Dodaj do ulubionych

Chcą parku, a miasto woli wille

IP: *.icpnet.pl 19.12.08, 17:50
Stübben, Stübben...
Obserwuj wątek
    • Gość: Gość A co z codziennym korkiem na Niestachowskiej? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 19.12.08, 19:44
      Kierunek wiatru jest taki, że spaliną "idą" na Sołacz. Nikt też nie zająknie
      się, co z zabytkowym tunelem na Kościelnej (IDIOTYZM).
      Do tych planowanych will konieczny jest dojazd. Obecnie jest z tym fatalnie, co
      obniża wartość oferowanych działek.
      • Gość: zet protestuje IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 18:36
        Jestem mieszkancem Solacza, a miasto chce mi odebrac toalete dla mojego psa,
        gdzie on ma srac? na moim podworku? a moze jeszcze mam sam po nim sprzatac, a to
        jest przecierz takie upokarzajace !
    • Gość: Poznan Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 19.12.08, 21:11
      niech buduja wille dosyc juz ty parkow w Poznaniu.
    • Gość: posen Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 01:16
      posener dobrze prawi - projekt planu MPU opiera się właśnie na planie Stübbena,
      sprawdzcie to.
      Po drugie, jak słyszałem, przejazd pod torami ma być dwukierunkowy po przebudowie
      • Gość: niecierpliwy Re: przejazd pod torami dwukierunkowy po przebudow IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 14:29
        Pamiętam z prasy sprzed kilku miesiecy takie wizualizacje (dwa nowe
        szerokie tunele dla samochodów, sary przejazd zostawiony w srodku
        dla pieszych i rowerow); tyle, że inwestycja planowana jest dopiero
        za kilka(naście?) lat...
        • Gość: zet Re: przejazd pod torami dwukierunkowy po przebudo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 14:38
          hm, a remont trasy Poznan-Szczecin ma sie wkrotce zaczac wiec pewnie podczas tej
          inwestycji zrobia takze ten przejazd
          • Gość: Kocibrzycki Re: remont trasy Poznan-Szczecin IP: *.icpnet.pl 21.12.08, 13:00
            W związku z przebudową ulicy Karolkowej ? ;)
    • Gość: blg41 Za darmo to i ja chciałbym miec park pod nosem IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.08, 13:41
      Niech tzw. mieszkańcy wykupią teren za iles tam milionów i zrobią
      sobie park.
      Nawet może być ogrodzony i tylko dla nich.
      • Gość: xyz pn Re: Za darmo to i ja chciałbym miec park pod nose IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 16:25
        Z tego Parku korzystają nie tylko mieszkańcy Sołacza ale całego Poznania.
        Wystarczy przyjść w niedzielę i zobaczyć jak jest tłoczno.
        Poza tym teren na którym chcą postawić osiedle jest podmokły i by cokolwiek tam
        postawić to trzeba go osuszyć. Niestety nie da się tego zrobić na dokładnie
        wyznaczonej działce, przez co bedzie to miało wpływ na otoczenie.
        Wystarczy spojrzeć na Maltę jak wygląda z tym barakiem (tzw. centrum handlowe).
        Już mi teraz nie mam przyjemności by jechać tam na wypoczynek, a co dopiero po
        otwarciu by przepychać sie w week end w korkach. No cóż ale deweloperzy mają
        łatwe dojścia w magistracie i boje się że koncepcja ta przejdzie i się nie
        zdziwię jeśli zamieszka tam parę "osobistości".
    • Gość: aurora Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 16:12
      znając naszych "włodarzy", to będą zapewniać, ze w tym miejscu staną wille a skończy się na tym, ze ktoś tam wybuduje bloki...
      • Gość: KK Chcą parku, a miasto woli wille, a ja wiezowce IP: *.dsl.bcvloh.sbcglobal.net 20.12.08, 17:08
        Poznan musi zaczac sie zageszczac nowoczesnym budownictwem. Lekko
        zamozniejsi wynosza sie do ZG (Zadupia Gornego) zabierajac z soba
        podatki. Wyzsze budownictwo na obrzezach parkow da latwiejszy
        dostep lokalnym mieszkancom. Nasi przyjaciele ze wspomnianeg Z
        Gornego i tak w weekend beda albo strzygli trawe przy tych swoich
        domkach, albo wizytowali blaszane supermarkety robic niekonczacy sie
        shopping.
    • Gość: meander13 Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 16:26
      Nieliczenie się przez Prezydenta miasta z opiniami mieszkańców
      dyskwalifikuje Pana Grobelnego jako Prezydenta Poznania. Chyba mamy
      już trochę dość dyktatury.... Wybierając pana Grobelnego na
      prezydenta wierzyliśmy, ze będzie dbał o interesy CAŁEGO
      SPOŁECZEŃSTWA Poznania, a nie wybranej "grupki" osób (tak stało się
      też w przypadku ANRERSJI!!!). Te 40 rodzin (czyli więcej niż teraz
      mieszka w tym rejonie!!!) wniesie podatki do miasta także, gdy
      zamieszka w innej jego części!!! Natomiast RAZ ZNISZCZONE TERENY
      ZIELENI (nawet tej "dzikiej"!!!) NIGDY JUŻ NIE ZOSTANĄ
      ODZYSKANE!!! Poznań, z niemal każdą decyzją Prezydenta zostaje
      pozbawiany zieleni. MAMY CORAZ MNIEJSZE "ZIELONE PŁUCA", przy CORAZ
      WIĘKSZEJ ilości LUDZI i SAMOCHODÓW!!! Może Pan Prezydent w
      świątecznym czasie refleksji też dojdzie do tego, że NIE MOŻNA
      POZBAWIAĆ LUDZI TLENU, który produkowany jest przez zieleń.
      Wierzyć się nie chce, że to właśnie TU: w POZNANIU odbyła się
      konferencja ONZ, dotycząca zmian klimatu....żadnych wniosków???
      o czym tu mówić.... Panu Prezydentowi na Święta i Nowy Rok 2009 życzę
      rozsądneko myślenia, nie przysłoniętego pieniędzmi a DOBREM
      MIESZKAŃCÓW POZNANIA!!! WIĘCEJ ZIELENI - nie tylko na Sołaczu!!!
      • Gość: paweł Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 16:42
        Konferencja - konferencją, a kaska - kaską. Nasze władze zbyt mądre są, by
        przepuścić taką okazję (wężykiem).
        Meander, zgadzam się z tobą w całej rozciągłości.
        Można wprowadzić prawo/zwyczaj, wedle którego inwestor wycinając jedno drzewo,
        jest zobowiązany posadzić dziesięć. Wówczas nie przeszkadzało by mi nawet
        szarogęsienie się deweloperów.
        • Gość: my z posen Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 17:14
          Gdybyś "paweł" nie grał ciągle quake to wiedziałbyś, że takie prawo już istnieje
          • Gość: gość Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.08, 22:14
            istnieje, tylko że jest stosowane "uznaniowo"
            • Gość: myz posen Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 22:26
              Skąd taka sugestia? Szukasz spisków ciągle?
      • Gość: posener Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 18:56
        Populizm. Jakbym słyszał bojowników o pomostówki. Ja też jestem mieszkańcem
        Poznania i jestem za budową willi po drugiej stronie parku. Tak, jak to
        zaprojektował Stübben. Głosy jednych mieszkańców są takie a drugich inne, więc
        proszę się w moim imieniu nie wypowiadać. A zieleni w tej części Poznania jest
        zdecydowanie więcej niż w jakiejkolwiek innej. Poza tym działki o pow. 1000 m
        kw. z domami jednorodzinnymi o pow. 200 m kw., to naprawdę nie jest intensywna
        zabudowa (chyba nawet mniej intensywna niż w starej części Sołacza) i zapewnia
        wietrzenie i ilość zieleni zgodnie z koncepcją klinów zieleni. Jak chcesz
        zobaczyć co oznacza niszczenie klinów zieleni, to spójrz ma plany zabudowy na
        południe od ul. Królowej Jadwigi.
    • Gość: meander 13 Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 16:32
      P.S A zamieszczenie takiego zdjęcia do tego artykułu świadczy i o
      stronniczości autora artykułu i o władzach miasta.... gratuluję
      wszystkim!!!!
    • Gość: Toni Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.167.216.81.static.h.siw.siwnet.net 20.12.08, 17:11
      W srodku Osiedla Zwyciestwa, ten na zapuszczonym terenie zielonym, PSM wspomaga
      plany agresywnego dewelöpera aby zbudowac 2 16 pietrowe wiezowce i parking na
      (bgatela!) TYLKO 600 samochodow oraz "infrastrukture" czyli pewna ilosc butikow.
      W ten sposob z osiedla mieszkalnego powstanie rodzaj centrum tuz obok Plazy i
      Pestki.
      Chyba brak planu przestrzennego zagospodarowania dla m. Poznania jest
      utrzymywany celowo aby "woda byla metna". W takiej sytuacji niejedno mozna
      wykombinowac jak sie wie jak.
    • Gość: pyra Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 18:20
      Ta cała zabudowa się przecież nie utrzyma na powierzchni byłego
      torfowiska i byłego bagna w dolinie Bogdanki. Chyba, że pod
      fundamentami będą pale. Ale wtedy cena 1 m2 będzie kosmiczna. Tfu
      nie chciałbym mieszkac na podmokłym torfowisku i czekac jak mnie
      zjedzą komary.
    • Gość: poznaniak Chcą parku, a miasto woli wille IP: 78.152.27.* 20.12.08, 18:21
      Poznan nie należy zalesiać, ma wystarczająco zieleni i poza tym
      cztery jeziora ,rzekę Wartę. Przecież jak powstaje budownictwo
      mieszkaniowe to też powstaję zieleń uporządkowana,która nie jest
      wtedy obciążeniem dla miasta i mieszkańców. Taki Park Sołacki nie
      jeden mieszkaniec Poznania chciałby mieć u swojego boku, a ci co
      protestują to jeszcze rządają jego powiększania i to na koszt
      wszystkich mieszkańców miasta.Jestem zdecydowanie przeciwny.
      • Gość: my z posen Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 22:31
        "zalesiać" cyt.
        i zaorać
    • Gość: Gość Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 19:05
      najpierw im miasto pobuduje drogi uzbroi teren za darmochę a oni
      tylko wybudują za nie swoje pieniądze i bedą doić kasę.Von im od
      Poznania i Sołacza Wille niech sobie stawiają na Morasku za torami
      miejsca jest dosyć
      • Gość: Ula Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.12.08, 09:58
        Park rozbudować, wille za miasto...
    • Gość: kontemplator07 Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.12.08, 19:27
      Uzupełnienie Sołacza zabudową wg Stubbena to właściwa decyzja, byle
      własciwie wykonana.
    • Gość: cegla Miasto znow ma gdzies protesty mieszkancow odnosni IP: 217.96.93.* 20.12.08, 20:39
      terenow zielonych, najpierw Marcelin, potem Cybina pociete III rama, teraz
      Solacz zabetonowany, ciekawe co dalej?
    • Gość: zed Andersja+SB IP: *.adsl.inetia.pl 20.12.08, 22:09
      "rozbudowa parku i jego utrzymanie przez dziesięć lat może kosztować
      przeszło 40 mln zł"

      Andersja 20mln, SB 6mln, Kupiec ???
      Suma sumarum jakby szarpnąć Grobelnego za straty jakie dzieki niemu
      poniósł Poznań, to przez 10lat ten park byłby przez miasto
      utrzymywany bezkosztowo - z kieszeni wałkarza Grobenego.
      No ale lepiej dać zarobić kolesiom i jeszcze wyciągnąć kase z
      kieszeni Poznaniaków...
      • Gość: my z posen Re: Andersja+SB IP: *.icpnet.pl 20.12.08, 22:32
        Tej, Panie Mundry
        a zasadziłeś choć 100 drzewek?
    • Gość: meander13 Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 20.12.08, 23:25
      cd I jeszcze jedno: "miasto nie ma pieniędzy na zieleń... " a
      może "Miasto" (czytaj: SZTAB LUDZI FINANSOWANYCH z NASZYCH
      PODATKÓW!!!) wreszcie wystąpi do Unii Europejskiej o przyznanie
      funduszy na RATOWANIE ZIELENI (zwłaszcza zabytkowej!) i ROZBUDOWĘ
      terenów zielonych w Poznaniu! !!! Zapytany o to czy wystąpili o
      takie dofinansowanie Szef Wydz. Ochrony Środowiska skwitował krótko:
      nie miało być pytań!!! A Unia od lat dba o ochronę środowiska!!! I
      proszę nie mówić o braku pieniędzy.... a o BRAKU LUDZI, KTÓRZY
      POTRAFIĄ JE Z UNII UZYSKAĆ!!! a ze strony Pana Prezydenta braku
      chęci....bo to wymaga pracy...nie pustych słów i mydlenia oczu a
      KONKRETNEJ PRACY!!!
      • Gość: hisroyal Re: Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.gprs.plus.pl 23.12.08, 18:54
        meander13: zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Dodam, że moim zdaniem
        Grobelny to człowiek ograniczony, bez wizji. Jego horyzonty są takie jak jego
        wizerunek: z tą wiejską fryzurką, wąsikiem i chusteczką w kieszonce marynarki.
        Pod jego rządami Poznań zamienia się w zapyziałe, śmierdzące miasto: zakorkowane
        i zanieczyszczone. Zagęśćmy zabudowę jeszcze bardziej: po co nam parki, po co
        nam sprawny transport publiczny? Przecież tak miło stoi się przy Parku Sołackim
        w korku - i na zieleń można popatrzeć.
    • Gość: to_ja Chcą parku, a miasto woli wille IP: *.b-ras2.srl.dublin.eircom.net 21.12.08, 01:28
      Zastanawia mnie dlaczego dr Marek Korbas robil ekspertyzy dotyczace
      ekosystemow, z tego co wiem jest on mykologiem...
      po prostu smiech mnie ogarnia...
    • Gość: Leszek Niech żyje park IP: *.173.30.253.tesatnet.pl 21.12.08, 09:34
      • Gość: to_ja Re: Niech żyje park IP: *.b-ras2.srl.dublin.eircom.net 21.12.08, 09:58
        Leszku jestem z Toba ;)
    • dzakarta Chcą parku, a miasto woli wille 21.12.08, 17:21
      Komu dziś (po SB, WSW, WRON, Zarządzie Zwiadu WOP, Zarządzie II
      Sztabu Generalnego WP) ukradliście emerytury?
      Czy wiecie że Polska wypłaca emerytury byłym żołnierzom Wermachtu
      ze Śląska i tzw Ziem Odzyskanych ramach porozumienia z RFN?
      Może dziadek Tuska z Wermachtu tez pobierał taką "zasłużoną"
      emeryturę?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka