Gość: basia IP: *.rzeszow.mm.pl 20.01.07, 18:54 gdzie warto studiować Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: akondo Re: gdzie na studia IP: *.rzeszow.cvx.ppp.tpnet.pl 20.01.07, 19:38 Nie doradzam żadnej uczelni w Rzeszowie. Dzis w dobie globalizmu trzeba być obywatelem Europy i Swiata - a takiego przygotowania żaden kierunek studiów w Rzeszowie Ci nie da !!!! Szkoda czasu - trzeba iść na dobrą krajową , państwową uczelnię / nie prywatną !!!!/ - wtedy wszystkie drzwi są otwarte !!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: aaa Re: gdzie na studia IP: 81.219.30.* 20.01.07, 22:18 lotnictwo na prz - jak skonczysz to robote znajdziesz i to jaka... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: krzyś Re: gdzie na studia IP: 195.189.142.* 21.01.07, 10:39 ja zrobiłem licencjat na wsiiz a studia uzupełniające na uniwersytecie wrocławskim. studia skonczylem 3 lata temu, zacząłem dobrą pracę i teraz stać mnie na wiekszośc rzeczy o kt?rych inni mogą tylko pomarzyć Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mk Re: gdzie na studia IP: *.pool.access.hc.th.virtelco.com 21.01.07, 11:11 krzys: tak po jakosci twojej wypowiedzi widac ze skonczyles wsiz szkoda ze za pieniadze nie mozesz sobie kupic nieco rozumu, anakondo: nie zgadzam sie z toba, nie wiem jak jest na innych uczelniach (sam skonczylem prz a to jedyna uczelnia w polsce co ksztalci np pilotow i jest na wysokim poziomie dydaktycznym) ale duzo zalezy od nas samych, mozemy studiowac na najlepszej uczelnic i byc zerem albo nie miec pozniej szczescia, wedlug jednego z raportow obecnie nie ma sensu sudiowania pedagokiki i marketingu gdyz rynek jest nasycony i nie ma pracy, rowniez po innych kierunkach pedagokicznych trudno jest znalesc prace a i placa jest kiepska bez wzgledu na tu czy to jest URz czy UJ, wedlug mnie najwieksze zapotrzebowanie jest teraz na iznynierow (mechanikow np lotnictwo:), budowlancow, elektotechnikow) praca od zaraz za dobre pieniadze i mozliwosc pracy w zawodzie za granica, rowniez oplaca sie studiowac jezyki Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Jacek Re: gdzie na studia IP: 84.38.160.* 21.01.07, 19:16 Przed wyborem, warto pojechać i zapoznać się z uczelnią, biblioteką, czytelnią, warunkami zamieszkania w miasteczku akademickim, kosztami wynajmu domu, mieszkania, stancji. Znam dobrze UMCS, KUL i UW - te polecam, mają również dobre kontakty z pozostałymi uczenlniami. KUL ma świetne kontakty zagraniczne - mnóstwo sympozjów międzynarodowych na uczelni i możliwości wyjazdu na takowe do innych krajów. Miasteczka akademickie tętnią życiem. Każdy student znajdzie coś dla siebie i poszerzy swoje zainteresowania nie tylko z wybranej dziedziny - dzięki czemu można rozpocząć kilka kierunków.. (dla ambitnych). Jeżeli masz wybrany już kierunek idź na wydział, wejdź na wykład - nikt Cię nie wygoni z niego. Odwiedź czytelnię (nie studiowałem na KULu, lecz ich czytelnia spełniała wszystkie moje wymogi - tam jest klimat... ech) i sprawdź zasób literatury z Twojego kierunku (zajrzyj też do miejsckiej biblioteki). Odwiedź kluby studenckie - zobacz kalendarz imprez - jak jest bogaty to znaczy, że jest wielu ludzi z pasjami - przy nich można się rozwijać.. - Chatka Żaka w Lublinie - kiedyś w szkole średniej w ogóle nie wiedziałem co ta nazwa znaczy i co tam się dzieje, ale mocno intrygowała sama nazwa.. Nie wiem co dzisiaj się tam dzieje, ale kiedyś zaglądałem tam każdego prawie dnia po zajęciach by znaleźć ciekawą imprezę, wystawę, warsztaty, kino, czy koncert - i nigdy nie wyszedłem zawiedziony (a nieopodal kino Bajka - miało też świetny repertuar). Natomiast na KUL chodziłem dla zaspokojenia własnych ciekawości - były ciekawe panele, wykłady, koncerty (Jarek Śmietana - do dziś pamiętam jak tak po prostu wyszedł na scenę na auli JPII (wspaniała!) i siadł na stołu i nagle nastąpiła eksplozja dźwięków...) - aha i kiedyś na stołówce KULu mogłem zjeść darmową zupę..:) - jak zbierałem kasę na płytę, lub książkę, to warto było skorzystać z tej zupy...:) Możesz odwiedzić miasteczka akademickie - wejdź do akademika i spytaj o warunki (może trafisz na kogoś kto Ci pokaże akademik... - jak nie nie poddawaj się - takie to jest życie studenta, że musi o wszystko starać się SAM...). Przywiązałem się do Lublina - jako miasta studentów i mam do niego sentyment, natomiast mile też wspominam Uniwersytet Warszawski, choć moja pani profesor miała zbyt wygórowane wymagania do mnie.. ale przytoczę ciekawą hostorię tutaj: Otóż kiedy studiowałem na UWarszawskim - dojeżdżałem do Wawy z Lublina (wynajmowałem tam stancję - pewnego dnia w Lublinie kupiłem u antykwariusza książkę mojej pani profesor - była z roku około 1960 - i miała na drugiej stronie miłą dedykację dla profesora z UMCSu, który niestety w owym czasie zmarł (antykwariusz wyprzedawał zasoby jego biblioteki). Po namyśle zawiozłem tą książkę do mojej pani profesor (UW) - łza zakręciła się jej w oku - gdy ją zobaczyła odczytując swoją dedykację.. pozostawiłem jej tą książkę - koniecznie chciała ją odzyskać.. Ot wzięło mnie na wspominki.. Nie wiem jaki poziom reprezentuje URzeszowski - jednak mam niemiłe wspomnienia z egzaminów mojej żony, która po zadaniu pytań przez komisję odmówiła odpowiedzi komisji rezygnując ze studiowania na owym uniwerku (nie z powodu niewiedzy na zadane pytanie, lecz na klimat panjujący w komisji - żenada..) - śmieszne było to że wprawiła swoją oficjalną rezygnacją w takie osłupienie komisję, że prosili ją by jednak pozostała na egzaminie i pozwoliła się przeegzaminować (półśpiący egzaminator nagle się obudził..:). Oczywiście historii z egazminów nie brakuje na żadnym uniwerku.. Życzę rozwagi, bo zasmakować prawdziwych studiów można niestety nie na każdej uczelni.. Powodzenia! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: gdzie na studia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 21.01.07, 19:56 8-9 lutego odbędą się targi edukacyjne na politechnice Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rze Re: gdzie na studia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 16:20 zalezy co cie intersuje :X jakie kierunki ? Prawo > Urz . jest pare dobrych kierunkow , wsiz jest uczelnia mało renomowana i lepiej sie tam nie wybierac . chyba ze chcesz imprezowac to Wsiz :X a takie gadanie ze KRakow krakowa to miedzy bajki sobie włozyc ... co roku studenci Prawa Urz wypadaja o wiele lepiej od tych z UJ , a rok temu najlepszym studentem prawa był student z Urz . pozdro Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BA Re: gdzie na studia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 16:25 Na URz jest prawo? PAKa go nie zamknęła? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: BA Re: gdzie na studia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 22.01.07, 16:29 Sorki za spam. Sprawdziłm na stronie PAKi. Jest pozytywna ocena prawa na URz z 2005. Niemniej prawo na UJocie jest o niebo lepsze. Odpowiedz Link Zgłoś