Dodaj do ulubionych

Za co 500+?

23.01.20, 22:34
"Podkarpacki Bank Spółdzielczy – drugi największy bank spółdzielczy w Polsce – przestał być wypłacalny. Jego dług został oszacowany na 180 milionów złotych.
Samorządy liczą straty po przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego. Kasy wielu gmin, powiatów i miast uszczuplą się i to sporo. Straty 34 samorządów, które miały swoje pieniądze w PBS, zostały oszacowane na ponad 80 milionów złotych. Niektóre podległe pod samorządy jednostki mogą mieć problemy z wypłatą świadczeń, w tym 500 plus.
(...)
Jakie działania wobec przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego podjąć mogą samorządy? Na ich wniosek odbyło się spotkanie z przedstawicielami Regionalnej Izby Obrachunkowej. – Podczas spotkania określamy działania, jakie mogą podjąć samorządy wobec przymusowej restrukturyzacji Podkarpackiego Banku Spółdzielczego – tłumaczy Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki."
Zastanawiam się po co p. Leniart startowała w wyborach parlamentarnych? To niepoważne! :-(

supernowosci24.pl/braknie-pieniedzy-na-500-plus/
Obserwuj wątek
  • wislocki12 Re: Za co 500+? 30.01.20, 22:12
   "Rząd chce walczyć z nałogami Polaków i przy okazji zapewnić miliardy złotych ekstra wpływów do budżetu państwa. Ministerstwo Zdrowia razem z resortem finansów zamierzają nałożyć gigantyczne podatki na palaczy oraz amatorów mocnych trunków. Trudno w to uwierzyć, ale jeśli pomysły rządu wejdą w życie, za paczkę papierosów będziemy płacić cztery razy tyle co obecnie, a za małpki o nawet jedną trzecią więcej!"
   Mówią, że troszczą się o zdrowie Polaków! ;-)

   www.fakt.pl/pieniadze/finanse/drozsze-papierosy-i-malpki-polacy-zaplaca-wiecej/7et1vr6
   • x1x Re: Za co 500+? 31.01.20, 11:33
    Wydawanie tych pieniędzy powinno być kontrolowane, widzę, co się dzieje w mojej okolicy. Zdrowi ludzie powinni pracować!
    • wislocki12 Re: Za co 500+? 31.01.20, 22:54
     Tu nie chodzi o kontrolowanie, a o rozsądne dysponowanie środkami przynoszące korzyść społeczeństwu. Wątpię, czy podtrzymywanie władzy PiSu przynosi korzyść społeczeństwu... :-(

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka