pare miesięcy i
      jedynym połączeniem będzie lot do Warszawy raz w tygodniu jak pod
      koniec lat 80.
      • Gość: lynx Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 217.153.201.* 18.03.08, 09:45
        Buraku akurat za Wiatrowskiego przybyło połączeń jak nigdy. Nawet jak odliczymy
        szmatławego C0, najgorszą linię w tej części Europy. Jak można winić zarząd
        lotniska za suwerenne decyzje przewoźnika?
        • Gość: poznan Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 80.50.254.* 18.03.08, 13:32
          Po sposobie wypowiedzi i pozniomie kultury osobistej odrazu widać że
          kolegą Wiatrowskiego jesteś. No ale czego spodziewać sie po ludziach
          ze wsi.
        • Gość: poznan Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 80.50.254.* 18.03.08, 13:35
          Oj proszę proszę, toż to nr IP z Ławicy.
        • Gość: mario Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.08, 14:19
          Wiatrowski rozp... Ławicę. Wszędzie zatrudnia partyjnych kolegów i koleżanki.
          Najdroższe garaże dla starzy pożarnej... układy układziki i ....
    • Gość: Lex Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.uscs.susx.ac.uk 18.03.08, 08:25
      Szkoda ze zamiast pastwic sie nad panstwowa spolka LOT - wlasciciel
      centralwings - zapominamy dlaczego tak malo ludzi lata z Poznania.
      Podniecamy sie ze panstwowa firma otwiera polaczenia z Paryzem
      jednak nikt juz nie dba o rentownosc tego polaczenia. Zamiast siac
      tragedie GW powinna walczyc o polaczenie tramwajowe albo kolejowe z
      lawica tak aby wiecej ludzi moglo dotrzec do lotniska bo teraz to
      przypomina paranoje. O wybudowanie porzadnego i taniego parkingu !!
      Tak zeby za godzinne pozegnanie z rodzinna nie trzeba bylo placic 5
      zl !!. A co do samego centralwings to ja lecialem tymi liniami
      lotniczymi 2 razy z Warszawy i z Wroclawia i bylo ok !!

      P.S. Mozna oczywiscie rozwazyc teorie spiskowa - ze znowu Warszawa
      blokuje rozwoj Poznania co wydaje sie w cale nie takie az niemozliwe
      bo w koncu nowy terminal musi zarobic na siebie !! a konkurencja
      szkodzi panstwowym firmom !! Pozdrawiam latajcie z Berlina
      • gniewomierz Re: Ławica traci prestiżowe połączenia 18.03.08, 08:53
        Gość portalu: Lex napisał(a):


        > Tak zeby za godzinne pozegnanie z rodzinna nie trzeba bylo placic
        >5 zl !!.
        Rzeczywiście jest to zawrotna suma...
        • Gość: Lex Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.uscs.susx.ac.uk 18.03.08, 08:58
          To jest to nasze Poznanskie olewnictwo. 5 zl to jest wiecej niz w
          czerwonej strefie. !! Poznaniacy karnie przyjmuja wszystkie oplaty
          jak bylo by 10 zl za godzine tez bys mial to gdzies ??

          Inna sprawa czy ktos mi moze wytlumaczyc dlaczego w na Lawicy nie ma
          strefy bezclowej albo chociaz jakiejs restauracji gdzie po odprawie
          paszportowej mozna by bylo wypic kawe albo cos zjesc ?? Nic
          przekraczasz bramki i nic zero !! Lawica to jest wiejskie lotnisko.
          • gniewomierz Re: Ławica traci prestiżowe połączenia 18.03.08, 09:40
            Gość portalu: Lex napisał(a):


            > jak bylo by 10 zl za godzine tez bys mial to gdzies ??
            To bym autobusem przyjechał :-)
          • Gość: lynx Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 217.153.201.* 18.03.08, 09:49
            Czy Ty leciałeś kiedyś z Ławicy w ogóle? Masz sklepy bezcłowe i punkt z napojami
            w hali odlotów. Marne, bo marne, ale są.
          • Gość: kiki Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.net2.nerim.net 18.03.08, 10:33
            Strefa bezclowa nazywa sie tak praktycznie z rozpedu. Kiedys tak to
            funkcjonowalo. W UE nie ma przeciez cel, wiec ceny w sklepach na
            lotniskach sa praktycznie takie same jak gdzie indziej lub nawet
            drozsze. Inna sprawa jest jak lecisz poza Europe lub do krajow nie
            bedacych w UE (Szwajcaria itp). Wtedy faktycznie placi sie duzo
            taniej. Wydaje mi sie, ze niestety z Poznania nie ma takich
            lotow.Prawda jest natomiast to, ze nie mozna nawet napic sie kawy po
            przejsciu przez bramki.
            • Gość: mm Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.icpnet.pl 19.03.08, 00:49
              są w sezonie, czarterowe. np. Turcja, Tunezja, Egipt.
    • Gość: marek Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.08, 08:32
      Tak kończą firmy, w których szefostwo jest z nadania polityków. Gdy
      mają udowodnić swoją wiedzę i kompetencje w działaniu, nie są tacy
      świetni jak ich przedstawiano.
    • Gość: marteniqs Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 86.40.108.* 18.03.08, 09:05
      nie tylko centrali wings znika, Aer Lingus latajacy do Poznania, tez rezygnuje i
      zostaje tylko szajski srajan air
      • Gość: lynx Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 217.153.201.* 18.03.08, 09:52
        Rozkład Aer Lingus pokrywał się z rozkładem Ryanair i po prostu nie wytrzymali
        konkurencji.
        • Gość: gość Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 62.29.165.* 18.03.08, 14:49
          Aer Lingus wycofał się tylko dlatego, że po utworzeniu nowej bazy w Belfaście
          okazało się, że nie mają wystarczającej liczby samolotów na utrzymanie
          wszystkich dotychczasowych połączeń.

          Akurat LF w lotach z/do Poznania mieli dobry i było to dochodowe połączenie, ale
          widocznie nie byli w stanie zaplanować sensownej rotacji z Poznaniem. Myślę, że
          tu wrócą jak tylko będą mieli więcej sprzętu.

          Zresztą, sprawdź sobie ceny do Dublina Ryanem... Poznań ma je w tej chwili
          prawie cały czas najwyższe w PL.
    • Gość: zezzem Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.08, 09:13
      Nie wystarczy podstawić samolot trzeba jeszcze pomyśleć jak go zapełnić. Ani
      przewoźnik ani Ławica nie zadbali o to. Pozatym zaczynać loty do Paryża w
      listopadzie a w marcu zamykać połączenie z powodu braku chętnych to wbrew
      logice. W takich kierunkach otwiera sie połączenie w marcu na sezon letni.
      • Gość: lynx Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: 217.153.201.* 18.03.08, 09:50
        Tylko czyja to wina? Portu, czy Centralwings, które ustala siatkę połączeń
        metodą chybił-chybił (w odróżnieniu od chybił-trafił, gdzie jest szansa na sukces!).
        • Gość: ola zobaczcie jaka firma jest centralwings!!!!!!!!!!!! IP: *.icpnet.pl 18.03.08, 09:57
          praca.gazeta.pl/gazetapraca/1,74785,5030027.html
    • pan.nikt Centralwings TANI przewoźnik Uhahahaha 18.03.08, 10:29
      Popatrzcie na ceny "tego taniego przewoźnika" i porównajcie z cenami innych tanich przewoźników

      np

      wizzair.com/?language=PL
      www.ryanair.com/site/PL/
      www10.centralwings.com/
      Okazuje się, że często KLM, czy innymi liniowymi połaczeniami TANIEJ NIZ CENTRALEM

      • Gość: lynx Re: Centralwings TANI przewoźnik Uhahahaha IP: 217.153.201.* 18.03.08, 10:44
        Czego to niby dowodzi? Właśnie mój znajomy przyleciał British Airways z Heathrow
        na Okęcie i mu wyszło dwa razy taniej niż Ryanair do Poznania.
        • pan.nikt Re: Centralwings TANI przewoźnik Uhahahaha 18.03.08, 13:02
          Gość portalu: lynx napisał(a):

          > Czego to niby dowodzi? Właśnie mój znajomy przyleciał British Airways z Heathro
          > w
          > na Okęcie i mu wyszło dwa razy taniej niż Ryanair do Poznania.


          ROZUMIEM, ŻE NACIĄGASZ FAKTY do swoich przekonań.
          Uwierz mi, o biletach lotniczych z UK do Polski wiem naprawdę dużo.

          I owszem zdarzyć się może, że BA jest tańsze od Ryanair.
          Ale tylko pod warunkiem,że pomijasz terminy lotów.
          Jak chcesz polatać w okolicach Bożego Narodzenia, to nie ma zmiłuj się, a jak chcesz polatać np w październiku???
          Uhaha i za 30 fuli w dwie strony można wymacać
          • Gość: lynx Re: Centralwings TANI przewoźnik Uhahahaha IP: 217.153.201.* 19.03.08, 09:33
            Akurat się wybieram niedugo i sprawdziłem dokładnie Poz-Lon-Poz 21-25 maja, 2
            osoby z bagazami. British Airways: 672zł, Ryanair: 774zł, Wizzair: 786zł lub 1066!
    • Gość: kazze dobre polozenie geograficzne Polski(Poznania)! IP: *.icpnet.pl 18.03.08, 11:25
      To jest przyczyna tych zawieszen,np z Poznania latwo dojechac do
      tych miejsc autkiem.
    • Gość: tomili7 Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.eranet.pl 18.03.08, 15:07
      żegnamy CentralW z radością! Co z tego że ciekawe miejsca, jak przewoźnik
      kompletnie nie przewidywalny, a i ceny też nie małe.
      Nigdy ich żadne połączenie nie będzie opłacalne-po prostu nikt z nimi nie będzie
      chciał latać.
      W zimowym sezonie jakoś Ryanerowi opłacało się latać do Barcelony-Girony i LF
      był spory!..a co Rzym czy Paryż są mniej popularne dla ludzi? Nie!- tylko linia
      lotnicza do DU..
    • Gość: ups palanty IP: *.91-82-b.business.telecomitalia.it 18.03.08, 16:50
      juz zaplacilem za bilety i dwa dni po potwierdzeniu rezerwacji
      przyslali maila, ze odwolują polączenie. co za palanty.
    • Gość: MAciek Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 18.03.08, 17:59
      Przecież to standard CW. Niedawno zlikwidowała połaczenia z Paryżem
      i RZymem z Łodzi. Przeniosła to do Poznania ale widać wy też się
      długo nie nacieszyliście. Dobra rada jest taka, że jak chcecie
      rozwijać lotnisko to CW trzymać na odległośc.
    • Gość: Lecho Fani "powiatowych" lotnisk czytajcie uwaznie... IP: 80.48.187.* 18.03.08, 18:14
      Od dawna sledze losy pomyslow na budowe lotnisk w Opolu, Kielcach, Radomiu,
      Zielonej Gorze, na ktore juz zmarnowano duzo publicznych pieniedzy. Macie dobry
      przyklad jak wasze lotniska beda dzialac - jedna linia wypada i klapa (albo co
      gorsza kolejne dofinansowanie).
    • Gość: nev A u nas jak zwykle... IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 18.03.08, 20:19
      Tanie linie słowackie, węgierskie, austriackie, niemieckie nie
      wiedzą czym przewozić nadmiar pasażerów a u nas... kończy żywot
      kolejna. W Polsce jak zawsze. Tu nawet chwasty nie rosną.
    • Gość: paxxx Re: Ławica traci prestiżowe połączenia IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.03.08, 15:39
      Rozwiązanie problemu jest proste jak drut - znaleść inwestora który
      zrobi na ławicy swoją bazę i uruchomi regularne połączenie lotnicze
      z Berlinem - skąd można dolecieć gdzie tylko dusza zapragnie.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka