Dodaj do ulubionych

17 podpisów

11.09.19, 22:54
"Wniosek „Piłsudczyków” o 1 mln zł na poprawę wyglądu skweru z pomnikiem Piłsudskiego jest sprzeczny z regulaminem budżetu obywatelskiego.
(...)
Na tym terenie miałoby być wyciętych 30 drzew, przystanek MPK miałby być usunięty, a ponadto wyburzona miałaby być dotychczasowa fontanna i wybudowana nowa bliżej pomnika Piłsudskiego. Zasadzone miałyby być nowe krzewy, zamontowane nowe, ławki i oświetlenie. Koszt rewitalizacji z budżetu obywatelskiego to 1 mln zł. – Pomysł rewitalizacji placu Wolności zgłosiła osoba prywatna, ale będąca członkiem Związku Piłsudczyków – mówi Dariusz Zięba ze Społecznego Komitetu Budowy Pomnika Józefa Piłsudskiego. – Zebraliśmy 17 podpisów i projekt zmiany wyglądu placu wspieramy. ;-)
Najfajniejsze jest jednak to, że kiedyś był tu targ żydowski, potem plac Piłsudskiego, Hitlera, Stalina i wreszcie Wolności. Ale nikt jeszcze nie stawiał tu pomnika i nie przestawiał fontanny... ;-)

supernowosci24.pl/miasto-zablokuje-finansowanie-rewitalizacji-placu-wolnosci/
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Nie śmieli marzyć... 14.09.19, 01:05
   O czymś takim to nawet nie śmieli marzyć wyznawcy św. JP II... :-(
  • wislocki12 Lis Kula, Kościuszko i Piłsudski 17.09.19, 20:45
   Myślę, że już wkrótce Lis Kula i Kościuszko odpoczną, czego nie można powiedzieć o rzeszowskiej komunikacji... :-(
  • genia50 Re: 17 podpisów 18.09.19, 19:38
   Nie lepiej byłoby za te pieniądze urządzić jakiejś świetlicy terapeutycznej czy miejsca spotkań dla kombatantów i ich bliskich, czy znajomych, gdzie mogliby pogadać przy herbatce, skorzystać z porad lekarzy, rehabilitantów czy dietetyków, czy po prostu miło spędzić czas i to nie tylko latem ?.Znowu pieniądze w zimny beton i jeszcze jeden (z milionów już chyba) pomnik.
   • wislocki12 Mauzoleum 18.09.19, 22:08
    Albo mauzoleum Lecha... ;-)
   • wislocki12 Deficyt 19.09.19, 00:27
    Świetlicę może zbudować każdy! I pewnie dlatego brakuje świetlic... :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka