Dodaj do ulubionych

Z Machowej do Łańcuta "czwórka" jak nowa

IP: *.agora.pl 01.08.11, 16:17
a co z obwodnicą Łańcuta? będzie za 20 czy 30 lat? odcinek jest tragiczny!
Obserwuj wątek
   • Gość: KIEROWCA Re: Z Machowej do Łańcuta "czwórka" jak nowa IP: *.171.195.130.static.crowley.pl 02.08.11, 10:10
    taki trynd jest w całej Polsce, ale na Podkarpaciu to jest już absurd. Projektanci to jakieś leśne dziadki, co przygode z motoryzacją zakończyli na małym fiacie. GDDKiA to debile, którzy nigdzie nie byli i nie widzieli jak się to robi w Europie czy na świecie. Miejscowi i tak nawet za kilometry niepotrzebnej kostki nie zarobią bo w GDDKiA wygrywa przetargi cały świat, poza firmami z Podkarpacia. W sumie gdyby głupota miała skrzydła ta instutucja bujałaby wysoko w obłokach. A wszystko to za nasze pieniądze.
    • Gość: Yupi Re: Z Machowej do Łańcuta "czwórka" jak nowa IP: *.rzeszow.vectranet.pl 01.08.11, 19:27
     Znakow to powinno być połowę mniej.Wysepki to porażka od początku.Jak buspasy w Rzeszowie.A "droga dla rowerów" środkiem jezdni w Klęczanach to już kuriozum na skalę chyba europejską.Zawsze musimy być pierwsi w głupocie.No bo zamiast dwu pasów ruchu w obu kierunkach,no to taki pomysł pod zbyt na kostkę z zaprzyjażnionej firmy.Tak to tylko można tłumaczyć.A reszta jak przy buspasach.Nie było problemu,no to trzeba go było sztucznie stworzyć.Wystarczy ursus,rzęch lub kopara i można jechać zgodnie z pomysłem 15h/godz.Pytanie tylko po co budować lub remontować taaaakie drogi.No i w ten sposób.Ktoś miał nieżle pod deklem nafajdane.
   • Gość: lelek Re: Z Machowej do Łańcuta "czwórka" jak nowa IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.11, 22:10
    Na zachodzie,jak ludziom się coś nie podoba,to wychodzą na ulice<Blokują,strajkują...,a my dajemy się doić.w paliwie tyle podatkow,niby na utrzymanie drog,a oni jeszcze będą z nas doić za autostradę.W końcu to nasza autostrada,my na nią pracujemy odprowadzając podatki.powinnismy w końcu wyjść na ulice,wywalic debilow na zasilek za 650 zł,albo do roboty za 1000 zł,oczyscmy kraj z wyzyskiwaczy,krętaczy,złodzieji i debilów!!!!!
    Sorry,ale szlag trafia na myśl na to legalne złodziejstwo.
    • Gość: Jurek Re: Z Machowej do Łańcuta "czwórka" jak nowa IP: *.adsl.inetia.pl 01.08.11, 20:04
     Kolega nie zrozumiał mnie, chodzi mi o przejazdy przez większe miejscowości, gdzie ruch lokalny łączy się z tranzytem, przez miasta w stylu Sędziszowa prowadzą po dwa pasy w każdym kierunku, poza miastem po około 10 km łączą się w jeden pas. Swoją drogą, w żadnym kraju europejskim nie spotkałem takich ewenementów jak wysepki przez całą miejscowość, a ruch lokalny jakoś istnieje, łącznie z ciągnikami rolniczymi i innymi wolnymi maszynami. Nie jestem zwolennikiem pędzenia przez obszar zabudowany setką, ale w innych krajach osiągam prędkość średnią na terenach pozaautostradowych rzędu 45 km/h, a Polsce ledwo 25:). To o to chodzi. Do tego wszystkiego dochodzi niestety kultura podróżowania, która w Polsce jest bardzo
     • Gość: . Re: Z Machowej do Łańcuta "czwórka" jak nowa IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.08.11, 10:08
      Cóż, mamy inne doświadczenia.
      Ja spotkałem się wielokrotnie z wysepkami w różnych krajach. Uspokajanie ruchu to nie jest polski wynalazek. Kanalizowanie dróg na całej długości małych miejscowości spotkasz bez trudu w Holandii, Belgii, Francji.
      Jeśli chodzi o prędkość podróży na poziomie 45 i 25(!) km/h to chyba przesadziłeś, chyba, że piszesz o krótkich odcinkach, właśnie w miejscowościach.
      Ja również zgadzam się, że na czwórce mocno przesadzili, ale dopatruję się tego zwłaszcza w betonowych barierach w środku, w miejscach, które raczej nie uzasadniały takiego rozwiązania.
  • Gość: gonzo Bardzo ciekawe IP: *.zax.pl 01.08.11, 21:23
   Sam bym nie wpadł na to, że z Machowej do Łańcuta jest 54 km.
   Co by jednak nie mówić to, zwłaszcza od Machowej do Pilzna droga robi wrażenie. Ciągnące się po horyzont hektary wysepek wyłożonych kostką brukową. Dziesiątki luster. Stalowe słupki na poboczach. Wszystko razem bardzo nowatorskie.
  • sceptyk31 Chwalą się wyremontowaną DK4. Kierowcy: "To kur... 01.08.11, 21:32
   Droga rzeczywiście za te pieniądze mogłaby byc lepiej zrobiona. A przynajmniej sensowniej oznakowana, np. na wylocie Piłsudskiego w Łańcucie jak dryt stoi znak "uwaga na drogę z pierwszeństwem" czyli na droge nr. Ale z malunków na drodze nr 4 widać że w istocie pierwszeństwo mają ci wyjeżdżający z Łańcuta, bo tym z pierwszeństwem ich "uprzywilejowany" pas ruchu niebawem się skończy. No i jakość tego nieszczęsnego asfaltu. Dom mniej więcej 1977 r. droga wyglądał mniej więcej jak ten kawałek od Łańcuta do Głuchowa. Potem poszerzono odcinek z Rzeszowa do Łańcuta, ten co teraz w połowie zabudowano wysepkami albo wymalowano w paski. Potem budowano kolejne odcinki aż do Przemyśla, w kierunku Krakowa też. Po upadku komuny długo nic nie robili, poza kładzeniem asfaltu w różnych miejscach. A od czasu powstania GDDKiA / na tę ostatnią literkę zwracam uwagę/, to cfo za Gierka i Jaruzelskiego poszerzono, zwęża się. Spece z Rzeszowa jakieś 8 lat temu wyremontowali ulicę Grunwaldzką i skrzyzowanie na Bełżec. No i nabudowali wysepek także tam gdzie nie ma przejść dla pieszych. I teraz lewoskręty na Bełżec blokują przejazd tym co jadą w kierunku Korczowej, bo ci pierwsi muszą omijać sporą wysepke potrzebną tam jak czyrak na d... Jakoś spece z GDDKiA nie mogą tego dostrzec. W Jarosławiu obwodnicę ze znacznym opóżnieniem wybudują zdaje się te same firmy które maja podobno nadrobic opóźnienia po Chińczykach na A2, to tylko spece z GDDKiA moga wymyślic...
  • Gość: d Re: Z Machowej do Łańcuta "czwórka" jak nowa IP: *.230.89.228.rzeszow.mm.pl 01.08.11, 23:03
   tia..muszę się przyłączyć do chóru krytyków. że znaków najebane aż oczy bolą to choooj..ale z tym jednym pasem ruchu i rowem po lewej oraz barierką po prawej do ku... przesadzili. normalnie ktoś upośledzony to zaprojektował. jeżeli już to powinna być siatka aby w razie czego można ją było zdjąć i objechać tą przysłowiową rozkraczoną ciężarówkę.teraz pozostaje tylko stać. a ciekawe jak będzie akurat wtedy jechała straż albo karetka.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka